На режим или на поискване?

  • 1 685
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Какво значи на поискване, поискване на какво - поискване за ядене или поискване за сучене?

Нали става въпрос за бебе на АМ, а не на кърма?!  Rolling Eyes За какво сучене говорим?!
Аз мисля, че съвсем ясно поясних какво аз разбирам под хранене на поискване (това е и общоприетата дефиниция на хранене на поискване) - бебето не може да говори, следователно не може да каже какво иска, така че майките, хранещи на поискване приемат за презумпция, че всеки рев е от глад и затова кърмят. Сега не обсъждаме дали това е редно или не. Обсъждаме дали може да се прилага същото и при бебетата на АМ. Аз мисля, че не е редно. Сега ясно ли е?  Wink

# 16
  • Мнения: 514
Когато Дани се роди спеше по цял ден и ядеше по цяля нощ. Поради тази причина реших да му въведа режим през 3 часа. За много кратко време се адптира към режима и започна да се буди сам на 3 часа. Впоследствие сам си измести яденето през 4 часа. Между другото - първите 3 месеца го кърмих.

# 17
  • Мнения: 5 299
На поискване като гледах да не прави паузи по-малки от 2 часа. Това никога не се е случвало и винаги е искал след около 3 часа да яде. Не съм давала вода.
ПРеди 3 седмици сам си влезе в режим, който ме устройва-8, 12, 16, 20 часа.  Peace

При мен положението е абсолютно същото Peace

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
...Иначе отклонения до +, - половин-един час не го считам за хранене на поискване.
Зъхи, една дружка от форума (ти може и да се сетиш коя е) пишеше, че винаги е хранила детето си строго на режим - в толкова и толкова часа, по толкова милиграма и няма хън-мън...Това за мен е "на режим". А на поискване, когато става дума за АМ (я, колко удобно си го съкратила), за мен поне представата е даване на каквото количество мляко бебето поиска и вариации на интервалите с над 30 минути (то ясно, че 20-30 минути не се броят).

# 19
  • Мнения: 903
Твърдо съм  за режим. Мисля, че е по здравословно за детето, а в нашия случай е направо наложително. Не мога да си представя всяка да яде по различно време. Другият ми довод,  е че майката трябва да може да си организира ежедневието пълноценно, а при хранене на поискване това е невъзможно.Ох, незнам, нямам много опит, но моите деца се чувстват много добре на режим. Съдя по това, че като ги събудя за ядене отварят едни човчици и не мога да сваря да им дам шишетата, а някой път имам чувството, че ще изядат лигавниците  twin_neutral

# 20
  • Мнения: 46 518
.... Другият ми довод,  е че майката трябва да може да си организира ежедневието пълноценно, а при хранене на поискване това е невъзможно.....

Ако едни деца позвляват дресировка, други не! Като се върнахме от болницата реших да изпълнявам заръките им и да правя режим, като писнеше онова дете 1 час след като е яло и започвахме да носим на почивки аз и мъжа ми, защото как така ще дам да яде толкова скоро, няма оставяне, няма ходене до тоалетна, няма минутка спокойствие, нито за ушите, нито за ръцете ни. Е не издържах Naughty минахме на поискване- писне, хоп шишето и продължава да спи! Ако искаш ми вярвай, но дъщеря ми стана най-спокойното дете, нито плачеше, нито мрънкаше, а аз по цял ден се чудех какво да правя.

Не виждам нищо здравословно в това едно дете да стои гладно Rolling Eyes

# 21
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 newsm09 Хайдеее,още една тема пусната от познайте кой се превръща в поле за хапане и спор:naughty:
 Тези статистики създаващаи интриги са мноооого излишни.Цари си мир и хармония и идведнъж bash
Форумите не се разделиха за нищо.Явно на всеки няколко месеца модераоторката от съседния форум профилактично се включва да не я забравим newsm62

# 22
  • Мнения: 46 518
...... Явно на всеки няколко месеца модераоторката от съседния форум профилактично се включва да не я забравим newsm62

 Joy Joy Joy


Но май не е в нея проблма, ако бяхме отговаряли по темата, "На поискване е!" и "На режим е!" нямаше да има проблем, обаче като видя "Твърдо съм за еди кое си" и не мога да се сдържа, по-силно е от мен  Embarassed

# 23
  • Мнения: 1 555
Определено съм за режима ! Естествено с известен толеранс между храненията някъде около 30 мин., а ако е мъничко бебчето е позволено и до 1 час !!!

# 24
  • Мнения: 4 068
Хм, аз не виждам какво е крива модераторката на съседния форум в момента. Просто е задала въпрос и очаква отговор. Това е.

Иначе аз също съм За режима, но само когато е възможен. Всяко бебе си е различно. Ето примерно ние вече сме почти само на адаптирано мляко и аз съм се видяла в чудо. Това зверче яде когато и по колкото си поиска. Тамън бях решила да ви питам как да се оправя. Хвърлям промишлени количества мляко. Аз и направя 90 грама примерно тя хапне 30 и край. Бутам аз бибата тя прави една сърдита физиономия и не ще и това е. И аз хвърлям. Следващия път и направя 60 грама уж за да не хвърлям, а тя изпие 120 примерно, като на мен съответно ми се налага светкавично да разбъркам още грамчета. Та така. Това ми е проблема на мен. Ако някой има идеи как да се справя да свирка.

# 25
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ако някой има идеи как да се справя да свирка.

Абе правиш винаги повечко и като минат една-две седмици ще видиш средно по колко изязжда и ще знаеш (а през това време гаранция, че тя ще си е регулирала сама количеството!  Wink).

# 26
  • Мнения: 1 639
На режим , ама нейният си !  Laughing Като се събуди сутрин между 8 и 9,3 яде и след това през около 3,3 часа  , 4-5 пъти на ден ......

 До 4-ти месец бяхме на кърма + формула , ама и там така беше през около  3 часа....

# 27
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
newsm09 Хайдеее,още една тема пусната от познайте кой се превръща в поле за хапане и спор:naughty:
 Тези статистики създаващаи интриги са мноооого излишни.Цари си мир и хармония и идведнъж bash
Форумите не се разделиха за нищо.Явно на всеки няколко месеца модераоторката от съседния форум профилактично се включва да не я забравим newsm62

Не, не, не си права... Не виждам този път интрига никаква.  Naughty Просто майки споделят как хранят децата си и защитават своята позиция. Това е във всяка тема, във всеки форум, това е и смисъла на форумите все пак!  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 5 299
Хм, аз не виждам какво е крива модераторката на съседния форум в момента. Просто е задала въпрос и очаква отговор. Това е.

Иначе аз също съм За режима, но само когато е възможен. Всяко бебе си е различно. Ето примерно ние вече сме почти само на адаптирано мляко и аз съм се видяла в чудо. Това зверче яде когато и по колкото си поиска. Тамън бях решила да ви питам как да се оправя. Хвърлям промишлени количества мляко. Аз и направя 90 грама примерно тя хапне 30 и край. Бутам аз бибата тя прави една сърдита физиономия и не ще и това е. И аз хвърлям. Следващия път и направя 60 грама уж за да не хвърлям, а тя изпие 120 примерно, като на мен съответно ми се налага светкавично да разбъркам още грамчета. Та така. Това ми е проблема на мен. Ако някой има идеи как да се справя да свирка.
И при Вики имаше такъв период(точно както го описваш) и беше на същата възраст, в която сте вие вмомента. Така ще  е докато бебчето само си изгради някакъв режим. Запаси се с малко пове4е мляко.( Само да спомена, че аз не съм хвърляла мляко. Като остане си го изяжда по-късно. Знам за слюнката и т.н, но пак си го давах.)

# 29
  • Мнения: 1 032
На режим, който обаче е определен от младата дама. Малката яде на 3,5 часа в буквалния смисъл- човек може да си сверява часовника по нея. Не съм я насилвала, тя сама си създаде този режим. Когато беше на около месец и половина обаче мъъъничко й помогнах да се откаже от яденето в 3 сутринта- отне ни точно три дни

Общи условия

Активация на акаунт