на колко месеца бебето ви започна да сяда стабилно!?

  • 9 490
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 769
На седем месеца дъщеря ми седеше стабилно. Синът ми е на 6,5 почти, но се клатушка, т.е. изобщо не го насилвам. Иска горкият, но не му държи кръстчето още. Засега успява да седи на хълбок Mr. Green
Спокойно, Алегра, както виждаш различните бебета в разлина възраст решават да седнат, да тръгнат, и прочие неща.....Всяко си е индивидуално.
Чак пък рахит? Само по това ли съдят? До колкото знам има и други признаци за рахита - наднормено тегло, гледат фонтанелата, изпотяване, стряскане и т.н.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 903
В осмия месец седеше вече стабилно, без да се клати и без възглавници. Ние никога не сме имали рахит
Самото дете ще ти покаже кога е готово да седи./от полулегнало положение се набира и сяда/ Не се притеснявай. Всичко е много индивидуално. На една позната детето и е в 8 м. и вече пристъпва, като го държат за ръце.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 298
Знам, че сега ще ме оплюете яко Wink (не искам да споря, просто споделям  Peace), но моята педиатърка (а мъжа й е ортопед) ми каза преди деветия месец да не се слага да седи, защото гръбначния стълб бил незрял.
Не само,че няма да те оплюя,ами и ще ти стисна ръката,защото уважаваш мнението на лекаря си. И на нас ни каза нашият педиатър-който е мъж и когото мнооого уважавам-същото нещо.Иначе за проходилките и за бънджито беше на мнения,тотално различно от това на някои известни ортопеди.  bouquet
Ехее...май мъжете педиатри съветват едни и същи неща за седенето...аз по-горе вече казах нашия какво съветва.
СерДечко, какво ви каза вашия за проходилката и бънджито, че ми е любопитно?

# 33
  • Мнения: 3 537
Здравейте,

можете ли да споделете на каква вързаст бебето Ви започна да сяда стабилно и да се задържа без чужда помощ!?

Притеснена съм по повод коментара на педиатърката, която каза че това че дъщеря ми не седи стабилно на 6 месечна възраст е признак на рахит.

Първоначално сметнах подобна забележка за смешна и абсурдна, но все повече се замислям, дали детето не закъснява "самостоятелното сядане".


Ама може ли бебе на 6 месеца да седи стабилно,ааааааа #Crazy
Жорко седеше стабилно на 8 месеца Peace

# 34
  • Мнения: 8 467
на почти 8
е не е рахитична таня със сигурност мога да кажа Simple Smile
и ние така-късничко,но какво от това
малко се притеснявах в началото,че не седи стабилно,но тя навакса буквално за 10 дни

# 35
  • Мнения: 658
Ние Вчера влязохме в деветия месец и все още на можем да седим. Все трябва да е подпрян в страни.И аз се притеснявах много - но явно всичко си зависи от детенце.Малкия чак сега почна да се вдига да сяда в количката сам. Абе мързелива работа.Не се шашкай.

# 36
  • Мнения: 8 505
Някъде през шестия започна да седи стабилно.

# 37
  • Мнения: 5 370
Ехее...май мъжете педиатри съветват едни и същи неща за седенето...аз по-горе вече казах нашия какво съветва.
СерДечко, какво ви каза вашия за проходилката и бънджито, че ми е любопитно?
Каза ми,че ако искам,примерно,можел да седи половин ден в проходилката, защото там я има опората. За бънджито също ми даде карт бланш да си скачаме,само че на синкото сравнително бързо му омръзва. А за седенето-ами той ми разрешаваше да го държа седнал от дооооста отдавна,ама...в мене.Тоест,да се прикрепя гръбчето. И това е,мисля.За справка само-става реч за д-р Ковачев,мисля,че го бях срещнала някъде из темите веднъж.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 298
Каза ми,че ако искам,примерно,можел да седи половин ден в проходилката, защото там я има опората. За бънджито също ми даде карт бланш да си скачаме,само че на синкото сравнително бързо му омръзва. А за седенето-ами той ми разрешаваше да го държа седнал от дооооста отдавна,ама...в мене.Тоест,да се прикрепя гръбчето. И това е,мисля.За справка само-става реч за д-р Ковачев,мисля,че го бях срещнала някъде из темите веднъж.
И аз бях срещала нещо за д-р Ковачев, нашия е друг - д-р Томов. Той не е против проходилката, но каза да изчакаме още малко. А за бънджито моята девойка само чака да я сложим в него и настава луда веселба - отскача високо, "разхожда се", колкото и позволява бънджито като периметър и квичи като обезумяла от радост. Не знам кога ще й омръзне, ние я вадим след 30-40 минути защото ме е страх да не й стане много, и това по 4-6 пъти на ден.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Моя сладур също не може да стои сам в седнало положение, но педиатъра не счита, че това е обезпокоително. Аз също  Simple Smile.

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 2 472
Много благодаря на всички за споделеното!!!

Аз определено съм разочарована от педиатърката на детето и при първа възможност ще я сменя.
Предполагам че причината поради, която докторката направи тази глупава, но и много неетична забележка е, защото не давам на детето витамин Д, а тя настоява да го правя, въпреки че фонтанелата на детето е затворена.

От няколко месеца тя настоява, че на всяко дете трябва да се дават по 2 капки дневно Вигантол, а аз през лятото престанах да го правя, защото  други лекари ме посъветваха да го спара тъй като съществува опасност да спре да расте черепа на детето..... което пък било по-опасно.... ooooh!

Аз също смятам, че сядането на 6 месеца не може да бъде признак за рахит, но постепенно започнах да се притеснявам.

Още веднъж много благодаря на всички!!!

# 41
  • Мнения: 271
Това за спирането растежа на главичката е доста абсурдно. През лятото може да не даваш витамин Д, тъй като детенцето се пече на слънце, а по принцип дори и да не ходи човек на плаж, само излагането на слънце на откритите части е достатъчно, за да изработи организма нужните количества вит. Д. Същия този витамин се натрупва в организма (докато например излишъка от вит. С се ихвърля) и затова не се приема през лятото. Сега вече, особено ако детето нараства повечко, можеш пак да даваш.

# 42
  • Мнения: 2 910
Марти седна стабилно,след като навърши 6м.,но преди това много се клатеше.Тя сама си правеше опити да седне,като разбира се аз бях до нея,не съм я насилвала. Аз знам,че преди 6м. не трябва да се слагат да сядат.Твоята педиатърка явно много се е объркала и нещо не е в час,само незнам защо трябва да ти пречинява излишни притеснения.

# 43
  • Мнения: 2 674
около 6 - ти мес.

# 44
  • Мнения: 2 950
Здравейте,

можете ли да споделете на каква вързаст бебето Ви започна да сяда стабилно и да се задържа без чужда помощ!?

Притеснена съм по повод коментара на педиатърката, която каза че това че дъщеря ми не седи стабилно на 6 месечна възраст е признак на рахит.

Не искам да обиждам педиатърката ти, но може ли така да те плаши - глупости на търкалета и на кълбета!!! #2gunfire Моята педиатърка ми обясни, че е нормално до 8-9 месечна възраст бебчовци да са нестабилни - след това вече е обезпокоително. Йоана още се климбицка като нивеляшка, а можеш да ми видиш лентичката! Седи с подпряни ръчички напред или в количката с колани, но сама - не! Показах я на педиатърката й и тя каза, че си е добре детето. Още повече, че за момиченцата  едобре да седнат малко по-късно! Спокойно!

Общи условия

Активация на акаунт