СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 278 118
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 7 325
Давността е 3 години, въпреки че мобилните оператори много се напъваха да е 5, някъде на предните страници има пуснати промените в закона.

# 541
  • Мнения: 140
И аз получих ткива писма от тях за сметки към Глобул от 2001 година, когато със сигурност не съм била абонат на Глобул. казах им че записвам разговорите /прочетох го тук Peace/ и като имат претенции към мен, да си ги търсят през съда, а аз ще ги съдя за кражба на лични данни и фалшифициране на документи. повече не ги чух Joy Не плащайте и не им се оставяйте.Даже и да имате реални задължения към тел компании, ако са минали 3 год те се считат за погасени.

# 542
  • Мнения: 1 520
Това са само малка част от присъдите/осъдителните решения срещу представители на Глобул за документни измами.
Обяснение на една от осъдените служителки. Свидетелят М. разбира се е потърпевшият, който изведнъж се оказал с "договор".

"За извършеното Д. си била признала пред свидетеля М. и му заявила, че правила тези неща /изготвяла и активирала договори без съгласието на клиентите/, тъй като нямало клиенти, а пък тя трябвало да прави активации. Свидетелят М. твърди, че имало и други оплаквания за активиране на договори, без съгласието и знанието на клиентите."

В друга присъда е отбелязано, че тамошната подсъдима, която изготвила неистински договор, се е сдобила с копие от личната карта на свидетеля по неустановен за съда начин. Много ясно, нали ако каже как се е сдобила, би означавало да уличи себе си в друго незаконно деяние, за което отделно да бъде подведена под отговорност.

Друг потърпевш, който ползвал услугите само на Мтел, неочаквано получил писмо от фирма Кредитреформ за дългове към Глобул, по "договор" който изобщо не бил сключвал. Никога не е предоставял данните от личната си карта на трети лица. Въпреки това, и видно от събраните доказателства, с личните му данни е злоупотребено.

Въпреки обществената опасност на такива престъпления, съдът освобождава повечето извършители от наказателна отговорност с налагане на административна глоба, и то в най малкия размер (500 лв.)

Само на една подсъдима, която до дупка отрича обвиненията, въпреки категоричните графически експертизи, че е изготвила 4 бр. фалшиви договори (само за толкова са я хванали), й е наложена условна присъда. Същата поне до постановяване на присъдата продължава да работи за Глобул – според информация на съда.
Няма данни как се сдобила с личните данни на свидетелите. Привлечена е като обвиняема след като един от тях, неправомерно издирван от СГ ГРУП, подава жалба в полицията. Бил категоричен, че не е губил личната си карта и никога не е виждал подсъдимата.
Другите свидетели не само, че не са губили лични документи, ами двама от тях са били извън БГ в деня, когато са "подписали договор" с Глобул.

Мотиви по Наказателно дело № 517/2012г.

Мотиви към присъда № 649, постановена по НОХД № 5217 по описа за 2010г. на БРС

МОТИВИ НОХД № 82/2009г.

Мотиви по Наказателно дело № 491/2011г. - Районен съд Ямбол

МОТИВИ на Присъда № 844 от 21.09.2010г., постановена по НОХД № 1 … . по описа на ЯРС

Мотиви към Решение по АНХД № 417/2009г. по описа на ВРС, XІII съ … о на 25.02.2009г.

РЕШЕНИЕ гр. Монтана 09.03.2011г.

Последна редакция: вт, 28 авг 2012, 00:57 от krem-karamel

# 543
  • Мнения: 10 686
Писах и в другата тема, но и тук да се "запиша" като "клиент" на СГ груп  Whistling
Т.е. не аз, а майка ми. Имало задължение от 79 лв от 2007г. Г-н "не знам кой си" започна да ми звъни и да ми обяснява как през 2010г СД груп били изкупили задължението и трябвало да си платим.
Аз му казах, че е погасено по давност и че никой за нищо не ни е уведомил през 2010г /когато било "изкупено" задължението/, на което той ми каза, че давността била "автоматично" подновена  Laughing
Казах му, че няма такова нещо и затворих телефона.

Има ли в правния мир такова понятие като "автоматично подновяване на срок на давност"??

