С шарени Великденски яйчица, ще се борят нашите деца

  • 24 524
  • 741
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 711
Ани, много се радвам и за вас че сте си вкъщи Simple Smile
За нослето какво да ти кажа... по принцип най-добре е да не се капят какпки, физиологичния би трябвало да опушва нослето. Обаче все пак ако продължава дълго тези секрети трябва педиатърката да го следи.
За пишлето питай педиатърката как ще процедирате. Аз почиствах и отварях след банята колкото може, без да го напъвам, постепенно се поотвори и на около 4-5 месеца педиатърката го забели целия. Сега въпреки че 2 пъти повтаряхме тази процедура, пак има малко залепнала в основата, но това не е проблем, щяло само да се оправи по-натам. Сега само мажа с олио всяка вечер, за да не залепва още повече.

# 76
  • Мнения: 50
Здравей annie13, много се радвам за вас.Да ти е живо и здраво бебчето и да разте без проблеми.Нослето на Вики също свиреше като си я взехме от болницата,първо и слагах физиологичен разтво после и изписаха виброцил после низита и накрая ми казаха да не и слагам нищо защото това било от сондата с която я хранили,но мисля че и трите и помогнаха по малко.Хемангиом има на кръстчето и в началото растеше, но сега почти спря.Педиатър каза да изчакаме до 6, а херурга да го махаме веднага.На последния преглед ми казаха да изчакаме да 3 годинки ако не прокърви ,имало вероятност да се махне сам.

# 77
  • Мнения: 729
Ей, че хубави новини тези дни - много се радвам и за Бо, и за Анжелка, дано и Вероничка изпишат днес  Hug

Ани, радвам се и за вас, че вече сте си вкъщи. Само хубави моменти оттук насетне  Hug.
Ели също имаше хемангиом, беше с размерите на голямо бобено зърно, доста изпъкнал. Направихме консултация с детски хирург и го отстраниха оперативно, понеже започна да расте. Ели беше на 4 м. /1 м. коригирана възраст/. Не бързайте да ги оперирате, следете ги дали растат.
Виж тук има и тема по въпроса http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=471643.0 .

Гери, жалко че сте отложили пак прегледа  Hug

# 78
  • Мнения: 118
liduna,ние пишлето на малкия го забелихме напълно на 4 месец някъде и това го направи баща му,понеже мен ме беше страх.Ако се притесняваш,остави тази работа на мъжа в къщата,това за тях е лесна работа  Laughing

# 79
  • Варна
  • Мнения: 965
Ани, хемангиомите обикновено растат в началото - не е страшно ако растат съразмерно с растежа на детето.
Нашия хемангиом беше като малинка - имаше зрънца, доста релефен бе. Беше станал големичък, но в даден момент започна да намалява и сега почти не се вижда.
Ако отидеш на хирург, ще ти каже че трябва да се махне, но не винаги е така - просто искат да си вземат парички по клинична пътека. По-скоро кожен лекар може да го следи. (сега е и по-лесно - снимаш и сравняваш във времето Simple Smile )
Ето тук има снимки на Вики като бебе (хемангиома е на лявото слепоочие): http://si2002.snimka.bg/baby/viki.127148.2709260
Комиксче, много се радвам за хубавите новинки. Hug
Дани, изписаха ли ви вече?

# 80
  • Мнения: 1 685
Аз отново разгледах снимките, на Вики.Красив , сладур Heart Eyes
Тани Hug

# 81
  • Мнения: 118
Мами,вие с какво мажехте бузките на децата?Понеже на малкия са все червени и като обринати,но не е обринат.Лекарката каза,че било от атмосферните влияния  newsm78

# 82
  • София
  • Мнения: 3 414
На вън им се зачервят,когато се приберем до час се оправят,добиват нормален цвят.Ако е така при вас,може с бочко за слънце и студ,но ако е постоянно така го заведи на лекар.

# 83
  • Мнения: 1 685
Мами,вие с какво мажехте бузките на децата?Понеже на малкия са все червени и като обринати,но не е обринат.Лекарката каза,че било от атмосферните влияния  newsm78
Има едни супер кремчета ,на бюбхен. PeaceДокато намажа бузките на детето, и се оправят.

# 84
  • София,
  • Мнения: 4 267
Ехо ето ни в къщи сме си вече - отново Mr. Green
Честит празник майчета с голямо закъснение,  Joyама неможах да разбера как да вляза в нета през телефона Tired
Хайде да поизпера и да сготвя, че мъжете цяла седмица са карали на сандвичи Sick и пак ще Ви навестя, да Ви прочета и назад. Иначе сме добре  Hug
Целувки на всички дечица Blush Blush Blush

# 85
  • Варна
  • Мнения: 965
 Blush
Галина, и аз като Гери ползвах бюбхен (вече много рядко мажа лицето).
Дани, радвам се да те "видя". Hug

# 86
  • Ямбол
  • Мнения: 248
Ей,само хубавки новини ,много се радвам че сте добре момичета.Дано и при нас нещата се развият добре и скоро да сме се прибрали от болницата.При нас се съмняват сега за синдрома на Уест(започна да прави гърчове),но дано да го стабилизират бързо с правилното лечение и да се оправи.Не ни стигат другите ядове ами сега и това.Явно трябва да минем през всички изпитания,но най важното си е че си е вкъщи при мама и тати.  Hug Аз също използвам козметика на Бюбкен и е доста добра,но не бях доволна от кремчето за дупето защото с него моят се подсичаше и използвам на Бочко.Но всичко друго ми е на Бюбкен.Трябва да се пробва. Thinking

# 87
  • София
  • Мнения: 39 937
Аз май нямам сканирани снимки на Дияна като бебе. Поне такива, на които да й личат хемангиомите.
Тя се роди с два. Единият в областта на сърцето, под мишницата. Пратиха ни на ехо, за проверка на вътрешни органи. Всичко беше наред. Хемангиома в началото растеше заедно с тялото, но започна да избледнява. Няколко месеца по-късно се заличи напълно.
Вторият е на бедрото й. Расте с тялото й. Има някаква много неправилна форма. Не е изпъкнал. Мислех, че се е заличил, но си личи. Особено когато й е студено.

Днес сме по лекари.
Бяхме в стаята с Алекс, той си играеше. Изведнъж ревна и дойде да го гушкам. Нямаше нищо в устата. Седна до мен на леглото и след малко повърна две стотинки, 2 х 20. По-късно извадих от устата му още едни 10 ст, които явно не е успял да глътне, но не съм ги видяла. Тръгнал е да гълта тези 20ст, без да иска най-вероятно, и се е уплашил.
Посъветваха ме първо да мина през педиатърката. Джони имал много работа и не можа да си тръгне.
Ходихме до педиатърката, тя в консултация. Ама влезнах при бебетата да я питам. И тя рече "направо Пирогов". Трябваше обаче да отида до у-щето и да взема Дияна. Джони също се прибра. Натоварихме се на едно такси и в Пирогов.
Няма монети в стомаха и корема. Облъчиха ни и двамата, но важното е, че всичко е наред Simple Smile

# 88
  • София
  • Мнения: 979
AnMary,през големи премеждия сте минали днес, добре, че всичко е наред. А за Дияна на каква възраст я гледаха на ехо? Аз четох, че за проверка на вътрешните органи е добре да се види на ЯМР. По-големият хемангиом много ме притеснява, защото 
е издаден доста над кожата, изглежда като пънче, като пигментираното е отгоре, а страните на пънчето са от бяла кожа. Малко след като се роди не беше много голям, вторият беше микроскопичен, но после пораснаха ужасно бързо.
Иначе аз разгледах и другата темичка и снимките на Вики (много е сладък! Laughing). Явно засега ще се следим.
Tanita, при кой хирург сте се преглеждали? За нослето ни казаха, че хъркането се дължи и на дългото апаратно дишане.
Радвам се, че  Вероничка вече си е вкъщи  Hug
Хубава вечер на всички, изчезвам, че Самуил нещо се размрънка.

# 89
  • София
  • Мнения: 39 937
annie13, за точната възраст не знам, трябва да погледна в картона. Във всеки случай трябва да е била поне на месец.
Раждах в Правителствена, там я следяха до 8месечна възраст. Там я гледаха и на ехо.
Но хемангиома не беше голям, мисля, че не беше и изпъкнал много. На мен ми приличаше на напукани капиляри. Но това все пак е обяснение на лаик Simple Smile
2рият е точно като петно. Променя си цвета към лилаво, когато на Дияна й е студено. И тогава може да се забележи.

На Алекс след раждането му излезе родилно петно. Но няма да се махне. С променен пигмент на кожата е, кафяво.

Допълвам се. Дияна е била на 3м. Кабинет по ултразвукова диагностика. Ултразвукова находка - черен дроб, жлъчен мехур, панкреас и двата бъбрека не показват ехофрафски данни за заболяване.

Общи условия

Активация на акаунт