Кога ще започне да спи по цяла нощ?

  • 1 729
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 120
Здравейте мами Laughing
Малката Вики вече мина годинката,а все продължава да не иска да спи по цяла нощ.Събужда се минимум по 3 пъти и плаче Thinking защо и тя не знае.Добре че това не продължава повече от 10 минути,но все пак това е всеки ден.
При вас така ли е? Да не би да сънува и да се стряска? До кога ли ще продължава така?
Нямам спомен с баткото да съм имала такива проблеми newsm78

# 1
  • на село
  • Мнения: 3 965
Сложен въпрос и едва ли някой може да ти отговори конкретно  Simple Smile
Ама да те успокоя, че поне не сте само вие, моята дъщеря все още се пробужда поне по 1-2 пъти вечер.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Здравей и ние се будим 1-2 пъти през ноща, понякога плаче - може би сънува, понякога пие вода, но за 2-3 мин. заспива отново. Може би си е до дете. Една комшийка ми каза, че нейното дете е на 4 г. и продължава да се буди.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Обикновено до изникване на всички зъби - значи някъде около 3-годишната възраст Grinning Различно е при всички деца обаче - някои си спят отрано по цяла нощ,но повечето се будят.

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
След 3години и 1/2 настъпва очовечаването, както може би си спомняш от баткото. Е - търпи до тогава, че май друг изход нямаш...  Peace

# 5
  • Мнения: X
И ние сме така Tired Кога зъби, кога кошмари Crazy

# 6
  • Мнения: 2 952
То и аз се  будя 1-2 пъти на нощ. Grinning

# 7
  • Мнения: 603
Пробвала ли си да й оставиш шише или чашка /с клапа/ с вода в леглото.
Когато Ники се буди през ноща, си намира чашката, пийва малко и пак заспива. Повечето пъти без да се разплаче.
Разбира се, и ние имаме нощи, в които се буди често и плаче. Но са по-скоро инциденти, отколкото правило.

# 8
  • Мнения: 1 120
Пробвала ли си да й оставиш шише или чашка /с клапа/ с вода в леглото.
Когато Ники се буди през ноща, си намира чашката, пийва малко и пак заспива. Повечето пъти без да се разплаче.
Разбира се, и ние имаме нощи, в които се буди често и плаче. Но са по-скоро инциденти, отколкото правило.
Не ,не съм пробвала и това е идея която ще пробвам довечера.Simple Smile

# 9
  • Spain
  • Мнения: 3 750
може наистина да е жадна . дъщеря ми напоследък се буди с желание да пие 2-3 пути през нощта . може и да са зъби или просто неспокоен сън. и  аз от как се  е родила 8 4аса не съм спала .. явно е до детето

# 10
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Сина ми се будеше до 3-годишна възраст - Май докато поникнат зъбите. Кога зъби кога корем, не дай си боже да е ухо. И двете пият много вода когато им растат зъби, включително и нощем. С тази разлика че дъщеря ми заспива като изпие водата, а сина ми ревеше и не знаех кога ще си легна - след 5 минути или след 2 часа.

# 11
Моята дъщеря се будеше до 2 годишна възраст. Така и не разбрах каква точно беше причината, не беше от глад, защото не пиеше мляко, а само разни чайчета в огромни количества, но за тези 2 години сигурно само 2 нощи е спала без да се събужда. Престана да се буди, когато спряхме пиенето от шише- на 2год. и 2 месеца горе-долу. Но явно всичко си е до дете, защото и досега понякога бълнува нощем, но поне не се буди. Може просто да е по-емоционално и впечатлително дете.
От все сърце ти желая скоро да премине този период, защото за мен беше кошмарен. Тя си спеше през деня, т.е взимаше си своето, аз пък никога не съм могла да спя следобяд и бях суперизтощена- като гледам кръщенето й съм като вейка-тежах около 45 кила от това пусто недоспиване.
Дано при вас не е така.   

# 12
  • София
  • Мнения: 2 019
Е вие ме успокоихте.Значи да спра да се надявам. Първо чаках да мине три месеца, да свършат коликите, после ми казаха, наще по всяка вероятност ще карат до 6-я, а сега вече да чакам годинката. Но като ви чета най-добре да се настройвам за 3г Grinning

# 13
  • Мнения: 447
Щерката до 6 месеца спе6е по цяла нощ,а първия зъб и излезе през петия.После се по4на с ревовете през нощта.И аз я подкарах с вода,но тя пие6е все пове4е и пове4е.Стигали сме до 500-700мл на нощ.Мисля 4е като свикнат с пиенето на водата през нощта и после е трудно да ги оту4иш.То просто става режим.
А ина4е дори преди месец има6е период(20тина дни),когато нон-стоп всяка нощ около 3.00ч(не пове4е от 10мин разлика) идва6е и ни буде6е да и правим компания.Вси4ко свър6и като и спряхме следобедния сън и увели4ихме натоварването.
Дано скоро да се разделите с нощните бдения Peace

# 14
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194

От все сърце ти желая скоро да премине този период, защото за мен беше кошмарен. Тя си спеше през деня, т.е взимаше си своето, аз пък никога не съм могла да спя следобяд и бях суперизтощена- като гледам кръщенето й съм като вейка-тежах около 45 кила от това пусто недоспиване.
Дано при вас не е така.   


За мен също беше кошмарно, а сина ми не спеше и през деня (най-дългия му сън денем беше около половин час). Сега спи 4 часа следобяд и си спи цяла нощ. А от излишните 15 кг още не мога да се отърва. Simple Smile

# 15
  • Мнения: 3 537
Ми да ти кажа ,Жожи започна да спи цяла нощ като стана на 3 месеца някъде.Иначе до тогава се будеше на 3 часа да го кърмя. WinkСлед това,да чукно не сме имали особено проблеми с буденето през ноща,само докато пробие дадено зъбче се събуждаше 2-3 пъти на нощ,дам му водичка,намажа с гелче и така  2-3 дена не повече Wink

# 16
  • Мнения: 3 356
Охххх,мечтиииии Rolling Eyes....
Мечтая си поне една нощ да се наспя като човек.
Ама след неколкократни опити да му пробутам чай вместо папо,аз се отказах.
Кошмарът е пълен-имаме и запушен нос.
А на мен ми се спиииииииииииииииииииииии....

# 17
  • София
  • Мнения: 5 289
Тая тема все едно аз съм я пускала,тъкмо тия дни се чудех дали и аз да не питам същото.Ние колики не сме имали,будеше се само да го накърмя,после от 4 месец се почна с лигавенето и сърбенето на венците,а тоя месец зъбче,а другия ,а третия та чак в 8 месец ни пробиха две-дотогава рев сълзи неспане= smile3507Е пробиха още 3 зъбчета вече и кошмара продължава,през 30 мин реве,направо ми писна честно казано,почнах от два дни да давам пак Киетюд,та положението е малко по-леко буди се по2-3-4 пъти,ама не е като през 30 мин.Иначе килограмите си пазя...не съм свалило нищичко.

# 18
  • Мнения: 2 534
Спах за първи път непробудно чак , когато малката беше на осем месеца . Това обаче се случва рядко . Събужда се поне по един път на нощ , кога с рев , кога , че е жадна , друг път , за да ме хване за ръката и т.н.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Около 8-9 месеца беше при нас.

# 20
  • Мнения: 2 807
Дани до края на 3-я месец се будеше по веднъж, за да яде.
После още няколко месеца се будеше горе-долу по същото време, според мен по навик, защото му давах само малко водичка и заспиваше пак.

Ива още от както се е родила спи по цяла нощ.  Wink

А ти какво правиш, като се събуди - даваш й мляко, вода или просто я изчакваш сама да заспи?

# 21
  • тук-там
  • Мнения: 5 764
Мойта щерка спи непробудно от новородена. Изглежда е индивидуално и няма рецепта.

# 22
  • София
  • Мнения: 5 289
Е ти си щастливка направо...

# 23
  • Мнения: 331
аз започнах да спя към тертия месец, когато ги отучих от нощното хранене.

сега обаче - от около месец, започняаха да се будят явно заради зъбките, всяка нощ - едната в 2 часа примерно, таман заспи и айде - другата. така - до три и половина hahaha hahaha
в 7 без десет са свежи като репички #Crazy #Crazy
аз понеже спя като слон, ги взимам при мен и почвам едно дремуцане, да държа един крак, една ръка, какото сваря в съня си, а те понякога се заиграват в тъмницата и щъкат из цялата стая, яздят ме, сядат на баща си на главата, ама кой да ги чуе.... ужас. ако бяхме в америка, сигурно щяха да ме затворят.

между другото, ако не им се обръща внимание, както аз правех, от 3 до 13 месец, те си спят. дори да се събудят, си заспиват сами. но бабето.... почна да влиза в стаята ни и да ги обгрижва по нощите... и те свикнаха. сега ше свикнат и да спят при мен, ама кво да направя. пък и така мога да дремна.харесва ми да ги гушкам...
Hug Hug Hug
ако са в отделна стая, децата се научават да спят. 1crib newsm07 и причината е, че не ги чуваме! и те отвикват да се будят. същото е и с водата.

