Юлски бебета-Да са бели и червени,румени и засмени-Тема 27

  • 26 394
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 15
Чочиии мерси за темичката.   bouquet 
Юлско бебе честита ви месечинка. Много пораснала ми се вижда сладката Анди.
Медула много ти е сладко момичето и браво на вас, скоро ще тръгвате.
Мамо Диди ти си по метода отгоре пълниш отдолу излиза. Grinning
Инкс много ме разочарова с резултатите на твоите познати.

# 31
  • USA
  • Мнения: 675

Медула
,браво smile3501.Стейси още на дупето си не може да седи,а вие вече ще тръгнете Laughing.

Emily,много ме разсмя с това авокадо Joy.Мислех си,че в Метро и Билла имат всичко и е както трябва.Аз за това ти писах авокадо,защото в малко количество има доста калории, а кашите повечко надуват.Но наистина в Бг не се яде много,много.Аз поне докато бях там не го бях и опитвала даже Grinning.

Стейси днес е много крива,личи си ,че е от зъбче,ама второто ли,което е почти излязло или някое друго не знам Sad.Сложих я да спи преди 10-15 мин. поне 4-5 пъти вече приплаква насън Cry.Горката,дано спрат да я дразнят скоро.

# 32
  • Кърджали
  • Мнения: 10 267

Ей така се къпе нашата дивотия вече. Не можеш да я накараш да седне в коритото.На секундата се изправя.
Иначе днес ми изпили нервите това дете. Нямаше как да я пусна на земята, че бях чистила мокета и беше влажен. А тя в кошарата не е свикнала да си играе. И мрънкаше за щяло и нещяло.Комшиите сигурон са помислили че съм хватнала една точилка и само я бия, то не млъкна. Сега поне спи.Ама колко ще спи  преди да викне пак
Мила, да се оправят дребосъците.
Марулак и Неви да има добри изследвания.
Браво и на Ния.

# 33
  • Canada
  • Мнения: 649
Александра, много ме развеселиха вашите снимки... Катерина да няма таралеж в дупето ? hahaha Joy
Тани80, аз съм давала вече и суров банан, и ябълка. Много му харесаха. Аз лично нямам притеснения в тази насока, така или иначе няма откъде да взимам плодове освен от пазара.
Емили, а наитина откъде ти хрумна за авокадото? Честно казано въобще не би ми дошло на акъла да давам на бебче авокадо - може би защото не е най-разпространения зеленчук в БГ. newsm78

# 34
  • София
  • Мнения: 1 635
Дзън, дзън... ето ме и мен.

Днес ме мъчи главоболие, но пък Инето е добро дете и не ми е подскачала много по кратуната.

Сафо, аз давах вече банан и нямаше проблеми с коремчето, но може Мишето да не му понася наистина.
Сиско, браво на родителите ти. Дано и ние станем такива някой ден.
А4, аз не настоявам много да яде дребосъчка. Особено след като един понеделник си заключи устата на първата лъжица и после ми трябваха три седмици, за да я убедя отново да прояде.
Кукумявче, Калина повръща, когато нещо й се залепи на езичето, примерно някое парченце храна, ако не съм го смляла 100%. Затова се отказвам да предлагам домашно приготвено засега. Просто не мога да го докарам абсолютно гладко. И на мен кенгурото ми е страшно неудобно.
Фелисити, честит рожден ден на майка ти, да е жива и здрава.
Медула, браво на Нийчо.

Аз вчера въведох авокадо, защото съдържа много мазнини и е доста калорично. Но Инето не го хареса.
Лека от мен, отивам да си гръмна главата. Crazy

# 35
  • Мнения: 61
Карелия, Маймун, нищо , че не сядат малките още, всеки малчо си има свое темпо.С това е, като и със зъбките, хвалим се с тях, без да имаме някаква заслуга Mr. Green, ама пусто майчино сърце, не трае... къде да го похваля иначе детето Mr. Green
Александра, съчувствам ти, и ние се къпем така, вече  е абсурд да се справя сама в банята. Освен това не пълня корито вече, ами я къпя права, тя просто въобще не сяда - опъва краката като пергел и най-много да опишеш някоя окръжност с тях - не се подвиват , и толкоз. Crossing Arms
Джил, сигурно от стреса вчера ти гръмна главата;  хайде почини си, а дано да мине.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 635
Ами, ами... от диетата е. Шкембо си иска царевичката, ама аз съм му я ограничила.

Леле как се изхилих за пергела.

# 37
  • Мнения: 1 208
Мамо Диди, споко! Peace Както и другите са писали, хормоните не са се наместили още. На мен след като ми беше идвало 2-3 месеца, не ми дойде два месеца и сега пак си ми дойде. Така че явно се наместват още. Да не говорим, че както ви писах още имам кърма. Crazy

Днес се нервирам нещо на мъжа ми а Петя ми изтърси " мамо,споко"  Mr. Green
Ама хич, Карелийка не ми е споко,че като знам кога стана тази работа - точно на 12 ден от цикъла ми - и двете ми деца ги направихме на този ден- при мен всичко е точно и ясно. Дано неговите плувци не ме харесат  Mr. Green

Александра, все едно гледам снимки на нашето Кати - и ние така се къпем  Laughing

# 38
  • София
  • Мнения: 39
Цитат
Емили, а наитина откъде ти хрумна за авокадото? Честно казано въобще не би ми дошло на акъла да давам на бебче авокадо - може би защото не е най-разпространения зеленчук в БГ.
Малеййй, а аз си мислех, че авокадото е плод  newsm78  Embarassed

# 39
  • Мнения: 1 091
Да се запиша и аз, че ако не друго поне да чета  Grinning.

Маймунче, добре е Мими, здравичка ми е, това е най-важното. Има 2 зъбчета излязоха около 7-мата месечинка. Много бърбори - казва тата, деде и баба отдавна, а от няколко дни ме зарадва и с най-сладкото "мама" на света. Кротичка е, заиграва се, но общо взето е по-мързеливка - не пълзи, не се изправя, че даже и не се търкаля, май й тежи дупето  Laughing. Аз за никъде не бързам, когато иска - тогава. Много обича да е права и все протяга ръчички да я изправяме  Party.

