И отново за ДГ...

  • 1 202
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 250
...
Също така ми се ще да ходи и на вероучение, но не знам дали не е много малка за него.
...

Четох (не помня къде), че предмета "вероучение" нямало да го има, а можело да има "история на религията", тъй като това трябвало да бъде свободен избор на индивида и било рано още да се кара дете да го прави. Прави си сметка, че това което четох беше за ученици.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 867
определянето на вероучението като "свободен избор" е малко абсурдно на фона на агресивното заливане на обществото със смес от православие, езичество и още цял куп разнородни учения и течения...

колкото до възрастта: децата са невероятно възприемчиви и непредубедени и много лесно могат да учат истории от библията и да разбират поуките от тях. за тях понятието бог е много по-достъпно от "природа", "сила", да не говорим пък за "еволюция"

# 17
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз пък се чудя, дали е добре за детето да го запиша на някакъв спорт извън детската - народни, художествена, кънки...  newsm78
През лятото щурее по площадките, но през зимата малко движение няма да му е излишно. Но от друга страна в ДГ ги занимават много добре и вечер е много уморена и пренаситена от нови впичитления, та се чудя, дали няма да и дойди нанагорно newsm78.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Аз бях пред подобна дилема, но ставаше въпрос за английския. Чудех се дали да го запиша допълнително на курс, някои школи организират курсове за деца в предучилищна възраст, но накрая с татито решихме, че заниманията в ДГ са му достатъчни. Вярно е, че когато е топло доста време прекарват навън, но пък зимата им намират други занимания, които също ги ангажират. Отделно ходи на английски  и народни танци в ДГ и решихме, че му стига за сега.

# 19
  • Мнения: 668
Много ви благодаря за отговорите, момичета Simple Smile
В крайна сметка с татито решихме засега Рали да учи руски (Тинк, специални благодарности за доводите, които изнесох) и латиноамерикански танци. По нататък ще го облъча и за вероучението, а английски засега ще слуша по ТВ-то.

Общи условия

Активация на акаунт