Колко плащате за сградна инсталация към Топлофикация?

  • 21 131
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 330
Доколкото знам вече е забранено да се демонтират радиаторите. При нас не разрешиха на едно семейство /живеещо в чужбина!/ да си ги свали от топлопреносната мрежа. Но ти провери все пак

# 31
  • Мнения: 1 040
Доколкото знам вече е забранено да се демонтират радиаторите. При нас не разрешиха на едно семейство /живеещо в чужбина!/ да си ги свали от топлопреносната мрежа. Но ти провери все пак

Точно така, е забранено е! Не е необходимо да демонтираш радиатори, при положение, че действително не ползваш отопление, това ще стане ясно при отчета на уредите в края на отоплителния сезон. За имота ще имаш нула потребителски единици за отопление за имота и пак ще остане само сградната инсталация. Виж, вече, когато искаш да спестиш от монтаж на нови уреди е друго...

# 32
  • София
  • Мнения: 23 197
Не може да демонтира радиаторите, но е длъжна да даде една торба пари за нови топломери.
Аз вече очаквам следваща стъпка, тия които нямат радиатори да са задължени да си закупят,за да им сложат и топломери.

# 33
  • София
  • Мнения: 15 490
Доколкото знам вече е забранено да се демонтират радиаторите. При нас не разрешиха на едно семейство /живеещо в чужбина!/ да си ги свали от топлопреносната мрежа. Но ти провери все пак

Точно така, е забранено е! Не е необходимо да демонтираш радиатори, при положение, че действително не ползваш отопление, това ще стане ясно при отчета на уредите в края на отоплителния сезон. За имота ще имаш нула потребителски единици за отопление за имота и пак ще остане само сградната инсталация. Виж, вече, когато искаш да спестиш от монтаж на нови уреди е друго...
Точно заради това искам.Защо да плащам за нови, като и старите не съм ползвала?Трябва да накарам мъжа ми, да попита има ли начин и какъв е. С какво право някой ще ми забранява, да махна нещо от дома си,което само ми пречи? newsm78

# 34
  • София
  • Мнения: 1 330
Тайна, много ми е интересно какво ще ви отговорят от съответния топлинен счетоводител.

Да не съм пропуснала, че вече сме освободени от крепостната зависимост към топлофикацията и имаме право на личен избор

# 35
  • София
  • Мнения: 15 490
Тайна, много ми е интересно какво ще ви отговорят от съответния топлинен счетоводител.

Да не съм пропуснала, че вече сме освободени от крепостната зависимост към топлофикацията и имаме право на личен избор
Писах на техемците писмо с въпрос, как мога да ги демонтирам.Сега да видя кога, какво и дали изобщо ще ми отговорят.

# 36
  • Мнения: 646
Ще ти отговорят , но по-добре пиши до Топлофикация София.

# 37
  • София
  • Мнения: 15 490
Тайна, много ми е интересно какво ще ви отговорят от съответния топлинен счетоводител.

Да не съм пропуснала, че вече сме освободени от крепостната зависимост към топлофикацията и имаме право на личен избор
Писах на техемците писмо с въпрос, как мога да ги демонтирам.Сега да видя кога, какво и дали изобщо ще ми отговорят.
Отговориха ми от Техем:

 
Здравейте г-жа ******!
 
 След като извършим годишното отчитане на уредите за дялово разпределение, може да извършите демонтажът на радиаторите си.
След извършване на демонтажът на отоплителните тела е нужно, да ни се обадите за да съставим констативен протокол на място.
  телефони: 970 - 28 -28 и 970 - 28 - 29
 
> Отдел "обслужване на клиенти"
 "Техем Сървисис"

# 38
  • София
  • Мнения: 1 330
О, имаме новина /както казваше Бареков/! Благодаря, Тайна - информацията ти ще ни е много полезна  bouquet

# 39
  • Мнения: 1 123
би трябвало "сградна инсталация" да е разликата от показанията на общия топломер в абонатната станция и сумата от показанията на индивидуалните топломери. (Защото топлофикация се интересува от показанията на общия топломер в абонатната нали?)

И ние сме с такива топломери и мисля, че точно така се изчисляват загубите в общите части. Но това става в края на отоплителния сезон . Сега пристигат само приблизителни сметки.
сега наистина пристигат само приблизителни сметки, но и накрая изчисляването на "сградна инсталация" не е посочената разлика. Доколкото разбрах това е 30% от показанията на общия топломер които се разпределят "по братски" т.е според кубатурата на жилището. Останалите се разпределят според показанията на индивидуалните топломери. За топлата вода си нямам идея. Има някаква енергия във фиша, която е необходима за подгряването на 1 куб.м вода, но парадоксалното е че през лятото когато температурата на водата е по-висока енергията за подгряването й е също по-висока отколкото през зимата(!?) и то до 2 пъти.

# 40
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
При нас 80% са си изключили радиаторите. Сметките са убийствени. Но сградната инсталация при мен е 31 лв. месечно за двустаен апартамент от 65кв.м. За енергията за топлата вода ми е тъмна Индия, нищо не им разбирам от сметките и там не се ориентирам изобщо. При изравнителните после пишат каквото си искат, не мога да им хвана края. Винаги има да се доплаща между 200 и 300лв, дори и нищо да не ползваш.
Аз не съм свалила радиаторите, но също като Тайна не ползвам, имам си климатици и конвектори и с тях ми излизат нормални сметки и навсякъде е топло. Не се каня да купувам нови топломери, ще свалям радиаторите.  По-важно ми е да разбера как става, защото тази година ще се премествам в чужбина за постоянно и няма да има кой да им отваря за да отчитат. Искам да попитам ако някой знае - при условие, че радиаторите са свалени и тръбите за топлата вода също са отрязани и затапени, трябва ли да се осигурява достъп пак? Защото ако трябва, поне при мен няма да има кой да го прави.

# 41
  • Мнения: 9 236
При нас 80% са си изключили радиаторите. Сметките са убийствени. Но сградната инсталация при мен е 31 лв. месечно за двустаен апартамент от 65кв.м. За енергията за топлата вода ми е тъмна Индия, нищо не им разбирам от сметките и там не се ориентирам изобщо. При изравнителните после пишат каквото си искат, не мога да им хвана края. Винаги има да се доплаща между 200 и 300лв, дори и нищо да не ползваш.
...................... ще свалям радиаторите. Искам да попитам ако някой знае - при условие, че радиаторите са свалени и тръбите за топлата вода също са отрязани и затапени, трябва ли да се осигурява достъп пак? Защото ако трябва, поне при мен няма да има кой да го прави.

Уви да!
пак в края на годината , трябва да се отваря и проверява от Андрешковците #Cussing out
ако не отвориш/допуснеш се таксува 100% ползваемост на парно ................без думи
питах.....лелката сопнато рече ,/ ми как бе госпожо нии да знаим,че вии ни сте си сложили пак радиаторите/ ooooh!
/

# 42
  • Мнения: 9 236
Доколкото знам вече е забранено да се демонтират радиаторите. При нас не разрешиха на едно семейство /живеещо в чужбина!/ да си ги свали от топлопреносната мрежа. Но ти провери все пак
Точно така, е забранено е! Не е необходимо да демонтираш радиатори, при положение, че действително не ползваш отопление, това ще стане ясно при отчета на уредите в края на отоплителния сезон. За имота ще имаш нула потребителски единици за отопление за имота и пак ще остане само сградната инсталация. Виж, вече, когато искаш да спестиш от монтаж на нови уреди е друго...
ДА ама НЕ азне  ги бях свалила ! Идва обаче техника от ТЕХЕМ и ми вика / ООООО, госпожо радиаторите трябва да се демонтират !! на тръбите слагате Тапи !! и аз тогава пломбира и ви правя констативен протокол ,,,в банята или режете Лирата или плащате Shocked и така ...дадох му 100лева на другия ден дойде отряза лирата и слоци тапи махна радиаторите сега седят на купчина желязо на балкона оффф

# 43
  • София
  • Мнения: 1 330

 ще свалям радиаторите.  По-важно ми е да разбера как става, защото тази година ще се премествам в чужбина за постоянно и няма да има кой да им отваря за да отчитат. Искам да попитам ако някой знае - при условие, че радиаторите са свалени и тръбите за топлата вода също са отрязани и затапени, трябва ли да се осигурява достъп пак? Защото ако трябва, поне при мен няма да има кой да го прави.

Питай вашата фирма за топлинно счетоводство. Доколкото знам - подава се заявление, подкрепено със свидетелски подписи на N-броя съседи и управителя на ОС.

# 44
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 611

сега наистина пристигат само приблизителни сметки, но и накрая изчисляването на "сградна инсталация" не е посочената разлика. Доколкото разбрах това е 30% от показанията на общия топломер които се разпределят "по братски" т.е според кубатурата на жилището. Останалите се разпределят според показанията на индивидуалните топломери. За топлата вода си нямам идея. Има някаква енергия във фиша, която е необходима за подгряването на 1 куб.м вода, но парадоксалното е че през лятото когато температурата на водата е по-висока енергията за подгряването й е също по-висока отколкото през зимата(!?) и то до 2 пъти.


За по-скъпата топла вода през лятото и аз съм го забелязала, но предполагам, че зимата е с по-ниска себестойност, тъй като се загрява и подава вода и за парното, и излиза по-евтино, колкото и парадоксално да звучи. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт