АВГУСТинчето си шава и на мама сладки ритничета раздава- №5

  • 20 433
  • 744
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 13
Здравейте и от мен. Аз малко се позагубих, ама сме в ремонт. Да дам сега и аз малко отчет. Казаха ни, че ще си имаме момченце. Бъдещия татко е много щастлив, защото беше твърдо убеден, още от самото начало. Да ни е живо и здравичко. Иначе  съм си екстра. Вече съм 8 кг отгоре, което хич не ми хареса, ама после ще ги свалям. Откриха че съм анемична, с много рядка анемия, ама ми казаха, че няма нищо страшно. Та за сега това е от мен.

Честито и добре дошли на всички нови мами.

# 31
  • Мнения: 10
Кори в никакъв случай не съм имала предвид,че някой трябва да се чуваства виновен.Просто казах,че хората в различния си етап имат различни виждания и възможности.Аз не мога да кажа,че съм зле финансово и настръхвам колко хора нямат и наполовината от мен.Затова производителите предлагат и евтини и скъпи варианти-иначе ще фалират.Щом съм досадила ИЗВИНЕНИЯ! Но така или иначе се включвам рядко и просто реших да споделя мнение.Това не значи автоматично злоба,както  се наежвате.ОК -няма и да "досаждам".
Аз засега съм си харесала количка на не много известна полска марка-Coneco. http://klumba.kiev.ua/strollers/coneco/v4_2in1/ за съжаление има много малко отзиви за нея и инфо,има летен и зимен кош,летния вариант е с легнало положения ,като се получава лек наклон на детенцето от 15градуса.Цената е към 530 лв.Като спор за цени сестра ми каза"не е нужно да е толкова -
може и по-малко парички".Донякъде е права,но тя си изгледа близначетата с 2 колички от приятели.Има още много време може и да си променя с нещо позициите.
За легълце Либи беше дала линк с хубави такива на фирма "Дибо".Аз харесах един вариант на ямболска фирма http://avmebeli.com/dl.html# ,имат много хубави секциики и скринове също,а и Ямбол ни е нод носа:)
Чао и много слънчев и усмихнат ден!

# 32
  • Мнения: 776
 Чудесна е новата ни тема! Adelina_bg Hug
 Linea negra ми се появи още към 10-11 г.с.
 Tolinka ще стискам палци и този път всичко ще е наред!

# 33
  • Мнения: 13
Сега видях, че се е разразила и тема относно покупките за бебо. Мисля, че това е един безмислен спор. Нека всеки си вземе това което му харесва, съобразено с финансовите възможности. И аз като други мами вече взех да се разглеждам за разни неща. Сърбят ме ръцете да си накупя това онова, но все още се стърпявам.  Grinning С интерес разглеждах и колички и се спрях на 2 които много ми харесаха. И двете бяха по 240лв. Но само да спомена без да се заяждам разбира се, аз съм от Димитровград. Може би повечето от вас знаят, че тук имаме пазар. Е точно там ги гледах. И в този ред на мисли искам да спомена, че същите тези колички в София ги гледах на цена от по 500-600 лв. Егати и надценката.
Преди 3 месеца  моя колежка от университета роди бебче, да и е живо и здраво. Та на нея за 50 лв. и накупих страшно много дрешки. Комплект за изписване за 20лв, което отново същото в София беше 60лв. Останах потресена. Давам София за пример, защото само там имам наблюдения. Та живот и здраве, като му дойде времето, ще си направя един маратон, за бебешки покупки.
И за последно отново искам да кажа. Не се заяждам, а само споменавам.
Лек ден на всички ви.

# 34
  • Мнения: 10
Матилда,наистина понякога надценките са безумни за едни и същи стоки.

# 35
  • Мнения: 4 202
Привет момичета, добре дошли в новата темичка, радвам се че ви харесва.
Аз да ви се оплача - днес цял ден ме боли отдолу  мисля че е срамната кост. Отначало си мислех че е някой мускул, но на пипане нищо не ме боли, само като се раздвижа и почна да ходя. Беше малко като мускулна тресна, но тази седмица не съм ходила на спорт, а секса сме го позабравили последните месеци, няма от какво да е - та затова реших че е срамната кост.
Накой има ли идея от каквко се получава и дали е опасно? Утре ако продължи да ме боли ще се обаде в понеделник на док да мен види.

2 седмици ме мъчи подобна болка. Имах чувството, че съм се разтегнала нещо. На пипане не ме болеше, само като ходя. Лекарката не ми обърна особено внимание, като й казах.
Сега вече ми мина, не разбрах от какво е  Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 101
добро утро в новата тема,отново е страхотна  Heart Eyes

# 37
  • Мнения: 46
Привет момичета, добре дошли в новата темичка, радвам се че ви харесва.
Аз да ви се оплача - днес цял ден ме боли отдолу  мисля че е срамната кост. Отначало си мислех че е някой мускул, но на пипане нищо не ме боли, само като се раздвижа и почна да ходя. Беше малко като мускулна тресна, но тази седмица не съм ходила на спорт, а секса сме го позабравили последните месеци, няма от какво да е - та затова реших че е срамната кост.
Накой има ли идея от каквко се получава и дали е опасно? Утре ако продължи да ме боли ще се обаде в понеделник на док да мен види.

2 седмици ме мъчи подобна болка. Имах чувството, че съм се разтегнала нещо. На пипане не ме болеше, само като ходя. Лекарката не ми обърна особено внимание, като й казах.
Сега вече ми мина, не разбрах от какво е  Rolling Eyes

Това е само предположение, но дали болката не може да се дължи на разширяващият се таз?

