СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 278 153
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 1 740
    Не съм прочела цялата тема и няма да коментирам нищо.Само искам да кажа нещо,което знам със сигурност.Преди да заведат колективно дело срещу длъжниците,СГ-ГРУП ООД изпращат писма за доброволно издължаване. Имала съм случай да попадна на такова колективно дело на Мтел.То се гледаше от същия състав и точно преди моето,та всеки път извикваха имената/ от голям списък/ пред мен.

# 121
  • Мнения: 0
Аз по никакъв начин не отричам задължението си, но това че имам дълг към някоя фирма не отнема статута ми на човешко същество. Аз сметката ще си я платя и СГ груп ще си вземат 10-те процента от парите ми, но това не е въпроса. Както каза Жаве  ако толкова са опрели до парите ми нека отидем на съд и след това пак ще им го дам, но никой няма право да ме обижда и заплашва заобиколно, че знае къде живея, все едно утре ще ме причака и ще ме пребие.

# 122
  • Мнения: 93
Искам да кажа, че съм ужасно възмутена от тази фирма.
Изключително грозно поведение...
И твоето поведение не е много по-хубаво. Направила си сметка, длъжна си да я платиш.
След като в момента нямаш пари вземи на заем и след няколко дни ще ги върнеш.
Все пак си ползвала нещо и не си платила не се сърди на фирмата. Те си вършат работата, за която ще получат и приход.

Ама как само я вършат тази работа....  Crazy Как така ще я нарича к*рва и прочие? И как така ще и казва, че ако искал щял да и сложи 200 лв. лихва.  Sick Това си е направо заплаха.

jennny1 от мафията да беше взела 55 лв заем - нямаше и с пръст да те пипнат! Ама да те заплашват за такава сума си е направо смешно. А ти трябваше да кажеш на господина, че обаждането се записва и ще се видите в съда, да видим тогава каква песен щеше да запее.

# 123
  • Мнения: 43
Аз също получих  2-3 писма от въпросните. В началото си мислех, че е някакъв опит за измама, но се разрових в и-нет и видях, че наистина съществуват и са легитимни. Оказах се длъжница на Глобул, не помня с каква сума, от 2009 година. Странното е обаче, че на мое име карта на Глобул нямам от 2007 година. А от началото на 2009 ползвам услугите им само с предплатена тарифа. Та..странно ми е как съм им длъжница все пак.  newsm78

# 124
  • Мнения: 1
Аз също получавам такива писма. Има договор на мое име, но не съм ползвала аз картата, освен това 3 годишния срок е изтекъл отдавна! Доколкото разбирам не могат да ме осъдят, или.......? Прочетох и такова мнение - че има осъдени въпреки изтеклия срок, така ли е наистина?

Моля ако някой има такава информация да пише, иначе възнамерявам да не им обръщам внимание, още повече, че вече не живея на споменатия адрес, но ме притеснява да не ми наложат запор на заплатата и да се излагам във фирмата  Embarassed

# 125
  • Мнения: 3 405
Видяхте ли това:

Цитат
Вече стана ясно, че Глобул не са продали задълженията на некоректните длъжници, а са предоставили списък с имена, адреси и други лични данни срещу процент от събраните суми.

в тази статия

# 126
  • Мнения: 459
Моя приятелка получи такова писмо. Обади се на посочения в писмото телефон и от там й казаха (след като си е дала ЕГН-то), че става въпрос за задължение към Глобул. Тя поиска среща (в писмото пише да се обаждаш на телефона за час и дата на среща), но те обясниха, че няма какво да се среща с тях, а да отиде до Глобул. Тя отиде, говори и наистина има такова задължение, което от 18лв след натрупани лихви и неустойки е станало 360 лв  Shocked Приятелката ми е поискала разсрочване и от Глобул казали, че няма проблем да внася на части по колкото може - стига да е редовно и да се вижда, че има желание да погаси задължението. До тук добре... Вчера обаче от СГ Груп отново й се обаждат и й казват, че има 2 дни срок да погаси цялото задължение или ще предприемат насилствано събиране на задължението. Тя им обясни за разговора с Глобул, но мъжа (който така и не си казал името, а на всеки въпрос с кого разговаря, отговарял "със СГ Груп") казал, че Глобул нямат право да разсрочват и че приятелката ми вече е длъжник на тяхната "фирма", а в същото време да отива в Глобул и да плаща на каса...  newsm78 Е, нещо ми се губи връзката - хем няма задължение към Глобул, хем да плаща там... Тя, милата се е побъркала и се чуди какво да прави. Днес отново направи плащане (оказа се, че сумата е 300 лв, от които тя е погасила вече 60лв).
И така, питането ми е - след като Глобул не са си продали задълженията на СГ Груп, имат ли право да им предоставят списъци с лични данни на длъжниците. ... Освен това, влязох в сайта на Комисията за защита на личните данни и там в публичния регистър СГ Груп не фигурира като администратор на лични данни. Е кой тогава им дава право да боравят с такива....

# 127
  • Мнения: 5 370
Ми освен да се обединят хората и да ги осъдят, не виждам друга възможност. Аз така бих постъпила.

