АВГУСТинчета 2006 - 2

  • 27 364
  • 752
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 112
Ох, след втората 6 дневка без интернет за 1 месец - пак сме тук, изчетох назад, но утре ще пиша - не ми останаха сили,  а идва време за кърмене Simple Smile
Лека нощ на тези които ще спят Wink  Hug

# 61
  • Мнения: 4 970
Аз мисля да си лягам вече. Доволна съм от денят-цяла сутрин- по пижами, на обед- подстрижка, после филм, после- пак на фризьор с една приятелка по женски, докато мъжете гледат децата Wink Вече съм и къдрава Sunglasses Приключих вечерта разпускащо и доволно с вино...Ами - май наистина е време да си лягам Whistling

# 62
  • Мнения: 718
 Привети и от нас....
Честити месечинки на малките сладурчета ... Simple Smile
Велмар,и аз преживях нещо подобно с косата на Мартина.И къдриците и изчезнаха......сега е с коса на клечки....Дълго време ми бише като "друго" дете,ама вече свикнах и дори започна да ми харесва.
 Аз се мятам в кръговрата на живота и съм изтощена от емоции... Моята най-добра приятелка роди близначетата си ....добре са всички,няма да са в кувьоз и т.н.....Щастие дори по-голямо от раждането на моята Мартина....
После тежка новина за загинал близък млад човек и  последвалата безумна мъка на още по-близък приятел -мъка,мъка,мъка...
 Марти също се опитва да се разболява,а утре ще имат клоуни за 8ми март,а тя е луда фенка на клоуните.....
С удоволствие ще направя и ще пием заедно карамелено мляко !

Бързо оздравяване на всички !!! Hug

Във фейсбука съм Milena Dineva.  Grinning

# 63
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Ние пък сме на дрислива тема. Малките нещо не са добре и вчера пуснахме изследвания за непоносимост към лактозата. Сега чакам резултатите да видим какво ще излезе.

Оказа се не непоносимост към Лактозата, а АКБМ.

Последна редакция: нд, 07 мар 2010, 15:12 от spinki

# 64
  • Мнения: 743
Ние си направихме соево карамелено мляко ,става мноооого вкусно!  Hug

И нашите къдрици изчезнаха преди около половин година, оттогава поддържам косата на Еличка на ниво до раменете, мъчно ми беше но сега отново е къдрава, къдри се още от ниво над ушичките , така че не се знае косата се настройва и ако си е дадено да е чуплива ще си остане такава. На мен мъката ми е че не ми дава да и слагам нищо по нея и все ходи рошава като разплетено гнездо  Confused

Днес сме планирали да отидем до църквата, поради ограничения им брой си е цяло приключение, и да запалим свещичка за мама, стават 12 години откакто почина и за здравето на свекър ми който навършва 63 години.
Ето и скромна почерпка по случая :


Последна редакция: нд, 07 мар 2010, 18:17 от MamaMargo

# 65
  • София
  • Мнения: 12 284
  Успях да наваксам с темичката. Действате ми разпускащо и забравям за проблемите и нещата, които се случват около мен...
  Виждам, че отново има много болни дечица и се надявам скоро всички да са здрави, а със затоплянето на времето да спрят и вечните течащи нослета и зачервено гърло, че и на мен ми писна. Моите слава богу досега нищо сериозно не са карали, но тази зима ми се струва, че все някоя от трите беше хремава...
  За духането на нослетата нямам проблем, духат си, много мразят да им тече нослето.
  В понеделник бяхме на логопед, профилактично, че нали моите проговориха след третата годинка. Казаха, че няма проблеми и бързо наваксват, само малко повече трябва да ползват езичетата и устничките при изговарянето на думите и ми сподели някои упражнения за вкъщи, за да не се стига до посещения по-късно при логопед. Много съм доволна.
  ТониМ радвам се че имаш нет, а доколкото виждам по линииката ти малката вече е на повече от 40 дни. Така че чакаме снимки. Mr. Green
  Марулка, малката е страшна сладурка, а тортата просто нямам думи. Мерси и за поздравите за Елена.
   За представлението моите разбира се само излязоха и мълчаха, добре че имаше и трето детенце заедно с тях, което каза повечето думички. Към края Ваня май леко пригласяше. Нищо пак поне съм доволна, че се забавляваха и излязоха отпред. В общите песнички и танци участваха. Малката беше заспала много дълбоко и дълго и се наложи да я вдигна от сън за да отида на представлението. Тъкмо бяха почнали, а моита каки се оглеждаха и като ме видяха много се зарадваха. Радвам се, че не го пропуснах, защото съществуваше възможността да не мога да отида...
   Снимки и клипчета нямам, защото не се бях сетила да взема фотоапарата, но се надявам от другите родители да мога да получа някоя и друга снимка или клипче...
   
 

# 66
  • Мнения: 439
Радвам се, че представленията са били с чудесни деца.
Бубче и на нас мама ни правеше изтискан лимон, обърква го с мед и сипва сода, докато шупне и веднага да се изпие, лекува.
Сега правим и варен компрес, даже на Дани лекувах гнойната ангина с това.
Когато ходихме при д-р михайлов, за отхрачване и прочистване на бронхите ни изписа Тартефедрил -от2 до 5 пъти по 10капки, аз давах по-малко.
Как наистина не ви беше жал за къдриците на Дария, но тя и така си е хубаво дете.
И ние като ходихме уж на профилактичен преглед с лека кашлица при педиатърката в петък, се върнахме със сополи и болки в ухото.
Излязохме и валеше дъжд, а се прибрахме на сняг. Намерих Отипакс, сипах вътре клеева и капя, с рев, обаче няма начин.
Павел и той има цифки, повече от батко си.
Правя една рецепта - една суп.лъж лайка, една чаена лъж. мед и 100гр вода, като идври половината се прецежда през тензух и марля, заради власинките. Какви сополи излизат понякога, не е истина, как се прочиства организма.
Сега всички вече май заспаха, Митко даже преди Павел.
Марго, бог да ги прости хората, които вече не са измежду живите, но те винаги са в сърцата ни.
На свекър ти, да е жив и здрав
Отивам да се изкъпя и лягам и аз

# 67
  • гр.София
  • Мнения: 4 172
 Добро утро и Честит празник!

Спинки, и сега какво следва? Какви мерки трябва да взимате?

 Албена, радвам се ,че Деница е оздравяла Peace

 При мен само мъжете се държат, ние ,жените, сме ужасно кекави, явно (аз и С.).

 Елиа, новият ти аватар много би ми подхождал Simple Smile

 Кайли,да оздравявате и вие Praynig

 На тъжните пожелавам да се поусмихнат Hug
 
 Тук е една вихрушка от сняг,представям си,как кметицата пак ще е много изненадана, а СОфия задръстена.

 ПП . С. се движи вкъщи с шапка. Но за сметка на това-боса. Crazy


# 68
  • София
  • Мнения: 12 560
Добро утро и честит празник на всички!

Аз се прибрах скоропостижно. Ще работя от вкъщи. За половин час успях да стигна от Дружба до Окръжна болница. Обадих се на главния редактор и врътнах обратно през 4-ти километър. Не ми се коментира изобщо вече. То няма оправия в тази държава.

# 69
  • Мнения: 330
Честит празник мами!
   При нас още не е дошъл снегът,но като слушам е на път Close хич не ми се иска вече студ и киша Crossing Arms
  Марулка,чудех се откъде да почна като гледах снимката GrinningИ момата и тортата са прекрасни Peace
 
  Ние в петък бяхме на тържество и много бяха сладки Grinning Наско влезе като директор с ръце в джобовете,и през цялото време наблюдаваше като пеят децата Mr. Green На последната песен обаче явно се отпусна и пръв започна Laughing Е като за първо тържество си беше много хубаво,за толкова кратко време,децата са научили толкова много и най вече си стояха в строй,не хукваха към мамите.Като се прибрахме и Наско изпя вички песни и каза стихчетата,та го записах да се види,явно сценична треска го беше хванала там Mr. Green Joy
  Ох,исках още много да пиша,но това зверче не ме оставя на мира #Cussing out
  Болничките да се оправят бързо Heart Eyes
  Лек ден за сега,дано успея да се включа по късно.

# 70
  • Мнения: 718
 Честит 8ми март:)  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
 Блан,С. ми е любимка....представям си я с шапка и боса... Grinning И ние сме от кекавите....и двете.Вчера четох по форумите за Ехинацея Форте на д-р Тайс и започнах да и давам.....да видим дали ще има ефект... Peace

# 71
  • Мнения: 574
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК, МОМИЧЕТА! БЪДЕТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ, МНОГО ОБИЧАНИ И УВАЖАВАНИ КАТО МАЙКИ И ЛЮБИМИ Hug

Аз дойдох на работа като снежен човек. Обаче не обичам да се пазя от сняг и чадъра ми стои в чаната.
Бързичко да оздравяват болните деца и майки Hug
Миленка, Ехинацея на д-р Тайс съм давала преди 1-2 год. по препоръка на лекарката ни, но като поддържащно средство през зимата, а не като лекарство Peace
Блан, и аз си представям С. боса и с шапка Laughing Бързо оздравявайте Hug

# 72
  • Мнения: 1 614
Честит Осми Март на всички!  

В Пловдив всичко е бяло от сняг. Незнам как са пътищата, но следобед ще ходим до джипито на преглед.Дано само да не стачкуват (както слушам в новините да съобщават). Praynig

# 73
  • Мнения: 112
ЧЕСТИТ 8-МИ МАРТ МИЛИ ДАМИ! ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ, ВЕСЕЛИ И НЕ НА ПОСЛЕДНО МЯСТО МНОООГО ОБИЧАНИ!!!!

Миме, благодаря ти за инфото за БиоГаята или там какво беше - не съм чела, не остава време, явно док е била права...ама то като загубиш един път довериее...пък аз каквато съм паранооя - знаеш Wink .
Иначе какво става около теб?
Радвам се че девойките ти са добре!
Ето ни и нас нааааааааааай-накрая:
http://tonymm.snimka.bg/other/andrea-and-joro.480892.17721320
кратко албумче, и баткото го има Wink

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 202
Честит Празник мили мами!

Последна редакция: пн, 08 мар 2010, 10:11 от IrrA_78

Общи условия

Активация на акаунт