АВГУСТинските дечица, с мартеници ще закича - тема № 12

  • 29 250
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 12
еееееее нема никой. явно всеки е на разходка. 1stroller Честито на всички месечинки baloni

# 46
  • Мнения: 371
Помагайте мами ,  в чудо съм се видяла smile3511

Преди седмица ви споменах, че Ема има диария. Паралелно с нея и изникнаха и два зъба Shocked Shocked Диарията продължава вече  15-ти ден и тръгнахме по лекари. Първоначално беше зъб и ни изписаха лечебна хумана, бия гай и ентерол, но 4 дни пием, но акането прдължава по 6-7 и повеч пъти на ден. Понякога е жълто и има слуз, а дръг път зеленикаво пълно с нещо като семки ( оффф не знам дали някой може да си го представи) Днес отидох и помолих личната лекарка да направим МБ на акото. Според нея не е нещо инфекциозно #Crazy
От друга страна се консултирам и с една д-ка роднина, която е мн добър детски специалист. Обеснявайки й какво е положението ( по телефона )тя каза, че има вероятност да  имаме АБКМ newsm45 Ужасссссссссссс.
Сега стоя и чакам изследванията, който ще станат най-вероятно в понеделник и не знам какво да си мисля.  smile3518 Или по-скоро не мога да мисля за друго. Много съм притеснена, защото знам , че това сериозна алергия.
Да не забравя да утпочня, че не съм въвеждала нови храни, освен че смених млякото от 1-ца с 2-ка Аптамил. Това се случи около 10 дни преди да почне диарията.

Моля мамите, който имаха този проблем да кажат да ли е възможно АКБМ да се проявява само с диария. Нямама обриви, суха кожа и нищо подобно

# 47
  • Мнения: 738
Йоана защо не пробваш само за да видиш какво ще стане ако дадеш от стария Аптамил? Много често се случва да е и от зъбите, ама ти да пробваш.
Иначе изследването е най-добрия вариант, ама не заради АБКМ. Незнам от къде може да се е внесло нещо след като сте на АМ.
Много е възможно да е от зъбите, де.
До тогава давай моркови, ябълкова каша (ако сте яли ябълки) против диария и други неща. Но аз залагам на Аптамила  Peace

# 48
  • Мнения: 0
Здравейте пораснали беб4ета, да слушкате, папкате и акате нормално  Hug
Йоанка - незнам какво да ти кажа, но имам чувството, че това е като "мода" в моемнта в бг всички да са с такава диагноза и то доста страшна. Нито те успокоявам, нито те насърчавам да се измъчваш, но просто отстрани така изглежда. Все си мисля, че сигурно не е толкова страшно положението, а просто в момента лекарите са го направили да е толкова масово. Мисля си, че всичко което немогат да обяснят и го лепват на такава иагноза, коеот е жалко.
Съвета ми към млякото няма да е компетентен,защото и аз съм на Аптамил, но със сигурност моя е разлиен от твоя. Производството, състава и дори цената са му разлини. Знам, че този който е в бг не е хубав. Ето ти си поредната с притеснения към него. Аз съм супер доволна от мялкото и не бих го сменила. Бях пробвала веднъж и неискам повече да стигам дотам, но и да имате такава диагноза се израства и нищо неможеш да направиш. Така, е успокой се и задължително поискай поне още едно мнение на лекар. Дано Ема да се оправи дотогава и да не ти се налага изобщо да акаш отгогворите им  Hug

# 49
  • Мнения: 1 796
Хелоууууууу,
Ох, момичета не смогвам да ви чета - чета по диагонал - извинете ме ако пропускам нещо - някой празник или нещо важно!


Joanna87 - спокойно мила Hug, аз съм минала вече през това  и знам какво ти е. Първо да те успокоя, че не винаги диария и слузта са причина за АБКМ - по-скоро за раздразнени черва по една или друга причина. Дано при вас се нормализират нещата. Иначе е възможно без суха кожа, обриви и т.н. да протича алергията - по принцип най-верния показател е ако се появи кръв в акото - но системно, не някоя и друга точка еднократно. Всичко ще е наред - дори да е такава диагнозата - важно е да се хване навреме и нещата си се контролират - всеки казва, че се израства. Докторката ни каза че около 22 процента от децата я имат - не е толкова страшно - пък и пак казвам - на този етап по-скоро бих казала че нямате подобен проблем - май е много модерно напоследък всеки ентероколит да го пишат АБКМ за всеки случай.

Това, което пишеш за семките - нормално е - това е несмляна храна - дори и здраво бебе може да го има. Цвета изобщо няма никакво значение - строгоиндивидуален е. Слузта донякъде е проблем, тя показва раздразнена лигавица на червата, но може да е от настинка, от някаква друга инфекция ит.н.

Моя съвет е не сменяй много много млеката в този момент - ако смяташ че аптамил 1 ще е по-добре - върни се на него - но в момента не пробвай други марки, ако не са ти го препоръчали лекари!

Стискам ви палци много силно! Hug


Магаренце - браво на Деската - тя е герой! Дано всичко вече да е зад гърба ви! Hug

Аси - всичко е наред вече - даже май не си личи или ако има нещо е съвсем слабо - още обаче понякога нервно почва а я смуче - някакъв тик сигурно й е станал - знам ли!? newsm78 Не й позволявам обаче! Иначе самата тя е сравнително спокойна и весела - зъбите ни са доста напреднали - вече май забелязвам нещо - може и от това да стана! newsm78

# 50
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Аси мила,благодаря ти за новата тема.
Аз се разписвам с лоша новина. CryМоето момченце какато си спеше повърна,сякаш изригва вулкан,добре,че бях при него.Взех го веднага,толкова много не е повръщал никога.Преобляках го и го оставих на столчето,да изчистя... и пак повърна.Взех го и се гушкахме,но си личеше,че не е добре,гъне се,мрънка  и след малко пак.....Три пъти,не мога да си обясня от какво е.Ще го водим на лекар,но като се наспи,че предималко заспа милото

# 51
  • Мнения: 738
Хм стопля се времето и вече само настинки и болежки!!! Тина друго има ли освен повръщането? Температура?? Да е ял нещо ново?
Стискам палци на всички да се оправяте бързо
И аз мога да се оплача с малкия дявол (т.е. при мене е проблема не при бебо)
Вчера се хлъзнах в банятаааааааа. Не успях да падна, ама така яко се усуках, че днес не мога да се движа - то гръб, отстрани, ръката не мога да си движа много много. На всичко отгоре съм сама както винаги. И леко болна да допълня  Mr. Green Мъчи се да ме тръшне от три дни ама не се давам. Само вечер ме втриса и ме боли главаааааааа адскиииии
Е оплаках се ама се радвам, че проблемите са при мен не при Теди  Praynig

# 52
  • Мнения: 0
Тина- и ние сме повръщали такига гейзери преди ... де да знам 2-3 месеца, но при мен номера беше, че го натъпках с по-голямо колиество мляко, защото видях схемата на кутията. Детето явно не е било готово за това, но е лаком и го изгълта и като за капак след 30 мин някъде баща му го носеше напред-назад и накрая го слойи да легне на малко по-ниско му се падаше главата и след 5 сек. се по4на. Другия път го засилихме в люлката като си мисли, че мрънка и да го развеселим и да млъкне, а ние сме му разбалникали корема  Mr. Green Абе лоши родители понякога, ама като незнаем кое как още в началото така беше  newsm78
Алегория - пий чайета с лимони и мед. Мен ме спасява чай от сладко от малини 1 лъжичка+1/2 лимон и мед.  Hug

# 53
  • Мнения: 493
Здравейте!
Отдавна не съм се отчитала при вас Simple Smile
Ние растем и хубавеем. Вече сме 8500гм и 68с, по данни от 4.02. Откриха ни АБКМ. Храним се с Фризопеп и цедена кърма +  1 хранене пюре. До сега сме въвели само тиква и морков. Имахме реакция към картофа за съжаление. Имаме 7 хранения като 3-4 са вечер. Будим се на 3 часа, голям ад е, има ли и други в клуба  Tired
Като гледам как са пораснали бебоцит и какви сладури са станали  Flutter Heart Eyes
Сега отивам да прочета последната тема и да пиша  Peace

П.С. Сайтовете, от които пазарувам са http://direct.asda.com/Baby-Clothing/60011,default,sc.html?cm_re … othing-_-textlink i next.co.uk  Peace

Последна редакция: ср, 24 фев 2010, 16:10 от BebEshOnDeL

# 54
  • София
  • Мнения: 42
Magare,браво на Деската,много се изкефих като прочетох,че всико е минало добте.Дано нямате повече такива премеждия.
Гери,влизай по-често,де.Съвсем ни забрави.И аз мисля,че ориза е подходящ.Ако се е обринал от него лошо,защщото го има  в повечето пюрета.
И аз като Захира,сериозно се замислям за това пюре на Хип,мислех да й дам пак само морков,но педито ми каза да изчакам поне 2-3 месеца,защото можело да има по-сериозни прояви самата алергия към моркова или нещо подобно.
Захира,ние урина взехме за 30 секунди,но й дадох водичка,а Анди май не пие.Баща й й вика „пиш-пиш”... и готово .А за сядането Никол се научи буквално за 2 дни като започнах да изполвам седналия кош.
Тина,много гадно това за малкия.Дано не се повтаря.Пита ли едито от какво може да е?
Алегория,да  се оправяш бързо ,стискам палци.
А Янчето чете и не пише сигурно защото не може да ни изчете.
Я да питам мамите,които вече ползват проходилка или бънджи,по колко време оставяте децата вътре?

# 55
  • Мнения: 196
Йоаннка не знам какво да ти кажа Hug!

То и аз съм една - на обед вместо пюре от нежни зеленчуци съм дала пюре от зеленчуци с пълномаслено  мляко и само след половин час Анди изповръща на фонтан всичко което беше яла. Досега никога не ми е повръщала така, направо ми се глътна граматиката. Как може да не гледам. Набързо го захраних детето с краве мляко.  