Мисля да не им платя нито стотинка!  Naughty

# 544
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Уелкъм ту дъ клъб welcome
Вече станахме достатъчно, за да си основем нова партия Mr. Green

Мисля да не им платя нито стотинка!  Naughty
И правилно Naughty
Само не го уведомявай за намерението си. Не си струва да влизаш в спорове - научени са как да забълбукват жертвите си с правни безсмислици. А и доколкото успях да схвана, четат нашите теми и си променят стратегиите съответно. Номерът е да не проявяваш ни най-малка слабост или страх. Като им кажеш, чеще се посъветваш с адвоката си, изведнъж губят звук и желание да досаждат. После възлагат твоя случай на друг идиот, с надеждата, че той ще успее там, където предишният се е провалил Mr. Green. Не се отказват, гадовете!

Специално в  твоя случай - никакъв шанс няма да си получат парите по две  причини:
- давност ("автоматично подновена" дрън-дрън Mr. Green);
- мобилният оператор не те е уведомил за продажбата на дълга;

Ти си решаваш как и дали да ги пратиш при мама Wink

# 545
  • София
  • Мнения: 153
Може ли и аз да попитам нещо относно тези от С.Г. Груп? Така, звънят ми във връзка със задължение на баба от 2003 година, в размер на 15 лв. От изчетеното из форумите ми стана ясно, че е още през 2008 година е изтекла давността, както  възможността на фирмата за търсене на парите по съдебен ред. Онзи като ми звъни ми казва, че бил при съдията и вадел тамън изпълнителен лист..... newsm78
После ми дава някакъв номер, който да продиктуваме в Германос, за да си заплати задължението към Глобул. Отива там и какво разбира- те казват, че тя няма задължение към тя #Crazy и сега най- интересното- как тези смешници са се добрали до данните на баба ми, кой ги е предоставил ? Съмнявам се и че знаят значението на думата "цесия", най- малкото, че когато има такава длъжника трябва да бъде уведомен за това нещо, а досега такова уведомление няма. Имате ли идея какво трябва да направи в този случай- не е длъжник, но дължи пари newsm78.....

# 546
  • Мнения: 1 520
Ако дължиш на някого пари, той има на разположение цели 5 години за да си събере дълга, след това - довиждане!
Давността за задължения към мобилни оператори е 3 години, тъй като се касае за периодични плащания.

Последна редакция: ср, 29 авг 2012, 22:15 от krem-karamel

# 547
  • Мнения: 6 618
Може ли и аз да попитам нещо относно тези от С.Г. Груп? Така, звънят ми във връзка със задължение на баба от 2003 година, в размер на 15 лв. От изчетеното из форумите ми стана ясно, че е още през 2008 година е изтекла давността, както  възможността на фирмата за търсене на парите по съдебен ред. Онзи като ми звъни ми казва, че бил при съдията и вадел тамън изпълнителен лист..... newsm78
После ми дава някакъв номер, който да продиктуваме в Германос, за да си заплати задължението към Глобул. Отива там и какво разбира- те казват, че тя няма задължение към тя #Crazy и сега най- интересното- как тези смешници са се добрали до данните на баба ми, кой ги е предоставил ? Съмнявам се и че знаят значението на думата "цесия", най- малкото, че когато има такава длъжника трябва да бъде уведомен за това нещо, а досега такова уведомление няма. Имате ли идея какво трябва да направи в този случай- не е длъжник, но дължи пари newsm78.....
Изискай документ ,че баба ти не дължи пари от Германос.
За изпълнителния лист са те излъгали.

# 548
  • Мнения: 2 171
" бил при съдията и вадел тамън изпълнителен лист....."

Да бе, повярвах му! На мен така един ми се представи за съдия изпълнител и каза, че е заведено дело срещу мъжа ми. Обаче се оказа, че съдия изпълнител с такова име просто няма. А делото хем беше заведено, хем ако платеше до не знам си колко дни, нямало да се заведе Crazy

# 549
  • Мнения: 6 618
" бил при съдията и вадел тамън изпълнителен лист....."

Да бе, повярвах му! На мен така един ми се представи за съдия изпълнител и каза, че е заведено дело срещу мъжа ми. Обаче се оказа, че съдия изпълнител с такова име просто няма. А делото хем беше заведено, хем ако платеше до не знам си колко дни, нямало да се заведе Crazy

На друг от темата пък даже прокурора му се беше обадил  Joy

# 550
  • Мнения: 46 508
На нас ни се обади "председателя на съдебната комисия", мъжът ми вика - ок, идвам, в кой съд? Той казва някакъв адрес, мъжът ми (служебно работи с всякакви съдилища) - му казва - на този адрес съд няма, оня отсреща почна нещо да мънка.


мама мими, по ЕГН ли проверихте? При нас по ЕГН нищо не излиза, но по името + обаждане на оператор (от офис на Глобул) излезе. Иначе историята е същата - Германос + Глобул, явно е практика  Sick

Каква давност може да има при фалшифицирани дългове с фалшифицирани подписи?! newsm78
Сега, вие както решите, така си отстоявайте правото да не плащате, ама казус, при който някой най безнаказано подправя документи и подписи вече не е гражданско правен, а един съвсем друг състав Wink
Аз бих се позовала на него, ако и мен се осмелят да потърсят, а не на мнимата давност Wink

Не всеки има време/пари да се занимава. Права си по принцип, но ние ще чакаме те да заведат дело (съмнявам се, че ще го направят, а и едва ли съдия ще го пусне), и тогава ще оспорваме.
 

# 551
  • Мнения: 1 520
Един сигнал до разследващ орган не отнема кой знае колко време и усилия. Защо да не се направи проверка по случая?
Някои обаче си умират от страх да не ги съдят накрая тях за набедяване, ако не се докаже документна измама. За мен това е нелепа причина да не се сигнализира - всичко зависи от начина по който ще изложите нещата в сигнала, така, че компетентният орган да открие данни за извършено престъпление, но без да са отправени директни обвинения в изложеното.

П.П. Всички представители на Глобул, срещу които са постановени осъдителни актове, са осъдени вследствие на това, че потърпевшите, но смели граждани не ги е било страх да сигнализират където трябва.

# 552
  • Мнения: 46 508
Така е, но как да докажем?
Аз точно в този период мога да гарантирам за мъжа ми, защото точно прохождаше фирмата ни и работехме денонощно, нон стоп бяхме заедно, не сме се разделяли и за минута, няма как да е отишъл да си вади карта без да знам.
Реално обаче няма начин да докаже, че не е отишъл и подписал, освен може би графологична експертиза  newsm78
Ние всъщност не сме се отказали, прибрахме се вече в София, че не бяхме тук, когато ни сюрпризираха и утре ще ходи да вземе копие от договора м/у "него" и оператора.

До кой да подадем сигнала, моля за насоки...

# 553
  • Мнения: 6 618
Ако въобще ви дадат копие на договора ,на мен не успяха /защото и аз не съм им била клиент/,но си стоя в базата им като длъжник и явно договор има ,но .....

# 554
  • Мнения: 1 520
Ако въобще ви дадат копие на договора,на мен не успяха /защото и аз не съм им била клиент/,но си стоя в базата им като длъжник и явно договор има,но...

Повече от сигурна съм, че се страхуват да ти дадат копие, за да не отидеш с него в полицията или не дай си боже - в прокуратурата. Затова те разтакават да си чакаш с месеци договора, който изобщо нямат намерение да ти покажат/предоставят, надявайки се да забравиш за случая или просто да ти писне и да се откажеш да се занимаваш.

П.П. А, и разчитат най много на това, че хората не си знаят правата като граждани, защото и без да си виждала въпросния договор, не пречи да отидеш в полицията и да заявиш - търсят ме неоснователно от СГ ГРУП, никога не съм подписвала нищо на Глобул, считам, че с личните ми данни е злоупотребено, моля извършете проверка - тогава прокурора е длъжен служебно да изиска оригинала на фалшифицирания договор за експертиза - и Глобул искат, не искат, ще го предоставят, няма къде да мърдат.
Бих отишла в прокуратурата без никакви задръжки, ако посмеят и мен да безпокоят Whistling

Последна редакция: чт, 30 авг 2012, 10:17 от krem-karamel

Общи условия

Активация на акаунт