СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 278 096
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 539
Момичета (и момчета  Mr. Green) много държа да кажа само две-три неща за погасителната давност, които, за съжаление не казват по телевизията:

1. Давността НЕ се прилага служебно - т.е. необходимо е официално да се позовете на изтеклата погасителна давност (да имате документ за това - може да се направи във "висящ" процес с отговора на исковата молба, може и още при получаване на заповедта за изпълнение, ако има издадена такава, а може и само с нотариална покана или друг начин, по който да докажете, че изявлението е стигнало до кредитора)

2. След направено плащане, вече не можете да се позовете на изтекъл давностен срок, защото с изтичането му не се погасява самото вземане (т.е. продължавате да дължите), а само правото на кредитора да търси дължимото по принудителен ред (т.е. чрез съдебните органи)

3. С изтекли по давност вземания МОЖЕ да се прихваща - ако имате задължение, погасено по давност и същото лице дължи нещо на вас, вземанията могат да бъдат прихванати до размера на по-малкото.(Дължа на Х 2000 лева от 2000г., които явно са погасени по давност, но ако той има да ми плаща, например 3000 лева, съвсем правилно и законно е да ми даде само 1000 лева, защото за останалите ще прихване моя погасен по давност дълг)

Дано съм обяснила разбираемо, че термините са повечко...

# 676
  • Мнения: 0
 Laughing Laughing Laughing Laughing   здравейте на всички. направих си труда да прочета цялата тема и тогава реших да пиша и аз. Laughing и мога да кажа че според мене 93% от темата са пълен спам, с изключение на няколко компетентни отговора  Laughing на въпроса има ли осъдени    Laughing ИМА ИМА' на въпроса имат ли право да разполагат с лични данни ИМАТ ИМАТ  Laughing дали стават грешки СТАВАТ важното в случая е че повечето от вас са си ДЛЪЖНИЦИ и МИШКИ с извинение към някои, така както гледам такива и ще си останат  Laughing просто е нереално и изключително нелепо това че повечето от вас пишат без да имат хабер за какво става дума. СГ могат да си търсят парите както си пожелаят по съдебен и извънсъдебен път. НЯМА никои пребит от коравите им момчета. теса големи зада всяват респект а не да ви бият. и са избрани такива зада не ги набие някои тях когато ходят по адреси това е разбираемо  Laughing Laughing Laughing ако на вие давате апартамент примерно под наем и някои месц вашият квартирант не си плати вие какво ще направите??? ами ако неси плати и следващия месец??? нямли даси търсите кинтите  Laughing аз бих сиги търсил по всякакви начини  Laughing а такива мишешки изказвания като / дължа 16лв и няма даим ги дам/ са..... абе нямам думи. и аз им висях пари и като мисе обадиха наистина бях забравил за това и си ги платих обадиха мисе че всичко е наред и несаме притеснявали повече   Laughing а и за давността наистина има такава Laughing  но когато задължението се продаде на ЦЕСИЯ давността се ОДЪЛЖАВА и задължението сие реално отново  Laughing  моят съвет е дасе разберете с човека които висе обажда за равни вноски били те месечни или седмични и да си плащате  Laughing Laughing Laughing а за тези при които е станало грешка наистина има си законен ред да се подават жалби и така нататъка и когато това се докаже пращате им документите и всиччко свършва. извинявам се за правописните грешки но съм мъж разбираемо е  Laughing Laughing Laughing лек ден ви желая и успех в съда  Laughing Laughing Laughing

# 677
  • София
  • Мнения: 5 605
Не знаех, че по правило мъжете не могат да пишат!  ooooh!

# 678
  • Мнения: 4 841
Не знаех, че по правило мъжете не могат да пишат!  ooooh!


До колкото чета служителите на СГ не могат освен да пишат ами и да говорят както трябва  Rolling Eyes

# 679
  • Мнения: 599
Laughing Laughing Laughing Laughing   здравейте на всички. ...........

Здрасти! Ама от къде се пръкна толкова неграмотен бе човече #Crazy Ние, че до съд няма да стигнем, е ясно, колкото и че ти няма как да наваксаш пропуснатото от 2-ри клас Crazy
Че и съвети дава кое, как Crazy ooooh!

# 680
  • Мнения: 2 927
     А, здрасти, kir4.  Grinning Много компетентен си, бе човек. Стресна аудиторията направо.  Stop
     Хайде сега обясни на нас, неосведомените, защо СГ Груп кара своите длъжници да плащат по чужди сметки (на Глобул например)? Нали уж си наясно с цесии, Одължаване на давност и т.н. И къде са тези съдебни решения, дето са спечелили делата? Ние все загубени дела в нета открихме, а уж съдилищата си публикували актовете! Безобразие!  hahaha Добре (за вас), че все още има хора, които не проверяват в нета и не питат за правата си, иначе голямата групировка да е пукнала от глад.  
     А, да. Дори 0.50 лева "да дължа", няма да ги дам, ни на равни, ни на никакви вноски. И с удоволствие ще се съглася, с човека който ме тероризира, че съм Мини Маус.  Mr. Green
    
     До притеснените "длъжници":
     Отдавна стана ясно, че законна цесия няма, а незаконната се прави за да оправдае предоставянето на лични данни и евентуално да изключи умисъл за рекет. Питайте за правата си, информирайте се и не плащайте несъществуващи или погасени по давност задължения, само защото някакъв ви се прави на компетентен по телефона.  

Последна редакция: сб, 02 фев 2013, 13:38 от Хърмаяни

# 681
  • Мнения: 1 520
Тия смешници от СГ ГРУП не са на себе си с глупостите, които пишат. Хората не са малоумни, че да ви се вържат да ви платят ей така - на доверие, без никакви документи, без нищо представено насреща.

kir4, издишаш като спукан балон.
Не знам в кои времена живеете (вероятно в мутренските от миналия век), но щом пишете и тук, показва че се надявате на мизерните сумички от 20-30-40 лв hahaha

# 682
  • Мнения: 0
вижте какво не съм българин  (пакистанец съм Wink  това мие отговора за правописа) и НЕ РАБОТЯ  там просто се интересувах и прочетох някои работи защото не съм ползвал услугите на глобул а картата беше на мое име и ме интересуваше какво може да стане ако не платя разбрах и си платих сега съм рахат;)

# 683
  • София
  • Мнения: 8 932
Laughing Laughing Laughing Laughing   здравейте на всички. ...........

Здрасти! Ама от къде се пръкна толкова неграмотен бе човече #Crazy Ние, че до съд няма да стигнем, е ясно, колкото и че ти няма как да наваксаш пропуснатото от 2-ри клас Crazy
Че и съвети дава кое, как Crazy ooooh!
От Пакистан. И е мъж, което е допълнително условие. А и не е служител на СГ-Груп. Това вече със сигурност го оправдава.

# 684
  • Мнения: 9 648
kir4, поздравявам те с моите два поста по темата! Специално за теб ги изнамерих!  Mr. Green

СГ-ГРУП са страхотни измамници!  Close

Мъжът ми редовно получава "честитки" от тях. Ама ще видят пари през крив макарон.  Twisted Evil

Ситуацията при нас обобщено:
През 2002г, когато мъжът ми е бил само на 15г имаше ПРЕДПЛАТЕНА карта на Глобул. Ползваше я само за една екскурзия, на която родителите ни пуснаха за първи път сами.  Mr. Green
От 2005 е абонат на Мтел, първо с предплатена, после с карта на сметка. А старата на Глобул е заминала в кофата за боклук /май й беше изтекъл едногодишния срок за презареждане/.

Сега според господата от СГ дължи 500 лв (петстотин!!!)  hahaha
Питам аз, след като е имал карта за 5 дни, карта, за която едно време не събираха имена и данни, предплатена + факта, че е бил непълнолетен.... не плаче ли конкретния случай за полиция, за господари на ефира.

