Баба Марта бързала,на НОЕМВРИйче мартеничка вързала! - 6

  • 32 770
  • 734
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 418


mia_aurora Mr. Green Mr. Green Mr. Green
въобще не съм гледала Ужас ... Съжалявам  Peace

# 31
  • Мнения: 22
Здравейте мамчета Simple Smile

Ура ! Най-накрая се изакахме  Mr. Green сами !

Мия: : Повярвай ми, правя всичко за да се изака. Писах по-скоро за да се оплача... чела съм  достатъчно по темата за и против дали да му помагам или не.
    Още от третия ден почвам да мушкам термометъра - вече само да го усети в дупето и почва да мрънка. Масажи  правя редовно . Гимнастика не, защото той си рита достатъчно. Преди две седмици бях на гости при майка за седмица и тя го побърка от масажи на корема - рехабилитатор е  и определено знае как се правят масажи . С извинение се аз се подрисках да ям овесени ядки, сок от круши , тиква и какво ли не . Лактулоза му давам от 10 дена вечер на гладно. Сега ще пробвам със сапунче.  Направи ми впечатление ,че ака точно на осмия ден в 15 часа . 
    Алекс си спи по 3-4 пъти на ден ,сутрин е много весел,  неспокоен е само когато му се спи и иска да го гушкам, не се гърчи , като пръцка не го боли, колики нямаме, вечер заспива в 22 и се будим към 3 да яде , после вече през три часа. Така сме от  началото на третия месец, наддал е 800 гр. и е пораснал 3 см за последния месец с "неакане". Акото му е перфектна гъста и жълта кашичка , няма бели топчета, слуз или кръв - само дето си мисля ,че трябва да е повечко за такав голям пауза ... Май тези дни ми намалява малко кърмата и просто се притеснявам дали се наяжда за 5 мин. Да обърна внимание ,че след като се изака , не яде по повече , нито пък пращи от щастие ...

Както казах мисля до пробвам с пюренце от тиква като Steletu и със сапунчето. Ако имате други предложения за изакване, моля споделете . Остана само да го водя да му правят клизма, което аз няма да направя!   


# 32
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
CRLN, прочете ли ми поста от предишната тема?


И Деси изчезна някъде.

# 33
  • Мнения: 22
Gulia: да, но аз съм на мнение ,че трябва да ака поне на два три дена. Ако пюретата , ще оправят положението , почвам да му давам. Все пак е на 4ри месеца вече и се плюнчи достатъчно, а и говорим само  за яденето в 12  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 14 654
Здравейте, мерси за темата Simple Smile
Да ви похвал Каменчо - вчера спа в количката и успяхме да се разходим много добре с баткото. Издебнахме го дребното точно много да му се спи и излязохме  Mr. Green Почти без рев.
А днес пак се представи много добре, спа 3 часа - аз ходих на гинеколог, а преди това с баткото минахме да напазураване през скай ситито.
- Мамо, стига си трупала неща само за себе си! На мен нещо няма ли да вземеш?
- Какво да ти взема - индианец или гормит?
- Абе, не, бе! Харесал съм си едни блузи...
Много се учудих на това желание. И като отидохме в магазина започна да рови и избира, да кара продавачката да му предлага, да опипва материята, да гледа дали му отиват тези цветове, добре че таткото не присъства  Mr. Green Той от малък си е такъв - не му ли хареса някоя дреха и не я носи - дори в един магазин легна на пода и изпадна в истерия, защото си бях купила кафяво пончо, а не розово и това не бил моят цвят.
Ще рече човек, че много разбира, ама не - някакъв театър е, защото днес беше успял да съчетае в облеклото си кафяво, синьо и червено.
За запек аз не бих бъркала в дупето на бебето нито с термометър, още по-малко пък със сапун  Shocked Като първа мярка бих включила пробиотици, като втора - дуфалак, а ако не помогне - ще се допитам до лекар.
Каменчо се е случвало най-много 2 дни да не ака, а напоследък всеки ден, ама малки количества.
Пускала съм статия за бебешкия запек, дето не е точно запек - в блога на Hedra се намира. А това "гладен запек" е малко измишльотина, то бебето ако гладува и други признаци ще има. Но щом акото е обилно и с рядка консистенция, а бебето - спокойно  - никакъв запек не е, а въпрос на метаболизъм.

# 35
  • Мнения: 421
Привет и от мен,

приспахме дрисльовците със сушоара и сядам да ви изчета и да драсна някой ред.
За колажа неможах да се класирам. Скоро несъм ги снимала двамата заедно, за това несъм качвала снимка. В следващия ще се постарая да се включим.
Благодарско на Мия за темата и на Писихриси за заглавието  Hug
Дидка, детските за близнаци са 105 лв.
Кло, аз нямам още цикъл, нито слуз, нито кървави нишки.
Васи, надявам се мъжът ти вече да е добре.

Станали сме 6.600кг и 64см, натдал е 1100гр!!!!  #Crazy Горкото ми дете расте като новородено!!!  Joy
Май бием класацията за големина!  Laughing Wink
Ааааа първото място не си го давам  Mr. Green . Мой шишко на 3 месеца беше 7200 гр, а на 4м - 8200 гр (роди се 2960гр). Не че се гордея де. Даже ме притесняват тия неговите килограми. От около месец яде по 5 пъти на денонощие, та се надявам да забави темповете.

Kиkи, ПАП 2 изобщо не е притеснителен резултат. Да ги нацелуваш тез пухкави бузи от мен.

Ако е захранено детето може пюре от сливи или овесена вода.
В овесената вода има глутен, а той се въвежда по-късно. Непомня след кой месец беше, но е поне след 6-я.

Янечек, твоя синковец май няма да става пълководец ами дизайнер (абе със сигурност ще е някаква артистична професия).

# 36
  • Мнения: 82
Момичета качих малко снимчици,на който му се гледа да заповяда!

http://noemvri2009.snimka.bg/baby/nashite-bebcheta-4-6m.477195.17596487

Яничка,и аз не знаех,че детските за близнаци са 105лв,ама логично все пак се две!  Grinning

# 37
  • Мнения: 685
Днес ставаме на 3 месеца! Нали сме на края на ноември все догонваме другите.  Laughing
Не съм на ти с картинките, но ето едно малко newsm24 за наше здраве!

Мия, страхотна тема! Възхищавам ти се как намираш време. Благодаря.  Hug

При нас аканато е ежедневно и по няколко пъти дори. Съчувствам на бебоците с проблемно акане.

Май наближава времето за зъбките. Какви са признаците?


Като плачат бебчетата ви имат ли вече сълзички?

Аз за първи път видях вчера и ми стана много мило, всеки ден забелязвам нови навици и промени. Heart Eyes


Отдавна се интересувам от ЕБХ, има тема във форума. Но не знам дали ще се справя, остава да опитам, де.
Доколкото разбрах по-добре е да се започне веднага след раждането...

# 38
  • София
  • Мнения: 51
Ето ме отновооо  Mr. Green
НИЕ днес бяхме при свекито, ама каксе беше приготвила самоооооооо малеееее!!! Crazy Едни маси, едни салати, едни мезета... абе златна свеки бе  Sunglasses  Малчо беше спокоен...ама хич н е спа, после като хапна го сложих малко да поспи ама, нали си е мушморок,пак не заспа и накрая с малко рев се облякохме и си тръгнахме и заспа веднага щом излязохме от входа  Mr. Green исега така се е опънал, а баща ми вика "аз отивам да паза детето" и хоп и той се опъна, ама страшна идилия са  Heart Eyes

yani4ka - не знаех, че за близнаци са толкова. Но пак няма логика, за близнаци 105лв, а едно дете 30 или 35 лв. даже не знам колко ще взимам  newsm78

JR - ние сме на Дуфалак 20 дни и той 4 дни не беше ходил, така че започвам да мисля, е и този Дуфалак не е много добър.
Въпреки, че аз докато бях бременна, само той ме спасяваше!
Аз смятам да издиря накой специалист и да го вода на лекар, защото много ме е страх да не му стане хронично!!!! Close Shocked Ама, да му се не види, едно време не е имало такива неща!!! Всичко се получава от храната, която ядем и въздуха, който дишаме.!!! #2gunfire

lulu - Да ти кажа ли, че и при нас е СЪЩОТО  Sick

КЛО -  да ти кажа при мен какво се случи с МЦ. Аз като излязох от болница си бях в цикъл, тече ми 50 дни, след това ми спря за 7 дни и аз си записах час за АГ, обаче пак ми дойде...пак тече, ама някъде около 7 дни, и после си питах АГто и тя ми каза да изчакам да ми дойде следващия месец и тогава да отида...и така до днес аз чакам да ми дойде! И ако не дойде до наколко дни, отивам  Naughty защото вече взех да се притеснявам!

CLRN - БРАВОООО!!!! Така е най добре! А плака ли докато акаше? Защото моя синковец мнго плаче след като задържи толкова много време!

МИАААА - Извинявай душко, ама сутринта изключих СТРАХОТНА ТЕМИЧКА  Heart Eyes

....И още исках да си пиша,ама...пусти акъл...като се сетя ппак  Mr. Green Stop

# 39
  • Мнения: 60
Хелоу момичета!
Малко съм ви поизтървала , дано пък вие не сте ме забравили, ама уча за последния изпит тази сесия и нямам много време да пиша. Иначе сме добре растем, хубавеем и вече много "говорим". Габи се е научила да пищи по един много особен начин като голямо дете ама и много се забавлява Simple Smile
За сега само толкова от мен, като мине тая ужасия на 12.03 и вече ще съм редовен посетител на темичките Simple Smile
Прегръдки на мамите и целувки на всички сладки бебоци Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 0
За акането и ние имаме застой от по 2-3 дни обаче след застоя всичко си излиза за един ден, днес вече за трети път ака след двудневно прекъсване. Иначе като няма застой ака по веднъж на ден, много ли малко ли незная защото си е спокоен.

# 41
  • Мнения: 97
ЕТО НИ И НАС - днес си поработихме в офиса.....до тук добре, но Дария в късния следобяд рязко откри възможностите на гласа си и вече два часа не е спряла да пищи  #Crazy #Crazy #Crazy  А не е рев, че нещо не й е в ред - напротив хили ми се като тиква на плет  Mr. Green. Мисля че сега е момента да си купя тапи за уши.

Мия - прекрасна тема както винаги  Hug
Cantariny - имат но не всеки път - обаче много жално изглежда като пусне и сълза.
Янечек - големия юнак пак изби рибата  Joy
mia_aurora - ще дойда да те изпапкам - ръсиш прекрасни работи Joy последно, че Пловдивските мами са се загъбили hahaha - давай в същия дух


щях да пиша още, но диването се дерееееееееееееее  smile3514 smile3511 smile3514

П.С.КИКиииии - благодаря че си уредила срещата с Лазар - новия ни либовник  Mr. Green
Синческа - този Бон Джоуви дето си го сложила там на аватара си  ще го изпапкааам

Последна редакция: сб, 27 фев 2010, 18:47 от maria.krumova

# 42
  • София
  • Мнения: 38
здравейте,
днес бяхме в орловото гнездо, на рождения ден на свекър ми!
та сега малката е кисела , щото там не спа и е нервна горкичката!
та добре 4е е татко и Laughing-помага ми да я приспи!
тя като е в него , заспива по-лесно , че не и мирише на цица!!! Joy

айде лека и спокойна вечер!

# 43
  • София
  • Мнения: 307
Привет и от мен,

напоследък не ми се пише...., което не означава че не хвърлям по някой поглед на темичката Laughing

гледам коментирате акането - да се изкажа и аз по темата - според това което съм чела за бебета на кърма неизхождане в рамките на 5 та дори и 7 дни и когато не му е твърдо коремчето, и бебето си изглежда весело и жизнено, цветът на кожата е розов, е значи няма проблем! и разните мушкати, термометри и сапунчета ама въобще не са препоръчителни. по-скоро бих давала дуфалак, или както сме на кърма ще ям сливи, круши, тиква и т.н . При некърмено бебе бих започнала с пюре от тиква.

Джулия, и аз мисля като теб - сокчета след 8-9 та дори 10 месец. Това е според Световната Здравна организация, сума ти европейски педиатрични асоциации и според новия Национален план за действие "Храни и хранене" 2005 -2010.

Кикче, целувки на малката фръцла, и ние уж имаме коса ама и една въшка не мога да закача на малката въшла Laughing

Ние уж нямаме изгледи за зъби, каза педиатърката, но Пламена доста киселее, не реве, ами мрънка. Навън е ок, но времето не всеки ден позволява за съжаление...

Алиса, аз скоро се бях присетила за тебе че отдавна не си писала Hug

Яничка, за глутена, мисля че се въвеждаше по-скоро след 8-9 месец .

Кантарини, аз първата сълзичка я видях още на 3ия ден, в болницата. Като я видях че беше заспала плачейки, защото имаше неисъхнала сълзичка, ревнах и аз, и разревах цялата стая  Mr. Green и Кики, и Стелету, и другото момиче Mr. Green

Мия,  bouquet! Мерси за темичката!

# 44
  • София
  • Мнения: 51
здравейте,
днес бяхме в орловото гнездо, на рождения ден на свекър ми!
та сега малката е кисела , щото там не спа и е нервна горкичката!
та добре 4е е татко и Laughing-помага ми да я приспи!
тя като е в него , заспива по-лесно , че не и мирише на цица!!! Joy

айде лека и спокойна вечер!


и при нас винаги е така! детето никога не спи когато сме в тях .... милите деца  Joy

Общи условия

Активация на акаунт