# 38
  • Мнения: 50
Лунен сън, щом Ямбол ви е близо по-добре върви да ги видиш  на живо.Ние си поръчахме спалня,тоалетка ,нощни шкафчета и ракла от една ямболска фирма,но си  имаше магазин в Русе.Изобщо не съм доволна от изработката,пък имахме и карници за размерите(поръчваме нестандартно легло,за което си плащаме доста повече,пък ми носят стандартно и без да се  отваря).Та виж на живо това което ще купуваш,това е моя съвет.

# 39
  • Мнения: 60
Записвам се да следя темата, много е хубава! Simple Smile

# 40
  • София
  • Мнения: 533
Лунен сън, щом Ямбол ви е близо по-добре върви да ги видиш  на живо.Ние си поръчахме спалня,тоалетка ,нощни шкафчета и ракла от една ямболска фирма,но си  имаше магазин в Русе.Изобщо не съм доволна от изработката,пък имахме и карници за размерите(поръчваме нестандартно легло,за което си плащаме доста повече,пък ми носят стандартно и без да се  отваря).Та виж на живо това което ще купуваш,това е моя съвет.
psm аз живея в София, но почти всичките ми мебели, макар да ги поръчах в една много реномирана фирма в София, се оказаха че са на две русенски фирми - Фантастико и Ергодизайн. Трябва да ти кажа че рядко съм виждала по магазините мебели с такова качество и такива хубави материали. Та мисълта ми беше, ти като си от Русе, можеш да се разходиш до магазините им и да видиш дали нямат детски мебели, защото си много права, че на картинка езглеждат по един начин, на живо по друг и е друго да видиш мебелите на живо.

red shoe малко ме поуспокои, няма да ти казвам снощи какъв кошмар съм изживяла - събуждам се към 2ч и болката се беше засилила, болеше ме дори като се обръщах от едната страна на другата. В един момент усещам че гърдите изобщо вече не ме болят като преди и супер се ошашках, понеже знам че не е добър знак. И като се вкарах в един филм, реших че нещо с бебето не е наред, а и тази болка дето се беше усилила, ама посред нощ нямаше какво да направя. Мъжа ми вика да ходим в болницата, ама какво да им кажа - аз нито кървя, нито ме боли корема, само тази неприятна болка в срамната кост и това че гърдите не ме болят вече, те щя ха да ми се изсмеят и да ме пратят да си ходя. Ударих му един рев и като се уморих заспах. Сутринта се сабудих и още ме болеше ама само като ходя, то и таза взе да ме наболява ама много слабо. Иначе гърдите не ме болят като преди но са си напрегнати и огромни както си бяха довчера, няма никаква промяна.
Снощи почетох малко за тази болка в срамната кост и повечето жени във форума казват,че се появявала чак към 8-9 месец, та се чудя мен защо ме боли толкова рано и дали изобщо поради същата причина. Днес мисля да се обадя на док да го питам, но най-вероятно и той ще ме отсвири както и твоята докторка.   
bonniem и аз като теб си помислих същото обаче после се зачудих, не е ли много рано да се разширява таза?
Ох дано скоро да ми мине тази болка, че е много неприятно като ходя.

# 41
  • София
  • Мнения: 533
Martita добре дошла при нас  Hug леко бременеене ти желая и едно сладко пухкаво бебче през Август. Ние с теб май сме с един и същи термин Simple Smile Ще обменяме опит по-нататък

# 42
  • Мнения: 46
Adi, една приятелка я има тази болка от четвърти месец (но това е втора бременност и може и това да оказва влияние). Може би зависи и колко са здрави връзките, които свързват отделните кости...

И при мен се получи нещо странно вчера - походих повече и ме заболяха доста и двете ябълки (зоната на връзка между бедрената кост и таза). Помислих, че ще мине, като почина, ама не - още ме боли, почти като мускулна треска.  Това пък ново чудо, но сигурно и при мен вероятното обяснение е подобно.

Но нали знаете - всичко това е в сферата на предположенията и най-доброто е консултация с лекар Simple Smile  И както обикновено ще помоля - като получите отговор дали са нормални такива болки толкова рано, да споделите.

# 43
  • Мнения: 125
Здавейте момичета  Hug
Лунен сън   благодаря ти, сега съм малко по-добре, но пак си имам хрема. Лошото при мен е, че нямам сливици и утре вероятно ще ме боли вече гърлото и ще почна да кашлям.  Sad Винаги така се получава след хрема при мен  Sad
Някоя мама беше споменала Биопарокс, че са й изписали, дали е подходящ сега  newsm78 на мен винаги ми е помагал, но сега  newsm78
adelina_bg  дано вече си по-добре, и аз имах много силни болки, но в таза и беше някъде към 10-11г.с.
Linea negra още нямам, но се "сдобих" и аз с повечко мъх по коремчето   Rolling Eyes
Настрани от спора, който възникна относно колички и слингове, на мен ми е интересно конкретно слинговете дали са удобни толкова, колкото казват. Изглеждат такива, но нека някоя мама, която вече е ползвала даде повече инфо по темата.

# 44
  • Мнения: 60
Martita добре дошла при нас  Hug леко бременеене ти желая и едно сладко пухкаво бебче през Август. Ние с теб май сме с един и същи термин Simple Smile Ще обменяме опит по-нататък

Благодаря ти! Да, май сме с един и същи термин Simple Smile И на теб леко бременеене и ти пожелавам сладко и здравичко бебоче накрая  Hug 

И на всички, които чакат бебчета - лека и успешна бременност!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт