За измерването на базалната температура - въпроси и отговори

  • 63 268
  • 238
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 153
Здравейте!
Срам, не срам искам да питам нещо. Не знам дали ви се е случвало, но... Онзи ден докато мерих БТ заспах, и извадих т-ра по-късно с около 15 минути  Embarassed БТ беше 37.1, което си е с 0.2 по-висока от другите дни, та мисълта ми е възможно ли е причина за по-високата Т да е късно извадения термометър?
И още едно въпросче: нормално ли е БТ във втората фаза да варира и ако да с колко? Моята е много не постоянна, Confused поне на графиката изглежда много зле  ooooh!

Зависи от колко време ползваш този метод за следене на овулацията Wink На мен ми отне няколко месеца, за да свикна и през тези месеци и моята Т беше много непостоянна и не се получаваше хубава графика! Причината не беше липса на овулация, а в липса на опит! В графиката трябва да имаш ясно изразена двуфазност, т.е. във втората си част стойностите да са по- високи!!!  Peace

# 61
  • Мнения: 328
vanessssa, много ти благодаря за отговора, меря от 4-5 месеца, като 4 са от тази година. Simple Smile Все още не мога да си я разгадая, честно казано малко ми е въображението и не във всички графики виждам двуфазност.  Confused  Ей тези кривини ме притесняват, явно тази не постоянна Т е индикация за някакъв проблем но не мога да си обясня какъв, може и аз да не съм свикнала още с меренето, и от там да се получава разликата.  ooooh! Ако не е много нагло от моя страна може ли да си изкажеш мнението за графиките ми, на лични, та да не разводняваме темата.

mecani, не вярвам че ниските Т означават че нищо не е станало, важното е Т да се подържа висока поне 10 дни след О, а не какви са абсолютните стойности. Аз не разбирам много но графиката ти ми изглежда добре, имаш си нужната разлика от 0.4 в двете фази, дано още няколко дни да се задържи висока и скоро да се похвалиш.  Praynig  fingerscrossed

# 62
  • Мнения: 2 483
Пепи, защо не си постваш графиките в другата тема, която е забодена отгоре за мнения по графики. Там ще е съвсем на мястото си (не че тук не е) и тъкмо ще е полезно да видим и ние какво мислят специалистките за тях.

Имам въпрос към момичетата, които мерят БТ ректално. В каква поза точно мерите? Аз съм легнала на страни (на ляво, за да мога да оперирам с дясната ръка  Laughing) и със свити крака в колената и тазобедрените стави. Друг път пак легнала настрани, но с изправени крака. Не знам дали съм права като си мисля, че има значение как се мери, тъй като в една поза термометърът е в едно положение и вероятно по един начин се допира до стените на ректума (като съм с изправени крака ми се струва, че изобщо не се опира никъде) и това може да доведе в разлики в t през различните дни. Това всичко са си мои теории и размисли, изобщо не претендирам да са верни.

Фактът е, че като се започне да се мери по един начин, е добре да се следва само той, а не като мен - най-редовно сменям - със сгънати крака, с изправени крака - и то съвсем несъзнателно.

 Hug

# 63
  • Мнения: 2 153
Легнала на страни с присвити крака, като се старая дълбочината да е еднаква всеки път!

# 64
  • Мнения: 2 483
Благодаря за отговора  Party

Изглежда другите мацки са спряли да мерят  Laughing
Аз по този повод имам още един въпрос
  Mr. Green Mr. Green

Обяснили ли сте на мъжете си какво правите всяка сутрин преди да станете и защо, аджеба, не ставате веднага до WC, ако ви се пишка?  Crazy

Аз меря пети цикъл вече, но на моя думичка не съм му обелила по въпроса, камо ли да му обяснявам  Crazy Необяснимо за мен как всяка събота и неделя той всеки път ме пита защо съм си навила алармата за толкова рано  Laughing, а аз всеки път му казвам, че съм изключила предната вечер, че е почивен ден и номерът всеки път минава  hahaha hahaha


Един път ми видя графиките на монитора и ме попита какво е това, а аз му казах, че са задачи по тригонометрия  newsm62 (и двамата сме "много добре" по математика и сродните й науки)

# 65
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
кафенце, моя всичко си знае и диганози, и лекарства, и прегледи, и графики - с две думи всяка подробност - даже по едно време беше станал почтитател той да слагал термометъра Blush Mr. Green . но вече 6 месеца мерене и му мина .. надявам се този да ни е последния месец, но Господ знае Simple Smile

# 66
  • Мнения: 328
Кафенце, милото знае че меря, просто няма как да го скрия, не  ставам всеки ден за работа в 6ч. Даже веднъж ме буди към 7ч. и ме пита дали съм си мерила Т, че не бил чул телефона.  Laughing И всеки път ме пита как върви, какво показва БТ, ама все пак идеята за бебче дойде първо от него.  Heart Eyes
mecani, направо ме разсмя.  Hug

