СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 278 232
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 2 927
Предполагам поканите за доброволно изпълнение са тези писма, които получаваме и като не отговорим известно време искат да ни връчат призовка за описване на имуществото. Най-тъпото беше, че ни лепнаха предизвестието за описване на имуществото на асансьора, все едно сме някакви престъпници. Това е идея за тормоза и може би при следващо писмо, веднага ще отидем в полицията, защото съм сигурна, че ще има пак. Те не се отказват лесно. А другия абсурд е, че на нашия адрес живее някакво си момиче, което от други съседи разбрах, че даже не е в България от няколко години...
     Катето, това е единствения начин да се призове някой с неустановено местонахождение - по неговия постоянен и настоящ адрес, чрез залепване на уведомление. Не виждам защо се притесняваш, след като там не пише името на някой от твоето семейство. В случая съдия-изпълнителят си върши работата. Той няма общо със събирачите на вземания, които коментираме тук и не е отговорен, че бившите собственици не са уведомили съответната служба за новите си адреси. И не вашето имущество ще описват, а тяхното. Впрочем много странно ми се струва да описват вашето жилище, обикновено правят справки в Агенция по вписванията за собствеността. Освен ако не сте купили ипотекирано жилище, без да го проверите, няма причина да се притеснявате. Най-добре се консултирай с адвокат, но това не е тормоз и от полицията ще ти отговорят, че така се призовават лица по ГПК.

# 646
  • Мнения: 24
В един вестник видях тяхна реклама-до Нова година ползвате 30% отстъпка, ако си платите задълженията към тях. На мога да повярвам, че си позволяват да се рекламират, все едно са нещо прекрасно. doh

# 647
  • Мнения: X
О,да беше само във вестника... ooooh!.Пратили са SMS на 8 годишния ми син на телефона..Детето днес се чудеше какво е спечелило.Вярно,телефона се води на мое име,но аз отдавна съм се уточнила с Глобул,че нямам вземане даване с тях/а и имам достатъчно номера,на които да се уточнят с мен.....и да им кажа за пореден път да престанат да ме притесняват за глупости,щото реално нямат за какво да ме търсят/.А,в случая Виваком са за  #2gunfire,защото вече не знам колко пъти се обаждам на оператор да ги помоля,да не дават номера на детето и да не му пращат служебни SMS-и/вкл. и за сметката,защото няма как второкласник да им я плати/,но нямало начин..... Mr. Green

# 648
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
Хърмаяни, аз не се притеснявам. Просто се ядосвам, че ни занимават с глупости и трябва да ходим да се обясняваме на съдия изпълнители без да имаме никакво отношение към дълга. А иначе жилището ни в този момент си беше закупено от банка с кредит и навсякъде си е вписано, че е наше...

# 649
  • Мнения: 1 520
kateto_85, cчитай тези писма за спам и ги игнорирай. Това че някой си още се води регистриран на вашия адрес, си е негов проблем, не ваш. А пък събирачите и ЧСИ-то (мним ли е или истинки, така и не разбрах) - да се оправят и да си го издирват, но вас да не ви занимават.

Shocked

Разбиха група за насилствено събиране на вземания

Мним съдия изпълнител рекетира длъжник на "Глобул"

# 650
  • Мнения: 0
Здравейте, прочетох доста мнения, но не намерих точно по моя случай нещо. И така случката е от 2007 г, телефон на изплащане към карта на Глобул, договора е до края на 2008 и лизинга също, през пролетта ми спират телефона за закъснение и аз реших да спра изобщо да я ползвам. Реших че ще си изплатя телефона на веднъж, като ми свърши договора, за да не плащам такси. Но не се организирах, мой си проблем. Преди година и нещо на адреса на който не живея, съм получила бележка от СГ - груп, обаждам се по телефона и ми казват, че Глобул си е продал на тях задълженията и сега аз съм длъжник на тях. Звъняха ми доста пъти, не винаги бяха любезни да не кажа нахални. И през месец декември получавам на адресната ми регистрация в Стара Загора бележка да се явя в съда да си получа нещо си.Изпратих майка ми да ми го получи и се оказа, че е заведено дело срещу мен за сума от 670 лв , като са включени такси , вноски лихви, разходи по дели и т. н. Обадих им се и ги попитах мога ли да платя на няколко пъти и ще спре ли делото, каза ми да намеря пари и да платя на куп и ще ми направят 20 % отстъпка, след два дни излиза реклама с 30 % отстъпка при плащана на веднъж. казах им, че няма да мога и искам разсрочено плащане , предложиха ми 7 месеца. Сега като чета тук и виждам, че се говори за давност и срокове от 3 г. искам да попитам в моя случай мога ли да възползвам от това, при условие, че има заведено дело и ако да какво да направя. Бих си платила дълговете, но при това отношение което видях от тях, не искам да им дами една стотинка. Адвокат ми каза, да платя, защото, ако се стигне до съдия изпълнител са ми по голени разходите. Благодаря предварително.

# 651
  • Мнения: 2 927
antoanetageorgieva, напиши кой е подал делото (името на кредитора в заповедта) и дали е по чл. 410 или е по чл. 417 от ГПК. Ако е първото, пусни възражение (ако не е минал един месец от получаването), че не дължиш нищо и че задължението е погасено по давност. Няма да се случи друго. И да се случи, те ще се набутат с разноски. Ако е второто, занеси документите на адвокат, защото написаното важи и в този случай, но има повече особености. Най-малкото ще трябва да се спира изпълнително дело.

