Детски градини в Лозенец

  • 26 278
  • 102
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 9 083
Здравейте.
Моля за мнения за градините в Лозенец (и в частност 141 ЦДГ Славейкови поляни, 11 ЦДГ, 174 ЦДГ Фют и 93 ЦДГ Славейче). Чудя се кои да посочвам на по-предни места при кандидатстването на Оги, нали за първите три желания има точки. Не можах да намеря предишни теми във форума. А нямам никакво инфо, на база на което да избера.

# 1
  • Мнения: 244
Дъщеря ми е в 11 ЦДГ. Като общо впечатление-много добро. Персоналът е мил и внимателен към децата. В първите дни всички свободни учителки, директорката и лелите, посрещаха новите дечица и ги успокояваха. Храната не е добра-много сухоежбина предлагат, понякога и вафли. В градината е хладно (поне за моя вкус), особено в тоалетните. (така е в групата на дъщеря ми, не знам по другите как е). Зимата не ги извеждат, за пръв път излязоха тези дни-като беше топло. Малко неудобно е организирано посрещането и изпращането на децата- изпращаш ги на вратата, барабар с якета, шапки, ръкавици, резервни дрехи-няма достъп до гардеробчетата. Вечер не винаги се показва учителката, та ако имаш въпроси, трябва специално да я повикаш. Имат извънучебни занимания-латино и народни танци, английски език, ски.

Това е на първо време.

# 2
  • София
  • Мнения: 10 199
Дъщеря ми е в 174 ЦДГ "Фют". От нейната група съм много доволна, след като се справиха с нея значи са много търпеливи  Mr. Green. Първите месеци всички лелки помагаха в обличане, хранене и миене на дупета, защото имаше доста инциденти на деца от групата. Нашите учителки са много симпатични, дори и заместничката на едната, която е в дълъг болничен.
Взимаме дъщеря ми последна обикновено, никога нищо не са ми казали. От първия ден я поеха много внимателно, виждала съм как директорката и готвачката я успокояват, в началото нашата много ревеше и трудно установи контакт с другите деца. Пундеше се на целия свят, че я оставяме там.
Зимно време много-много не ги извеждат. Не ги навличат, слава богу.
Друго, друго? Пробват да събират допълнително пари. Ако мине - мине.  Mr. Green
Народни танци, латино танци, английски за първа група. Нагоре ски и приложно изкуство плюс предните (май  newsm78).
Храната не е идеална, често дават сухи вафли. Но моята дивачка яде на обед маджите, което е показателно. Тя лесно не хапва. Пари за вода се отделят от тези на настоятелството, както и за театри и тържества. Родителите, които не са членове не плащат. Директорката ми е много симпатична.
Децата ги учат да са самостоятелни и да ти кажа, така е много по-добре. Сами се обуват, сами се обличат, лелите само помагат при нужда.

За кандидатстването - градината е малка, с по една група от всяка възраст. За местата да го имаш предвид.

# 3
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 69
записвам се да следя темата Simple Smile

# 4
  • Мнения: 121
За 141 ЦДГ мога да кажа само хубави неща. Градината е малка и добре поддържана, лятото направиха основен ремонт на тоалетните и кухнята. Госпожите са много внимателни, няма проблем с късното прибиране на децата от 18 до 19часа обикновено остава една дежурна г-жа с всички останали деца. Винаги когато времето позволява децата се извеждат. Допълнителни пари почти не се събират като изключим в началото на годината за тетрадки и канцеларски материали. Нещо по конкретно ако те интересува питай  Simple Smile

Аз се интересувам от 93 ЦДГ Славейче, някои ако има лични впечатления, моля да сподели.
 

# 5
  • Мнения: 14
Здравейте, интересува ме дали някои знае някое от изброените ЦДГта да имат испански език?

# 6
  • София
  • Мнения: 9 083
В сайта за кандидатстване за градините пише на страниците на повечето градини какви допълнителни зданятия има. Може да провериш там.

