За измерването на базалната температура - въпроси и отговори

  • 63 543
  • 238
  •   1
Отговори
# 75
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
Та явно така ще е. И явно е последно поколение, подобрено след изготвяне на листовката.  Mr. Green

баси направо ти завидях за термометъра Mr. Green Mr. Green пък тва за дресировката .. ахахахах така ме разсмя .. един вид високотехнологично и -научно Mr. Green Mr. Green но пък тайничко ви стискам палци, никога не е излишно едно малко чудо Hug

# 76
  • Мнения: 847
mecani,  Joy

Момичета, чувствам се длъжна да се отчета (макар и все още без графика) - както за измерената днес 36.8, така и за пристигналата лелка 10 мин. след това. Shocked Бреееееей, то ще се окаже страшен метод това с меренето на температурата Rolling Eyes , а пък аз толкова време да ми се струва "бош лаф" или "туу мач" и да не меря... И само дето го оплювахме тоя моя термометър - пък той въпреки че не може да брои до 10, явно можел да мери температура...  Mr. Green

# 77
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
Apr хахахах може да е още малък и да не се е научил да брои до 10 Mr. Green
и аз като теб между другото си мислех, че не е много надежден метод и с всеки изминал месец, се убеждавам в обратното, затова и не се отказвам да меря, само се чудя лятото когато е горещо, доколко можем да се доверим на стойностите Thinking

# 78
  • Мнения: 2 483
Искам да съживя малко темата с един пост за момичетата, които се притесняват от аналното измерване на БТ, понеже напоследък доста такива постове чета  Grinning

Момичета, не знам кое точно ви притеснява в това да пъхате термометъра на онова местенце, но понеже подозирам едно от нещата - не, по термометъра не остават никакви следи от това, което сте яли и е преминало през чревцата ви  Naughty  Grinning

Дайте ги и другите притеснения да ги разнищим  Mr. Green

# 79
  • София
  • Мнения: 36 183
Apr хахахах може да е още малък и да не се е научил да брои до 10 Mr. Green
и аз като теб между другото си мислех, че не е много надежден метод и с всеки изминал месец, се убеждавам в обратното, затова и не се отказвам да меря, само се чудя лятото когато е горещо, доколко можем да се доверим на стойностите Thinking
99,9 % Simple Smile

# 80
  • Мнения: 3
Здравейте! Аз съм нова тук и изчетох всички мнения с особен интерес. Меря си БТ в устата,но мисля да започна ректално от другият месец. Това което ме учудва в БТ е,че от 3 дни не спира да пада 36.3 после 36.2,а тази сутрин 36.1. Вече съм пред замръзване. Нормално ли е това ?А тестовете за ову. са все отрицателни.Вече 6 поредни дни (от 9-ти ден на МЦ ). Какво да очаквам и за какво да следя? Ще се вдига ли тая Т около Ову. или съм я изтървала?     

# 81
  • Мнения: 2 483
Ако си с късна О., може би предстои да видиш (+) О.тест. Стойностите, измерени орално, са по-ниски от тези при ректално. Виждала съм и стойности като твоите, но измерени ректално. Няма страшно, не се притеснявай излишно.

Какво да очаквам и за какво да следя? Ще се вдига ли тая Т около Ову. или съм я изтървала?     
Т. ще се вдигне след О.


ПС Направи си графика в някой от сайтовете, по-лесно се онагледява, а и сайтът може да помогне кога е О.

# 82
  • Мнения: 3
Вчера,днес и следващите 2 дни са най вероятни за ову. според графиката ми. Може и да съм я изпуснала защото от всички тестове първият беше с най ясна втора черта(спрямо другите),но отрицателен. Благодаря ви за бързият отговор и подкрепата!

# 83
  • София
  • Мнения: 36 183
Вчера,днес и следващите 2 дни са най вероятни за ову. според графиката ми. Може и да съм я изпуснала защото от всички тестове първият беше с най ясна втора черта(спрямо другите),но отрицателен. Благодаря ви за бързият отговор и подкрепата!
О. настъпва 12 до 48 час след (+) тест за О.
Или ако вчера теста е бил (+) - О.. е днес или утре

# 84
  • Мнения: 633
Кафенце, не ме притеснява, че се мери БТ в дупето заради пъхането в онази специфична дупка. По-скоро ме притеснява как това ще се отрази на психиката на милото, който спи до мен и се събужда по това време. Някак не ми е комфортно да лежа като препарирана до него в продължение на няколко минути, да ми пищи отдолу термометър и да го вадя от задника си. Все си мисля, че това би създало напрежение около бебеправенето, защото ще създаде усещане за калкулация и график, а мъжете много се нервират на тези неща. Заради такива подробности, сексът спира да е удоволствие и съответно пречи на добрите резултати.  Но като си гледам графиката в момента, другия месец може и да опитам ректално пък ще видим как ще се крия... Можеш да споделиш твоя опит.  ooooh! Tired

Между другото момичета, мислите ли, че рязкото влошаване на метеорологичните условия напоследък влияе на телесната температура и по какъв начин?

