Отговори
# 705
  • Мнения: 702
Здравейте момичета,след малко се ръщам да ви чета, но реших да пиша как се развиват нещата при мен.
След последната ми цитонамазка резултата е Пап 2,което ме радва,защото резлтата преди това беше 3А,вече съм без спирала,доктора ми я махна,много трдно,но успя,конеца беше отрязан много късо и това затрдни махането,също така доктора ми каза,че резлтата от Пап,може да е бил такъв заради спиралата тъйкато това късо отрязано конче е дразнело каналчето на матката,в момента съм на лекарствата които ми изписа и след месец съм на контрола,надявам се нещата да се развиват все по добре.

# 706
  • Мнения: 503
Здравейте!Наскоро се запознах с една рускиня и тя ми препоръча Облепихово масло за лечение на ранички .Донесли и са го от Русия.В нашата аптечна мрежа не се намирало.Да сте чували отзиви за това мазило ?

# 707
  • Мнения: 259
По повод на различните резултати от цитото.....докато чаках пред кабинета на Ганчева имаше една дама....
само за няколко дни разликата в резултатите беше...ПАП1 в една лаборатория и ПАП3А в друга....

# 708
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Здравейте, момичета!

Аз от три дни съм с мигрена и едва гледам  Tired Снощи бях горе- долу добре, но като се прибрах с намерението да вляза във форума и да ви се похваля и пак ме тръшна болката ... ooooh!
Вчера бях при Ганчева. И аз мога само да затвърдя предишните положителни мнения за тази лекарка. Много е внимателна, спокойно обяснява всичко през цялото време. Изслушва много внимателно (Дори докато й обяснявах нещо се наложи сестрата да говори по телефона. Тогава тя ме накара да изчакаме сестрата да свърши, за да може да ме изслуша по- добре. Което лично мен ме впечатли). Взе ми цито, прегледа ме с колпоскоп с намазване (изрично го подчертавам, защото преди ме гледаха без да ме мажат), ръчен преглед с натискане и вагинален ехогаф. Като резултат ми каза, че шийкта ми е ОК, нямам проблеми с яйчници и съм готова да започвам бебеправенето  Laughing Посъветва ме само да се консултирам с хематолог заради таласемията ми и да започна да пия фолиева киселина.  Резултатът от цитото ще е готов на 20.04, а дори се разбрахме кой ден и час да мина да си го взема.  Аз лично харесвам такива подредени хора и дори в това отношение ми направи добро впечатление. Докато бях там сестрата се обади на друга пациентка с молба да й изместят часа за преглед. Не знам при вас, но на мен ми се е случвало не веднъж да имам час за преглед, да изляза от работа специално за това и да се окаже, че доктор Х не е работа.
Та така, с две думи много съм доволна от докторката, разбира се още повече от това, което ми каза. Моля се и цитото ми да е добро...
Лек ден на всички ви и ви стискам палци за добри резултати!!! Hug Praynig

# 709
  • София
  • Мнения: 964
Blues
,  Hug Hug Hug Браво - много се  радвам за теб !   smile3501

  Аз имах час за  Д-р Ганчева  за  21  април , но като се  има  впредвид сегашното ми  влошено  състояние  го смених чак за  12  май  ( защото сега  не съм за  никъде  освен  вкъщи ...... Cry) - и аз  с нетърпение чакам да  отида на  преглед при тази  прекрасна  , според всички  вас лекарка - дано  и на  мен  каже   хубави неща ....... Praynig baby_neutral


  От сърце  ти  стискам палци  за  цитото !!!  Peace Peace newsm10
 

# 710
  • Мнения: 259
Джес, Hug Hugаз си мисля,че ще ти каже наистина хубави неща!!!!!!
Ще останеш доволна!!!Сега гледай да ти мине другата болка,че като си помисля само какви страдания
търпиш...направо ми настръхва косата.Пак ще ти повторя...ти направо си герой! Peace Peace Peace
Стискам ти палци и много,много кураж и сили да се справиш! Praynig Praynig

