Отговори
# 45
  • Мнения: 0
Добро утро коремчета  Hug
Днес е дъждовно и мрачно, но съм хепи че  е последен работен ден за седмицата , а за утре планирам малка разходка на чист въздух че тук в Бургас докато си измия колата и след един час е покрита цялата с прах  #Cussing out Въобще горките ни дечица...
 За покупките само да допълня към покупките на Ади че аз съм прибавила и цялото детско обзавеждане-
Детско легло
Гарбероб
скрин с повивалник - комплекта е 2000 лв
Матрак-100лв
вана + стойка- 50-60 лв
Количка-1500 лв
помпа за кърма-100 лв
комплект шишета- 50лв
3 комплекта чаршавчета с обиколници- 200лв
2 броя пелени за завиване-100лв
2 комплекта пелени ...
2 бр протектори...
4 бр залъгалки
Стерилизатор-100лв
всякакви дрешки.....
хавлийки-4 бр
3 пакет памперси
Козметика -пропускам я, свеки ще се погрижи за нея
ножичка,гребенче и четка за ресане
1 кутия АМ (за всеки случай)
бейбифон- 200лв
термометър за стая и вода
освен това нямаме и пердета в детската стая хаха
 та това е само повърхностна сметка...
Затруднения нямаме, но се замислих хората без възможности как оцеляват въобще , ами тези с две деца и заплати по 500 лв?  Дори да се редуцира сметката до 2000лв откъде ще ги вземат? Замислих се че държавата ни няма никакво социално стимулиране за раждане на деца. А бе просто си мисля...

# 46
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Добро утро  Hug

Пума, темичката е много красива, майсторка си   bouquet

За шишетата виждам сте говорили - аз нямам намерение да взимам, настроена съм пак за дълго и успешно кърмене. Ако пък ми се наложи, ще пратя да ми купят или ще излезем с бебо да си купим.

Разходите по посрещане на бебе не са малки, вярно е. Особено при първо дете. Но когато и родата може да помага - възползвайте се  Peace И ако ви питат от какво имате нужда, хич не се притеснявайте да си казвате, за да не натрупате наистина безброй ненужни вещи или др,хи, които няма да можете и веднъж да облечете.

Бамбиния, стискам палци за прекрасна среща с бебо и после да се отчетеш  Hug

Аз до момента за бебчето съм купила само едни чорапчета - мънички,мънички, не се стърпях като ги видях. Друго за момента се въздържам - не заради друго, просто част от нещата трябва да видя от каката, които са ми останали и ще свършат работа, други са ми обещали да ми дадат, а и ще поизчакам да излязат по-летни дрешки все пак, нещо като това гащеризонче, което е показала Пумичка, много ми допадат. А и като се замисля март и април са ми малко натоварени откъм рождени и именни дни, по които ще имам не малки разходи.

Кръв бяхте коментирали колко пъти са ви взимали - на мен само веднъж досега - накуп за изследванията и БХС - повечко източиха, но поне беше еднократно.

Още щях да пиша, но ми изхвърча от главата.

до по-късно, надявам се. Hug

# 47
  • Мнения: 7 424
  Добро утро!
  Още веднъж благодарности за осветления от вас вчерашния ден!  Heart Eyes Hug

  Аз никакъв списък не съм съставяла нито с миналата бременност,нито сега.Хич не съм пример за подражание! Embarassed
  Знаехме си за едрите неща:количката,креватчето,ваничката,а за останалото решавахме в хода на събитията.
  От помпа за кърма нямах никаква нужда,от шишенце за вода или мляко също....Бебешката козметика си я взехме 1-2 седмици,след като се роди бебето и тя състоеше само от един сапун.
  Стерилизатор,така и не ни е притрябвал....
  И т.н... Rolling Eyes

# 48
  • Burgas
  • Мнения: 33
Здравейте мами с тумбачета  newsm03

Да знаете, че ме стреснахте с тези суми, направо си ме уплашихте. Добре поне, че сме само с две стаи, та декорация за детска  ибейбифон ми отпадат напълно, както и обзавеждането.
Нищичко не съм купувала. Само се оглеждам като гърмян заек.
Чакам да видя приятелки какво ще дадат от техните бебета, защото д9решките за новородени са скъпи и със срок на употреба прекалено кратък за цената си.
Мисля да си вземем хубаво креватче и прилична количка и от там нататък всичко в движение.
Нямаме неорганичени възможности но и двамата с таткото на бебето рпаботим, така че ще трябва да се справим, а и най-важното е ТО да е живо и здраво.

Искрени пожелания от мен за хубаво настроение в дъждовното време smile3503

# 49
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Пчеличке, честит рожден ден!
Желая ти здраве, щастие и любов и да се радваш на прекрасния си подарък, който си носиш в коремчето!

# 50
  • Мнения: 108
юлки,който ще кърми значи не му трябват никакви шишета,стерилизатори,помпи за кърма и други такива.
Кърмих пълно над 5 месеца и половина и такива неща не са ми трябвали и грам.Като започнах да захранвам дребка,чак тогава купих шише за водичка !  Grinning

Още нещо,което е забравено,а е много важно.Сутиени за кърмачки ! И подплънки,които се слагат вътре да не тече кърмата ви по дрехите.Те ми бяха нужни в изобилие,а няма нищо по-практично от сутиените за кърмене.  Peace

Хайде и от мен честит рожден ден на юлската ни пчеличка ! Да носи много медец навсякъде,разбирай наслада и да е една щастлива майка на лято !

Здрасти,дружина !

# 51
  • Мнения: 7 424
 Ей,Пчеличке!Ти ли си наред!Честит рожден ден мила!Нека твоя живот бъде пълен с много обич,топлина и хармония!
 Лека и безпроблемна бременност!Живо и здраво бебче накрая!


# 52
  • Мнения: 57
Честит Рожден Ден и от мен на нашата Пчеличка!  bouquet
Бъди много здрава, щастлива и усмихната! Най-желания подарък е на път,така че с малко търпение, юли месец ще си най-щастливата жена! Hug 
Хубав празник ти желая!  bouquet nbirthday

# 53
  • Мнения: 67
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, ПЧЕЛИЧКЕ!!! Пожелавам ти кабинета на шефа, заплатата на неговия шеф,  успехите на най-смелите хора на света и цялото щастие на земята! Дерзай!!!


Малееее вие сте готови със списъци, с покупки а аз....нищичко, само гледам с влажни очи като кошута и не смея едно чорапче да взема!!! Все пак мисля поне месец да изчакам и тогава да купя каквото и да е и обещавам обаче да се възползвам от вашите списъци  Embarassed ако нямате нищо против де!!!   bouquet

# 54
  • Плевен
  • Мнения: 67
Пожелавам ти каквото ти е на сърце това да ти е и в ръце!
Честит рожден ден, Пчеличке.

# 55
  • Мнения: 5
Добро утро!
Честит рожден ден,Пчеличке!!!Желая ти много здраве на теб и хубавкото бебе,което ще се появи.  bouquet  bouquet  bouquet
С тия списъци направо се плаша.Наистина парите не са хич малко,особено за първо дете,но все някак ще се справим.Само всичко да си е наред и да сме здрави всички.
Навън е много кофти времето,поне в София,но все пак аз пожелавам един усмихнат ден на всички!

# 56
  • Мнения: 2 011
Значи днес е Пчеличката на ред.  Grinning



Бъди здрава и много щастлива!

Аз нищичко не съм купувала досега за бебето. Чакам да се затопли и да ми дойде музата.

Момичета, не се плашете от сумите, споменати тук, за посрещане на бебе. Като минала по този път, мога да кажа, че бебе може да се гледа добре и с много по-малко пари. Много от нещата в тези списъци са излишни или сумите са силно завишени. Най-големия разход всъщност са памперсите и АМ(ако решите да не кърмите). Така че, ето още една основателна причина да си кърмите бебетата.  Grinning

При нас цял ден вали, аз сутринта отскочих да ми източат кръвчицата(за трети път) и сега ще си седим вкъщи с малката.

# 57
  • Мнения: 293
Пчеличка честити рожден ден!  newsm59
Момичета от Варна, почвам да пускам на лични съобщението за срещата. Пускам го и тук. Ако някоя варненка не е съгласна с нещо бързо да казва, преди да съм пуснала на всички  Crazy

Среща на юлските бременни коремчета. 06.03.10 в 16:00 часа, на по кафе в малкия мол в Младост. Среща на входа  Peace

# 58
  • Мнения: 108
Също мисля,че цената от 5000 лева е доста завишена.Нали знаете как е. Има креватчета и от 150 лева,има и такива от 400.Има колички от 2000,има и от 200 лева.Така че всеки сам си преценява.  Peace

# 59
  • Мнения: 616
Честити празници   bouquet

Аз наскоро се замислих, че всъщност нищо не ми трябва да купувам, освен някакви неща, които са си чиста суета  Heart Eyes
teddie007, не че нещо, но цените, които си посочила в списъка направо ме оцъклиха  #Crazy Пелени за завиване 100лв за две??? хм. Аз имам една от TCM за 8 лв, много е ползвана, но не е мръднала; имам и една от комплекта за изписване, по-плътна, и това ми е било достатъчно до есента чак; Ваничка със стойка за 50 лв... стойката се ползва отрицателно кратко време, защото бебето започва да шава много и стойката е доста нестабилна; ваничка за 10-15 лв върши същата работа. Стерилизатор може да се купи чак когато се окаже, че ще се ползват шишета постоянно. Няма нищо лошо да се купят тези неща, разбира се, ако има и къде да ги съхраняваш, аз просто казвам какво правят семействата с по-ограничен бюджет  Mr. Green
Шишета много на брой предварително също не е нужно, едно стига за всеки случай, както и биберон залъгалка - добре е да се ползват чак след първия месец, а и не знаеш какъв точно ще допадне на бебето, защо са ти 4  newsm78
Още нещо,което е забравено,а е много важно.Сутиени за кърмачки ! И подплънки,които се слагат вътре да не тече кърмата ви по дрехите.Те ми бяха нужни в изобилие,а няма нищо по-практично от сутиените за кърмене.  Peace
Подкрепям Лястовичката! Шише и помпа можеш да пратиш някого да ти купи от първата аптека, но виж сутиен да ти намери и избере е по-трудно, а той се ползва от първияте часове след раждането кажи-речи; и подплънките понякога са много нужни;

А пропо, fl0, има ли някаква закономерност, че при второто бебе по-леко минават първите дни за гърдите? В смисъл, имам ли шанс този път да се размина с огромните болезнени гърди, непрестанното изтичане на кърма и подобните неприятни работи през първата седмица-две? Времето между края на първото кърмене и началото на второто ще е 6 месеца +/- две-три седмици;  принципно съм решила да си помъкна в болницата помпата и малки контейнерчета в термо чанта, ако се налага пак изцеждане между храненето или преди него поне да не хвърлям, а да събирам и да замразявам за по-натам, коластра/кърма, каквото е, ще е повече от полза отколкото в мивката. Но ако може да се размина с това ще съм доста доволна  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт