И пак за проклетите, неидентифицирани сополи и кашлици

  • 25 998
  • 425
  •   1
Отговори
  • Мнения: 911


Стискам зъби от септември, ама тази сутрин избеснях, мами. Синът ми НЕ е от болнавите, но през последния месец има присъствие една седмица - две вкъщи, една на ясла като на петия ден си го взех яко сополив...до неделя сополите позеленяха и айде пак една седмица вкъщи.... Тази сутрин вдигнах скандал на една майка... само тя ли ходи на работа?????.... и други родители, моля ви се, си водели болни децата!!!!????....ама това ли ни е нормата и критерия?????!!!!.....щото аз мойто не го водя и веднъж се скарах с мъжа ми по тоя въпрос именно.....и въобще ИМА ЛИ НЯКАКЪВ НАЧИН ДИРЕКТОРЪТ ДА ЗАБРАНИ присъствието НА БОЛНИ ДЕЦА????.... защото учителките си мълчат, е, сучат недоволно уста, ама не връщат децата... тази сутрин не можах да да говоря с директорката, не беше дошла, следобед пак ще я потърся.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 135
Не - няма начин. Ако родителят е взел бележка от личния лекар, че детето е здраво не могат да го върнат. Това е въпрос на личен избор- или се съобразяваш с другите или не. В нашата градина веднъж видях едно детенце как повърна на входа, точно преди да влезе. Таткото го избърса, даде му водичка и го вкара в групата Whistling

# 2
  • Мнения: 6 031
Няма начин.
През зимата в детските градини най-много са децата с алергии - всяко, което кашля  newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 1 370
Истината е, че не всяко кашляне е свързано с вирус.Повечето малчовци имат алергии и задни хреми, от които се давят.Моят мъник също кашля като спинка, но лекарката ни дори не му изписва нищо освен Ксезал и казва, че ще ги израсне.И аз се притеснявам да не е заразен , но всеки път ме убеждават, че не е .Все пак родителите трябва да са отговорни както за техните деца, така и за тези от групата.Никога не съм пускала малкия ако знам, че е с температура, вирус или нещо, което ме е осъмнило, че е заразно.

# 4
  • Мнения: 4 668
Истината е , че ако управата на детското заведение има желание , има и начин  Peace / Все повече се убеждавам , че сме попаднали в страхотна градина /.
Накратко : при нас има взето решение , че учителките и сестрата имат право да връщат дори и деца с бележка , ако преценят , че детето не е здраво .
Много строго държат и непрекъснато за това се говори .
Резултатът е , че синът ми вече повече от година и половина не е боледувал изобщо .

# 5
  • Мнения: 911
Няма начин.
През зимата в детските градини най-много са децата с алергии - всяко, което кашля  newsm78


Е, да де, да... то тва от ясно та чак прозрачно... ама въпросната родителка не можа да ми обясни какво приема детето й за алергията, щото и мойто е със съмнения за алергия, ама от октомври-ноември до май е нон стоп на едни капки.

# 6
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
....Накратко : при нас има взето решение , че учителките и сестрата имат право да връщат дори и деца с бележка , ако преценят , че детето не е здраво .
....

Вашата градина действително е изключение някакво  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 1 020
 Whistling Много болна тема. Но давам пример с дъщеря ми - беше болна от варицела, в следствие на която получи и кашлица. Минах през личния лекар - обясни ми, че както има пъпки от вън, така е и от вътре. Сливиците й в пъпки, трахеята също, но детето не е заразно. Не мога да седя на майките и да обяснявам, че не ми е болно детето.
Друг случай - знам, че е настинала, сто процента съм сигурна, има лека хрема - ми пускам я. Докторът не ми дава бележка и болничен за това.
Наистина много дъвкана тема.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 067
В нашата градина им проверват гърлата на входа и днес са върнали две деца.

Защо не говорите с директорките поне това да въведат като правило.

Щом в нашата градина може, едва ли е непосилно и за другите да го направят.  Peace

# 9
  • Мнения: 4 465
Истината е , че ако управата на детското заведение има желание , има и начин  Peace / Все повече се убеждавам , че сме попаднали в страхотна градина /.
Накратко : при нас има взето решение , че учителките и сестрата имат право да връщат дори и деца с бележка , ако преценят , че детето не е здраво .
Много строго държат и непрекъснато за това се говори .
Резултатът е , че синът ми вече повече от година и половина не е боледувал изобщо .

Това е докато родителите не се усетят че учителките и сестрата не могат да оспорват бележка от лекар в която пише че детето е здраво. Иначе става безпредметно носенето на каквито и да е бележки от лекаря, а точно те са документа който удостоверява здравословния статус на детето и основания за отсъствие или присъствие. Няма как да не се признават освен ако друг лекар не напише обратното. 

Но че се злоупотребява от лекарите е факт, но това не прави по-законна процедурата във вашата ДГ.

# 10
  • Мнения: 14
3дни на градина 10 дена в къщи,този път не успяха да изкарат и една седмица.Днес ги заведох пак , дано е за по-дълго,а че в градината има винаги кашлящи деца това е факт.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 020
То хубаво като идея, но ако е една сестра в градината, а са 4 групи как точно ще минават децата от там и след това ще си отиват в групата, и родителите ще стоят да чакат  newsm78.
Не ми е ясна процедурата. Моята дъщеря е в ясла, чиста без да е ОДЗ.

# 12
  • Мнения: 37
Да, така е ... 3 ДНИ НА ГРАДИНА и 20 дена вкъщи.... Проблема е многоаспектен...., първо трябва време докато се климатизират с новите условия и второ докато се преборят с всички вируси, за които УВИ  - е трудно спасението, особено , ако липсва контрол на входа на градината ... За съжаление единици са градината в които връщат кашлящи и сополиви деца, ако има повече внимание и контрол , както и елементарна грижа за децата няма да е така..   Но явно на никой не му пука, нали все няма места в градините, така че на който не му харесва -Вкъщи. Такава е логиката на госпожите и в нашата градина, която посещавахме . С ДВЕ ДУМИ - СПАСЕНИЕ НЯМА!

# 13
  • Мнения: 4 668

Това е докато родителите не се усетят че учителките и сестрата не могат да оспорват бележка от лекар в която пише че детето е здраво. Иначе става безпредметно носенето на каквито и да е бележки от лекаря, а точно те са документа който удостоверява здравословния статус на детето и основания за отсъствие или присъствие. Няма как да не се признават освен ако друг лекар не напише обратното. 

Но че се злоупотребява от лекарите е факт, но това не прави по-законна процедурата във вашата ДГ.
По - добре така , отколкото разни родители да злоупотребяват масово и да си водят сополивите и кашлящи деца на градина . Confused

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
Много  болна тема! По  мое мнение, персонала на повечето, като чета май мога да напиша всички детски заведения, не си върши работата и си затваря очите за болните деца. Никой не може да ме убеди, че дете със сополи и кашлица, мястото му е в детското заведение. ТРЯБВА ДА ГИ ВРЪЩАТ. Айде стига вече с тези алергични кашлици.....като е с алергична кашлица и пие антихистамини зимния сезон, трябва да е диагностицирано от пулмолог, който е предписал съответната схема на прием на лекарствата. Ако родителите представят тези документи - ОК. За съжаление това е в един идеален свят!!!!
п.п Само се чудя, как са спокойни тези родители, които си пращат сополиви и кашлящи децата. Айде за чуждите деца им е все тая, ами за тяхното..... Rolling Eyes
И ми омръзна да чета за това как са на работа...всички работим - БЕЗОТГОВОРНО поведение, за съжаление, това е пример който децата им следват!

Общи условия

Активация на акаунт