# 711
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Благодаря ти, Джес!   Hug  Hug  Hug
Много ми е мъчно като чета през какво ти се налага да минеш за пореден път  Cry Дано вече да започне болката да ти преминава и скоро да ни събереш на сладолед  Wink
А съм сигурна, че и на теб Ганчева ще ти допадне, както вярвам и в хубавите неща, които ще ти каже  Peace  Praynig
Мисля си за теб и ти изпращам цялата си положителна енергия, за да ти помогне да се справиш с болката  Hug Hug Hug

# 712
  • София
  • Мнения: 964
    Благодаря ти  от все сърце мила !!!  Hug Hug Hug newsm51 smile3525  love001

# 713
  • Мнения: 0
Здравейте момичета,
вече няколко дни чета, чета ... за конизация, за лекари, за ЧПВ и уплахата ми все повече расте. Бях на профилактичен преглед (Фемина), колпоскоп, биопсия ...  вчера излязоха резултатите.  Аз съм с дисплазия 2,3 степен и докторът, който ми прави прегледа каза - конизация. Не ме посъветва към кого да се обърна, каза - избери си някой. Толкова възможности има за различни лекари и болници, че не знам накъде да тръгна и с какво да започна.
Моля, някоя от вас, която вече е минала по този път да ми даде съвет откъде да започна.
Приятен ден, дами

# 714
  • Мнения: 11 496
zunicamama кажи от къде си за да можем да те посъветваме за лекар, например.

# 715
  • Мнения: 157
Здравейте!Наскоро се запознах с една рускиня и тя ми препоръча Облепихово масло за лечение на ранички .Донесли и са го от Русия.В нашата аптечна мрежа не се намирало.Да сте чували отзиви за това мазило ?
Аз също съм чувала за това масло, че е много лековито и т.н., даже си го поръчах, но честно казано не смея все още да го използвам, а и едва ли "лекува" ранички от ЧПВ, по-скоро може да помага за другите видове ранички...

# 716
  • Мнения: 0
Живея в София

# 717
  • Мнения: 104
zunicamama, всички лекари на първа страница са достойни за уважение специалисти, така че няма да сгрешиш към който и да се обърнеш. моят съвет е да отидеш възможно най-скоро за консултация със специалист, за да не го мислиш. при мен с дисплазия 2-3 степен само гориха с лазер, защото заразените клетки бяха на повърхността на шийката, а нямаше изменения по канала. така че всичко е много индивидуално и е нужно да отидеш на добър онколог-гинеколог.

чери, на два пъти се опитвам да коригирам постовете ти, защото съдържат некоректна информация.  Peace

1. идеята на конизацията е да премахне вируса, като се отсранят всички заразени клетки. вирусът стои в епитела на маточната шийка, а не просто в "организма". успеваемостта на конизацията е вече друг въпрос.

2. папилома вирусът, който се среща при човека се лимитира точно до тези типове, за които правят генетични изследвания.

в този смисъл little evil, най-вероятно при теб се касае за възпаление (по принцип 3А цитонамазка често излиза, ако има възпаление). трябва да направиш надеждна контролна цитонамазка след лечението.

как се приема това масло от облепиха?

# 718
  • Мнения: 0
Serein, благодаря ти!
Въпреки многото четене на подобни съдби, различно е когато някой  (пък било то и непознат) се обърне лично към твоя проблем. Отново благодаря

Искам да ви питам още нещо. В момента съм в отпуск по майчинство - какво се случва с болничния, който ще ми издадат. Има ли смисъл да го взимам при условие, че до септември все още съм в първата година

# 719
  • Мнения: 104
zunicamama, според мен не, защото обезщетенията за болнични са по-ниски от тези, които се взимат до 1 година след раждането на детето, а и си мисля, че не е добре да се прекъсва майчинството. може да се консултираш с някой специалист ТРЗ, все пак.

Общи условия

Активация на акаунт