на колко месеца бебето ви започна да сяда стабилно!?

  • 9 469
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 274
На седем.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 356
Знам, че сега ще ме оплюете яко Wink (не искам да споря, просто споделям  Peace), но моята педиатърка (а мъжа й е ортопед) ми каза преди деветия месец да не се слага да седи, защото гръбначния стълб бил незрял. Аз се бях юрнала да я слагам да сяда след навършени 6 месеца. Но тя не иска още, и аз реших да не я насилвам. Отначало се шашнах, защото някои бебета вече ходат в деветия, но пък всяко бебе си е индивидуално и когато му дойде времето ще си седне, пропълзи, проходи. Просто трябва да сме по-спокойни. Grinning
Пък признаците на рахит са други, и такова генерално заключение от педиатър за 6 месечно бебе...  ooooh!

# 17
  • Мнения: 877
на 6 стабилно

# 18
  • Мнения: 5 183
На 8 сядаше сам стабилно. На 6,5 месеца го заведох в България /бабите да се запознаят с него/ и после 4ух от разни "доброжелатели", 4е свекърва ми разказвала наляво-надясно, 4е снахата не се занимавала достатъ4но с внука й, та той затова милия не можел да седи изобщо ...  #Cussing out Всяко дете си има свои темпове на развитие.

# 19
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
На 7-7 и половина. Не се притеснявай, даже съм чувала че момичетата трябва да се слагат по-късно да сядат за да им заякне по-добре таза и да раждат по-леко някой ден. Това според мен са бабини деветини ама мисля че ще те успокои затова го споделям.

# 20
  • Мнения: 5 370
Знам, че сега ще ме оплюете яко Wink (не искам да споря, просто споделям  Peace), но моята педиатърка (а мъжа й е ортопед) ми каза преди деветия месец да не се слага да седи, защото гръбначния стълб бил незрял.
Не само,че няма да те оплюя,ами и ще ти стисна ръката,защото уважаваш мнението на лекаря си. И на нас ни каза нашият педиатър-който е мъж и когото мнооого уважавам-същото нещо.Иначе за проходилките и за бънджито беше на мнения,тотално различно от това на някои известни ортопеди.  bouquet

# 21
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Сложихме я за първи път седнала една седмица преди да навърши 6 месеца. На 6 и половина си седеше съвсем стабилно. Не сме я подпирали с нищо, научи се сама да седи, защото в количката сесеше непрекъснато. Сама се надигаше от четвъртия месец.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 621
На 7 месеца вече Wink седеше сравнително стабилно сама. Не се притеснявай!

# 23
  • Мнения: 4 915
На 6 месеца. И аз зная, че е по-добре по-късно да се слага да седи бебето, но нашата маймуна от 3ти- 4ти месец почна с коремните преси в опити да се надигне, да 3 месеца само я бутахме назад да лежи, а тя крещи и недоволства. От мерак се научи за три дни да си седи на гъзината самичка.

Принципно някои ортопеди препоръчват детето да се слага да седи след навършване на 6ти месец, което не означава автоматично, че на 6 месеца трябва да е готово и да се е научило.

# 24
  • Мнения: 269
На 7,5 месеца започна да седи стабилно.Дотогава съм го слагала само в полулегнало положение в количката, никога не съм го подпирала с възглавници.

# 25
  • Мнения: 1 427
Аз пък имам обратното притеснение-Йоана е просто неудържима,не мога да я накарам да лежи ,настава такъв рев,че вчера не издържах и я оставих за около половин час седнала в количката.И на мен лекарката ми каза не по -рано от 6 навършени ,но явно детето няма календар в главицата Mr. Green.Какво да я правя?Иначе седи и се кокори щастлива.Дано не я увредя нещо.Но като чета тук отговорите се успокоявам,че не пък чак толкова рано.

# 26
  • Мнения: 206
Тя на 8месеца стабилно, той на 6....Когато детенце е готово за това ти ще разбереш бъди сигурна Simple Smile, но това в никакъв случай не е признак за рахит Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 3 663
на почти 8
е не е рахитична таня със сигурност мога да кажа Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 645
На 7 месеца при това никога не съм го подпирала с възглавници.Единствено е седял в количката,но тя е на степени.
Не се притеснявай !

# 29
  • Мнения: 271
Голямата към 7, а малката и в момента седи (няма 6), но то е лудо за връзване - все се надига, все скача, прочетох по-горе, че и още една мама има такъв "живак". Сега е в проходилката, макар че по всеобщо мнение  й е много рано. Води се от детето, не от литературата или лекаря, защото лекарите ползват таблици и данни с усреднени стойности. Като четох една книга за голямата, излизаше, че детето ми се развива с няколко седмици назад. Например пише, че в еди-коя-си седмица трябвало да хваща предмет с една ръкас. Ама ъцки - изобщо не посягаше. Даже по едно време се зачудих дали му няма нещо. Сега обаче като я гледам какъв шемет е... За малката изобщо не я чета книгата - като й дойде времето, ще се научи на каквото трябва. Най-важното е да си спокойна и да си убедена, че детето си знае най-добре. Колкото и да се шашкаш, все ще порасне. Тези нерви, които хабиш в момента, ще ти трябват после за по-сериозни неща Wink

Общи условия

Активация на акаунт