Убеждавам го да се обърнем към някой, но той - "не ми се занимава с глупости".  Close


Аз съм се оплаквала от тормоз (по-точно на бившия ми вече мъж звъняха) някъде по средата на темата. За последната година са му звъняли 1, 2 пъти. Припомням, че той "има задължения" от 2002, когато е бил непълнолетен.  Mr. Green Както и да е вече не му звънят!

Преди няколко дни се видяхме и той ми разправя:
- Еййй, помниш ли оная фирма СГ груп
Аз: Да, кво стана?
- Ами приятел ми предложи да работя като втора работа при тях.
Shocked
- Условията са: докато съм на обект (строител е) да взема телефон със слушалки и да изнудвам разни хора. Изискването е да съм много настоятелен и да не се отказвам. Дори давали сценарии да назубриш. При разни отговори, ти как да отговаряш.



Отказал е, не му се занимавало с простотии!  Mr. Green

Оказва се, че работещите към тази компания, въобще нямат представа дали имате задължения или не. Получават лист с името, телефона и сумата на длъжника, а останалото е актьорски талант!  Wink

# 685
  • Мнения: 2 171
Да ви разкажа една прясна история с моя колежка, да видите колко са "почтени" момчетата от СГ груп Simple Smile
Колежката ми има някакви 20 лв неплатена сметка към Глобул. Осъждат я и сметката набъбва на 600 лв. Уговаря се с така любезните младежи от СГ груп да погасява на равни месечни вноски за 6 месеца, тоест по 100 лв на месец. Всичко е ок до четвъртия месец - тя си е погасявала вноските - би трябвало да са й останали 200 лв (проста аритметика). И тук следва интересното: отивайки в банката разбира, че от личната й спестовна сметка липсват 600!!! лв. Банката ги е превела на СГ груп след получено писмо от монтанска съдия изпълнителка за запор на сумата заради задължението към СГ груп, което тя междувременно почти е погасила. Колежката ми няма нищо общо с Монтана - никога не е стъпвала там. Каква е връзката с тази съдийка е мистерия. На посочените телефони в писмото на съдийката до банката не отговаря никой. Развръзката е щастлива - след посещение на офиса на СГ груп учтивите младежи най-почтено й обещават да възстановят парите в сметката й. Случката е от периода между Коледа и Нова година. Обещанието е да й ги върнат до 2 дни. В крайна сметка й ги възстановяват след Нова година (ако е разчитала на тези пари за празниците, ще трябва да отложи празнуването за другата година Rolling Eyes). Връщат й с 50 лв по-малко, но тя щедро им ги "харизва", понеже не й се занимава повече.
И най-неприятното от цялата случка - консултира се с адвокат, който я съветва да прежали 600-те лв, защото "ще изхарчи много повече за дела, които ще се водят години" ooooh!

# 686
  • Мнения: 539

Другото няма да коментирам(Laughing), но на това не мога да устоя:
... но когато задължението се продаде на ЦЕСИЯ давността се ОДЪЛЖАВА и задължението сие реално отново 
Няма такова нещо като Одължаване, нито удължаване на давността! Тя може да се спира и прекъсва, но не и да се удължава. Особено пък с цесия!
Че то, ако можеше така, всеки щеше да цедира погасените си по давност вземания, че да може да си ги събере!
И отново: НЯМА ТАКОВА НЕЩО!
Давността, изтекла при предишния кредитор, продължава да тече при новия, ако вземането е цедирано. Нищо не се променя за длъжника! (Освен този, на когото следва да плати)

# 687
  • Мнения: 7 325
Давността, изтекла при предишния кредитор, продължава да тече при новия, ако вземането е цедирано.
Това не можах да го разбера.

# 688
  • Мнения: 6 618
Давността, изтекла при предишния кредитор, продължава да тече при новия, ако вземането е цедирано.
Това не можах да го разбера.
Ако задължението е дадено/продадено на цисия НЯМА удължаване на давността .

# 689
  • Мнения: 7 325
Да, ама как така продължава да тече вече изтекла давност не можах да разбера.

Общи условия

Активация на акаунт