Още си я кърмя успешно, давам и пюренца и кашички, но не съм давала жълтък, а някъде мернах, че е време май  Rolling Eyes. Тук нямаме консултация между 6-и и 9-и месец и няма как да питам педиатъра. Моля някой да ми напише как се въвежда жълтъка, наистина нямам представа, а искам детето да опитва различни храни  Flutter.

Аз вече искам второ бебче, но е по-добре да си отида спокойно в България, а не все да се притеснявам, че с предната бременност само съм лежала  ooooh!. Като се върна ще се пробваме, пък и още нямам цикъл  Crazy, не че ми липсва  Mr. Green.

Маймунче, ние ще си дойдем тримата в БГ, но мъжа ми ще стои само 3 седмици, а ние с бебка около 3 месеца  Grinning Party Свеки е тук още месец, помага ми много с домакинството, но пък не ми е спокойно, май е най-добре младите да са отделно  Mr. Green.
Мими също беше по-крива като избивха зъбчетата, но като излезе и второто и се кротна.
Още не спи спокойно, буди се постоянно и иска да сучи и пак заспива, май съм свикнала вече.
Заспива към 11:30 - 12 вечер. Има ли други като нас?

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Здравейте Simple Smile
Я да се разпиша и аз, да не ме забравите Simple Smile
Много се радвам, че минаха януари и февруари, че са ми най-омразните месеци в годината. От пролетна умора или депресия не помня да съм страдала, по-скоро грейне ли слънце и аз живвам.
Ние вече цял месец живеем в една стая, как не съм луднала още, не знам... Чакаме да се постопли малко и мятаме ремонта, че лоша работа... Просто в тая мухлясала спалня няма да се върнем да спим, преди да сме направили ремонта, само не знам как ще изтраем още някоя и друга седмица.

При нас май няма кой знае какво ново - няма зъбчета, захранването ни върви бавно, но славно (все още е яла само ориз, морков и тиква), пълзи по корем, но вече се опитва и да се изправя на коленца. Като я оставя хваната за решетките на кошарата, стои доста дълго, даже повече от колкото се задържа седнала.
Вечер заспива към  21:30-22, буди се към 3 и към 7, аз давам полузаспала цица и после продължавам да спя.

Дано всички болни бебчета бързичко да оздравяват! Сезонът е такъв явно. Иначе и аз съм от много шашкащите се от болести...

# 41
  • Мнения: 72
ех нова тема, добре че не пишем на тетрадка, че няма да има къде да съхраняваме архива от хартия Simple Smile
Медула- Ния е шампион, очаквам първа да проходи из бебоците
Джил - почивай си, не се престаравай с диетите, по добре да си физически добре, че да може да се занимаваш с Инето, а не да си страдаш с главоболие и без коремче.
Кейт - радвам се че сте добре, ние хапваме вече всички зеленчуци, които са на пазара, и разни от готови бурканчета. Предпочитам да й готвя (и го правя), освен ако нещо не трябва на бързо да излизаме. Иначе в
9-10 обелвам и нарязвам зеленчуците, слагам ги за 1 час във вода да се накиснат (уж да им се изчистят гадостите), и после ги варя. Даже и навън си носим топла храна в термо купичка. Много практично!

Как ще празнувате утре (т.е. днес)?
Има ли още кърмещи мами без цикъл?

# 42
  • USA
  • Мнения: 675
Карелия,аз споменах на Emily за авокадо Peace.Аз мисля да дам след 3 дни.

Линет,аз съм още без цикъл,но не ми и липсва Mr. Green.
Аз за първи път днес направих пюре от тиквички( не ги обелих) .Задуших ги на пара чрез кошничка за това за няма и 10 мин.Стана страхотно, като от магазина гладичко  chef.

Грация,на мен ми се каза жълтъка да почна около 7-7.5 ,но и аз не се сетих да попитам как се дава.Повечето момичета го дават през ден.Като потърсих в Интернет навсякъде пише не повече от 2-3 пъти седмично.

Миме-то, второ писмо и пратих и най-накрая ми отговори,че не можела,защото трябвало да и се върнат някакви пари.Аз нищо не разбирам там,кое как става.Kакто и да е ,платих си го,пак ще си го ползвам.Ще ми е за урок Naughty,следващия път ще внимавам.
Cега ако качиш и едно видео как София пие вода от чаша ще съм ти много благодарна Laughing.Стейси не може от шише.Чаша с накрайник не става,дъвчи го Laughing.Само с обикновена чаша пие,но много се дави.Сигурно аз не правя нещо както трябва. Thinking

# 43
  • Мнения: 40
Мама Диди - тичай за тест.
Фелисити - Чести рожден ден на майка ти, на патерица. Да ти е жива и здрава
Александра, Медула - много са сладки. Ние още нямаме такива мераци, само седим.
Емили, Карелия - не съм май аз писала за суровите плодове  newsm78 Аз също давам отдавна.

ЧЕЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ!

# 44
  • Мнения: 755
ЧЕСТИТ 3-ТИ МАРТ! 132-ГОДИНИ ОТ ОСВОБОЖДЕНИЕТО НА БЪЛГАРИЯ!
Хубав ден ви желая днес! При нас е -19 и няма да ми е много за разходки , но ще се разходя виртуално из България. Медула благодаря ти отново! Hug

Общи условия

Активация на акаунт