Рим-тема четвърта

  • 98 039
  • 791
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 119
Записвам се при вас за да събирам информация.Смятаме да посетим Рим за 4-5 дни ноември месец.Искам да попитам освен самостоятелно всеки да си организира екскурзията,някой ползвал ли е фирма и да е доволен.
Толкова много има писано,че още не мога изобщо да се ориентирам и се притеснявам дали ще се оправим сами.....с тези автобуси,предварителни резервации за забележителностите и т.н.

Спокойно меже да минеш без предварителни резервации за забележителности особено пък през ноември.
Така че едната трудност отпада Wink
Може и без резервация на автобус - от летището направо хващате влака експрес и сте право на "Термини"
Оттам вече всичко е елементарно.
Всичко което ти трябва е една карта на централен Рим и да запомниш 2-3 номера автобуси .
Метрото  пък има само две линии.

Иначе почти всички големи агенции предлагат Рим . Просто си избери някоя с която си пътувала и си доволна.

# 766
  • Мнения: 221
mallkata   bouquet
Имам още 2 месеца да чета и да събирам информация.И ще питам тук  ако има неясноти Hug

# 767
  • Мнения: 119
За два месеца ще те направим експерт по Рим и дори може да водиш група Simple Smile))
Основното е да си избереш дати и да резервираш полет.
После ще намериш много съвети за подходящи хотели и като харесаш някой и разбереш точния адрес лесно ще проучиш транспорта от/до там.

Най-общо има две линии от Термини ( най-честия  бюджетен избор за отсядане) които прекосяват централен Рим и стигат до Ватикана - това са номер 40 и 64.
За Трастевере най-удобно  се слиза на Ларго Аржентина и се хваща трамвай.
До Колизеума , Треви , Испанските стълби , Ватикана се стига и с метро.
Като набележиш конкретни дати и хотел просто питай тук.

# 768
  • Мнения: 734

Може и без резервация на автобус - от летището направо хващате влака експрес и сте право на "Термини"
Оттам вече всичко е елементарно.

Само дето цената на Леонардо Експрес е 2 пъти по-висока от нормалните автобуси или от комбинацията електричка+метро.... Peace
МоРсКа СиРеНа , ако цената няма значение и на първо място е удобството - тогава Леонардо Експрес, в противен случай - има и други варианти, които съвсем не са толкова страшни...Simple Smile

# 769
  • Мнения: 221
Ами не че цената няма значение,но специално за малките суми няма да издребнявам.По важно за мен е да си намерим изгоден самолетен билет и квартира.
Момичета много сте мили и отзивчиви   bouquetБлагодаря ви!

# 770
  • Мнения: 734
Леле, сега попаднах на тази новина....

http://dnes.dir.bg/news/italia-rumantzi-balgarka-9316365?nt=9

Настръхнаха ми косите... Sad

# 771
  • Мнения: 119
Е това да не ви отказва .

С Леонардо Експрес е 14 евро , а с влак+метро е общо 9 евро.

# 772
  • Мнения: 734
Е това да не ви отказва .

С Леонардо Експрес е 14 евро , а с влак+метро е общо 9 евро.


С Леонардо не беше ли 16 евро?  newsm78
Иначе да, влак+метро - 9 евро (избягват се задръстванията, ако е час пик), има шатъли за 10 евро, има и шатъл за 8 евро...

# 773
  • Мнения: 119
Може да са го качили - значи вече е 16
Не съм проверявала скоро
http://www.trenitalia.com/cms/v/index.jsp?vgnextoid=859c1ee502ee … 000003f16f90aRCRD

Сутрешния полет е точно в час пик и се чака много за шатъла на Wizz , защото първия е мисля в 08.30 часа.
На връщане няма проблем.

# 774
  • София
  • Мнения: 1 544
  bouquet  Момичета помагайте. Пътуваме на 26ти с Wizz, пристигаме в 7.00ч. Хотела ни е Happy Holiday. Видях, че е близо до Колизеума, където и да се намира той Joy (за първи път излизам извън БГ Embarassed) Моля за идеи как да стигнем от летището до хотела най- бързо и евтино естествено Hug

Последна редакция: вт, 23 авг 2011, 06:34 от Майка Зайка

# 775
  • Мнения: 119
Не знам точно къде е този хотел , но най-бързо до района на Колизеума ще стигнеш така:

От летището хващаш  влака FR1 до  спирка Roma Ostiense и оттам с метро линия В до спирка Colosseo.
8 eвро е цената на влакчето , а билетче за метрото е 1 евро.