# 128
  • Мнения: 1 417
Искам да кажа, че съм ужасно възмутена от тази фирма.
Изключително грозно поведение...
И твоето поведение не е много по-хубаво. Направила си сметка, длъжна си да я платиш.
След като в момента нямаш пари вземи на заем и след няколко дни ще ги върнеш.
Все пак си ползвала нещо и не си платила не се сърди на фирмата. Те си вършат работата, за която ще получат и приход.
Съвсем друго е оплакването на хора, които не се сключвали договори и не са ползвали услоги на моб. оператори. Те са в правото си да се възмушават от поведението им.
Цивилизованото общество е измислило за такива случаи съдилищата, именно за да не ходиш с бухалката да плашиш длъжника си. Каквото и задължение да имаш, не може някой непознат да те нарича "тъпа курва" и да те заплашва.
По отношение на съдебната власт ние не живеем в цивилизовано общество Confused Фирми за събиране на пари от недобросъвестни клиенти или партньори има на доста места по света, например тази http://www.creditreform.bg/bg/content/company/about/index.jsp, която има офиси в различни държави. В момента междуфирмената задлъжнялост, необслужвани кредити, недобросъвестни клиенти са толкова много, че това е алтернатива все пак да вземеш нещо, от това което реално ти дължат, отколкото години да се влачиш в съда и да харчиш пари за адвокати, които не могат да ти гарантират вземанията.
Естествено това не им позволява да нарушават добрия тон и възпитание, както и да злоупотребяват със събиране на несъществуващи задължения.

# 129
  • Мнения: 0
Моя приятелка получи такова писмо. Обади се на посочения в писмото телефон и от там й казаха (след като си е дала ЕГН-то), че става въпрос за задължение към Глобул. Тя поиска среща (в писмото пише да се обаждаш на телефона за час и дата на среща), но те обясниха, че няма какво да се среща с тях, а да отиде до Глобул. Тя отиде, говори и наистина има такова задължение, което от 18лв след натрупани лихви и неустойки е станало 360 лв  Shocked Приятелката ми е поискала разсрочване и от Глобул казали, че няма проблем да внася на части по колкото може - стига да е редовно и да се вижда, че има желание да погаси задължението. До тук добре... Вчера обаче от СГ Груп отново й се обаждат и й казват, че има 2 дни срок да погаси цялото задължение или ще предприемат насилствано събиране на задължението. Тя им обясни за разговора с Глобул, но мъжа (който така и не си казал името, а на всеки въпрос с кого разговаря, отговарял "със СГ Груп") казал, че Глобул нямат право да разсрочват и че приятелката ми вече е длъжник на тяхната "фирма", а в същото време да отива в Глобул и да плаща на каса...  newsm78 Е, нещо ми се губи връзката - хем няма задължение към Глобул, хем да плаща там... Тя, милата се е побъркала и се чуди какво да прави. Днес отново направи плащане (оказа се, че сумата е 300 лв, от които тя е погасила вече 60лв).
И така, питането ми е - след като Глобул не са си продали задълженията на СГ Груп, имат ли право да им предоставят списъци с лични данни на длъжниците. ... Освен това, влязох в сайта на Комисията за защита на личните данни и там в публичния регистър СГ Груп не фигурира като администратор на лични данни. Е кой тогава им дава право да боравят с такива....

Аз покрай "контактите" ми с тях ги проучих. Всъщност те имат разрешение да са администратор на лични данни, може би комисията не са си ъпдейтнали сайта? И ако Глобул са и продали задължението те са длъжни да я уведомят за това. Много ми е интересно по каква схема ги изчисляват тези лихви? Ок, милион да е, ама кажете как ги смятате. А не - имали сте 2 лева задължения, а сега от лихви и такси ни дължите 38298298. Не става така. А иначе и кажи да не се притеснява и да си плаща сметката в Глобул и изобщо да не отговаря на тъпите им обажданя. Аз вече започвам да се притеснявам да не ме вкарат и мен пак в някой от филмите им, защото имах преди години една карта на Глобул...

# 130
  • Мнения: 4 195
Хаха, и ние днес получихме писмо, че мъжа ми дължи пари на Глобул, от преди 2 години - само дето той не е ползвал глобул, нито има неплатени сметки към когото и да е оператор. Теглих му една на онзи от СГ Груп и приключихме с тях Peace

# 131
  • Мнения: 5 370
Не разбирам как може да НЕ СИ ползвал нечии услуги и да получаваш, все пак, такива повиквателни?
Аз що не получа? newsm78
Наистина не разбирам/

# 132
  • Мнения: 599
Не разбирам как може да НЕ СИ ползвал нечии услуги и да получаваш, все пак, такива повиквателни?

Ми и ние това се чудехме, а още повече като в Глобул ни казаха, че при тях нищо не излиза  Rolling Eyes


Не е късно да те изненадат  Laughing

# 133
  • Мнения: 5 370
Ам ха де, ха де. Както ме сърби устата за скандааааал... Whistling

# 134
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Не разбирам как може да НЕ СИ ползвал нечии услуги и да получаваш, все пак, такива повиквателни?
Аз що не получа? newsm78
Наистина не разбирам/
То и в Глобул да попиташ и те няма да знаят, щото не разбират.  Laughing
На мъжа ми случая е абсолютно същия, никога не им е бил клиент, ама за сметка на това им е длъжник.  Mr. Green
Кой ги знае данните от къде са ги взели, защото в системата им излиза, че с неговото име ама с друго ЕГН има задължение, дори и да предположим че е съвпадение на имената странното в нашия случай е че адреса на който го издирват не се води ни в един регистър и всички договори за кабелна и т.н са сключвани с друг адрес, този дето се вика го знаеха само близки и познати, ама май само аз така съм си мислила.  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт