Въпрос за кивито

  • 15 722
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 097
Не мисля че би навредило,то по тази логика и мед,и всики други алергени трябва да ограничим.

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 10 833
1-2 кивита не са много,а и не виждам връзка с алергий след раждането.

# 32
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Не е проблем,дори и по 5 да хапваш.Бременността си изкарах в държава,в която се ядат само екзотични за нас плодове и там,препоръчват кивито,заради спомагането в изхождането.Така,че няма проблем

# 33
  • Мнения: 6 713
Абсолютни щуротии са това, аз колко кивита съм изяла! Crazy По 2 на ден най-вече, че то 1 киви не го усещаш Mr. Green, защото портокали и мандарини не обичам особено, а все пак кивито е чудесен източник на витамин С. Peace

# 34
  • Мнения: 9 472
Напротив,даже е полезно да се хапва повече. Peace

# 35
  • Мнения: 1 708
Имам приятелка,която изяждаше по около килограм киви на ден през бременността си.Сега няма проблеми с детенцето.

# 36
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
аз също много си хапвах ... нямах проблеми

# 37
  • Мнения: 262
може би някой е разбрал погрешно,
до колкото знам не е добре да се дава на малки деца, а не на неродени Simple Smile
моя позната лекарка ми каза само да избягвам маргарин, защото има доста химии в него и може да навреди, както и някой видове риби, защото може да имат натрупан живак.
но точно кои  риби не се сещам... аз и не обичам риба така че съм я спряла.

# 38
  • Мнения: 359
Аз киви много не обичам и затова не съм се интересувала дали може да се яде по време на бременността, но по време на моята съм яла и праскови и ягоди, които се водят алергени. По-скоро ми се струва, че трябва да се съобразяваш с алергените, след като родиш, защото всичко стига до бебо директно чрез кърмата, докато по време на бременността първо се обработва от организма ти. Но за твоя проблем док ми беше препоръчал прясно мляко - задължително пастьоризирано. Него също не го обичах преди да забременея, но като видях резултата пиех по 1 л на ден  Wink Иначе вредни храни, за които знам /по време на бременност/ са акула, риба меч, риба тон, морски костур и други големи риби - за тях се знае, че съдържат високи нива на метил живак, вещество, което може потенциално да доведе до неврологични увреждания, ако се консумира в големи количества; сурови меса/алангле, защото може да доведат до токсоплазмоза; сурови/рохки яйца, защото може да са заразени със салмонела; меки сирена, включително Brie, Камембер, както и всички други сирена, които може да са направени с недостатъчно пастьоризирано мляко, тъй като съдържали някаква бактерия, която може да причини спонтанен аборт, преждевременно раждане или отравяне на кръвта; по същата причина и никакъв пастет; фъстъци и продукти, съдържащи фъстъци, фъстъчено масло в случай, че в семейството някой е имал хранителна алергия. Естествено, ако имате в семейството и други проявени алергии е редно да се съобразиш и с тях. Но ти сигурно си запозната вече, както се вижда четеш по въпроса. Леко бременеене...и ако кивито все пак те притеснява смени го с нещо друго. Дали са ти доста алтернативи  Wink

# 39
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Яла съм киви през бременността.
Единият път така ми се услади, че изядох доста, но то не можеш да ядеш всеки ден големи количества.

# 40
  • Мнения: 616
Според мен ако нямаш изявена алергия ти самата към киви, не виждам проблем да си хапваш  Peace не е хубаво да се прекалява с нищо, но и не е хубаво да се лишаваш така че просто дръж златната среда  Simple Smile лека бременност до край и здрав бебок   bouquet

# 41
  • Bulgaria
  • Мнения: 89
И аз пиатх нещо подобно в друга тема. Ще чета с интерес. Това е ценно инфо! Peace

# 42
  • Мнения: 4 434
Не съм чувала подобно нещо.

# 43
  • Мнения: 838
аз ям киви всеки ден. дано не е проблем.

# 44
  • Мнения: 1 677
И аз съм на същото мнение. Все пак знаем, че кивито е богато на витамини. А как иначе, освен като ядеш плодове да ги набавиш? Thinking
Подкрепям това мнение. 1 - 2 кивита на ден едва ли биха довели до алергизиране.

Общи условия

Активация на акаунт