# 776
  • София
  • Мнения: 1 544
Не знам точно къде е този хотел , но най-бързо до района на Колизеума ще стигнеш така:

От летището хващаш  влака FR1 до  спирка Roma Ostiense и оттам с метро линия В до спирка Colosseo.
8 eвро е цената на влакчето , а билетче за метрото е 1 евро.
Супер си. Благодаря.  bouquet

# 777
  • Мнения: 498
Привет, резервирахме си това за октомври http://www.homeaway.it/affitto-vacanze/p801898

Изниква ми следното питане, много се притесних, една позната сега юли ходи до Рим и ми разказа за шатъл-бусчетата. Взели им на отиване от обявените 10 евро по 15, а на връщане им искали 50 евро, те им дали 40((( не разбирам, нали навсякъде пише че са 8 евро  newsm78 или те са хипер каръци  Thinking Ние къде да гледаме и търсим за шатълчета от летището? Или най-сигурно да си резервираме през сайта на УИЗ?? Моля дайте съвет.

mallkata, писах ти и на лична, но предвид дадения линк на нашата резервация искам да те попитам и тук, ако можеш да ме ориентираш къде се намира това евтино супермаркетче, за което споменаваш по-назад? Тъй като сме в апартамент и нямаме закуска и такива екстри... та да не останем гладни))) а и финансиите са от значение((

Друго което искам да питам е за
Вила Боргезе признавам четох темите назад, но съм забравила ако някой го е писал колко дена предварително или седмица се прави резервацията по интернет? Защото нали май само там искат по-ранно да се резервира.

И за рома-пас-а същите познати които обясняваха за шатъла, казаха че там са искали да си купят, НО никъде по реповете и бутките или на местата където би трябвали да ги продават нямало-били се изчерпали... явно предвид силния летен туристически сезон.

# 778
  • Мнения: 798
Здравейте. Дали някой има отзиви за този сайт за апартаменти в Рим...
http://www.bbplanet.com
Изпратиха ми оферта , която ме устройва, но никога не съм го използвала, а се иска депозит 180Е, което не е малко...Ще съм благодарна за някаква информация.

# 779
  • Мнения: 734
Привет, резервирахме си това за октомври http://www.homeaway.it/affitto-vacanze/p801898

Изниква ми следното питане, много се притесних, една позната сега юли ходи до Рим и ми разказа за шатъл-бусчетата. Взели им на отиване от обявените 10 евро по 15, а на връщане им искали 50 евро, те им дали 40((( не разбирам, нали навсякъде пише че са 8 евро  newsm78 или те са хипер каръци  


И за рома-пас-а същите познати които обясняваха за шатъла, казаха че там са искали да си купят, НО никъде по реповете и бутките или на местата където би трябвали да ги продават нямало-били се изчерпали... явно предвид силния летен туристически сезон.[/color]

ina.gg, има различни шатъли - има и по 10 евро (просто най-евтиният е 8 евро), а това, че някой е решил да злоупотреби и друг му се е вързал е друг въпрос. То за 40 евро можело такси да си хванат...Има и алтернативи като влакчета и метро, ако някой превозвач реши да е некоректен. Аз лично не бих резервирала билет предварително, ако времето на пристигане/тръгване на полета е такова, че влакчетата се движат, за да имам алтернатива - ако няма места в шатъла, да отида на влакчетата. В крайна сметка Леонардо Експре и след него електричката+метрото са най-бързия вариант да се стигне, защото се избягва трафикът в града, светофари и каквото още се сетиш.
За Рома Пас не знам как е в силния туристически сезон, има доста места, от където може да се закупи, на Термини си имат цял щанд, като Рецепция - с огромни букви (и там, ако са свършили здраве му кажи), но е малко встрани и трябва да се търси специално. Ние случайно го открихме, търсейки от къде да си купим билети за Леонардо Експрес. Пак на Термини - на излизане от метрото има едни будки, където също ги продават...но пак казвам - ние бяхме февруари, през лятото може търсенето да е много голямо, нямам никаква представа.

Общи условия

Активация на акаунт