# 24
  • Мнения: 6 390
аз започнах да спя към тертия месец, когато ги отучих от нощното хранене.
А как  го отучи  newsm78
Ние също се будиме, пиеме през ноща 1.шише с мляко... иначееее  Close ooooh! Crazy
Пробвала съм вода вместо мляко два дена ... ама то 100 пъти се буди тогава и съм  Tired #Crazy на третия се отказах  Embarassed

# 25
  • Мнения: 331
аз започнах да спя към тертия месец, когато ги отучих от нощното хранене.
А как  го отучи  newsm78
Ние също се будиме, пиеме през ноща 1.шише с мляко... иначееее  Close ooooh! Crazy
Пробвала съм вода вместо мляко два дена ... ама то 100 пъти се буди тогава и съм  Tired #Crazy на третия се отказах  Embarassed
ами не знам не е ли късничко вече... 9 месеца.... newsm12
десет дена, поне, на вода. за два дни няма да стане. по-упоритичко трябва. ти трябва да си шефа! Simple Smile

# 26
  • Мнения: 6 390
ами не знам не е ли късничко вече... 9 месеца.... newsm12
десет дена, поне, на вода. за два дни няма да стане. по-упоритичко трябва. ти трябва да си шефа! Simple Smile
по добре късно от колкото никога  Wink
охххх
какво ме чака  ooooh! Tired
а последното ядене кога е  newsm78 сега ни е е по това време и след 5ч. мнооого рядко се случва 6ч. и се почва  Close

# 27
  • Мнения: 331
по добре късно от колкото никога  Wink
охххх
какво ме чака  ooooh! Tired
а последното ядене кога е  newsm78 сега ни е е по това време и след 5ч. мнооого рядко се случва 6ч. и се почва  Close
аз на тази възраст  ги хранех в 7 вечер и към 8 ги слагах да спят. и докато спят, в 11 им бутах шишетата в устите в леглото, за да не ме будят в 5. и сутрин - чак в 7.
да не би да й е малко яденето, давай и с последното хранене повечко, да я умаломощиш - аз май им давах по 240 НАН... не помня добре.
като се събуди в 5 й дай водичка, и ако заспи - сложи едно шише в леглото за 7, като си го намери, ще си хапне и ще си поиграе, и може да поспиш до 7 и нещо...
скоро ще почнете с попарите и ще ти е трудно в 6 да бъркаш попари... Wink

# 28
  • На небето
  • Мнения: 5 530
На мен ми казаха до 3 години да се заредя с търпение, за сега не намаляваме буденията напротив увеличиха се до 20 пъти на нощ.  Cry

# 29
  • Мнения: 6 390
Ние днес за пръв път от както се е родила след шишето в 23ч. ядохме чак в 7ч.   Wink
дадох й водичка към, 5, към 6 и накрая се събуди  Crazy
а иначе ние сме така
към 23ч. 210мл обикновенно изпива и после към 4/5ч. пак толкова , след това към 8/9 Ч. й правя гриз каша, или каша елда, попара и овесени ядки не ще  Sick , обяд зеленчуково или месно пУИре към 12/13, плодово пИУре или плодово мляко към 16ч, и 19ч. каша
6.яденета на ден

Дано се отучиме вече от нощното хранене   Crazy

# 30
  • Мнения: 955
И двете ми спят като пичове! bowuu

# 31
  • Мнения: 1 866
Когато дъщеря ми стана на 2 месеца я сложихме да спи в отделна стая. Кърмех на поискване а не на 3 часа. Но като я преместихме тя вече беше започнала да удължава нощите. И аз й помогнах да ги направи такива каквито на нас с таткото ни се искаше: на 3 месеца от 20 часа до 8 часа. Тя разбира се не спеше 12 часа но беше свикнала като се събуди да заспива сама без ревове и сцени. Рецептата : никаква вода, оставяне в началото малко да поплаче (1-2 дена продължи по около 15 минути и след това спираше). Естествено никакво приспиване, люляне и т.н. Вечер след обичайната процедура на ядене, къпане и т.н. я слагаме в леглото, казваме лека нощ, загасяме лампата и това е. По книгите казват че този навик се отработва лесно до 6 месец, а колкото по-рано толкова по-добре. Това е системата която прилагат във Франция (таткото е французин) и там майките почти не обсъждат темата за спането тъй като просто проблемът го няма. Единственият проблем : когато ходим някъде където трябва да спим в една стая това явно й е много забавно и започва да се закача с нас сутрин като се събуди и нощите стават по-кратки. Искам да добавя също че намесата и подкрепата на таткото е важна когато е нужно да се прояви повече твърдост в някои моменти.

# 32
  • Мнения: 934
Това е системата която прилагат във Франция (таткото е французин) и там майките почти не обсъждат темата за спането тъй като просто проблемът го няма.
А стига бе! Отказвам да повярвам! Не може хич да го няма!

Иначе и аз си задавам същия въпрос като в заглавието.
Мойта дъшеря спеше като къпана почти от самото начало, чак се чудех как е възможно с малко бебе да се наспивам като човек. Дори я оставях в креватчето незаспала, и тя си заспиваше сама! Викам си, голям късмет извадих, не е като батко си да седи будна по цели нощи. Да, обаче към 6-тия месец нещата се промениха - зъби, настинка, течащ нос, пълзене из креватчето. Сега е на 7 месеца и се буди два-три пъти на нощ, аз я кърмя, и така. Все се надявам да се върне към старите навици, но дали ще стане, не знам.

# 33
  • Мнения: 287
Моя син до преди няколко дни се будеше и не искаше да си спи на креватчето, а при нас на спалнята luvbed(за около 1-2 месеца), вече е спокоен и си спи в креватчето 1crib, 1-2 вечери се събужда пие си сока Misc Baby Bottle - който съм му оставила и пак заспива, слава богу и аз успявам да поспя до 9-9.30 часа. newsm17 smile3503

# 34
  • Мнения: 1 866
Цитат
А стига бе! Отказвам да повярвам! Не може хич да го няма!

Цитат

  Grinning От време на време го има, но това са изключения. И не се счита за нормално и задължително се говори с педиатър за това и проблемът се третира Grinning Не че прославям френското възпитание де, подходът им за спането е ефикасен, но други неща не ми харесват. Просто споделям впечатления.  Wink

# 35
  • Мнения: 331
Ние днес за пръв път от както се е родила след шишето в 23ч. ядохме чак в 7ч.   Wink
дадох й водичка към, 5, към 6 и накрая се събуди  Crazy
браво на емма! и на майка й! утре пак и до 10 дена - ще видиш че ще стане!
успех!
 Hug

# 36
  • Мнения: 6 390
браво на емма! и на майка й! утре пак и до 10 дена - ще видиш че ще стане!
успех! Hug
снощи пак спахме от 22.30ч. до 7ч. Peace
Дано дано  Praynig Hug

# 37
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Рецептата : никаква вода, оставяне в началото малко да поплаче (1-2 дена продължи по около 15 минути и след това спираше). Естествено никакво приспиване, люляне и т.н. Вечер след обичайната процедура на ядене, къпане и т.н. я слагаме в леглото, казваме лека нощ, загасяме лампата и това е.

Моите деца започнаха да пият по много вода след като станаха на година (и двамата). Та пиенето на вода не е само нощем за приспиване, а и през деня в огромни количества. Сина ми се отказа сам от многото пиене на вода към 1г. и 8 м., а малката  - ще видим кога. А за люлеенето и приспиването - просто имаш кротко бебе. Моя син ревеше денонощно откакто се е родил, не плачеше, а ревеше. И това 2 часа за нищо ги нямаше - просто не може да не го утешиш. Щерката когато е здрава си заспива сама - но баткото тръгна на градина и носеше ту кашлица, ту настинка и запушен нос и тя цяла зима (миналата) кашля и повръща (дави се) и това е обикновено нощем или пък не може да диша през носа и се плаши.
А пък и тук не всеки може да осигури отделна стая на детето си.
Но всичко преминава Simple Smile  и като поотраснат всичко се нормализира.

# 38
Дъщеря ми прескочи вече 3-тата година и все още се събужда 5-6 пъти.Това го прави още от както се е родила.През ноща пие по литър и половина  сок,не признава вода,ако не и дам шишето не спира да плаче.Става и да чишка(то от тия сокове)даже и по два пъти.Сънува понякога неща които са я впечатлили през деня и пак се разплаква(и сока не я успокоява),може и 2 часа.Досега от както се е родила само 2 дена не ни е събуждала.А баткото горкия и той не може да се наспива заради нея.Верно не се събужда винаги когато и тя се събужда,но когато реве по-дълго време е неизбежно.Иначе с него съм нямала никакви проблеми.  Weary

# 39
  • Мнения: 6 390
Малеее nadida,
ти ни успокой всички  Rolling Eyes
аз сега гледах че има НУТРИЛОН 3, дано той да ни е клИУча към успеха  Wink

# 40
  • Мнения: 125
здравейте,дъщеря ми е на 1г.и 4 месеца и от 6-месе4на не спи през ноща,постоянно се буди,реве,и т.н.Аз също отдавна си задавам този въпрос??? Close Close Close.Но отговор не намирам!!!

# 41
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Само детето ще реши кога да започне да спи, без да се буди. Каквото и да правим, бесзилни сме.
Търпение Sick му е майката

Общи условия

Активация на акаунт