Майчинството счетоводно - 28

  • 39 495
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 133
Здравейте,надявам се ,както винаги, да получа професионален съвет от вас!!
В момента съм бременна в 6м и се осигурявам фиктивно в една фирма.
Въпросът ми е след като изляза в първия болничен 45 дни преди термина,какво ще трябва да внасям като сума пари във въпросната фирма? Само ще си плащам при счетоводителката здравните осигуровки или и нещо друго newsm78.
Това,което ще трябва да плащам,до кой период ще е-до края на платеното ми майчинство или...........
Благодаря ви предварително,дано ме разбрахте от обърканите обяснения Embarassed

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, ето и мойте  въпроси. Термина ми е на 03.07.10!
1. Кои месеци ще ми се вземат за изчисляване на майчинството ми.Притеснено ми е , защото се оказа ,че имам неплатени осигуровки от работодателя ми за 05, 06,07.м.2009г. когато бях в неплатен отпуск?-базата ти е май 09-април10 г.месеците в неплатена ще ти се смятат на 240 лв.неплатените осигуровки нямат отношение към обезщетението
2. За сега осигуровките са ми около 500лв. има ли смисъл последните няколко месеца да ме осигуряват на 600лв. примерно, зада се компенсират месеците с непл.осигуровка?-няма какво да компенсираш а и това малко увеличение за толкова малко месеци-няма смисъл
3.При изплащането на майчинството, всеки месец една и съща сума ли ще получавам или различна?
-със започването на 45 дневния ти болничен ще ти се изчисли едно среднодневно и то ще ти се изплаща според работните дни в месеца.те всеки месец ще варира по-малко




mamita_desita
,от 45 дневния нататък през двете години майчинство и 6 те месеца неплатен,зължиш само здравна,която за 2010 г е 20,16 лв

# 17
  • Мнения: 133
Elfita , много ти благодаря за бързия и адекватен отговор   bouquet
Лека вечер

# 18
  • Мнения: 264
elfita, страхотна си  bouquet Много благодаря за бързия отговор  Heart Eyes
Лека нощ!

# 19
  • Варна
  • Мнения: 437
Elfita,би ли отговорила и на моята молба,малко по-горе.Предварително ти благодаря!Хубава вечер! Hug

# 20
  • Мнения: 59
Може ли таткото да вземе бащинство ако е самоосигиряшащ се? И ако да кави документи трябват? Благодаря ви за помощта...

# 21
  • Мнения: 96
Искам да ви питам понеже нямам 18 години,ще получавам ли някакви пари за бебето и долу горе колко ще се,ако можете да ми кажете ще ви бъда много благодарна.Май месец ще ми дават болничен аз не работя какво да правя къде да занеса болничния?

# 22
  • Мнения: 44
Здравейте!
Бих искала да питам, ако сте наясно по въпроса: За времето на платеното майчинство от 2 години какъв размер платен отпуск се полага да се ползва - при всички ли е 20 дни за година? Питам това, защото на нас ни се полагаха преди майчинството още по някой ден отгоре според Колективния трудов договор.
Благодаря предварително!

# 23
  • Мнения: 471
А има ли право работодателя да ми откаже ползването на полагемия ми отпуск за 2-те години майчинство? Отпуска ми по майчинство свършва на 10.03. Накараха ме да напиша молба за платен отпуск, която ще разгледат и ще ми кажат отговора на 10-ти.това значи , че ако ми откажат трябва на 11-ти да съм на работа.За мен това е невъзможно и следователно трябва да напусна работа. Cry

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
А има ли право работодателя да ми откаже ползването на полагемия ми отпуск за 2-те години майчинство? Отпуска ми по майчинство свършва на 10.03. Накараха ме да напиша молба за платен отпуск, която ще разгледат и ще ми кажат отговора на 10-ти.това значи , че ако ми откажат трябва на 11-ти да съм на работа.За мен това е невъзможно и следователно трябва да напусна работа. Cry

работодателят може да ти откаже отпуската за 2009 г до юни 2010 г.друга по-стара отпуска не може да отказва

# 25
  • Мнения: 471
Благодаря много за бързия отговор!  Hug

# 26
  • Мнения: 96
Искам да ви питам аз сама мога ли да си плащам социални осигуровки да мога да получавам майчинство?

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Искам да ви питам аз сама мога ли да си плащам социални осигуровки да мога да получавам майчинство?

щом не работиш,ще имаш право на социално майчинство /100 лв на месец за една година/,ако доходът на човек е равен или по-малък от 350 лв бруто-отиди в районна социална служба  и разпитай за уславията и документите.има също помощ за бременност,помощ за раждан,детски надбавки-питай в социалните
само социални осигуровки не може да плаща,може само здравните.трябвало е още като си разбрала,че си бременна да започнеш работа фиктивно.за лица над 16 е възможно с медицински преглед и разрешение от родителите

# 28
  • Мнения: 96
С бащата нямаме брак,тогава какво да правим?То до 18 години нали сме осигурени всички ,само социални значи няма да мога да си плащам.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
С бащата нямаме брак,тогава какво да правим?То до 18 години нали сме осигурени всички ,само социални значи няма да мога да си плащам.

отиваш в районата социална служба  и виждаш на какво имаш право и какви документи трябва да подготвиш

Общи условия

Активация на акаунт