СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 278 147
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: X
Здравейте!И аз имах писмо от въпросната фирма.Преди време забавих плащане към Глобъл в рамер на 20лв месечна сметка.Не бях платила 2м,като следтова ми прекратили договора и ми начислили вс такси до края му/2год/- и сумата става 300лв,питам се имат ли право?После пристига въпросното писмо от СГ Груп в което не пише нито колко пари дължа,нито към кой,нито къде се плащат..нищо!Като гледам отзивите къде и кой е звънял и как са се отнесли после с него...ме е страх да се обадя..не искам после да ме притесняват по телефона всекидневно....какво да правя? newsm78
Ако ще се обаждаш го направи от телефон, чийто номер не може да се засече. За да не те притесняват после. Моят съвет е да забравиш за тях. Ако имаш желание да си плащаш на Глобъл иди в офис на Глобъл и си заплати сумата.

# 241
  • Мнения: 1
мерси..ще видя какво ще стане с тия измамници newsm78

# 242
  • Мнения: 40
Защо да са измамници.
Не си плащате задълженията и си мислите че всичко ви е в реда на нещата после като ви търсят те са виновни.
Имате си договор ползвате дадена услуга и по някое време решавате да спрете да си плащате задълже ията.Натрупате две сметки хвърките картата и после защо ви търсели.Питам се аз кой в случая е мошенника???

# 243
  • Мнения: 2 927
Ами, добре би било да се чете.
Все пак темата е от 1 година, и е поставена от човек, който никога не е бил клиент на въпросния мобилен оператор. И други такива се включиха.

# 244
  • Мнения: 40
Какво като темат е от година нали е на 1 страница....
Няма как да не си клиент пък да имаш сключен договор, по скоро много удобно са забравили че има такъв. А ако смятат че има злоупотреба жалването по форуми много не помага. Като начало подават оплакване в магазин за да получат копие от договора. Много такива"не абонати" като си видят договора набързо си спомнят че някога са си взели например едно телефонче с карта за детето например.

Здравейте!И аз имах писмо от въпросната фирма.Преди време забавих плащане към ГлобУл в рамер на 20лв месечна сметка.Не бях платила 2м,като следтова ми прекратили договора и ми начислили вс такси до края му/2год/- и сумата става 300лв,питам се имат ли право?После пристига въпросното писмо от СГ Груп в което не пише нито колко пари дължа,нито към кой,нито къде се плащат..нищо!Като гледам отзивите къде и кой е звънял и как са се отнесли после с него...ме е страх да се обадя..не искам после да ме притесняват по телефона всекидневно....какво да правя? newsm78

да имат право по силата на договора който си сключила. Прочети си договора, ако не плащаш в срок след 2 неплатени фактури ти спират картата и след определено време ако не платиш ти слагат неустойки които са колкото месечните такси до края на договора. Преди време баща ми така трябваше да плати около 200 лв, ама той с е виновен който има договор е длъжен да го спазва! Ако не си плащаш ипотеката след колко време ти взимат апартамента?

Последна редакция: чт, 24 фев 2011, 06:34 от kafe-kafe

# 245
  • Мнения: 6 618
Аз три месеца си чакам копието на договора от Глобул.
Нямам спомен да съм била техен абонат и сметка от 30 лв никога не са ми били проблем да ги платя от СГ -Груп не ме търсят вече.

# 246
  • Мнения: 40
Три месеца са много. От 123 са ми казвали че отговор трябва до месец и половина  най късно да получа чрез куриер в къщи. Ако не значи сме се разминали с куриера и да поискам да ми изпратят копието в магазина.

# 247
  • Мнения: 599
А ние, които чинно си поискахме договор и ни отговориха, че нямаме такъв ( няма и как да имаме, щото никога не сме им били абонати-винаги са ми били противни тия от Глобул), но са ни дали като длъжници на въпросните мутри, какво да правим?
На какво основание търсят пари от нас не мога да разбера  ooooh!
Последно мъжът ми им каза да завеждат дело и да престанат да звънят. 3 пъти звъняха след това да кажат, че ще заведат дело. Ми нали точно това им казахме - да го завеждат, ама с какви документи насреща, не знам. Спряха да звънят вече. Да видим докога.

# 248
  • Мнения: 1
Аз не казвам,че не съм си платила и да се оправдавам,самият начин да си искат парите е съмнителен!Значи аз да чакам да дойдат на вратата ми и да ми ги искат насила така ли?А и в договора ми никъде не пишеше за такава клауза!Ходих да плащам сметка на приятеля ми и ми казаха че могат да ми дадат карта,в договора участваше само тарифата и каква е месечната сметка нищо друго.Пращат ми писма в които не е упоменато нито към кой дължа нито нищо..искам да си платя но не и да ме заплашват..това ли заслужаваме..не плащаш и трябва да те заплашват...?не мисля!С мтел е същото не говориш пък ти натрупват сметки..не е честно

# 249
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
В моя случай не е имало договорени месечни такси. Беше към програмата една карта с две линии.  Считам че договорът, който не съм виждала и нямам копие от него защото бил прикрепен към основният ни договор е приключен. В случая прекратен едностранно поради неплатена сметка. Ако бяха пратили фактура за въпросната сметка на 4 сим карти щях да ги платя. После пак от Глобул си купувах телефон на лизинг и не излизах в системата им с неплатена сметка. Да са ме намерили тогава, преди 3 години. Не мисля че съдия изпълнител ще се занимава с дело за 13 лева. newsm78

# 250
  • Мнения: 0
Здравейте мами,

аз съм юрист
и на мен ми се случи подобна случка със СГ Груп.

опитвам се да се свържа с хора, които са имали проблеми с тях за да изясним въпроса дали работят законосъобразно и ДА ИМ ПОТЪРСИМ ОТГОВОРНОСТ АКО ТОВА НЕ Е ТАКА

обадете ми се на тел 0888 857 007 за да обсъдим нещата понеже не влизам често тук

# 251
  • Мнения: 862
Днес и моят мъж получи писмо от СГ груп с "покана" за плащане в 7 дневен срок на сума, която изобщо не е упомената в писмото. Веднага звъннах в Глобул да попитам как мъжа ми, който никога не е имал телефон на Глобул, изведнъж им стана длъжник. Отговориха ми, че има сметка отпреди 7 години.
Веднага отговорих, че щом е отпреди 7 години, значи задължението е погасено по давност, а умната операторка ме попита защо смятам така  ooooh!
В понеделник отиваме в Глобул да искам копие от договора, макар да съм убедена, че няма такъв. След това отивам при адвокат и ще пишем възражение.

# 252
  • София
  • Мнения: 2 958
За да бъде погасено по давност задължението, трябва да подадете иск. А с подаването на такъв иск съдът може да постанови, че сумата е дължима.

# 253
  • Мнения: 2 927
За да бъде погасено по давност задължението, трябва да подадете иск. А с подаването на такъв иск съдът може да постанови, че сумата е дължима.
Нищо подобно. Ако през петте години от възникването, не е предявен иск от кредитора, задължението е погасено по давност. И ако кредиторът предяви иск, длъжника ще се брани с възражение за давност.

# 254
  • София
  • Мнения: 5 605
За да бъде погасено по давност задължението, трябва да подадете иск. А с подаването на такъв иск съдът може да постанови, че сумата е дължима.
Нищо подобно. Ако през петте години от възникването, не е предявен иск от кредитора, задължението е погасено по давност. И ако кредиторът предяви иск, длъжника ще се брани с възражение за давност.


Peace

Общи условия

Активация на акаунт