СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 278 364
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 3
Ние имаме проблеми със същите заради 60 лв (такси за стационарен тел.) на починал абонат (сметките са от 2007 г. - годината на смъртта). Нямахме никаква информация за тези сметки допреди няма и месец. Още повече, че в апартамента няма дори тел. апарат, а само кабел. Ако имахме информация, вероятно бихме ги платили, тъй като става дума за близък, а и задълженията са наследствени.
Проверих във Вива*** и ми казаха, че точно понеже при тях имат давност, са ги прехвърлили на СГ.
Е, няма как да стане, особено пък с тона, който се държи на съпругата ми по телефона.

Решение на ВКС - 3-годишна давност, включително комуникационни услуги (вж. края на документа).
http://www.vks.bg/vks_p10_152.htm

Някой ще пие леденостудена вода...

# 511
  • Мнения: 68
 #2gunfire Никаква ледено - студена вода! За тия  - ВРЯЛА ВОДА !!

# 512
  • Мнения: 770
И съпругът ми преди месец време получи писмо от тази МУТРЕНСКА ГРУПИРОВКА за задължение от 2007 година за стационарен телефон... Най-интересното е, че в писмото беше посочена сумата, но не и за какво се дължи. Започнаха едни обаждания всеки ден от тези нещастници. Пуснахме жалба във Виваком, защото те също отказаха да уточнят за какво се дължи тази сума. Защото ако е заради неплатени месечни сметки, давността и е минала, но ако е за такса закриване на пост - не е. Това разбрахме след консултация с адвокат.
И така, последваха жалби до КЗП, КЗЛД, от тях естествено няма никакъв отговор, независимо, че са задължени в едномесечен срок да го направят.
Междувременно заплахите по телефона продължават. Заради, което пуснахме жалба и в полицията.
Обаче, така или иначе, оказа се, че гражданинът в тази страна няма никакви права. Не може да се защити!!! Решихме да платим "задължението", за което чак след получаване на касовата бележка видяхме за какво е - за 2 неплатени такси. Имаме малки деца и не можеш да очакваш всеки момент някоя МУТРА да ти се появи на вратата и да те пребие пред тях. А в нета информация за това колкото искаш.
От Виваком ни изпратиха отговор, в който отново нямаше обяснение за какво се дължат парите,което според мен е политика, защото ако ти обяснят, че са месечни такси, знаят, че в съда няма да мине.
Пишете жалби до всички институции, ако всеки го прави рано или късно МУТРИТЕ ще фалират. Ние платихме от страх, те точно на това залагат. Но реално не могат да си съберат тези задължения!!! Друг съвет, които получихме от адвокат, е веднага след получаването на подобно писмо да се подаде жалба в прокуратурата, но аз си мисля, че и в полицията е същото.
Не знам, но това не е държава.  #2gunfire 
Ето и още по темата:
http://pravda.bg/%D0%BD%D0%B5%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%B … 0%B0%D1%82%D0%B8/

# 513
  • Варна
  • Мнения: 210
А дали с въпросната статия не се цели точно да се сплашат хората и те да идат да си платят измислените дългове?

# 514
  • Мнения: X
А дали с въпросната статия не се цели точно да се сплашат хората и те да идат да си платят измислените дългове?
Факт е, че много хора си плащат.

# 515
  • Мнения: X
А дали с въпросната статия не се цели точно да се сплашат хората и те да идат да си платят измислените дългове?

Няма от какво да се плашат хората. Въпросните палячовци разчитат на това, че най-страшен е самият страх.

Ето я и тук статията. В синьото каре в ляво има звуков файл.
http://news.ibox.bg/news/id_1431900558

# 516
  • Мнения: 3
Скоро и аз се сблъсках с въпросната "фирма" за платени преди години "задължения" за които имам дори касови бележки (пазя ги след подобни спорове с ЕОС Матрикс и Евроком). Сега задълженията са към "Виваком" за отдавна прехвърлен номер към друг оператор.

Нека всички потърпевши - платили и неплатили да пишат до Европейския Потребителски Център: http://ecc.bg/%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B9-%D0%B6%D0%B0%D0%BB%D0%B1%D0%B0.htm

Моля пуснете жалби на посочения адрес. Дори и да сте платили Виваком и СГ Груп отказват да издават документи за липса на задължения, вероятно ще ви потърсят отново след години (точно като ЕОС Матрикс)
Подобен рекет е невъзможно да се реши на българска почва, нека пробваме с европейските институции. Дори да сте решили случая чрез неплащане или дело пак напишете жалба, колкото повече - толкова повече.

# 517
  • Мнения: 2 171
Във фейсбук е създадена група срещу въпросните СГ груп:

http://www.facebook.com/mutrite.sg.group

# 518
  • Мнения: 1 520
СГ-ГРУП са страхотни измамници! Мъжът ми редовно получава "честитки" от тях. Ама ще видят пари през крив макарон! Ситуацията при нас обобщено: През 2002 г., когато мъжът ми е бил само на 15 г. имаше ПРЕДПЛАТЕНА карта на Глобул.

Държа да уточня, че от СГ груп не са споменали, че дължимата сума е за 2002 г. Просто аз и мъжът ми седнахме да умуваме и стигнахме до заключението, че само тогава им е бил клиент (на Глобул). Това, което искахме от тях е да ни дадат информация за какво дължим тези пари, за кой период, по какъв договор и т.н. Получихме отговор "к'во се правите, че не знаете" Shocked Ей това не е нормално за мен...

По-назад в темата отговорих, но току що видях това!!! Shocked
На много ССФ им е трудно да повярват, че прекрасните и безупречни според тях Глобул е напълно възможно да са изготвяли фалшиви договори с подправени подписи на нищо неподозиращи "абонати"...
Видите ли, не стига, че дължали пари и забравили да си платят сметките, ами и клеветят Глобул, съчинявайки измислици ooooh!

Последна редакция: сб, 28 юли 2012, 19:00 от krem-karamel

# 519
  • Мнения: 6 622
Аз като отидох в Глобул след писмото от тея мизерници ми излезе задължение от 37лв . аз обаче никога не съм им била клиент и момчето с усмивка ми отговори ,че можело да е измама с лични данни .
Така и не получих копие от договора си с тях.

# 520
  • Мнения: 1 520
Изобщо недей да звъниш на посочените в писмото на СГ Груп телефонни номера.
Направиш ли само веднъж тази грешка, запаметяват ти номера и край със спокойствието ти.

Телефонният терор на събирачите на вземания

П.П. Има два аудиозаписа.

# 521
  • Мнения: 409
Има един-единствен начин да се справите с мутрите - плашете ги със съд и прокуратура. При мен подейства. Не ми се разказва в подробности, искаха да плащам един телефонен апарат, който ми беше подарък и, за който никъде не бях подписала, че ако си прекратя предсрочно договора трябва да го плащам. Пуснах жалба в Глобул, със срок 1 месец за отговор. Обадих се на тези и им казах входящия номер. Дотук бяхме любезни, и аз и те. Има-няма седмица по-късно ми звъни един младеж и пита има ли отговор. Обяснявам му, че няма, срокът е месец и той най-нагло ми казва Ами минете през офис на Глобул да питате какво става. Моля, леле като ми падна пердето - И му казвам, като толкова те интересува мини ти. След това се обадих на телефона даден за жалби на СГ Груп и с тон нетърпящ възражение казах, ако имате документи - съдете ме, но знам, че ги нямате, иначе от Глобул щяха да ми ги предоставят. Съдете ме, но повече по телефона да не сте ми звъннали, това е телефонен тормоз и ако продължавате, ще се запознаете отблизо с Николай Кокинов, ако не знаете кой е проверете в Гугъл. Онзи каза - Добре, ще си запиша  Grinning и до там беше. От 3 месеца ни звук, ни стон нито от тях, нито от Глобул.

# 522
  • Мнения: 0
Има един-единствен начин да се справите с мутрите - плашете ги със съд и прокуратура. При мен подейства. Не ми се разказва в подробности, искаха да плащам един телефонен апарат, който ми беше подарък и, за който никъде не бях подписала, че ако си прекратя предсрочно договора трябва да го плащам. Пуснах жалба в Глобул, със срок 1 месец за отговор. Обадих се на тези и им казах входящия номер. Дотук бяхме любезни, и аз и те. Има-няма седмица по-късно ми звъни един младеж и пита има ли отговор. Обяснявам му, че няма, срокът е месец и той най-нагло ми казва Ами минете през офис на Глобул да питате какво става. Моля, леле като ми падна пердето - И му казвам, като толкова те интересува мини ти. След това се обадих на телефона даден за жалби на СГ Груп и с тон нетърпящ възражение казах, ако имате документи - съдете ме, но знам, че ги нямате, иначе от Глобул щяха да ми ги предоставят. Съдете ме, но повече по телефона да не сте ми звъннали, това е телефонен тормоз и ако продължавате, ще се запознаете отблизо с Николай Кокинов, ако не знаете кой е проверете в Гугъл. Онзи каза - Добре, ще си запиша  Grinning и до там беше. От 3 месеца ни звук, ни стон нито от тях, нито от Глобул.

Споко! Пак ще ти се обадят... Имай търпение! Те, освен, че са нагли, също така май имат и доста малоумни служители, които за  5 лв са готови да ти приказват по телефона всичко, което им се нареди.

# 523
  • Мнения: 599
Аз напред в темата съм писала ( отдавна беше ), че откакто мъж ми им каза да го съдят ( щото такива бяха заплахите ) и че без съд и доказателства пари няма да видят, спряха да се обаждат.
Сега получи писмо за задължение към БТК, с което сме прекратили отношения преди най-малко 6 години Crazy , но въобще не му обърнахме внимание, нито пък имаме намерение да им се обаждаме, за да разберем за какво е, защото в писмото естествено нищо не пишеше ( редовният им номер  hahaha ).

# 524
  • Мнения: 725
 EmbarassedБоже,тия са отвратителни .Звьнят ми през 2-3 минути от различни телефони за някакво задьлжение от  преди 4 години кьм Б Т К и то в 20 часа вечерта и то на глобулския ми номер.Едното задьлжение било за 4.22 лв . EmbarassedЩе подам жалба срещу тях.Попитах го защо не сьм получила  известие за тези 4 год ,че дьлжа пари.Отговорьт беше- нарочно да ви са трупа лихва.

                   Лека вечер.

Общи условия

Активация на акаунт