Вие дразните ли се, когато продавачките ви говорят на "ти"?

  • 5 327
  • 106
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 44 139
Не се обиждам, но мнението ти е повече от глупаво Tired
А това, че не вярваш, че има хора, които винаги поздравяват си е лично твой проблем, явно си от другите и доста възпитание ти липсва. Stop
Това, че има груби и невъзпитани хора - ми за тях си е, те си гонят клиентите има и много прекрасни, мили и възпитани  продавачи, при които ти е кеф да пазаруваш и да се връщаш отново и отново  Peace

# 76
  • Мнения: 722
Не се обиждам, но мнението ти е повече от глупаво Tired
А това, че не вярваш, че има хора, които винаги поздравяват си е лично твой проблем, явно си от другите и доста възпитание ти липсва. Stop
Това, че има груби и невъзпитани хора - ми за тях си е, те си гонят клиентите има и много прекрасни, мили и възпитани  продавачи, при които ти е кеф да пазаруваш и да се връщаш отново и отново  Peace
Първата познала се.

# 77
  • София
  • Мнения: 44 139
Ами знам си мнението, явно твоето е точно обратно...познала съм се да...обичам  възпитани, вежливи и усмихнати хора да имам насреща си - проблем?
За радост има и такива хора, не малко...не са всички чесъни и селяндури дет да ме ти-тосват не на място Simple Smile
А ти нали се сещаш, че на продавачката това й е работата, да има добро отношение, защото най-вероятно ако се оплачат няколко човека от нея, ще бъде изгонена и ще си остане на улицата...жалко, че за разлика от всички останали места по света, тук хората не се оплакват и не си търсят правата... но лека полека и това ще стане....
Та като не й понася професията и не може да общува нормално - да ходи друго да работи, където да няма досег с хора.

А това, че ти нямаш против обслужващият те персонал, да се отнася с теб като със сульо-пульо твоя си работа...

И бъди сигурна, че съм прекрасен клиент, а не дразнител Wink но ако си продавачка, надявам се да не се срещнем никога Wink

Последна редакция: вт, 16 мар 2010, 19:41 от Angel_Dust

# 78
  • Мнения: 1 788
На тези, на които не им харесва отношението на продавачките, препоръчвам да не пазаруват в България, да си пазаруват от Интернет, да не обикалят по магазините... май е по-добре да не ходят никъде, защото навсякъде има груби хора- продавачки, таксиджии, сервитьори... или си отворете собствен магазин, за да си пазарувате само в него.
Що за глупост?!
Нали се сещаш, че ако всички недоволни започнат да си пазаруват от и-нет, тези, които защитаваш ще останат без работа?
Но явно наистина така трябва да стане, че да се научат някои хора на добро държание и какво означава думичката възпитание.
Защото не може хем да ревеш, че работиш на крак цял ден, за мизерни пари, хем като влезе клиент, от който зависят тези мизерни пари, да го гледаш от високо, все едно майка ти копае злато от задния двор.

# 79
  • Мнения: 93
Аз лично не се дразня. Напротив, дразня се от определението ВИЕ. И мразя да ми говорят на Вие!

Иначе го използвам, де... така ми е насадено. Така съм възпитана. Говоря на Вие на непознати хора, на клиентите в магазина и т.н.

Кефи ме Английския - в него няма вие или ти. Използва се само You, и според мен така е правилно. Ти си си ти, аз съм си аз. Какво е това Вие?


 

# 80
  • София
  • Мнения: 44 139
там пък си имат други учтиви форми на  обръщение и въпреки, че you  е и в единствено и множествено число - ти/вие, много ясно си личи дали някой  ти говори с уважение или фамилиарничи излишно...или по-зле...

# 81
  • Мнения: 93
там пък си имат други учтиви форми на  обръщение и въпреки, че you  е и в единствено и множествено число - ти/вие, много ясно си личи дали някой  ти говори с уважение или фамилиарничи излишно...или по-зле...

Ако говориш за титлите сър, мис и т.н... то и тук си ги имаме. И ако тук трябва да бъдем учтиви, би трябвало да кажем: 'Госпожо, желаете ли...' Ето това множествено число ме кара да се чудя тук шизофреници с раздвоение на личността ли живеят и общуват или какво?
Много по-нормално ми звучи:' Желаеш ли, харесва ли ти ' и т.н.