# 67
  • Мнения: 879
От начало мислех да не му казвам какво правя, но термометъра се чува като пищи. Казах му, че гинеколога ми е казал да меря температурата, и по това ще се знае кога са най-добрите дни за зачеване Wink Една година най-редовно си мерех- зима, пролет, лято, есен и накрая спрях. Писна ми..... А сега пак съм започнала  Embarassed
А сега 1 въпрос по темата- вече 10 дни БТ е 36.6 ( не съм имала толкова ниска), вчера теста за Овулация показа +, а днес БТ е 36.8. Дали съм в Овулация или има време? Предишният гинеколог ми каза, че като стане БТ 37- тогава съм в О  newsm78 Не искам излишно да се пренатоварваме като правим секс, а да си е точно на деня, малко ни идва в повече това всеки ден  Embarassed

# 68
  • Мнения: 567
И аз не мога да разбера кога е О. при +тест!
Вече трети ден овулационният тест е положителен. Дали вече е настъпила или предстои. Минаха 48 часа от първия +тест, т.е. би трябвало О. да е настъпила, а теста и на 72-рия час показва, че предстои!
Знам, че не може да се определи само с овулационни тестове, но три дни теста индикира едно и също?!?
bebe26, тук явно не може да се играе на сигурно. Разбирам те напълно! Точният ден се цели трудно, дори чрез комбинацията на всички видове методи за хващане на О.! И аз искам на точният ден, но пусто - няма уцелване!
Стискам ти палци!  Hug

# 69
  • Мнения: 847
Помощ, момичета! Embarassed
Тази сутрин правих "пробно" мерене и нещо не ми се отдава... (Вчера си закупих първия термометър в живота въобще. Реших да меря анално, понеже често спинкам с отворена устичка.)
Ами аз като го пъхна и той веднага избипква, че е готово!??????????? Какво да правя - да се доверявам ли и да отчитам ли такъв резултат?
Всъщност забравих да ви кажа - бипка 10 пъти и после в упътването пише, че трябва да се извади. Вие защо го държите 1 или 5 минути след бипкането? Той след бипкането въобще променя ли цифричките или си стои първоначалния резултат? (в случая 37,1 не че има някакво значение, но ще я помня цял живот тая първа измерена температура ужААААААс)  Crazy

# 70
  • Мнения: 879
APR, дигиталните термометри са така, отчитат доста по-бързо от живачния. Можеш да изчакаш още минута-две след бипкането, за всеки случай.... на кой ден от цикъла започна да мериш и ти пказа тази температура 37.1? Изглежда ми висока, и сигурно Овулацията току що е минала....

# 71
  • Мнения: 847
Благодаря ти, бебе!  Hug Ами аз мисля да започна да меря от началото на новия си цикъл, което по мои изчисления трябва да е някъде този уикенд. А това измерване го правих пробно, за да видя дали ще се справям, ще мога ли да поставям термометъра и т.н. Не знам защо ти изглежда висока температурата, аз още нищо не разбирам от температури, но ако това ще те ориентира - пред цикъл съм.

А иначе ми е доста трудно, наистина веднага като го поставя избипква... държа го после още малко но не мога да разбера изменя ли се температурата. Днес опитах да гледам в огледалото отсреща, но не мога Sad  (много е мъничък и блед дисплея). На вас разчитам да помагате, защото иначе единственото, което ми хрумва е да го държа повече и да карам горкото ми мъжле да стои и да гледа променя ли се температурата и как  Embarassed  Rolling Eyes  Иначе днес си направих друг експеримент - измерих я три поредни пъти - първият беше 37.4, а вторият и третият 37,3.

# 72
  • Мнения: 2 483
Apr, 37.1 е чудесна температура от лутеална фаза, в която ти очевидно си, след като казваш, че ще ти дойде този уикенд.

Ако си прочела темата подробно, ще видиш, че и аз така мерех - по три пъти - когато имам съмнителна стойност, но е безсмислено. И на мен ми се получаваха 3 различни стойности. Пишеш първата, която извадиш и толкоз. Също така безсмислено ми се струва да се държи термометърът след сигнала. Когато измери веднъж, цифрите са фиксирани и не се променят ако щеш и 20 минути след после да го държиш. Всичко останало е ненужна (според мен) презастраховка. Това е дигитална машинка, която е програмирана да направи нещо, което е фиксирано и няма как да се промени, ако не се рестартира. Ако искаш, направи си експеримент - сложи си дигито под мишницата, изчакай да ти отчете и после, без да го изкл./включваш, пробвай да го сложиш в чаша с гореща вода и виж дали ще се промени t.

Не виждам начин да мериш ректално и да гледаш дисплея....
А пък да караш мъжа ти да се навира там със същата цел...  Blush Mr. Green

Има ли вариант да си бременна в този цикъл? Имало ли е секс около дните на О.?

# 73
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
Аpr не се притеснявай, че термометъра бипка бързо .. предполагам се притесняваш, защото си чела, че има момичета които държат термометъра 5-7-10 минути .. всичко зависи от вида на термометъра и неговите особености .. затова мога да те посъветвам да си прочетеш внимателно упътването и да се информираш за всичките си притеснения от там .. моя термометър също бипка бързо и аз се притеснявах като теб, но после прочетох какво пише и там в табличка беше посочено, че аксиларно термометъра измерва Т около 3-4 минути, орално около 1-2, а ректално между 30 секунди и 1 мин. и това не означава, че температурата е нереална и специално беше упоменато това, за жените, които използват този вид термометър за измерване на БТ .. понеже малко си падам неверни Тома, прочетох упътването и на другия термометър в къщи (не личния ми), защото си мислех, че това е някаква стандартна бележка, която поставят просто защото са задължени да поставят упътване Blush и за моя изненада установих, че второто упътване е различно, от това на личния ми термометър .. за това прочети си какво пише и не се притеснявай и както каза Кафенцето, записвай първата измерена Т Simple Smile

# 74
  • Мнения: 847
Mecani, кафенце, благодаря ви!  Hug

Аpr не се притеснявай, че термометъра бипка бързо .. предполагам се притесняваш, защото си чела, че има момичета които държат термометъра 5-7-10 минути .. всичко зависи от вида на термометъра и неговите особености .. затова мога да те посъветвам да си прочетеш внимателно упътването и да се информираш за всичките си притеснения от там .. моя термометър също бипка бързо и аз се притеснявах като теб, но после прочетох какво пише и там в табличка беше посочено, че аксиларно термометъра измерва Т около 3-4 минути, орално около 1-2, а ректално между 30 секунди и 1 мин. и това не означава, че температурата е нереална и специално беше упоменато това, за жените, които използват този вид термометър за измерване на БТ .. понеже малко си падам неверни Тома, прочетох упътването и на другия термометър в къщи (не личния ми), защото си мислех, че това е някаква стандартна бележка, която поставят просто защото са задължени да поставят упътване Blush и за моя изненада установих, че второто упътване е различно, от това на личния ми термометър .. за това прочети си какво пише и не се притеснявай и както каза Кафенцето, записвай първата измерена Т Simple Smile
Да, точно за това се притеснявам и си права и за упътването. Спецално на моето пише, че при орално и ректално мерене се вади след сигнала, а при аксиларно - 5 мин. след сигнала, та затова се чудех защо някои момичета вадят след 3-4-5 мин. при ректално... newsm78 Отделен е въпросът, че към моето упътване и аз съм супер неверни Тома, тъй като пише, че измерването е приключило след като чуем 10 избипквания, а термометърът винаги, ами Винаги бипка само 8 пъти!!!! Т.е. измерва ме за 8 сек., тъй като почва да бипка веднага като го поставя. Та явно така ще е. И явно е последно поколение, подобрено след изготвяне на листовката.  Mr. Green

Apr, 37.1 е чудесна температура от лутеална фаза, в която ти очевидно си, след като казваш, че ще ти дойде този уикенд.

високонаучния Ако си прочела темата подробно, ще видиш, че и аз така мерех - по три пъти - когато имам съмнителна стойност, но е безсмислено. И на мен ми се получаваха 3 различни стойности. Пишеш първата, която извадиш и толкоз. Също така безсмислено ми се струва да се държи термометърът след сигнала. Когато измери веднъж, цифрите са фиксирани и не се променят ако щеш и 20 минути след после да го държиш. Всичко останало е ненужна (според мен) презастраховка. Това е дигитална машинка, която е програмирана да направи нещо, което е фиксирано и няма как да се промени, ако не се рестартира. Ако искаш, направи си експеримент - сложи си дигито под мишницата, изчакай да ти отчете и после, без да го изкл./включваш, пробвай да го сложиш в чаша с гореща вода и виж дали ще се промени t.

Не виждам начин да мериш ректално и да гледаш дисплея....
А пък да караш мъжа ти да се навира там със същата цел...  Blush Mr. Green

Има ли вариант да си бременна в този цикъл? Имало ли е секс около дните на О.?

Ами уж се постарахме да няма, ама ти ме навеждаш на едни мисли... newsm78 Секс имаше в три поредни дни след вероятно настъпване на О., изчислено от моя милост на базата на високотехнологичния метод на цс и високонаучния метод на броенето (защото този месец не бебеправихме и дори и тестчета не съм правила) + спермитата ни бяха мноооого стари защото имахме вето да правим секс по мед. причини и не бяхме правили няма да казвам от колко време, че е за срамотите... + веднага "тичах към банята", т.е. поведение, обратно на дресировката за бебеправене. Та така. А ти защо? Да нямаш някакви подозрения?

Общи условия

Активация на акаунт