Е115 Е116

  • 10 811
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13 346
Също така е важно да си пускаш болничните листове в НОИ в срок, защото имаше някаква глоба, ако закъснееш.

# 16
  • Мнения: 9
А знае ли някоя мама, как стоят нещата в Испания с тези формуляри Е115 и Е116 ? Rolling Eyes   Благодаря!  bouquet

# 17
  • Мнения: 185
А знае ли някоя мама, как стоят нещата в Испания с тези формуляри Е115 и Е116 ? Rolling Eyes   Благодаря!  bouquet


Както вече писах по-рано в темата, тези формуляри вече са отпаднали. Прочети ми поста от предната страница, Испания е членка на ЕС, така че за там важи същото, което съм писала  Hug

# 18
  • Мнения: 9
А знае ли някоя мама, как стоят нещата в Испания с тези формуляри Е115 и Е116 ? Rolling Eyes   Благодаря!  bouquet


Както вече писах по-рано в темата, тези формуляри вече са отпаднали. Прочети ми поста от предната страница, Испания е членка на ЕС, така че за там важи същото, което съм писала  Hug

КУПА- да, миличка аз го прочетох, но в БЪЛГАРИЯ не са на това мнение Rolling Eyes  ,държат си на тези формуляри и това е! Rolling Eyes Може би не съм попаднала на добре осведомена служителка Rolling Eyes тъй като на теб друго са отговорили. В крайна сметка щом са отпаднали, аз няма откъде да им ги изнамеря Laughing ама реших да си попитам да не би да не съм аз нещо  не наясно Simple Smile БЛАГОДАРЯ ТИ! Hug

Последна редакция: сб, 19 мар 2011, 12:52 от @ALEKS@

# 19
  • Мнения: 185
Ами не знам, възможно е, защото и аз като ходих във Варна в НОИ служителката не беше много наясно  Rolling Eyes Но това, което съм публикувала ми го пратиха по мейл от цантралния офис на НОИ и съм сигурна, че те са запознати най-добре. Освен това към НОИ работят някакви доктори, моят личен лекар е разговарял с такъв във Варна и той му е отговорил същото.
Ти от кой град в БГ си? Можеш да пишеш мейл на НОИ, ако не си сигурна все пак, ще ти отговорят до няколко дена, ето го мейла им: Noi@nssi.bg

Дано съм ти била полезна  Hug

# 20
  • Мнения: 9
Ами не знам, възможно е, защото и аз като ходих във Варна в НОИ служителката не беше много наясно  Rolling Eyes Но това, което съм публикувала ми го пратиха по мейл от цантралния офис на НОИ и съм сигурна, че те са запознати най-добре. Освен това към НОИ работят някакви доктори, моят личен лекар е разговарял с такъв във Варна и той му е отговорил същото.
Ти от кой град в БГ си? Можеш да пишеш мейл на НОИ, ако не си сигурна все пак, ще ти отговорят до няколко дена, ето го мейла им: Noi@nssi.bg

Дано съм ти била полезна  Hug
даааа много ми помогна благодаря ти! Hug

# 21
  • Мнения: 240
Здравейте, отдавна не е писано в темата. Какво е актуалното положение с тези формуляри?

# 22
  • Мнения: 2 531
Е - формулярите са заменени с S- формуляр. Aз от Германия така и не можах да си взема , но янво като чета никъде не ги познават!
http://www.nhif.bg/web/guest/7

# 23
  • Мнения: 185
Аз вече писах и обясних, формуляри не са нужни. Ако страната е от ЕС си вземате болничен от доктора и след това документ от болницата, че сте родили, носите ги преведени от агенция на работодателя си, а той в НОИ заедно с оригиналите (на официални за съответната страна бланки) и това е.

# 24
  • Мнения: 2 531
Аз вече писах и обясних, формуляри не са нужни. Ако страната е от ЕС си вземате болничен от доктора и след това документ от болницата, че сте родили, носите ги преведени от агенция на работодателя си, а той в НОИ заедно с оригиналите (на официални за съответната страна бланки) и това е.
И това от кога е??? проблема при мен беше че в Германия нямаме личен лекар който да издаде болничен, а от болницата ми дадиха едни хвърчащи листове с дата на постъпване и на изписване и който в Бг не се признава за нищо! Но по принцип от болниците в Герания не се издават болнични /не знам в другите държави как е/

# 25
  • Мнения: 3
Здравейте! Имам следното питане и ще съм благодарна,ако някой ми даде информация. Съпругът ми работи в Чехия и има постоянен трудов договор със всички осигуровки. Налага му се операция в България. Ще му признаят ли болничният,издаден тук? Какви документи трябва да вземе от Бг?

Общи условия

Активация на акаунт