Рим-тема четвърта

  • 98 020
  • 791
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 119
Това за Рома Пас малко ме изненадва , защото наистина се продава на десетки места.

За магазина съм писала на лични точно къде се намира : Via Annia 20 .
В Google maps дори може да се види точно как изглежда  , защото улицата е заснета . Казва се Tuodi .
Не , че съм търсила целенасочено но в централен Рим така и не съм виждала по-евтино място.
Има и Карфур  някъде близо до Пантеона и Навона , но не съм влизала там.

Иначе имат две основни вериги  , които са навсякъде - DeSpar и Conad.

# 781
  • Мнения: 129
Търся информация за тази агенция - http://www.world-airport-transfer.com/rome/35/FCO/leonardo_da_vi … fiumicino_airport
Излизат добре като цена за трансфер летище до/от адрес в Рим. Но не съм сигурна, тъкмо щях да ги резервирам и прочетох някои недобри отзиви за тях. Повечето са от предишни години, та знам ли?

# 782
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Резервирането на шатъл през сайта на Уиз Еър гарантира място в шатъла и на отиване, и на връщане; дори и самолетът да закъснее на отиване, има следващи автобусчета, в които ще има място за тези, които са си платили предварително; всичко е записано в мейла и документите, които ще получите дни преди пътуването.
Пращат и карта къде точно се намират както на летището, така и на гара "Термини".
По този начин се избягват и злоупотребите, описани от някои тук.

Винаги съм била "за" предварителната стройна организация на прилична цена.

# 783
  • Мнения: 129
Да, но Термини ще ми е доста далеч и при положение, че метрото отваря в 5,30, а нощните автобуси ги описаха като недостатъчно надеждни, остава такси  до Термини като вариант. Ами в такъв случай ще е почти същото и ако си взема такси или трансфер за 40-45 евро до летището, и по-удобно също.
Затова оглеждам други варианти освен тези на Уиз Еър.

# 784
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Там, където ще отседнете, не предлагат ли трансфер?
Защото има и такъв вариант - например собственикът на апартамента, в който бяхме, предлага и трансфер летище-апартамент-летище (в едната посока беше 40 евро).

# 785
  • Мнения: 2 037
Ние сме ползвали ето тези www.airportconnection.it/minivanesterno.htm.Останахме доволни.Чакаха ни на летището и после обратно пред хотела в уречения час.
Можеш да погледнеш и тук rome.airport-shuttle.com/?gclid=CLHLy7jR7JUCFQtWtAod1W3CZA/ имаше добри отзиви в старата тема.

# 786
  • Мнения: 119
Резервирането на шатъл през сайта на Уиз Еър гарантира място в шатъла и на отиване, и на връщане; дори и самолетът да закъснее на отиване, има следващи автобусчета, в които ще има място за тези, които са си платили предварително; всичко е записано в мейла и документите, които ще получите дни преди пътуването.
Пращат и карта къде точно се намират както на летището, така и на гара "Термини".
По този начин се избягват и злоупотребите, описани от някои тук.

Винаги съм била "за" предварителната стройна организация на прилична цена.

Аз също обичам всичко да е уредено предварително.
Специално при този тансфер обаче видях следното:
Човекът на автобуса пуска всички чакащи в безразборен ред- не се изисква първо да се качат хората с предварително закупен трансфер , а едни минават и купуват на място билет , след тях минава друг с резервация , после друг си купува билет на място и така...
Предполагам изключително рядко пътниците на Wizz могат да запълнят цял автобус и в този който се возих  в двете посоки имаше поне едно 20 % празни места.


Отделно не съм доволна , че трябваше да чакаме 1 час и 20 мин. преди първия трансфер ,  а за това време щяхме да стигнем два пъти до Рим.
Полета каца в 07.00 , а с трансфера който е чак в 08.30 часа пристигате на Термини някъде около 10.00-10-15 часа.
С влак или влак+ метро още в 08.00-08-30 ще сте  пристигнали Рим.

# 787
  • Мнения: 798
Здравейте. Дали някой има отзиви за този сайт за апартаменти в Рим...
http://www.bbplanet.com
Изпратиха ми оферта , която ме устройва, но никога не съм го използвала, а се иска депозит 180Е, което не е малко...Ще съм благодарна за някаква информация.
Никой ли не е изпозлвал този сайт...Много се надявах , някой да каже нещо...

# 788
  • Мнения: 498
mallkata,мерси за изчерпателния отговор. Значи да се ориентираме към влака Лео))) поне да не губим време в чакане, а да се настаняваме и да започваме с обиколките)))

П.С. някой няма ли да пусне нова темичка, тази да не ни я заключат... newsm78

# 789
  • Мнения: 129
Ние сме ползвали ето тези www.airportconnection.it/minivanesterno.htm.Останахме доволни.Чакаха ни на летището и после обратно пред хотела в уречения час.
Можеш да погледнеш и тук rome.airport-shuttle.com/?gclid=CLHLy7jR7JUCFQtWtAod1W3CZA/ имаше добри отзиви в старата тема.

Благодаря! Направих резервация при тези, които сте ползвали.
Интересно, че имат и вариант плащане в кеш на шофьора. Избрах този вариант, дано не съм сгрешила. Пише и че няма нужда от допълнително потвърждение.

# 790
  • Мнения: 2 037
Ние сме ползвали ето тези www.airportconnection.it/minivanesterno.htm.Останахме доволни.Чакаха ни на летището и после обратно пред хотела в уречения час.
Можеш да погледнеш и тук rome.airport-shuttle.com/?gclid=CLHLy7jR7JUCFQtWtAod1W3CZA/ имаше добри отзиви в старата тема.

Благодаря! Направих резервация при тези, които сте ползвали.
Интересно, че имат и вариант плащане в кеш на шофьора. Избрах този вариант, дано не съм сгрешила. Пише и че няма нужда от допълнително потвърждение.


Дано да останете доволни.Аз помня,че платих някакъв процент с карта,а остатъка на шофьора,но може би има и други варианти вече.Ние бяхме в Рим преди 2 год.

# 791
  • Мнения: 2 037
Заповядайте в Новата тема- www.bg-mamma.com/index.php?topic=605899.new#new

Общи условия

Активация на акаунт