Рим-тема четвърта

  • 98 081
  • 791
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 119
Транспорта в Рим е  евтин , а разстоянията в централната част не са толкова големи.
Карта за три дни е само 11 евро.

Последна редакция: вт, 09 авг 2011, 21:32 от mallkata

# 751
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
А като си вземете и Рома пас, първите три дни с градския транспорт в Рим са ви безплатни.
Билетче за 75 минути е 1 евро, карта за деня е 4 евро.

# 752
  • София
  • Мнения: 6 746
Пипинс, дадоха ми цена 85 евро за двойна стая със закуска. ..

аз писах миналата година , но все пак
аз отседнах тук
http://www.rentalinrome.com/trastevereapartments/nataledelgrandeapartment
...
Благодаря, smurf, но тук е заето от 30 септ., като гледам, чак в края на октомври е свободно. Вече купихме билетите за 30 септ.
Значи според вас Монтеверде става?

# 753
  • Мнения: 2 479
Моят компютър все така упорито отказва да отвори линковете, но според мен Монтеверде става, ние бяхме там. Трастевере наистина е малко по-удобен от гледна точка на транспорта, но както вече са ти казали разстоянията не са особено големи и може да се ходи и само пеша, стига да не те мързи.

# 754
  • София
  • Мнения: 6 746
В крайна сметка запазих и платих ето това, до Колизуема, добре ли е според вас?
http://www.rentalinrome.com/colosseumapartments/navicellaaapartment

# 755
  • Мнения: 119
Мястото е чудесно .Познавам добре квартала . На стотина метра имаш и един от най-евтините супермаркети в Рим Wink))

# 756
  • София
  • Мнения: 6 746
супер, мерси! Grinning

# 757
  • Мнения: 2 479
Най-сетне се реши проблемът с инатливия компютър, та отворих  Laughing. Не, че вече има смисъл, но поне да ти кажа, че мястото на което си резервирала е доста по-добро от въпросните две предложения. Аз бях в по-близката до центъра част от Монтеверде, от твоите идва далечко за пешеходни разходки. До Колизеума е супер, защото си точно до античните забележителности, а и покрай самия Колизеум минават и метро и автобуси -  удобно, където и да решиш да обикаляш.

# 758
  • София
  • Мнения: 6 746
Мерси, Либ, по-спокойна се чувствам, когато повече потребители одобрят адреса. Grinning

# 759
  • София
  • Мнения: 779
Включвам се в темата, макар че май вече е време за нова. Ще съм в Рим от 12 до 17 септември по работа, но имам два пъти по половин свободен ден и две вечери. Та захващам се с четене, за да избера къде да отида, защото няма да ме огрее на всякъде.

# 760
  • Русе
  • Мнения: 1 534
Някой от ходилите в Рим спомня ли си кой номер автобус се движи от Термини до Трастевере. Толкова ми харесаха отзивите за Карло Мента и тихите улички на Трастевере, че непременно ми се иска да отскочим до там. И още нещо за късите панталони и голите рамене във Ватикана ли само правят проблем или за всички църкви да предвиждам дълъг панталон и шал.

# 761
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Някой от ходилите в Рим спомня ли си кой номер автобус се движи от Термини до Трастевере. Толкова ми харесаха отзивите за Карло Мента и тихите улички на Трастевере, че непременно ми се иска да отскочим до там. И още нещо за късите панталони и голите рамене във Ватикана ли само правят проблем или за всички църкви да предвиждам дълъг панталон и шал.
мисля, че нямаше директен. Аз ползвах автобус до Пиаца Венеция и от там или метро или автобус 175  Peace
за голите рамене - във всички църкви държат да си наметната с нещо, за дълъг панталон мисля само в Ватикана.

# 762
  • Мнения: 119
Moже с автобус 40 или 64 от Термини до Ларго Аржентина и оттам с трамвая.

# 763
  • Smallville
  • Мнения: 994
Чета ви от няколко дни,понеже планирам пътуване до Рим.Искам да запазя апартамент,смятам че е по-удобно и някой може ли да ми каже за този депозит за щети-кога се плаща,някой имал ли е проблеми и как го връщат?Каква е схемата,никъде не намерих?Питам за http://www.rentalinrome.com/.

# 764
  • Мнения: 221
Записвам се при вас за да събирам информация.Смятаме да посетим Рим за 4-5 дни ноември месец.Искам да попитам освен самостоятелно всеки да си организира екскурзията,някой ползвал ли е фирма и да е доволен.
Толкова много има писано,че още не мога изобщо да се ориентирам и се притеснявам дали ще се оправим сами.....с тези автобуси,предварителни резервации за забележителностите и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт