Тайната на дългата и здрава коса - 77

  • 113 315
  • 727
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 236
Ами аз съм нови4ка,дано ме приемете във вашата теми4ка HugМоят проблем е косопада.Имам бебе на 5 месеца и тъкмо си мислех ,4е ще се размина с косопадането,оба4е уви,от месец насам е нещо страшно,ама наистина страшно...на вси4кото отгоре усещам как ми оредява косата като прокарам пръсти през нея.Четох,4е косата през бременноста спира да пада,което е факт,и 4е сега трябва да изпадат тези косми,които е трябвало да паднат през 9-те месеца,ама дали е така не знам...Та запо4вам и аз с маските,днес ми беше първата с мед,жълтък,зехтин и ракия,пия и Пантогар от една седмица(дано не ми се отрази на кърменето)и си взех шампоан на Фито с ром и жълтък(не е за косопад,но действа подсилващо и мирише супер).исках да ви питам на суха коса ли слагате маските?Моята днес на суха я направих,ама много трудно се намаза,май заради меда... newsm78

# 226
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 22 823
dilandii здравей  Peace

Наистина това е нормален хормонален косопад, но не пречи да се вземат мерки. Аз след първата бременност имах доста силен косопад и косата ми се обезформи и заприлича на метла. От тогава започнах да правя редовно маски и като се роди второто ми дете почти нямах косопад. Маските винаги съм ги слагала на суха коса. Добави повече масло/зехтин, за да се маже по-лесно.

# 227
  • Мнения: 1 236
dilandii здравей  Peace

Наистина това е нормален хормонален косопад, но не пречи да се вземат мерки. Аз след първата бременност имах доста силен косопад и косата ми се обезформи и заприлича на метла. От тогава започнах да правя редовно маски и като се роди второто ми дете почти нямах косопад. Маските винаги съм ги слагала на суха коса. Добави повече масло/зехтин, за да се маже по-лесно.
Lady Brinne,определено ве4е мисля маската да се превърне в неизменна 4аст от грижите ми за косата!А дали все пак на мястото на опадалата косица ще ми се появи новас те4ение на времето или ве4е ще съм си  такава оредяла? Rolling Eyes

# 228
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 22 823
Да - ще порасне  Grinning

# 229
  • Мнения: 0
здравейте.... от много време ви чета и реших да си направя и аз домашна маска, но във ветеринарната аптека ми дадоха "ZINGUL" (гръцко)
искам да попитам същото като  травитаминола ли е или са ме смотали нещо ?
мисля днес да се мажа , затова ми е важно мнението на някой ,който го е ползвал..... благодаря предварително

# 230
  • София
  • Мнения: 1 174
Здравейте, някой може ли да ми каже  дали мога да мажа косата на дъщеря ми с хининова вода и някакви маски или балсам да ми препоръчате за нея. Не намерих нищо по въпроса, а пък вие тук няма начин да не знаете.
Проблема е, че косата почти не й расте, от както се е родила само два пъти сме я подстригвали късо, уж за да дръпне косата, но уви хем почти не расте, хем като израстне малко започва да  седи като перушинеста някак си, щото е рядка. От декември досега половин см да е израстнала. Фризьорката каза, че има  "старчески тип"  коса, не знам какво значи.

# 231
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 22 823
silsa според мен е по-добре да заведете детето на лекар-дерматолог, за да се изкаже дали има проблем с косата  Thinking

# 232
  • Мнения: 1 282
silsa според мен е по-добре да заведете детето на лекар-дерматолог, за да се изкаже дали има проблем с косата  Thinking
Подкрепям!

# 233
  • София
  • Мнения: 1 174
Благодаря ви, момичета! Днес ходихме до педиатърката за друго нещо, а за косата ми каза, че може хининова вода да ползваме, ще видя как ще се развият нещата.Може и някоя домашна маска да пробваме, например с яйце. Може пък да си е наследствено, щото на свекито и на мъжът ми е подобна косата.Темпото на растеж ме притеснява, ще видя дали ще има ефект и тогава ще се консултирам със специалист.

# 234
  • Мнения: 1 365
  bouquet  Здравейте, момичета!!!   bouquet
Довечера ми е време за маски и се замислям дали да не направя една с повечко мед???  newsm78 Че май другите съставки ми свършиха... А имам и масло от гроздови семки - май това ще е маската...

# 235
  • София
  • Мнения: 48
пия и Пантогар от една седмица(дано не ми се отрази на кърменето)

Не съм специалист, но аз бих ти пропоръчала да си пиеш витамини за бременни (които си ползвала по време на бреенността или просто някакви за бременни). До колкото знам тези специалните добавки за коса не се препоръчват за бременни и кърмещи. Може би да питаш педиатъра newsm78 Аз лично си пия бременните витамини

дали да не направя една с повечко мед
Ако имаш сложи жълтък, да се отмие по-лесно Peace

Последна редакция: пн, 22 мар 2010, 16:18 от radost_i_na

# 236
  • Мнения: 1 365
Оказа се, че са ни свършили яйцата вкъщи... В момента съм намазана с мед, разтворен в малко вода + масло от слънчогледови семки. След час ще мия и ще видим какъв ще е резултата...

# 237
  • Мнения: 422
Ако се слага едно и същ в маската всеки път дали косата ще свикне и няма да приема вече съставките,защото от сигурно от 1 месец слагам все едни и същи продукти  Laughing просто си знам,че ще се получи хубава кашичка и затова,а и косата е добра след това  Mr. Green

# 238
  • Мнения: 268
Запис   bouquet

# 239
  • Мнения: 616
Какво мислите за продуктите на Phyto?  че ги гледах вчера на разпродажба, 40-50%, чувала съм че са хубави, ама имаше поне 20 различни продукта, замаях се чак...някакво олио преди миене ми направи впечатление, и разни масчици..тааа, позлвали ли сте, кое ви харесва? Hug

п.п. косата ми е до средата на гърба, тънък косъм но не рядка,къдрава, със сезонен косопад и леко сухи краища.

Общи условия

Активация на акаунт