# 85
  • Мнения: 2 483
Меря 8-и цикъл подред и мъжа ми нищо не подозира и изобщо нищо не знае по въпроса  Grinning Леглото ни е 2 персона, тъй че не се навираме един в друг, но тук всяка двойки си знае как си спи и какви са й сутрешните порядки.
Меря със живачен, който не пищи  Mr. Green Мисля, че би трябвало дигитата да имат настройка така че да не пищят и те. Не съм сигурна в това.

Иначе, няма нужда да стоиш като препарирана - ти така или иначе си "спиш", спането не е шаване, че да е странно като се кротнеш на едно място.

Ето как изглежда моето мерене: звъни алармата, изключвам я, пресягам се за термометъра и другото ми помощно средство - тубичка Проктогливенол, който е унгвент против хемороиди, но аз го използвам за смазка  Mr. Green Както ми се пишка сутрин, ако трябва да отпусна мускулатурата, за да влезе термометъра, може и да свърша белята  Mr. Green, та затова използвам смазочно средство. Вадя живачко от кутийката, пъхвам му тясната част докъдето влезе в тубичката и - отзад!  Simple Smile Държа 11 минути. Ако съм го сложила в 07.34 ч., махам в 07.45 ч., защото знам ли дали не съм поставила термометъра в 07:34:52 ч.  Crazy Вадя. Ако е тъмно, както сутрините през зимата, светвам си с телефона, за да видя. Поглеждам веднага стойността, защото живачният стълб се свива, може и до 0.5 от стойността при изваждането. Избърсвам с една салфетка и мъжа ми като се измуши от леглото, измивам.

Веднъж два пъти беше на косъм да ме усети, защото бях забравила от вечерта да го изтръскам, за да смъкна живачното стълбче и естествено, се събуди от леглотресението  Joy Joy Тогава сигурно и с 0.1 ми се е била покачила Т. от тръскането  Mr. Green

# 86
  • Мнения: 633
Кафенце, искрено ме развесели  Joy. Имам живачен термометър. Другия месец ще опитам, но се надявам да не се наложи.  Praynig Praynig Praynig

Я като съм те хванала на тази тема да питам, какви са най-честите странични фактори за промяна в телесната температура. Чела съм някакви статии, но ми се ще да си говорим от личен опит. Че наблюдавам някакви странни колебания при мен надолу-нагоре...

# 87
  • Мнения: 2 483
При правилно измерване, непостоянната температура сочи, че цикълът е ановулаторен. Това знам със сигурност. И това пише във FF Fluctuating temperatures

Влияние може да има употребата на алкохол, недостатъчен сън, възпаления и т.н.

# 88
  • Мнения: 633
Ето какво намерих в сайта на Зачатие:

Цитат
Следните фактори могат да повлияят на стойностите на базалната температура:

треска;
болест или инфекция (дори, когато не са довели до треска);
простуда, зачервено гърло;
лекарства;
алкохол (особено в по-голямо количество). Ако предната вечер е консумирано е важно да се отбележи в информацията за деня;
пушене (ако пушите е добре да преустановите с този навик, когато решите да планирате бременност);
емоционален стрес и напрежение;
физически стрес и преумора;
силни вълнения;
разстройства на съня (безсъние, нощно събуждане, неспокоен сън);
промени във времето за събуждане;
промени на часовата зона поради пътуване;
пътуване;
промяна на климата;
използване на електрическо одеало (възглавница);
промяна на стайната температура;
прекъсване на противозачатъчните хапчета;
кърмене.

Взето от тук http://calendar.zachatie.org/work/HelpWhyCalendar#11

Питането ми беше предизвикано точно заради рязката промяна в температурите навън. Изведнъж захладня, а бяха големи жеги. В момента стайната температура у нас е с поне 7-8 градуса по-ниска, а в София е около 14 градуса (а беше почти 30 допреди 2-3 дни). Забелязвам, че базалната ми температура се понижи с влошаване на времето и започнах да се замислям дали има връзка. Оказа се, че има. 


Та, да ви питам, как се отразява времето в околната среда на вашата БТ и по какъв начин го отчитате в графиките?  newsm78

# 89
  • Мнения: 1 775
Та, да ви питам, как се отразява времето в околната среда на вашата БТ и по какъв начин го отчитате в графиките?  newsm78
Не забелязвам да ми се отразява по никакъв начин климатът. Но алкохол в неголямо количество, недоспиване, смяна на часа за измерване и простуда ми се отразяват със сигурност, в първите 3 случая скача с около 2 десети повече от нормалното.

Общи условия

Активация на акаунт