Ами сега!!!

  • 1 445
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Позволете аз да изразя малко по-различно мнение от болшинството - бебето ще те научи - защото така ми се струва, че ще влезеш точно в капана на следродилната депресия. Само два-три съвета и то с най-добри чувства:
1. "Майчинският инстинкт" - ок, има го, но кога ще се появи при теб не се знае, а дотогава все ще трябва да се оправяте, нали? Затова чети - всичко, което намериш за гледане на новородено. Този сайт е страхотен за начало, ще те подготви за много ситуации и ще намериш много практични съвети - как се облича бебе, как се храни, как се сменят памперси, как се къпе и т.н. Чисто практичната страна ще ти е от голяма полза веднага след раждането. Освен това има много книги, списания и дори едно предаване по СКАТ "Биберон" - ти си избери от къде ще черпиш инфо.
2. Първият месец-два след раждането е период на ориентиране и нагаждане - бебето се пригажда към света, а ти към новата си роля на майка, затова не очаквайте всичко да е като по филмите. А и през това време ще се възстановяваш от раждането, колкото и леко да е било, затова знай, че често ще се чувстваш уморена, претоварена и раздразнителна - съвсем нормално си е е ще отмине.
3. Поговорете със съпруга за това, което ви чака - ако иска да чете най-добре, но ако не иска, опитай ти да го подготвиш - най-вече, че ще имаш голяма нужда от неговата обич и подкрепа в този период. Извън чисто практични неща, като къпането например, имам в предвид емоционалната атмосфера вкъщи - да чувстваш, че имаш партньор. Да знае, че не винаги ще си усмихната, че може да няма вечеря или да не изпрано или и двете, че има различно дни и в някои от тях и двамата ще сте изтощени, а в други - не, че ще отделяш повече внимание на бебето, отколкото на него и т.н.
Всичко ще се нареди по малко и полека, само спокойствие трябва и много обич. Радвайте се от сега на бебето - то е нещо прекрасно.

# 16
  • Мнения: 528
Мойта като ревеше неистово и силно значише че е гладна а като ревеше леко и все едно искаше нещо да ми покаже издаваше едно"ън-ън"Демек Дай ми биберона а за коликите плачеше и си гледаше шишето.Докато ги науча що зор видях.В момента в който заплачеше му давах гърдата и то млъкваше.Тъй че веднага щом се роди бебо майчинския инстинк ще се появи.Аз също се притеснявах че няма да го чуя като заплаче,но в момента в който беше промрънкало аз става.Първата седмица луднах почти не спах.Даже забелязах че плаче или си гука нещо на сън пак ставах.Таткото и сега си става като си промрънка нещо на сън а сме близо на 40 дена.

# 17
  • Мнения: 8 769
Еми, честито и леко дочакване на Големият ден!
Бебето наситина ще те води и учи, както и твоят майчин инстинкт. И въпреки това, ще се окажеш неподготвена за много неща. Затова чети колкото можеш повече за първите два - три месеца. После вече ще се нагодите един към друг (както са ти писали и другите мами) и всичко ще потръгне по-гладнко. Ще се научиш да разпознаваш кофга за какво плаче, от какво има нужда и т.н.
Най-важното е да си подготвена да отдадеш цялата си любов на малкото човече - това никоя книга няма да ти каже как се прави. То просто идва от вътре! И повярвай ми, дори да не усетиш веднага как тази любов дава резултата, само след 4-5 месеца, виждайки грейналото личице на бебнцето при твоята поява и гушкане, ще бъде най-големия дар за теб на този свят! И тогава ще разбереш, че най-добрата майка за твоето детенце си ти!
Ще имаш и много въпроси - затова е този форум и този сайт - за да помагаме!
Бъди спокойна, ще се справиш! Grinning

# 18
  • Мнения: 4 629
Бях чела разни книги и разни статии в интернет. Като наближи момента една вечер си спомням, че питах мъжа ми:

" Е добре де и като се роди бебето какво ще правим с него? След всичко прочетено аз знам само, че трябва да яде, да му се сменя памперса, да го къпем и да го разхождаме"

А мъжа ми отговори:

"Ами това е всичко в началото. Като има нещо ново ще четем, ще питаме и ще се учим в движение"

И се оказа много прав

Общи условия

Активация на акаунт