СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 278 103
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 38
Знам,че темата е много разисквана. Но се чувствам длъжна да кажа нещо на всички Simple Smile
Имах нещастието да работя при тях 3 месеца и то като отговорник на един от големите градове в страната. Заплащането е повече от смешно,лъгаха и мамеха за 200 лв,които трябваше да ми пращат,като тези пари трябваше да се разделят на целия екип... ( заплащането е на % от внесените суми на клиентите,а ние обикаляхме града на длъж и на шир като идиоти).
Като такъв отговорник и като човек,който им разкри кривите сметки,мога да ви кажа:
   1- носила съм писма на хора,които никога не са имали номер на Глобул и те милите ме гледат  Shocked  
   2- заплашването със съд и запор на заплата е адсурд- те нямат никаква подрепа от никакви органи,а само от мутри,които така и за 3 месеца не разбрах,че ги има.
   3- карат хората,които работят за тях да се правят на съдия-изпълнители и да плашат хората (знам го със сигурност)
   4- дори и да сте имали карти и да имате задължения- ОСВЕН писма,лична среща и разговор по тел - НИКОЙ и НИЩО не може да направи.
   5- запор НЕ могат да направят на нищо,още повече,ако има РЕАЛНО задължение и то е на стойност по-малко от минималната работна заплата към момента.
   6-всичко са само голи заплахи и те подлежат под съдебна отговорност
    7- задълженията към мобилен оператор се "изчистват" от данните им след някакъв дълъг срок от години.

Призовавам никой да не внася пари. А ако някой им дължи 500 лв (например) може да им внесе 10-20 лв и ще излиза в базата им данни,че е платено!

Не се поддавайте на мошенниците от СГ-ГРУП
Май се изказа неподготвен/а?
Да, хора, не си внасяйте и 5- те дължими лева, той съдията ще ви осъди за 250. В офис на съдия изпълнител ли работиш? ooooh!


Подготвена съм! Лихва има,само докато задължението е още при мобилния оператор. Когато СГ-Груп го изкупува,няма никакви лихви над изкупената сума. Ще рече,че ако имате 5 лв задължение към Глобул,за 3 год ще стане 25 да речем,но още не е изкупено от фирма,която събира стари задължения. СГ-Груп търси парите,които е платила на Глобул ( 25 лв) ,а не слага лихва на това задължение. Тя иска парите,които е платила. Така,че успокой тона и иконките,казах го в полза на хората.
И за да докажа думите си- имах задължение към Глобул ( и още имам) на стойност 64 лв. В едните списъци,които получих с данните на хората,които имат задължения, пишеше,че дължа 95 лв. Не съм ги внела. Питах изрично има ли лихва на парите-казаха ми,че не. КОгато не ми платиха последния месец им казах,че е безсмислено да заплашваме хората (което беше едно от задълженията ни),хората или поне част от тях знаят правата си. Много писма съм носила на хора,които казваха,че отдавна са платили ( преди години) и все пак са в списъците.
Не разбрах кое от казаното е лошо и в ущърб на хората,които ги тормозят??? 

# 406
  • Мнения: 38
И пак да кажа,че за 250 лв не могат да ви осъдят,защото мин работна заплата към момента е 270 лв.
И поне за Северозападна България НЕ разполагат със съдии и нямат съдействие от никой. Само хора,които носят писма и съобщават за стари задължения.
Търсила съм жена,която от 12 год не живее на адрес. Това задължение отдавна не е в сила.....

# 407
  • Мнения: 20
И пак да кажа,че за 250 лв не могат да ви осъдят,защото мин работна заплата към момента е 270 лв.
И поне за Северозападна България НЕ разполагат със съдии и нямат съдействие от никой. Само хора,които носят писма и съобщават за стари задължения.
Търсила съм жена,която от 12 год не живее на адрес. Това задължение отдавна не е в сила.....
Това са пълни глупости. Дават те в съда, тъй като ти не си там и не се защитаваш(иначе може да е различен крайният резултат) и след това, аз имах 48лв. ти слагат разходи по делото и адвокати, това го определя съда и сумата стана 200лв. С тази сума ми запорираха сметките. Раб. заплата няма нищо общо. Единствено не могат да ти вземат цялата заплата, а трябва да ти остане да можеш да живееш. Има го в закона, защо не почетете малко вместо да правите свободни съчинения.

# 408
  • Мнения: 38
И пак да кажа,че за 250 лв не могат да ви осъдят,защото мин работна заплата към момента е 270 лв.
И поне за Северозападна България НЕ разполагат със съдии и нямат съдействие от никой. Само хора,които носят писма и съобщават за стари задължения.
Търсила съм жена,която от 12 год не живее на адрес. Това задължение отдавна не е в сила.....
Това са пълни глупости. Дават те в съда, тъй като ти не си там и не се защитаваш(иначе може да е различен крайният резултат) и след това, аз имах 48лв. ти слагат разходи по делото и адвокати, това го определя съда и сумата стана 200лв. С тази сума ми запорираха сметките. Раб. заплата няма нищо общо. Единствено не могат да ти вземат цялата заплата, а трябва да ти остане да можеш да живееш. Има го в закона, защо не почетете малко вместо да правите свободни съчинения.


ок,няма да споря   Peace

# 409
  • Мнения: 11 566
Имах неплатено задължение към Глобул, писала съм, към 35 лв., намериха ме след три години. Нямах начислени лихви. Платих, звъннаха пак да кажат, че не е платено, озъбих се малко, казах да си проверят в системата и дотам.
Мисълта ми за тия 5 и 250 лв. е, че ако не си платиш малкото левчета, след като те пуснат на съдия- изп., ще плащаш като поп всички разходи по делото.

# 410
  • Мнения: 129
Мисълта ми за тия 5 и 250 лв. е, че ако не си платиш малкото левчета, след като те пуснат на съдия- изп., ще плащаш като поп всички разходи по делото.

Подкрепям напълно! Основание за лихвите е договорът за цесия /т.е. продажбата на вземането/. С него, върху новия кредитор /СГ.Груп/ преминават всички права, които е имал и стария /Глобул/. като едно от тях е правото на лихва.
Има други неща които трябва да се гледат-писал съм по горе/ давност, уведомление и т.н./

# 411
  • Мнения: 0
Здравейте , днес получих и решението на съда  където съдът осъжда сггруп да ми върнат присъдените пари . ще го редактирам и ще го кача да го видят всички

# 412
  • Мнения: 540
Знам,че темата е много разисквана. Но се чувствам длъжна да кажа нещо на всички Simple Smile
Имах нещастието да работя при тях 3 месеца и то като отговорник на един от големите градове в страната. Заплащането е повече от смешно,лъгаха и мамеха за 200 лв,които трябваше да ми пращат,като тези пари трябваше да се разделят на целия екип... ( заплащането е на % от внесените суми на клиентите,а ние обикаляхме града на длъж и на шир като идиоти).
Като такъв отговорник и като човек,който им разкри кривите сметки,мога да ви кажа:
   1- носила съм писма на хора,които никога не са имали номер на Глобул и те милите ме гледат  Shocked  
   2- заплашването със съд и запор на заплата е адсурд- те нямат никаква подрепа от никакви органи,а само от мутри,които така и за 3 месеца не разбрах,че ги има.
   3- карат хората,които работят за тях да се правят на съдия-изпълнители и да плашат хората (знам го със сигурност)
   4- дори и да сте имали карти и да имате задължения- ОСВЕН писма,лична среща и разговор по тел - НИКОЙ и НИЩО не може да направи.
   5- запор НЕ могат да направят на нищо,още повече,ако има РЕАЛНО задължение и то е на стойност по-малко от минималната работна заплата към момента.
   6-всичко са само голи заплахи и те подлежат под съдебна отговорност
    7- задълженията към мобилен оператор се "изчистват" от данните им след някакъв дълъг срок от години.

Призовавам никой да не внася пари. А ако някой им дължи 500 лв (например) може да им внесе 10-20 лв и ще излиза в базата им данни,че е платено!

Не се поддавайте на мошенниците от СГ-ГРУП
Май се изказа неподготвен/а?
Да, хора, не си внасяйте и 5- те дължими лева, той съдията ще ви осъди за 250. В офис на съдия изпълнител ли работиш? ooooh!


Подготвена съм! Лихва има,само докато задължението е още при мобилния оператор. Когато СГ-Груп го изкупува,няма никакви лихви над изкупената сума. Ще рече,че ако имате 5 лв задължение към Глобул,за 3 год ще стане 25 да речем,но още не е изкупено от фирма,която събира стари задължения. СГ-Груп търси парите,които е платила на Глобул ( 25 лв) ,а не слага лихва на това задължение. Тя иска парите,които е платила. Така,че успокой тона и иконките,казах го в полза на хората.
И за да докажа думите си- имах задължение към Глобул ( и още имам) на стойност 64 лв. В едните списъци,които получих с данните на хората,които имат задължения, пишеше,че дължа 95 лв. Не съм ги внела. Питах изрично има ли лихва на парите-казаха ми,че не. КОгато не ми платиха последния месец им казах,че е безсмислено да заплашваме хората (което беше едно от задълженията ни),хората или поне част от тях знаят правата си. Много писма съм носила на хора,които казваха,че отдавна са платили ( преди години) и все пак са в списъците.
Не разбрах кое от казаното е лошо и в ущърб на хората,които ги тормозят??? 
Ами няма нищо лошо в казаното от теб но на теб ще ти е приятно ли да ти връчат писмо че дължиш пари на някой. При положение че никога не си бил с договор обвързан към нито един оператор.

# 413
  • Мнения: 10
Касита, аз нямам нищо против след като са изчерпани всички възможни начини за събиране на вземания, кредиторът да се обърне към такава фирма. Но въпросната фирма разполага с некачествен персонал, който не ще да чуе какво му обясняваш, а вика и обижда по телефона. Няма цивилизовано отношение при тия. Никакво!
И когато им кажеш, че нямаш договорни отношения с Х и никога не си имал, не е ли по-добре да се свържат с Х и да разберат какво е положението, а не да продължават да звънят по телефона и да крещят, и обиждат.
Ако бяха фирма на място, щяха срещу всеки дълг да поискат документ. Как установяват, че аз наистина дължа пари, след като и в Глобул ми казват, че при тях договор няма. На какво основание ми искат пари тогава?
Ненормална работа! Здравейте!Аз получих писмо от СГ Груп за 241лв.,но в моя случай наистина ги дължа..няма значение,въпроса е,че не мога да ги платя наведнъж,а те искат цялата сума,не знам от тук-нататък какво да правя Confused Някой да помогне? Rolling Eyes

# 414
  • Мнения: 0
Здравейте на всички, сега се регистрирах, само и единствено да разкажа моята история с СГ груп, както и да споделя мнения (било то от личен опит,било правни).
Прочетох темата с огромен истерес и  се виждам в няколко от писалите.
 Моята история започна, малко преди нова година (някъде началото на декември 2011)
Звъни се на вратата и някакво момче ,доста учтиво и културно ми дава бланка, напечатана на принтер в много екземпляри с еднакъв текст. Питам го за какво е това, а момчето ми отговаря, че разнася такива бланки към нередовни платци, че съм имал някакво старо задължение към Глобул ,но това само знаел.
Както и да е най-отгоре на бланката ,имаше името на фирмата и телефон за контакти (фирмата SG Group).
Така, да започна първо с това, че наистина съм имал карта към глобул в далечната 2001 година ( или беше 2000) ,когато още можеше да си избираш номер по избор без пари, нямаха денонощен 123 и имаха само един офис - някъде около театъра Иван Вазов.
След една бурна нощ ми изчезва телефона, но се оплаквам в 9 сутринта на следващия ден (няма на кого през нощта) от там ми казват, да си напиша жалба в офиса при театъра Иван Вазов и готово..Това и напарвих,след около 20 дни ,на оставен от мен друг номер, ми звъни служителка и обяснява ,че въпросната нощ има начислелни около 500 лева (сега вече не помня сумата) ,но щели да направят заверка и да изчистят тази сума, като ми остане само таксата - 15 лева. На жалбата бях получил и писмен отговор(който по памет споменах)
До тук добре, дадох ги тия 15 лева,но не помня по каква причина, не взех друга карта на глобул (малко съм суеверен) .
Десет години нищо и 2011 декември пристига това момче, за което казах вече.
Съответно, веднага звъня на дадения телефон и от там ми казват, че имам задължение към глобул в размер на 450 лева (приблизително) ,питам въз основа на какво, а господина от другата страна започна да обяснява нещо за стара сметка, при което аз го прекъснах и най-обширно и подробно му разказах по спомемн какво се е случило тогава -през  далечната 2001 година.
До тук добре.........но.....тази година, ме звъни непознат номер..,тогава започва и веселата част... опитах се да обясня учтиво и на служителя, че еди какво си и нещо е объркано, цялата история с подробности,а той ми отговаря нещо в тон "мен това не ме интересува,имате задължение КОГА ще си го платите"... вече не знаех да се смея ли ,или да се нервирам ...направо затворих телефона . Втори път не звъняха, но след приблизително една седмица, отново непознат номер... вече бях до някъде подготвен и записвах всички разговори, вдигнах и се започна от канонада със заплахи ,но индиректни ,като през цялото време ми се говореше в учтива форма, не се повишаваше тон и ,когато го засичах с въпрос ,отговора беше явно наицустен - член 72 ЗЗД ...
Не можах да изляза на глава с въпросния човек, затова просто спрях да вдигам след 6-тия разговор.. Държа да отбележа часа на случващото се - 12:45  / 13:05
След това от 13:10 до 14:30 имах 156 неприети повиквания от този номер. Имах принт скриин от повикванията, но без да искам съм ги изтрил преди да кача скриина на компютъра си. (Тогава мислех само за записите на разговорите)
На следващия ден това се повтори, но този път неприетите бяха доста по-малко (около 30)
След това един месец тишина, аз си стоя и чак вече започнаха някак си психически да ми липсват ( стокхолмския синдром) хе хе .
Днес- преди един час, ми звъни друг непознат номер от глобул (апропо всички там май ползват глобулски номера) и човекът отсреща явно започна да ме заплашва и да ми се заканва, как си подритвам здравната книжка... послушах го ,послушах го, събрах материал и спокойно му казах, че сега с този запис(понеже винаги си записвам разговорите) отивам директно в полицията. Онзи елемент започна да ми цитира пак някакъв член от ЗЗД ,крещи, но спря да заплашва и последното нещо ,което ми каза беше, че той лично щял да се погрижи да ми запорират имуществото (понеже аз не работя, само си вкарвам осигуровките) . Да съм хванел М.М. под ръка и веднага да съм ходел да си оправим задължението...... Тогава вече се усетих  (аз малко бавно стоплям) и се разкрещях и аз (но без цензури) ,че въпросната девойка М.М. живя вкъщи с мен до 2003 година,а от тогава дори не съм я и виждал .
След това му затворих, той обаче тъп и упорит, пак звъни... направо му взех думата с " Престани да ме тормозиш бе, ако ти си нямаш друга работа, аз си имам, намери си други жертви, тук няма да мине" и му затворих отново.. Сега вече два часа никой не е звънял .
След разговорите (последните два месеца се замислих) как и откъде ми имат телефона ,веднага си отговорих ,НЕ ТРЯБВАШЕ да звъня и да питам какви са тези несъществуващи задължения---ето как са се докопали до номера ми.
Отделно, поназнайвам това ,онова от право и както и да го въртя ,суча, гледам през тяхната призма ,както и да се поставям на фирмата на мястото, няма НИКАКЪВ законен начин те да изискат каквото и да било ,още повече с дело ,защото просто пълната погасителна давност и изтекла ,дори двойно. И това в случай, че не съм си платил 15-те лева,а аз ги платих още 2001
В един от разговорите онзи ме пита (след мои подробни обяснения) аз можга ли да докажа,че съм се издължил ..... е как ще пазя жалба и касова бележка от преди 10 години... луда работа.
Сега ,ако (и като) се обадят отново ,ще им кажа да пият по една ракия за мое здраве ,отивам с СРПр и пускам толкова цветна жалба, придружена със записите ,че свят ще им се извие..
Иначе съм го обърнал на смях и някакъв вид разнообразие Simple Smile

# 415
  • Под люляка
  • Мнения: 72
Chinchilla, с интерес ще следа развоя на събитията при теб  Simple Smile / не за друго а защото поста ти беше много увлекателен/  Аз когато приключа с цялата тази простотия ще споделя със вас моята одисея с въпросните "джентълмени" Peace

# 416
  • Мнения: 6 618
Добре де ,те откъде са знаели за М.М .
Каза ли му ,че давностния срок е изтекъл?

# 417
  • Мнения: 0
Добре де ,те откъде са знаели за М.М .
Каза ли му ,че давностния срок е изтекъл?
За бифшата ми приятелка знаят най-вероятно, защото беше адресно регистрирана вкъщи .
Опитах се да кажа  за давностния срок, но не можеш д аспориш с радиото. Както вече споменах, те явно са наизустили 5 реплики и  само тях си повтарят. . . и някой псевдо-юрист им е казал да цитират чл 72 (или нещо подобно)

.. Развоя няма какво да го следите, аз просто споделих случката тук. Изхода е само един ,а именно пари от мен няма как да вземат, ако ще на вратата 30 мутри да ми дойдат. Най-много да ескалират отношенията и да заведа 4-5 граждански иска ,съответно и искови молби срещу тях ,за нарушаване на лично спокойствие, за нанасяне на неимуществени вреди ( лесно се доказват), за нарушено психическо здравословно положение. Адвокатката ми може да измисли един милион причини.В момента още съм на тема разнообразие с тия , веселба и въобще не им се връзвам. Апропо днес не са звънели.
А и съвет към всички, на които им звънят и ги тормозят- Хора вдигайте си телефоните и ги оставяйте отворени ,пък те да си плащат глобулските сметки .
Както е казал (не помня чии бяха думите) " Те мо`е са прости, ама я съм по-просс"
На глава с мен ,трудно биха излезли, по протсата причина, че не ги възприемам сериозно,ама грам.

# 418
  • Мнения: 24
Аз имам разговори на високо равнище с Фронтекс-рода по Глобулска линия на С.Г Груп.
Те директно като им вдигнах взеха да ми се карат КОГА ще си платя, може ли такова нещо, 20 лева дължа на Глобул....


Записах им номера като "Дебили" в телефона, че работата ми е такава и много непознати номера ми звънят, да не ме изненадат пак следващия път Mr. Green

Чинчила, бихте ли споделили как се записва разговора по телефона? Няма да е излишно и аз да имам записчета.

# 419
  • Мнения: 0
Аз имам разговори на високо равнище с Фронтекс-рода по Глобулска линия на С.Г Груп.
Те директно като им вдигнах взеха да ми се карат КОГА ще си платя, може ли такова нещо, 20 лева дължа на Глобул....


Записах им номера като "Дебили" в телефона, че работата ми е такава и много непознати номера ми звънят, да не ме изненадат пак следващия път Mr. Green

Чинчила, бихте ли споделили как се записва разговора по телефона? Няма да е излишно и аз да имам записчета.

Зависи какъв телефон ползвате. Ако е с операционна система ,ще Ви дам програма, в противен случаи няма как . Кажете си марката и модела

Общи условия

Активация на акаунт