# 652
  • Мнения: 0
    
Re: СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.
« #651 Четв., 03 Ян. 2013, 14:12 »
   Отговори с цитат
antoanetageorgieva, напиши кой е подал делото (името на кредитора в заповедта) и дали е по чл. 410 или е по чл. 417 от ГПК. Ако е първото, пусни възражение (ако не е минал един месец от получаването), че не дължиш нищо и че задължението е погасено по давност. Няма да се случи друго. И да се случи, те ще се набутат с разноски. Ако е второто, занеси документите на адвокат, защото написаното важи и в този случай, но има повече особености. Най-малкото ще трябва да се спира изпълнително дело.


 Здравейте,

първо съм получила уведомление от 19,11 2012 г да се явя да си получа призовка- съобщение от съда за дело , когато майка ми отиде са и дали " заповед за изпълнение за парично задължение по чл 410 от ГПК . и че съдията е решила че има основания и на на основание чл 411 ал 1 да заплатя дължимите суми. Документа не е пред мен и за това малко объркано може би го описвам. След като е минал един месец какво следва.

# 653
  • Мнения: 0
пропуснах да напиша от Сг груп е пуснато заявлението или както там се казва Simple Smile

# 654
  • София, център
  • Мнения: 3 455
След като не си възразила срещу издадената заповед за незабавно изпълнение и издадения изпълнителен лист, те са се стабилизирали по отношение на теб.
От тук нататък Кредиторът ще заведе изпълнително дело срещу теб при съдебен изпълнител, който ще сложи още една камара разноски върху твоя дълг.

Пропуснала си възможността да се позовеш на изтекла давност. Тя би била реализируема само в случай, че беше възразила срещу издадения изпълнителен лист и кредиторът беше завел дело срещу теб по общия исков ред. Там, в съдебно заседание би могла да се позовеш на давността, защото тази презумпция не се прилага служебно.

Съвет от мен: Или погаси сега цялото задължение, или се срещни с представител на кредитора и подпиши споразумение за разсрочено плащане, но в никакъв случай не допускай завеждане на изпълнително дело, защото дългът ти ще стане двоен на сегашния.

# 655
  • Мнения: 0
Много благодаря за отговора. Аз така или иначе съм във връзка с тях и сме коментирали разсрочено плащане. Те ме успокоиха, да не се притеснявам за делото, след като съм се обадила. Все пак какъв е срока за обжалване, от кога се взема предвид.

# 656
  • Мнения: 2 927
Ако майка ти е отишла в съда след 03.12.2012 г. още не си пропуснала възможността. Отиди и провери по делото и пусни възражение, ако е в срок. Има и друга възможност, но ще ти трябва адвокат. Нарича се отрицателен установителен иск. Но това си е отделно дело, ще трябва да внесеш такси и да платиш адвокатски хонорар.

# 657
  • София, център
  • Мнения: 3 455
В твоя случай няма какво да обжалваш.
Би могла да възразиш срещу издадената заповед за изпълнение и изпълнителния лист, но в едномесечен срок след издаването им. В случая този срок е изпуснат и заповедта за изпълнение и изпълнителния лист са влезли в законна сила, т.е те са вече факт, а ти не си се възползвала от възможността си за защита срещу изпълнение, защото не си възразила.

П.П. Възразяването е формален акт, просто се подава едно бланково възражение, често без съдържание, не е необходимо да се обосноваваш за какво вазръзяваш, а самото възражение дава възможност на кредитора да заведе съдебно дело, исков процес, където вече ще има съдебно дирене и ще се доказва, а длъжникът може да се позове на давнотта и да му паднат голяма част от записаните задължения.

# 658
  • Мнения: 3 191
Здравейте, прочетох доста мнения, но не намерих точно по моя случай нещо. И така случката е от 2007 г, телефон на изплащане към карта на Глобул, договора е до края на 2008 и лизинга също, през пролетта ми спират телефона за закъснение и аз реших да спра изобщо да я ползвам. Реших че ще си изплатя телефона на веднъж, като ми свърши договора, за да не плащам такси. Но не се организирах, мой си проблем. ..... Бих си платила дълговете, но при това отношение което видях от тях, не искам да им дами една стотинка. Адвокат ми каза, да платя, защото, ако се стигне до съдия изпълнител са ми по голени разходите. Благодаря предварително.

Би си платила, ама не си си платила и не искаш да си платиш, т.к някой, на който дължиш в продължение на няколко години пари не ти се кланя и се държи лошо по телефона в опита си да те накара да си платиш? ooooh!

Простете Ваше Величество, нагъл потребителю на аванта .... Sick #Cussing out #2gunfire

# 659
  • Мнения: 540
Здравейте, прочетох доста мнения, но не намерих точно по моя случай нещо. И така случката е от 2007 г, телефон на изплащане към карта на Глобул, договора е до края на 2008 и лизинга също, през пролетта ми спират телефона за закъснение и аз реших да спра изобщо да я ползвам. Реших че ще си изплатя телефона на веднъж, като ми свърши договора, за да не плащам такси. Но не се организирах, мой си проблем. ..... Бих си платила дълговете, но при това отношение което видях от тях, не искам да им дами една стотинка. Адвокат ми каза, да платя, защото, ако се стигне до съдия изпълнител са ми по голени разходите. Благодаря предварително.

Би си платила, ама не си си платила и не искаш да си платиш, т.к някой, на който дължиш в продължение на няколко години пари не ти се кланя и се държи лошо по телефона в опита си да те накара да си платиш? ooooh!

Простете Ваше Величество, нагъл потребителю на аванта .... Sick #Cussing out #2gunfire

Peace

Общи условия

Активация на акаунт