СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 278 050
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 1 520
СГ-ГРУП са страхотни измамници! Мъжът ми редовно получава "честитки" от тях. Ама ще видят пари през крив макарон! Ситуацията при нас обобщено: През 2002 г., когато мъжът ми е бил само на 15 г. имаше ПРЕДПЛАТЕНА карта на Глобул. Ползваше я само за една екскурзия, на която родителите ни пуснаха за първи път сами. От 2005 е абонат на Мтел, първо с предплатена, после с карта на сметка. А старата на Глобул е заминала в кофата за боклук /май й беше изтекъл едногодишния срок за презареждане/. Сега според господата от СГ дължи 500 лв. (петстотин!!!) Питам аз, след като е имал карта за 5 дни, карта, за която едно време не събираха имена и данни, предплатена + факта, че е бил непълнолетен.... не плаче ли конкретния случай за полиция, за господари на ефира. Убеждавам го да се обърнем към някой, но той - "не ми се занимава с глупости".

Нека от СГ Груп първо да проверят на каква възраст е бил тогава (2002 г.), пък тогава да му вменяват парични задължения за периода... Щото това вече не е за яд, а направо за смях! Прав е, че не му се занимава с глупости Peace
Как може едно 15 годишно, т.е. непълнолетно лице да бъде страна по договор, камо ли да дължи нещо по "договора"?

От СГ Груп обясниха ли поне откъде са тия 500 лв.? От предплатената за 5 дни карта, или просто Глобул като са си сключвали фиктивните договори едно време, не са подбирали между пълнолетни и непълнолетни "абонати"? #Crazy
Е.аси мошениците! #2gunfire

Последна редакция: вт, 17 яну 2012, 15:47 от krem-karamel

# 391
  • Мнения: 38
Знам,че темата е много разисквана. Но се чувствам длъжна да кажа нещо на всички Simple Smile
Имах нещастието да работя при тях 3 месеца и то като отговорник на един от големите градове в страната. Заплащането е повече от смешно,лъгаха и мамеха за 200 лв,които трябваше да ми пращат,като тези пари трябваше да се разделят на целия екип... ( заплащането е на % от внесените суми на клиентите,а ние обикаляхме града на длъж и на шир като идиоти).
Като такъв отговорник и като човек,който им разкри кривите сметки,мога да ви кажа:
   1- носила съм писма на хора,които никога не са имали номер на Глобул и те милите ме гледат  Shocked  
   2- заплашването със съд и запор на заплата е адсурд- те нямат никаква подрепа от никакви органи,а само от мутри,които така и за 3 месеца не разбрах,че ги има.
   3- карат хората,които работят за тях да се правят на съдия-изпълнители и да плашат хората (знам го със сигурност)
   4- дори и да сте имали карти и да имате задължения- ОСВЕН писма,лична среща и разговор по тел - НИКОЙ и НИЩО не може да направи.
   5- запор НЕ могат да направят на нищо,още повече,ако има РЕАЛНО задължение и то е на стойност по-малко от минималната работна заплата към момента.
   6-всичко са само голи заплахи и те подлежат под съдебна отговорност
    7- задълженията към мобилен оператор се "изчистват" от данните им след някакъв дълъг срок от години.

Призовавам никой да не внася пари. А ако някой им дължи 500 лв (например) може да им внесе 10-20 лв и ще излиза в базата им данни,че е платено!

Не се поддавайте на мошенниците от СГ-ГРУП

# 392
  • Мнения: 1 520
Следя темата доста отдавна, повечето насочват гнева си към СГ-ГРУП и именно твърдят, че нямат никакви задължения. Разбира се, аз не мога да съм сигурна, но пък имам правото да се съмнявам.

Като казват хората, че никога не са били в договорни отношения с оператора и не може да имат задължения - значи е така и толкова. (Поне аз им вярвам).
Ако от СГ Груп имат доказателства, че някой дължи нещо - нека да ги дадат (доказателствата)!
А ти през това време се съмнявай в когото искаш и колкото искаш, твоя си работа...

Последна редакция: вт, 17 яну 2012, 15:48 от krem-karamel

# 393
  • Мнения: 10 547
Съмненията е редно да отправите към ползващият услугите на СГ-ГРУП.
Нали не мислите, че от която и да е мобилна компания или банка ще си затварят очите, ако някой злоупотребява с тяхното име и събира задълженията, за които те не знаят?

В края на 2001-ва година от Глобул давах а, както писах, безплатни сим-карти. Доста народ се сдоби тогава с по няколко такива по втория начин. Нямаше и представителни магазини или офиси на фирмата, а се сключваха договори най-вече с магазини за мобилни апарати. Та, не се учудвайте, ако ви покажат и договор за мобилен абонамент на ваше име, ако и да не сте го сключвали вие.

# 394
  • Мнения: 1 520
В края на 2001-ва година от Глобул давах а, както писах, безплатни сим-карти. Доста народ се сдоби тогава с по няколко такива по втория начин. Нямаше и представителни магазини или офиси на фирмата, а се сключваха договори най-вече с магазини за мобилни апарати. Та, не се учудвайте, ако ви покажат и договор за мобилен абонамент на ваше име, ако и да не сте го сключвали вие.

Докато от СГ Груп или която и да е там фирма за събиране на вземания не докажат по съотвения ред, че еди-кой-си дължи суми, то дотогава набеденият от тях за длъжник е чист и пред закона, и пред оператора.
Върхът ще е ако ти покажат договор, който никога не си подписвал или си бил непълнолетен когато си го "подписвал". 3ащото в този случай би следвало да иде реч за документна измама (подправен подпис) и тогава не знам кой кого ще съди... #2gunfire

Последна редакция: пн, 16 яну 2012, 19:59 от krem-karamel

# 395
  • Мнения: 10 547
Аз съм собственик на небанкова институция за бързи кредити, наемам СГ-ГРУП или някоя друга фирма за събиране на кредити, предоставям им списъци с имена, данни, копия от договори и те действат. Ако някой от клиентите ми оспорва договорните ни отношения, то е редно да ги оспорва с мен, не с наетата от мен фирма за събиране на вземания.
Друг е въпросът, ако длъжникът е цедиран.

# 396
  • Мнения: 9 616
Държа да уточня, че от СГ груп не са споменали, че дължимата сума е за 2002г. Просто аз и мъжът ми седнахме да умуваме и стигнахме до заключението, че само тогава им е бил клиент (на Глобул).

Това, което искахме от тях е да ни дадът информация за какво дължим тези пари, за кой период, по какъв договор и т.н. Получихме отговор "к'во се правите, че не знаете".   Shocked Ей това не е нормално за мен.

Да кажем, че ние грешим. Нека СГ докажат, покажат договори и т.н и ние, ако преценим, че има злоупотреба с наши данни - ще се обърнем към полицията. Ако действително сме ползвали услуга и не сме я плащали - ще платим. Мисля, че така се процедира в една правова държава. Все пак сме 2012, а не 1992г.


ЕДИТ:
Казвала съм го и в друга тема: Управител съм на хотел. При мен са идвали и са искали да купуват лични данни на гости. 20лв парчето. Отказах и казах, че ще се обърна към съответните органи. Двамата мъже изчезнаха за секунди. Убедена съм обаче, че десетки други служители по Сл.бряг с удоволствие са продавали данни! 
Тоест никога не може да бъдеш сигурен кога и откъде са откраднати данните ти.

Последна редакция: пн, 16 яну 2012, 21:15 от Ice Queen

# 397
  • Мнения: 11
И ние бяхме получили някакво писмо, но беше адресирано до друг човек. Обадихме се във фирмата във Варна, казахме, че сигурно е станала някаква грешка и те ни отговориха, че сигурно някой е падял грешен адрес. Извиниха се и до там беше. Но се питам друго. Наскоро взехме стока на изплащане и се подписаха хиляди документи, личната карта се сканира, подпоса се сканира. Десет пъти сравняваха дали човека от снимката е същия. Как така става, че една камара хора се оказват длъжници. Как може да се изтегли кредит от банка, да се вземе стока на лизинг и т.н. без да има например налична лична карта, а само копие.

# 398
  • Мнения: 20
да Ви разкажа. Преди 2 години и половина имах карта и сметка към Глобъл. Поради технически неизправности не успях да си платя сметката, а после и по здравословни причини. След едно обаждане и аз мислех, че не  могат да направят нищо без мен, да ама не. Осъдиха ме и ме дадоха на съдия изпълните, който запорира някои мои сметки. Платих и мина. Всичко си беше законно, четох и се консултирах и със адвокат. Гледа и много макар и на ръба на закона, но всичко си беше така. Дори в закона го има, че могат да ви осъдят и без да разберете дори. Т.е. ще разберете след свършен факт.

# 399
  • Мнения: 11 565
Знам,че темата е много разисквана. Но се чувствам длъжна да кажа нещо на всички Simple Smile
Имах нещастието да работя при тях 3 месеца и то като отговорник на един от големите градове в страната. Заплащането е повече от смешно,лъгаха и мамеха за 200 лв,които трябваше да ми пращат,като тези пари трябваше да се разделят на целия екип... ( заплащането е на % от внесените суми на клиентите,а ние обикаляхме града на длъж и на шир като идиоти).
Като такъв отговорник и като човек,който им разкри кривите сметки,мога да ви кажа:
   1- носила съм писма на хора,които никога не са имали номер на Глобул и те милите ме гледат  Shocked  
   2- заплашването със съд и запор на заплата е адсурд- те нямат никаква подрепа от никакви органи,а само от мутри,които така и за 3 месеца не разбрах,че ги има.
   3- карат хората,които работят за тях да се правят на съдия-изпълнители и да плашат хората (знам го със сигурност)
   4- дори и да сте имали карти и да имате задължения- ОСВЕН писма,лична среща и разговор по тел - НИКОЙ и НИЩО не може да направи.
   5- запор НЕ могат да направят на нищо,още повече,ако има РЕАЛНО задължение и то е на стойност по-малко от минималната работна заплата към момента.
   6-всичко са само голи заплахи и те подлежат под съдебна отговорност
    7- задълженията към мобилен оператор се "изчистват" от данните им след някакъв дълъг срок от години.

Призовавам никой да не внася пари. А ако някой им дължи 500 лв (например) може да им внесе 10-20 лв и ще излиза в базата им данни,че е платено!

Не се поддавайте на мошенниците от СГ-ГРУП
Май се изказа неподготвен/а?
Да, хора, не си внасяйте и 5- те дължими лева, той съдията ще ви осъди за 250. В офис на съдия изпълнител ли работиш? ooooh!

# 400
  • Мнения: 6 617
Касита доста се описа тук какви са методите на СГ-ГРУП и те определено не действат нито нормално нито законно .
Моето" задължение" беше 36 лв към Глобул никога не съм имала тяхна карта ,но си фигурирам там със тези 36лв. Поисках копие на договора и не получих такова оттогава не съм получавала писма.Дали заради това или ,защото е изтекла давност не знам.
С усмивка служител на Глобул ми каза ,че можа да е кражба на лични данни .

# 401
  • Мнения: 10 547
Може да е кражба на лични данни, и аз това казвам, но търсите грешката, не където трябва.
Че тези от СГ-ГРУП действат на мутренския принцип със заплахи и пр. е ясно, но те данните за дължимите суми не са ги получили с факс от кораба-майка. Ако Глобул, М-тел, Виваком, и банките, които обслужват, не бяха подавали към тях информация за длъжници, а от въпросната фирма си измислят несъществуващи задължения, то едва ли първите до този момент ще стоят безучастни и няма да предприемат нищо срещу евентуалния измамник, който събира суми от тяхно име, и то недължими такива.
Прави ми и друго впечатление- то е, че оспорване на дългове има само към несъществуващи договори с мобилни оператори. Не прочетох някой да го гонят за заем от банката Х.
Когато преди време откраднаха личната карта на позната, за 24 часа беше станала абонат на Глобул, М-тел и беше правила опит да тегли кредит от банка.

# 402
  • Мнения: 599
Касита, аз нямам нищо против след като са изчерпани всички възможни начини за събиране на вземания, кредиторът да се обърне към такава фирма. Но въпросната фирма разполага с некачествен персонал, който не ще да чуе какво му обясняваш, а вика и обижда по телефона. Няма цивилизовано отношение при тия. Никакво!
И когато им кажеш, че нямаш договорни отношения с Х и никога не си имал, не е ли по-добре да се свържат с Х и да разберат какво е положението, а не да продължават да звънят по телефона и да крещят, и обиждат.
Ако бяха фирма на място, щяха срещу всеки дълг да поискат документ. Как установяват, че аз наистина дължа пари, след като и в Глобул ми казват, че при тях договор няма. На какво основание ми искат пари тогава?
Ненормална работа!

# 403
  • Мнения: X
Ако Глобул, М-тел, Виваком, и банките, които обслужват, не бяха подавали към тях информация за длъжници, а от въпросната фирма си измислят несъществуващи задължения, то едва ли първите до този момент ще стоят безучастни и няма да предприемат нищо срещу евентуалния измамник, който събира суми от тяхно име, и то недължими такива.
Що се отнася до старите задължения те са продадени на цесия и в момента са си собственост единствено и само на СГ-Груп. От Глобъл си измиха ръцете по въпроса в единственото интервю по въпроса, което гледах по телевизията /то за тези проблеми се шуми предимно по интернет или по някакви малки и неизвестни вестничета/.

# 404
  • Мнения: 345
Мисля, че по-виновни са тези от мобилните оператори, банките и т.н, които допускат някак си фалшиви документи, липсата на лични карти при подписването на договори и пр. Иначе какво значи откраднаха ми личните данни и се оказа, че съм абонат на някоя телекомуникационна компания или пък имам изтеглен кредит. Защо става така, ако не защото компаниите го допускат, само и само да си продадат стоките и услугите.
Моят пример е следният: Купих телефон на брат ми за подарък, но понеже той искаше да мине на абонамент към съответната компания, му взех и карта. Подписах договора от негово име, като само представих копие от личната карта, изпратено по факс. Нямаше никакъв проблем, дори този вариант ми бе предложен от самите любезни служители. Моите документи изобщо не бяха поискани, поне да видят дали са ни еднакви бащините имена  Shocked . Така че, за мен са виновни само и единствено компаниите кредитори.

Колкото до събирачите на вземания, допускам, че и те могат да са подведени, ако им е подадена грешна информация от кредиторите. А относно методите им нямам наблюдение поне засега, за щастие, но естествено осъждам грубото отношение.

Общи условия

Активация на акаунт