СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 278 170
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 255
  • Самоков
  • Мнения: 561
Аз да ви разкажа как върви моята одисея, защото обещах на някои от хората които четат тук, да им съобщя как се развиват нещата. Та след като получих онази заповез за изпълнение на парично задължение написах възражение срещу нея и в законния срок го подадох в съда, преди около месец получих искова молба от въпросните С.Г. Груп, с прикрепени към нея куп ненужни бумаг, като адвокатски пълномощни, договори с адвокати, договор за цесия с други дружества и въобще неща нямащи отношение лично към мен. Имаше и копие на договора ми с тях от 2002г. В исковата молба освен посочено задължение от мен за неплатена фактура от 50 лв. бяха допълнени и задължения за адвокатски хонорари, държавни, съдебни такси и др. разходи на въпросното дружество, с което сумата вече стана около 500 лв., това просто ме вбесява. В исковата молба също така е посочено, че съгласно договора ми с Globul, дори и да не получавам фактури или каквито и да е известия за плащане, аз съм длъжна да отида и да си платя .... #Crazy е на какво прилича това. Значи да ходя да ги питам всеки месец дължи ли им нещо или не. На тази искова молба трябваше да напиша отговор, отидох при адвокат, написа ми отговора и го подадох в съда. Сега да ви кажа получих призовка за началото на май, та искам да ви кажа че са завели дело, просто ми съдраха нервите. Ако не бяха толкова нагли и просто ме бяха уведомили нормално че им дължа 50 лв. без да ми добяват лихви, разноски и незнам си още какво, със сигурност нямаше да си правя труда да се занимавам с тяхх, а щях да им ги платя тези пари без да се занимавам с глупости, тъй като виждате че скоро ми предстои нещо доста по-важно от съдебни дела с мутри, ходене по съдилища и адвокати.

# 256
  • София
  • Мнения: 218
За да бъде погасено по давност задължението, трябва да подадете иск. А с подаването на такъв иск съдът може да постанови, че сумата е дължима.
Нищо подобно. Ако през петте години от възникването, не е предявен иск от кредитора, задължението е погасено по давност. И ако кредиторът предяви иск, длъжника ще се брани с възражение за давност.



Срокът за погасяване по давност не е ли 3 години за периодични задължения като сметка за телефон? И от кога започва броенето?

nelly_d при теб изтекъл ли е срокът на давност, защото не си спомням какъв беше твоя случай? Това, че трябва да се занимаваш с нещо толкова неприятно точно в този момент е ужасно...Искренно ти съчувствам и ти пожелавам успешен край и прекрасно здраво бебче!

Аз имам 2 неплатени сметки за телефон за 119лв. общо - направих услуга на една приятелка - извади си сметка на мое име. И сега издирват мен, разбира се. До сега съм получила 1 писмо от въпросната фирма. Приятелката ми не може да си плати в момента сметката, която е от 2009г. Аз също нямам възможност да и я платя сега и не знам какво да правя.  newsm78

Някой ако може да ми помогне със съвет ще съм му много благодарна!

# 257
  • Самоков
  • Мнения: 561
МирaМира, благодаря ти за пожеланието, да ти се връща!
Съвет за съжаление не мога да ти дам. При мен са изтекли 3 години и повече, брои се от месеца на неплатената фактура. В отговора на исковата молба, точно това написа адвокатката, че е изтекла 3 годишна давност, но тя самата не беше много съгласна с мен. Според нея давността е 5 години, дано обаче съдията не мисли така, че незнам. Явно е спорен въпроса.

# 258
  • Мнения: 862
nelly d, много съжалявам за излишните неприятности Sad
Не знам дали не направихме грешка, че не внесохме възражение в съда, а само го написахме и го изпратихме на СГ груп. Всъщност ние само получихме уведомление за цесия, в което ни приканват да платим в Глобул. Във възражението написахме, че задължението е погасено по давност по чл. 111 от ЗЗД, тъй като е от 2004 г. и освен това прехвърлянето на задължението от Глобул към СГ груп е недействително по смисъла на чл. 99 от ЗЗД, тъй като Глобул не е уведомила за за прехвърлянето.  Сама писах възражението, дано не съм сгрешила, че не се обърнах към адвокат както мислехме първоначално. Ако обаче получим второ писмо, със сигурност ще се обърна към юрист.
Пуснах молба в един от магазините на Глобул за предоставяне на копие от договора, който всъщност никога не е сключван, защото моят мъж никога не е имал карта на Глобул.
Сега ще чакаме да видим какво ще последва, дано няма продължение, че не ми се занимава с глупости.

# 259
  • Мнения: 6 618
Аз вече четвърти месец си чакам договора от Глобул ,който въобще нямам спомен да съм подписвала и да съм била техен клиент.Имам три писма от СГ-ГРУП .Вече плащането на 37лв ми се струва по -удачен вариант отколкото да се съдим .Какво да правя?

# 260
  • Мнения: 862
Аз вече четвърти месец си чакам договора от Глобул ,който въобще нямам спомен да съм подписвала и да съм била техен клиент.Имам три писма от СГ-ГРУП .Вече плащането на 37лв ми се струва по -удачен вариант отколкото да се съдим .Какво да правя?
От кога ти е неплатената фактура според тях?
В Глобул имаш ли входящ номер на молбата за предоставяне на копие от договора?

# 261
  • Мнения: 6 618
Аз вече четвърти месец си чакам договора от Глобул ,който въобще нямам спомен да съм подписвала и да съм била техен клиент.Имам три писма от СГ-ГРУП .Вече плащането на 37лв ми се струва по -удачен вариант отколкото да се съдим .Какво да правя?
От кога ти е неплатената фактура според тях?
В Глобул имаш ли входящ номер на молбата за предоставяне на копие от договора?
Забравих ама имаше 5 години .не съм вземала входящ номер може би ще ида пак до Глобул.

# 262
  • София
  • Мнения: 18 679
Ужас, Нели, вярно ли за 50 лв. предявиха иск Shocked Тия са хора без работа...Не вярвах, 4естно! Не 4е аз не съм писала иск за под сто лева, но аз работя за държавата и нямам право да изпусна и стотинка, гоня до дупка. Но тези са 4астници, как им се занимава, просто недоумявам...

# 263
  • Мнения: 862
Аз вече четвърти месец си чакам договора от Глобул ,който въобще нямам спомен да съм подписвала и да съм била техен клиент.Имам три писма от СГ-ГРУП .Вече плащането на 37лв ми се струва по -удачен вариант отколкото да се съдим .Какво да правя?
От кога ти е неплатената фактура според тях?
В Глобул имаш ли входящ номер на молбата за предоставяне на копие от договора?
Забравих ама имаше 5 години .не съм вземала входящ номер може би ще ида пак до Глобул.
Ще ти кажат първоначално, че входящи номера не дават, но ти си направи копие на молбата и накарай служител да ти се разпише, да напише датата и да подпечата молбата. Ако ти откаже, намери двама свидетели, които да ти се разпишат, че служителката отказва да ти вземе молбата. При мен това свърши работа  Peace

# 264
  • Самоков
  • Мнения: 561
И аз съм изненадана, че предявиха иск, но той вече не е за 50 лв., с измислените им разходи станаха почти 500 лв., което ми идва в повече. Нито съм получавала писма за неплатени сметки, нито съм уведомена за цесията, а изведнъж след толкова време, неподозирайки, че все още имам взаимоотношения с Globul заповед за изпълнение, направо думи нямам  #Crazy А и да ви кажа бързо действат всичко започна от 30.12.2010г. Чувствам се като най-големия длъжник в тази държава. Sick

# 265
  • София
  • Мнения: 218
Бях чела, че никой съдия няма да уважи иск от преди толкова години и да те осъди да платиш тези пари, при положение, че е изтекъл срокът на давност.

# 266
  • Мнения: 61
Здравейте момичета и аз съм за тук май....
На вратата на майка ми беше залепена една червена бележка,да се обадя,че имам задължения към въпросната фирма.Та звъня аз на телефона които е изписан и ми вдига един господин,с най спокойния си тон казах коя съм и какво искат те от мен.Първо сто часа ме разпитва,от кои град съм,как се казвам,ма на този ли адрес живея и след като повиших тона с една октава ми каза,че съм имала да плащам сметка към Глобул.Видимо озадачена попитах от кога,аз не съм техен абонат.Господина ми обясни,че е от 2001г. #Crazy,а аз не съм била техен абонат никога.Казах,че ще отида в някои офис за да се разберем.Отидох и съответно там не излиза нищо,поисках договора които съм подписала за да го видя,казаха,че не могат да ми го дадат веднага да съм пуснела молба.Забравих за случката и след има няма два месеца,без да се звъни на вратата на майка ми(не живея там от 10години)тя намира същата бележка.Пак звъня и пак обяснявам и казвам,че съм ходила до офис на Глобул и там ми казват,че нямам задължения към тях.Обаче момчето си знае неговата,вика ми"Абе госпожо,защо се излагате,това са само 57лв.Платете си ги и да приключваме" #Crazy #Crazy.Вдигнах невероятен скандал Mr. Green и казах,че ще подам жалба срещу тях,той обаче нагъл:"Ами и да подадете,все тая.Ние ще идваме периодично и ще ви лепим бележки и не само.Сагата с нас продължава".Побеснях и се обадих от тел на майка ми на Оператор в Глобул и пак питах същото,но не можаха да ми отговорят,така излизало при тях.След един скандал и с тях им казах,че ще подам жалба в полицията за тормоз и казах,че и тях ще съдя.Това е извинете,че стана така дълго,надявам се да се спрат.Сега последно не разбрах–Колко време е давността?

# 267
  • Мнения: X
Интересно какво ли се е случвало през 2001 и 2002 г., че толкова много хора имат договори с Глобъл оттогава, а не си спомнят?  newsm78  Защото тези, които са гонени от СГ-ГРУП за по-нови задължения, всичките са съгласни, че имат такива и по различни причини не са платени. Но тези, със задълженията от 2001 и 2002 г. въбоще отричат да са били абонати на Глобъл!!
Съмнително е доста.... Дали тогава, когато Глобъл прохождаше, е имало фиктивно сключени договори от тяхна страна със случайно избрани по някакъв принцип хора или какво?  newsm78

# 268
  • София
  • Мнения: 218
Бях чела, че през 2000-2001г. са се сключвали договори само с ЕГН и явно е имало злоупотреби. Според мен в тези случаи става въпрос за кражба на лични данни. 

# 269
  • Lost in a fairytale ...
  • Мнения: 714
Бях чела, че през 2000-2001г. са се сключвали договори само с ЕГН и явно е имало злоупотреби. Според мен в тези случаи става въпрос за кражба на лични данни. 

В такъв случай едва ли щяха да се "разминат" с по 40-50 лева сметка  Peace

Общи условия

Активация на акаунт