Пролетта настъпва вече, идва МАЙското човече! № 20

  • 24 985
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 371
Ей, момичета т'ва преместване край няма   ooooh!
Ние за сега нещата за бебчо сме ги оставили за след настаняването, само си преговаряме какво ще купим, ама докато не си наредим всичко нищо не можем да купуваме.Иначе всичко съм си харесала  smile3508
Нямам търпение да дойде 10-ти, че и аз съм на преглед, да видя какво прави тая маймунка в корема ми  Grinning
За списъците, аз ги гледам и от сега си мисля ,че ще забравя нещо  newsm78

# 61
  • Мнения: 317
Лилка , сигурна съм , че ще вземеш най - правилното решение за себе си . Спора между привържениците на секциото и естественото раждане е безкраен . Ако имаш доверие на лекаря , коментирай го с него . Аз винаги съм била много колеблива в решенията си , но за начина на раждане , някак си бях сигурна , че не греша в избора си . Родих секцио . И само да вмъкна , че се грижех за бебето без помощ още от първият ден след изписването .Искрено се надявам , да не предизвикам излишни спорове в темата. Просто споделих !  Peace

Сигурна съм , че при теб всичко ще е наред, и ще си имаш здраво бебенце , независимо от начина на раждане! Hug

# 62
  • Мнения: 1 369
 Лилка, не се затормозявай още от сега. Когато му дойде времето ще разбереш. Имам познати, които след като месеци наред им точат ножа докитата и накрая постъпват уж за планово секцио, пък се оказват с разкритие и за няколко часа раждат нормално. Разбирам напълно колебанията и страховете ти,защото съм минала през още по-голям кошмар от теб, за жалост съм абонирана за секцио, защото никой в БГ няма да се съгласи след 2 секции и то през сравнително кратък период от време, да ме изражда нормално. Аз съм се примирила с това, за мен вече не е толкова страшно, важно е детето ми да е добре. С Бела скокнах още следобеда след секциото, през нощта ставах сама и се разхождах и на другата сутрин си взех детето и беше по 24 часа при мен. Всичко е относително. Дали лекарят беше много добър, дали аз имах много силен стимул да скоча и не усещах почти никаква болка... Сега ще видим как ще е, ама нямам търпение вече да го гушкам:))

 Ееех как хубаво се наспах днес. Оставихме детето снощи при свекърва ми,че мъжо няма да го има и 2та дни, и сега ставам. Чувствам се супер:)) Сега започвам ровенето из нета да издирвам разни вкусотийски за рождения ден:)

 Който питаше по-горе за протекторите за матрака- ние имаме един голям, с ластик отстрани, плътно обхваща матрачето и аз съм много доволна от него,матрачето е като ново.
 
 

# 63
  • Русе
  • Мнения: 150
лилка,аз съм от тези ,които искат да родят нормално,но с това ще си остана. HugНай добре докторът ти да прецени! Peace
Ето го леглото,ама снимките са ужасни,съжалявам!  http://mam21.snimka.bg/children/detska-staya.480208.17688148 
После,като завършим стаята ще взема на майка ми фотоапарата! Peace 

# 64
  • Мнения: 26
Момичета кога ще се прави поръчка към mothercare скоро ли,или вече няма....И за питам Змейчето как стои въпроса с поръчка на количка от там,изобщо има ли го като вариант?

# 65
  • Мнения: 52
Момичета, бях на среща с бебчо. Всичко му е наред, храни се добре и се чувства добре. С главата надолу е и доктара каза, че му големичка и дупе да ми е яко Shocked
Накара ми се , че съм  спряла лекарствата и сега пак на ново ooooh!
От другата седмица ще ходим на зписи на тонове!!!

Много сым качила и от днес сым на диета!! Crossing Arms

Хубав ден  на всички напук на лошото време Hug

Последна редакция: сб, 06 мар 2010, 12:28 от sivanovaa

# 66
  • Мнения: 2 559
Здравейте  Hug
Тук такъв сняг вали от сутринта  cold , преди малко се прибрах от изпита и сега ще си стоя на топличко вкъщи  Laughing
Ето списъците, които вчера взех от Вис Виталис /преписах ги дословно, не ме бийте с камъни, ако има ненужни неща  Embarassed /:

ЗА РОДИЛНИЯ ДОМ
Вещи за мама
-лични документи
-нощница
-чехли
-мокри кърпички
-носни кърпички
-дамски превръзки за родилки
-хигиенни принадлежности
-подплънки за кърмачки
-връхна дреха
-механична помпа за изцеждане
-мобилен телефон и зарядно
-минерална вода
-шоколад   Mr. Green
Вещи за бебето:
-комплект за изписване-1 брой /пелена, подходяща за сезона, с аранжиран към нея пълен комплект долно бельо/
-боди с дълъг ръкав-3 броя
-ританки-3 броя
-ръкавички за новородено-2 броя
-комплект жилетка с ританки/като връхни дрешки/-3 броя
-комплект памучни пелени /бархет/тензух/-2 броя
-бебешки шишета малки-2 броя
-бебешки сапун
-бебешки шампоан
-лепенки за пъпче
ЗА ПЪРВИТЕ ДНИ ВКЪЩИ
Вещи за мама
-протектори за зърна
-подплънки за кърмачки
-бебешки прах за пране и омекотител
-стерилизатор
-помпа за кърма
-пликчета/контейнери за съхранение на кърма
За детската стая
-легло/кошара
-дюшече/матраче
-текстилно оборудване за кошарата /обиколници/
-комплект спално бельо 2-3 броя /долен чаршаф, плик, калъфка/
-възглавничка/пълнеж/-2 броя
-олекотена завивка-1 брой
-одеяло /тънко/-1 брой
-одеяло /плътно/-1 брой
-бебефон/желателно/
-протектор за дюшече/матраче
-подложка за повиване
Вещи за бебето
-адаптирано мляко /добре е винаги да е подръка/
-шишета малки-2 броя
-шишета големи-1 брой
-залъгалка-2 броя
-четка за почистване на шишета и биберони
-пеленки за еднократна употреба за новородено
-мокри кърпички
-термометър за бебето
-стаен термометър
-термометър за вода
-лигавничета-поне 2 броя
-ръкавички за новородено-2 броя
-ританки-3 чифта
-боди с дълъг ръкав-3 броя
-ваничка за къпане
-гъбка за баня
-хавлийки за баня с качулка-2 броя
-шапчица за след баня-2 броя
-чорапки-4-5 чифта
-гащеризончета цели -2-3 броя за спане
-гащеризончета /или комплекти/ за навън-2-3 броя
-бебешка козметика-шампоан за коса и за тяло, олио /или лосион/, крем против подсичане
-гребенче и четка за коса
-ножичка или нокторезачка
-аспиратор за носел
-бебешки клечки за уши с ограничител

# 67
  • Мнения: 1
Здравейте маминки ,днес тук във Варна времето е ужасно ,до преди малко валеше сняг Cry,и днес няма да има разходка.

# 68
  • Мнения: 39
Хоп ето ме и мен, днес спинках до 9 и половина Shocked...чудо, но се чувствам по - уморена Tired...да ви се похваля, тук бъдешият татко ни хвали, как в това форумче сме големи бърборани Joy...той писал на един сайт за съвет за ремонт нещо по колата и няма същите отзиви, а тук Crazy дори се шегува да съм ви питала аз - шансът да разбере питанката си е по-голям Joy
Хайде хубав ден от мен,

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 4 459
Магазинчето за бельо се намира точно ТУК. Това е блок и магазинчето е на първи етаж, като към него има стълбички. Днес разбрах, че тази фирма купува платовете от Артек и си ги шие в Дупница (от където съм зареждала за Банско). Цените са по-ниски, з'то на Артек приоритетът бил продажбата на платове, а не ушити неща. На мен това с кравичките страшно ми хареса, но няма чак такъв голям избор  Peace Все пак качеството на самият плат е добро и проверено във времето  Peace
sinq pti4ka, ще разгледам и този сайт - най-хубаво ми е да пазарувам онлайн  Joy Joy Joy
angelka, от тези одеалца имаше бяло, светло синьо и розово. Последният път обаче нямаше бели. Светло синьото е много хубаво. Ако свършат в Айко, ще погледнем в този магазин на Стамболийски, в който ги гледахме след лекцията  Peace Изкуствена материя са, но са много мекички. От всички одеалца, които имам от Габи (вкл. най-скъпите испански, уж ЛУКС, едното става на чувалче с качула), нито едно не е памучно. Аз много гледах, вкл. и тези на Дисни, явно това си е нормално за одеалцата  Rolling Eyes Ей, дано днес довършите навеса  Peace
Мимак, това легълце баща ти ли го е правил  Shocked Юнаците ще се чувстват суперски  Peace Предлагам мъжа ти на следващо прибиране да донесе един фотоапарат подарък Wink  Hug
Лилка, нормално е да си все по-притеснена с наближаване на раждането. Говори с лекаря си, обмислете го, сподели страховете си... няма нищо лошо в секциото - и то си има предимства  Peace
gerganagt, моят мъж каквото и да потърси за "направи си сам" в гугле-то, все първо на нашия форум попада  Mr. Green
sivanovaa, ти пък къде си качила МНОГО  hahaha Гадничко за лекарствата, но пък малкото да е добре   bouquet
Облаче, вие дерзаете ли  ooooh! Поне после ще си доволна  Hug

# 70
  • Мнения: 30
Здравейте, момичета!
Да попитам Бръмбазела ще има ли лекция за кърменето във вторник, 9ти март? Щеше да бъде в един клуб в Дианабад, но сега не намирам инфо.
Хубав ден ви желая! В София изгря малко слънце   bouquet

# 71
  • Мнения: 3
момичета да ви се похваля.днес ми беше последния изпит и сега или месец държавен изпит.и чак догодина ще запиша магистратура.дано да успея със всичко.
днес тук ту вали сняг ту духа вятър.това време откачи.не стига че откъм дрехи за момента гардероба ми е ограничен,а и с това време не знаеш какво да си облечеш.онзи ден си местих копчетата на палтото че нещо не можах да го закопчея newsm45 newsm45.но ще се управим.не остава още много.аз ще видя бебока на 15.нямам търпение да си го видя.въпреки че вече здравата го усещам.

# 72
  • Мнения: 115
Ненормално мартенско време  #Crazy
Цяла седмица планувах да прегледам чехлите, да видя кое става за носене, но май това занятие ще почака....

лилка, поговори с доктора, той ще те посъветва най-добре!
Аз днес докато търсих в нета нощници за кърмачки, попаднах на две страхотни описания на естествено раждане (http://missby.wordpress.com/2008/07/11/mayas-birth/) и секцио (http://waterfairy.wordpress.com/2009/10/05/my-cesarean-birth-at- … aichin-dom-varna/) Определено е интересно да се прочетат лични изживявания, особено за нераждали като мен Blush

# 73
  • Мнения: 1 167
Най добре е наистина док да каже в началото на април вече ще отскоча до Варна на едно прегледче и там и да видим как ще се процедира.Тъкмо вече ще съм осми месец и да видим дали се е обърнало и как ще е секцио или нормално и да се оговоря най вече.
Днес и аз вече взех да се ровя в нета и да гледам разни неще за бебока които трябват в първите дни и си ги извадих на едно тефтерче и почва м едно по едно вече да ги набавям след някой друг ден- да видим кога ще се наканя  Rolling Eyes и ето че и desex е написал какво е необходимо.Единствено имам една сапунерчица, която купих онзи ден и крем за подсичане от лекциите на списание 9 месеца  EmbarassedНе смеех досега нищо да купувам, а вие като ви чета колко сте активни с покупките сигурно сте готови вече.

# 74
  • Мнения: 195
Добър ден и от мен, тъкмо се връщам от работа. Имах днес една клиентка с толкова огромен корем, че се чудех как да я питам близнаци или тризнаци чака, а тя милата вика - само една мома, окото ми се уплаши  #Crazy
И взе да ми обяснява /другата седмица и е термина/ колко е лошо вече, как едва ходи и какво ли още не

Общи условия

Активация на акаунт