СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 278 284
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 153
Ахахахаха истински се позабавлявах с момента, в който вади листа. На мен също ми се стори странно как се вади лист без дело, без нищо.....но не съм юрист. Попитах и такива, при което изпаднаха в такъв смях, че останах втрещена  Joy, както и да е. И понеже се ядосах адски много, че ни взимат за абсолютни мезета се обадих на един телефон за оплаквания към фирмата. Колега на въпросния вадещ изпълнителен лист ми каза, че дело няма как да бъде заведено, че е преувеличил малко. Питам ги аз такава ли им е практиката- да лъжат и притискат хората, не е ли измама това, както и факта, че искат пари от човек, който не дължи никому нищо, още повече, че за времето, за което искат тези пари не сме били абонати на Глобул изобщо newsm78. Нито карти сме имали, нито нищо.... Смятам аз лично да подам няколко сигнала относно предоставените и лични данни. Приятел на мъжа ми работи именно в Глобул и му се обадих и той да провери по ЕГН дали наистина има някакво задължение, а момчето казва същото, че никога не е била абонат на оператора Joy. Е как тогава се добират до данните, особено до моя СЛУЖЕБЕН номер newsm78, откъде го имат.... и това го попитах и той учуден адски много каза, че идея няма. Това вече не е нормално изобщо. Тия са за  #2gunfire. Тоя същия ще ми се обади в понеделник да види дали сме платили и да му продиктуваме номера на касовата бележка и тогава как ще го храняяяяя. Побесняла съм.

# 556
  • Мнения: 106
И аз да се оплача от С Г Груп. От известно време ме тормозят постоянно. Дължах на глобул 360 лв. заради неустойки и въпреки ,че не съм съгласна, периодично погасявах сумата. Останаха 50 лв. Днес отново ми се обади откачен техен служител и цитирам" Кучко, ще те убия и ще ти изкъртя зъбите..." и куп още такива слова, бях шашната. Хубавото е че записах всичките , можеби десет разговора от днес. След като се оплаках няколко пъти на телефона за оплаквания този " господинчо " не спря да звъни и да говори глупости. Аз му обясних , че щом съм нарушила закона съм съгласна да ме осъдят и да си получат крупната сума ,която дължа. В понеделник ще се свържа с управителя на фирмата и следобед съм запазила среща с адвоката ми за да му пусна личирните слова,които записах.Смятам да заведа дело срещу тях.

# 557
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Хубавото е че записах всичките , можеби десет разговора от днес.
Качи записите в нета!

# 558
  • София
  • Мнения: 153
Лелееееееееееее как си го позволяват дори, акъла не ми го побира #Crazy, правилно- качвай в нета и задължително при адвокат. Егати заплахите и чудесиите, ужасссссс

# 559
  • Мнения: 106
Засега ще се въздържа от качването в нета, заради евентуалното дело по-късно.

# 560
  • Мнения: 7
Рядко се включвам в теми,но тази ми е до болка позната. Лично съм тормозена от фирмата, почти една година, заради дълг от 100лв. Сега ми искат и неустойки за автоматично подписан договор,какъвто във фирмата- оператор не ми показват.От изпратените жалби до всички възможни инстанции-отговор никакъв! 
 И случая на моя близка, която  НИКОГА не е била абонат на Глобул, но след много заплахи я принудиха да плати измислените 130лв. Поискала да прекрати договора?!,но й отговорили, че няма такъв- били стари задължения. Решила че с това приключва сагата. Но вече 5 месец я тормозят за нови сметки?!Посещавайки офис на фирмата е пожелала да й кажат от кой номер толкова говори,но информация можело да се даде само на този, който е ПОДПИСАЛ ДОГОВОРА. Към днешна дата  е подала жалби до полиция, КРС,КЗП, НО ОТНИКЪДЕ ОТГОВОР- РАБОТЯТ ПО СЛУЧАЯ!?
А НИЕ СИ СЕ ЖАЛВАМЕ ПОМЕЖДУ СИ ПО ФОРУМИ?!

# 561
  • Мнения: 796
Посещавайки офис на фирмата е пожелала да й кажат от кой номер толкова говори,но информация можело да се даде само на този, който е ПОДПИСАЛ ДОГОВОРА.

Според тях не е подписвала тя, но трябва да плаща сметките... Нещо не разбирам newsm78

# 562
  • Мнения: 14
И аз имах сблъсък с горепосочената фирма. Година, две бях абонат на Глобул, да ме пита човек, защо изобщо подписах договор, като не го ползвах този телефон. Последните 2-3 сметки не си ги бях платила и те автоматично ми прекратили договора, което за мен беше перфектно. Платих си сметките. Година по късно, т.е тази пристига писмо при родителите ми че им дължа 20 лв. Отидох бясна в Глобул и питам, как, за какво ?!? Отговорът беше, че понеже ми е прекратен предсрочно договора на 15ти примерно, пък фактурата ми излизала на 18ти и те за това, не са могли да ми кажат тогава, че имам още задължения към тях. Примирих се, платих на каса в Глобул,не на въпросната фирма и поисках документ, че не им дължа пари с подпис и печат. Издадоха ми такъв и да се надявам да нямам повече разправия с тези идиоти.

Цитат
Посещавайки офис на фирмата е пожелала да й кажат от кой номер толкова говори,но информация можело да се даде само на този, който е ПОДПИСАЛ ДОГОВОРА.

Това звучи смешно. Как ще изискват пари от някой който няма договор с тях, и как ще докажат подобно твърдение!
Искрено се надявам да си получат заслуженото!

# 563
  • Мнения: 7
Ами като няма такъв договор, как по друг начин да й отговорят.По лошо е, че няма орган в държавата, който да се сезира и да се приключи един път завинаги с такива практики!

# 564
  • Варна
  • Мнения: 78
Напротив, има. Казва се Прокуратура. Щом човек е сигурен, че не е подписвал никога договор, значи е налице неправомерно използване на лични данни и документна измама и почти сигурно има и някаква облага. Което образува състав по Наказателния Кодекс. Човекът се води пострадал от документна измама. От Глобул не могат да откажат на прокуратурата договора.
Тези неща се разискват в тази тема от самото й начало, не е нещо ново.

# 565
  • Мнения: 1 520
Изобщо не е необходимо човекът да е пострадал или ощетен, за да е налице състав на документна измама.
Достатъчно е да е подправен подписа му без негово знание и съгласие + опит за използване на неистинския документ (договор) с цел получаване на облага - и съставът на престъплението е завършен.

oposum, за да се образува прокурорска проверка, трябва да се сигнализира. Без жалба/сигнал няма как да започне разследване на случая.

# 566
  • Мнения: 7
Благодаря за съвета. Ще предам и дано има резултат.

# 567
  • Мнения: 1 520
Защо да са измамници. Не си плащате задълженията и си мислите че всичко ви е в реда на нещата после като ви търсят те са виновни. Имате си договор ползвате дадена услуга и по някое време решавате да спрете да си плащате задълже ията.Натрупате две сметки хвърките картата и после защо ви търсели.Питам се аз кой в случая е мошенника???

Няма как да не си клиент пък да имаш сключен договор, по скоро много удобно са забравили че има такъв. А ако смятат че има злоупотреба жалването по форуми много не помага. Като начало подават оплакване в магазин за да получат копие от договора. Много такива"не абонати" като си видят договора набързо си спомнят че някога са си взели например едно телефонче с карта за детето например.

Ти като cи на страната на рекета, би ли обяснила на останалите (т.е. на 'мошениците' според тебе) - защо от СГ ГРУП не представят договорите на хората? След като искат да им плащат защо не им представят документ, фактура, основание и прочее???
Я да видим сега кои са мошениците (да не посочвам) Wink

# 568
  • Мнения: 46 526
Понеже никога не сме били клиенти на Глобул и нямам представа, искам да попитам тези, които са подписвали някакъв договор - искат ли лична карта или подписват на доверие?

# 569
  • София
  • Мнения: 153
Защо да са измамници. Не си плащате задълженията и си мислите че всичко ви е в реда на нещата после като ви търсят те са виновни. Имате си договор ползвате дадена услуга и по някое време решавате да спрете да си плащате задълже ията.Натрупате две сметки хвърките картата и после защо ви търсели.Питам се аз кой в случая е мошенника???

Няма как да не си клиент пък да имаш сключен договор, по скоро много удобно са забравили че има такъв. А ако смятат че има злоупотреба жалването по форуми много не помага. Като начало подават оплакване в магазин за да получат копие от договора. Много такива"не абонати" като си видят договора набързо си спомнят че някога са си взели например едно телефонче с карта за детето например.


Ти като cи на страната на рекета, би ли обяснила на останалите (т.е. на 'мошениците' според тебе) - защо от СГ ГРУП не представят договорите на хората? След като искат да им плащат защо не им представят документ, фактура, основание и прочее???
Я да видим сега кои са мошениците (да не посочвам) Wink


Е сега ще се скрие, защото много добре знае кои са мошениците или може би това е поредния служител на иначе коректната фирма !

Общи условия

Активация на акаунт