# 7
  • Мнения: 14
да видях
но така или иначе реших въпроса на частно, благодаря много

# 8
  • Мнения: 2 950
Дъщеря ми е в 174 ЦДГ "Фют". От нейната група съм много доволна, след като се справиха с нея значи са много търпеливи  Mr. Green. Първите месеци всички лелки помагаха в обличане, хранене и миене на дупета, защото имаше доста инциденти на деца от групата. Нашите учителки са много симпатични, дори и заместничката на едната, която е в дълъг болничен.
Взимаме дъщеря ми последна обикновено, никога нищо не са ми казали. От първия ден я поеха много внимателно, виждала съм как директорката и готвачката я успокояват, в началото нашата много ревеше и трудно установи контакт с другите деца. Пундеше се на целия свят, че я оставяме там.
Зимно време много-много не ги извеждат. Не ги навличат, слава богу.
Друго, друго? Пробват да събират допълнително пари. Ако мине - мине.  Mr. Green
Народни танци, латино танци, английски за първа група. Нагоре ски и приложно изкуство плюс предните (май  newsm78).
Храната не е идеална, често дават сухи вафли. Но моята дивачка яде на обед маджите, което е показателно. Тя лесно не хапва. Пари за вода се отделят от тези на настоятелството, както и за театри и тържества. Родителите, които не са членове не плащат. Директорката ми е много симпатична.
Децата ги учат да са самостоятелни и да ти кажа, така е много по-добре. Сами се обуват, сами се обличат, лелите само помагат при нужда.

За кандидатстването - градината е малка, с по една група от всяка възраст. За местата да го имаш предвид.

Моето мнение е малко по-различно.  Peace За излизането през зимата сигурно защото сте първа група ти се струва малко. - не съм сигурна. Дъщеря ми не я извеждат само във виелици и силен сняг. Иначе всеки ден при малко слънце са навън. Тя разказва, че са се въргаляли в снега и т.н., а като ходя да я взимам госпожата събира дрехите от парното, защото ги е сушила, докато децата спят.  Grinning

Това със събирането на пари малко ме учуди. При нас събирахме само в началото на годината  за играчки, учебници. След това се изнесе фактура с похарченото и така. Повече пари не сме давали за нищо. Всеки месец само носим пакет мокри кърпи.  Peace

Според мен храната е хубава - често се дава риба, зеленчуци, плодове. Без сухи пасти няма как да мине.

# 9
  • София
  • Мнения: 10 199
В бебешката група е, да. Събирахме пари за гардеробчета, за чаршафчета. Отделно в началото на годината за фулмастри и т.н. Мокри кърпи не съм давала и не са ми искали от преди Нова година.  Peace

# 10
  • Мнения: 2 950
Явно нашата група е по-мърлява и хабим повече кърпи  Joy

А за парите, да ви кажа, при нас родителите си го направиха. Не знам как са били нещата при вас. Госпожите казаха, че гардеробите наистина са стари и са 16 бр или нещо такова. Можеше да се поръчат още 9 нови и готово. Нооо....някои родители запротестираха: "Ама как ще решите кое дете да е в "старо" и кое в ново гардеробче????" Голям проблем се оказа и купихме 25 нови. Все едно ще спят в тези гардероби. Директорката каза, че чаршафите са купувани от предишната група и са здрави, ако нямаме желание, да не купуваме. Но пак имаше проблем със старо и ново. Така че...сами си го направихме. А имаше майки, които искаха да сменят и дюшеците  ooooh! За фулмастри, книги и играчки се събира навсякъде - не им достигат, ясно е.  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 9 083
А колко се плаща за допълнителните занимания- народни, латино танци, приложно?

# 12
  • Мнения: 2 950
Всичко е между 15 и 20 лв. За второ дете има отстъпка, за трето - ще разбера през септември.  Wink Обикновено ако детето е отсъствало 1-2 пъти се плаша цялата сума, но ако не е ходило половината пъти, плаща половин такса.

# 13
  • Мнения: 14
Ок, но не разбрах имат ли чужд език?

# 14
  • Мнения: 2 950
имат англ. ез., латино танци, народни танци, приложни изкуства

Общи условия

Активация на акаунт