Gemma дадох й чайче да се налива, но нищо. Утре ще съм по-упорита. Чудя се в коя лаборатория да ходя - педиатърката ми каза ако искам в Липогард. То и други не знам, освен в 20 поликлиника, но там кракът ми не стъпва.

alegoria много неприятно! Мен пък явно пролетна умора ме е хванала, едвам кретам по улиците като охлюв...

# 56
  • Мнения: 48
Здравейте момичета! Отдавна не съм ви чела ама и вие много пишете!!  Joy Joy
Честито на всички пораснали бебоци!   bouquet
Аси както винаги темата е супер!  Hug Hug
На нас днес ни взеха кръв а мама се справи супер с колекторчето за урина!!  Peace Чакаме утре резултати.

# 57
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Току що се връщам от лекар.Нищо му няма на детето.Само ушенцата са леко зачервени.Явно съм го прехранила,понеже в 12 ч. яде пюре,,всъщност му сложих днес в пюрето малко фиде-3-4 пърченца  newsm78 но не вярвам да е от него.И в 2ч. го накърмих,точно преди да заспи и го намазах с Нистатин,понеже имаше гъбичка на венеца,та може и от това да е.Важното е ,че повече не е повръщал  Peace
Бебешондел,здравей,одавна не си писала,много гадно е с тази АБКМ  Sad Влизай по честичко  Wink Я кажи от този сайт как става поръчката и колко ти взимат за доставка,а и за колко време пристигат?
Захира,сигурна съм,че от сега на татък стриктно ще прочиташ етикета на пюрето  Grinning
gemma ,аз още не съм го слагала Николай в проходилка,но смятам от другата седмица да го почвам.
Въпрос!Като ги извеждате децата на разходка по колко време ги държите седнали в количката,аз понякога и до един час стигам,ако не му се спи.

# 58
  • Мнения: 1 569
Здравейте и благодаря на тези, които са питали за мен - Аси, Вики, Дени  Hug

Прибрахме се, да, прекарахме страхотно. Андреа е с тен по лицето - следи от прекрасното временце Heart Eyes Запознахме се с Жижин и се надявам скоро пак да се видим  Grinning Нашите зъбки се виждат отдолу, едни такива прозрачни под венеца, но май още не са пробили. Имам чувството, че растат растат и спрат - съдя по промяната в настроението й, най-вече нощем. Сега пак сме на фаза неспане и вече ми писна.

Магаре: браво на героинята Деси и на майка й! Стоически сте издържали, милите. Дано вече всичко е наред!!!  Hug
Тинче: много гадно. Андреа ми повърна на фонтан огромно количество само веднъж - когато наистина беше преяла, но така в съня си не. Дано не е нещо притеснително при вас. Ще чакам да чета резултатите от лекаря   bouquet
Йоанче: ох и при вас неволи. И за вашите резултати се моля да е всичко наред!  Praynig Но пък честити зъбки   bouquet
Сънчо: много се радвам за хемоглобина на Кало!  Simple Smile

Няколко въпросчета:
1.Днес дадох авокадо, но в комбо със зеленчуци и смятам да й го давам като зеленчуково пюре, не като плодово. Вие като плод или зеленчук го давате? (тези, които го или ще го давате)
2.Смятате ли да давате пюрета и каши, съдържащи примерно малина, ягода? Питам, тъй като на Андреа кашите (особено на Хумана с елда  Sick ) хич не й се нравят и се чудя дали ако дам на Милупа ориз с малина ще й хареса повече, но пък се притеснявам от малината, тъй като е алерген. Питам се как точно слагат малината вътре?  newsm78 И как ги обработват въобще тези мъхести - праскови, кайсии, малини, ягоди, че ги слагат в пюрета и каши за след 4м?? анди вече ми се обрина от кайсията на Хип и засега съм замразила даването на плодове доказано силно алергенни.
3.Онзи ден и вчера й дадох няколко лъжички домашно кисело мляко, направо си облиза пръстите. Такъв рев орева заради тази пуста каша на Хумана с елда (която държах да й давам заради желязото) и рекох да пробвам кис. мляко. Еми на едното реве, на дугото отваря гигантска уста и чак иска да ми бърка в буркана! Ама й се появиха няколко ситни пъпчици по гърдите, които не съм сигурна дали са от млякото или от претопляне, че у свеки са на печка с дърва и големи жеги стават. Та за всеки случай го спрях млякото. Ще изчакам с него поне до като навърши 8м. въпросът ми е вие смятате ли скоро да пробвате да давате кис. мляко?

Предварително благодаря за отговорите.

# 59
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Янче,добре дошла  Hug По горе писах по нашия проблем,ако може да се нарече проблем.
По въпроса за авокадото не мога да помогна,понеже не давам,а за мъхестите,ще изчакам поне още месец.Ако пъпчиците не са от киселото мляко,можеш да даваш от време на време  Peace

Общи условия

Активация на акаунт