# 82
  • Мнения: 1 788
Е, как тогава ти звучи нормално това: "Госпожо, желаеш ли..."
На мен по-скоро ми звучи като подигравка.
Учтивата форма си е учтива форма. Mr. Green

# 83
  • София
  • Мнения: 44 139
или по-точно както сега е модата...следва да е - Здрасти, госпожо(госпожа), кво си търсиш Simple Smile

# 84
  • Мнения: 116
Когато започнах да работя като продавачка,първият ми шеф ме научи да посрещам с усмивка клиентите и да бъда любезна с тях.Един от по-следващите ми шефове ме научи,че щом клиентът е влязъл в магазинът ти,той е на твоя територия и е ДЛЪЖЕН да уважава както теб,така и стоката ти(защото има редовно невъзпитани,които още преди да са излезли от магазина започват на висок глас демонстративно да коментират колко грозно,кичозно и т.н.т,било еди кое си).И на двамата ми шефа съм им безкрайно благодарна.

# 85
  • по света
  • Мнения: 1 587
Предпочитам да ми говорят на вие,дразня се от свойски тон на непознати хора.

# 86
  • Мнения: 0
Аз съм още ученичка и е горе-долу нормално, аз да говоря на продавачките на Вие, а те да ми отговарят на ти, въпреки че ми е по приятно да е на Вие разговорът. По-напред в темата беше споменато за скейтърските магазини - там продавачите винаги се опитват да са готини, нали да е уютно ала бала, но в повечето случаи е супер изкуствено. Не знам защо, но аааадски много се дразня (за тези магазини главно става въпрос) като аз кажа "Добър ден" да ми кажат "Здрасти" и като кажа "Довиждане, лека работа/вечер" да ми отвърнат "Чао, чао" - адски дразнещо е... Но най-много мразя когато вляза в магазин и поздравя, продавачката, която решава кръстословица, говори по телефона или просто блее, да не ми отговори...

# 87
  • Мнения: 1 243

права си, misskiss, има нещо точно толкова дразнещо в изкуственото свойско отношение, колкото и в това да ти говорят на "ти" от чиста липса на добри маниери.. не ми е приятно непознати хора да се държат с мен все едно сме близки приятели и изобщо това не ми създава никакъв уют!!

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 4 137
За съжаление повечето жени, които работят като продавачки, го правят защото нямат избор.Ако имаха никога нямаше да го правят и тогава май наистина щяхме да пазаруваме от интернет.Непрекъснато да размахваме пръст и да ги пращаме на нивата не е решение.Представете си че всички вземат че отидат LaughingКато чета подобни теми губя надежда че някога нещо ще се промени в отношенията между хората.Май всички сме за бате Енчо и кой е по-по-най.....Иначе не, не ме дразни да ми говорят на "ти".Но не ми се случва често.Аз не смятам, че продавачките трябва да търпят проблемите ни и тяхното емоционално изражение.Както продавачката е длъжна да загърби лошото си настроение и раздразнение, така и клиента е добре да го направи.Все пак шопинга може да е терапия, но за проблеми си има друг вид терапевти.
П.П.Като дойде майстор в къщи да не би да ми говори на "вие"?Ама като знам колко трудно се намира добър майстор, търпя го.Като продавачките станат изчезващ вид, тогава какво ни чака Laughing

# 89
  • Мнения: 722
там пък си имат други учтиви форми на  обръщение и въпреки, че you  е и в единствено и множествено число - ти/вие, много ясно си личи дали някой  ти говори с уважение или фамилиарничи излишно...или по-зле...

Пак прочетох цялата тема. Така ли ми се стори или Angel_Dust  се заяжда със всички, които са с различно мнение от нейното newsm78... Но като погледнах подписа... хора танцуващи на гробища, хора с оръжие... #Crazy, а и никът Мъртъв ангел,  защо ли се учудвам. Какъв ли ще е следващият й коментар?
Извинявам се за спама, просто ми направи впечатление.

Общи условия

Активация на акаунт