дайте съвет за депозит, моля

  • 1 711
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 356
Здравейте,
препоръчайте ми в коя банка са най добри условията за срочен депозит, където човек да си внася и спестява.
Къде са най коректни, и има ли някакви уловки?

# 1
  • Мнения: 175
Здравей,

Аз работя в банка Емпорики и мога да ти я препоръчам.Аз се занимавам с фирмено кредитиране, но ако се интересуваш ще ти кажа и повече подробности.

# 2
# 3
  • София
  • Мнения: 2 356
благодаря криската,
ами аз нищо не разбирам от тези неща.
Това, което разбрах, е, че лихвата е на месечен или друг период. Това, какво означава - че ако не теглиш през този период получаваш лихва, иначе не? Ако довнасяш, можеш ли да го правиш по всяко време или има условия при различните банки. АКо довнесеш колко ти се олихвява - първата сума или новата.
Ако теглиш кога може да теглиш, само на падежа или и по друго време, макар да губиш лихвата?
Имаш ли право ако решиш да си изтеглиш или приведеш цялата сума да го направиш веднага или трябва предизвестие както на картовите сметки, има ли лимит колко да изтеглиш на седмица примерно?
Всичко би ми било полезно, вкл и за Емпорики, само че обяснено като за първолак.

В другата тема видях, че повечето мнения са към ПИБ. Зачудих се обаче заради променливата лихва.  newsm78

# 4
  • Мнения: 2 030
Аз си правя в различни банки депозити, и в 3 различни валути. Винаги всички са били коректни. Лихвата тегля в деня на падежа, такива депозити си избирам. Каквото е писано на договора ми, такава точно лихва ми изплащат. Неудобството е, че си записвам кога е датата на падежа, за да не забравя да отида.
Съвет: в самата банка има проспект с актуалните лихви, възможно е от Интернет да видиш, че е по-голяма, но в действителност - друга. Последно за евро беше 6,3 % годишна лихва за 6-месечен депозит, но сега са по-ниски лихвите.

# 5
  • Мнения: 2 759
                                   Как мога да депозирам в чужбина?

# 6
  • Мнения: 2 759
                                   Как мога да депозирам в чужбина?
                                   И пак да попитам.

# 7
  • Мнения: 1 565
благодаря криската,
ами аз нищо не разбирам от тези неща.
Това, което разбрах, е, че лихвата е на месечен или друг период. Това, какво означава - че ако не теглиш през този период получаваш лихва, иначе не? Ако довнасяш, можеш ли да го правиш по всяко време или има условия при различните банки. АКо довнесеш колко ти се олихвява - първата сума или новата.
Ако теглиш кога може да теглиш, само на падежа или и по друго време, макар да губиш лихвата?
Имаш ли право ако решиш да си изтеглиш или приведеш цялата сума да го направиш веднага или трябва предизвестие както на картовите сметки, има ли лимит колко да изтеглиш на седмица примерно?
Всичко би ми било полезно, вкл и за Емпорики, само че обяснено като за първолак.

В другата тема видях, че повечето мнения са към ПИБ. Зачудих се обаче заради променливата лихва.  newsm78

Аз си слагам на депозит в ЦКБ!  Peace

Там можеш да довнасяш по всяко време и на довнесените пари започва веднага да им тече лихва. Може да теглиш по всяко време без предизвестие, но ако не е на падеж губиш лихвата за периода. За огромни суми (май над 20 000 лв, но не съм сигурна), изтеглени не на падежа има такса. За другите няма. Може депозита да е и седмичен. Въобще, много съм доволна. Ако те интересува, мини през който и да е офис и питай или вземи брошура. Можеш да си отвориш депозита в един офис а да оперираш с него от друг и само с личната си карта. Не ти трябват други документи. Винаги са много любезни с клиентите и в повечето офиси, може да седнеш докато те обслужват.  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт