Игли си имаме, ала не сме плетачки, наричаме се храбрите шивачки-тегел номер 7

  • 96 511
  • 746
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 1 934
Това за металните части се гледа и пита на място. Обаче предвид, че офертата е от Технополис, там не са от най-осведомените точно за шевните машини.
   За този модел може да се пита във фирмен магазин на Тойота, за да се разбере достатъчно за самата машина, а иначе не пречи да се купи пак от Технополис  Peace

# 451
  • Мнения: 563
Ами и аз си мисля,че в Технополис няма да са в "час с музиката". Мисля си за този модел че ще е добър,защото дават че е с възможност на шиене на дебели материи,което означава че трябва да е по-здравичка. (уж)  Grinning

# 452
  • Мнения: 30
Имам въпрос, може да е глупав, но съм забравила Embarassed Къде се слагаше подлепващото- на мострата на предницата, нали? Става дума за сако.

# 453
  • Мнения: 1 070
Имам въпрос, може да е глупав, но съм забравила Embarassed Къде се слагаше подлепващото- на мострата на предницата, нали? Става дума за сако.
Да,точно така-на мострата. Но като слагаш ютията отгоре само я задържай за малко ,без да я местиш с движения напред и назад-така по добре залепя  Peace

# 454
  • Мнения: 1 934
Забравих да кажа за Технополис, освен че не могат нищо да ти кажат за машината, уловката беше и гаранцията.
    Аз бях много навита за една Хускварна на смешната цена от 350 лв, обаче след разговор с познат дистрибутор на Хускварна, разбрах, че тяхна машина за такава цена просто няма. Освен това гаранцията ми беше само година и то в София и ме предупреди човекът, че се чакало мнооого дълго при проблем да ти го отстранят.
   Гаранцията също е много важна-напоследък хубавите машини вървят с гаранция около 5 години и сервизът да е във вашия град.

# 455
  • Бургас
  • Мнения: 765
Технополис в момента работят с Аксиома. За по-подробна информация може да се види в техния сайт.
Последните модели на Тойота са с метални части.
Не издържах  Laughing да не пиша ! Браво на всички,много хубави неща! Аз да питам за TOYOTA какво Ви е мнението.Най-вече за това дали са с метални части,това винаги ме е притеснявало? Ако трябва да конкретизирам модел .... ето това http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside/( … 646&scenario=

Гаранцията е 5г., пише си го.

# 456
  • Мнения: X
Някой май имаше машина JANOME, какво ще споделите за нея, най-евтиния и вариант, спрямо сингер мадмоазел и евтините тойоти как е?

И още един въпрос имам, ако си купя двойна игла, може ли да се ползва за обикновена машина Сингер, която по принцип не пише, че има такава възможност. Т.е как ще се вдяне двойна игла на обикновена машина имаща прав шеф, зиг заг и разни други украсителни тигели.

Последна редакция: пт, 10 сеп 2010, 11:16 от Анонимен

# 457
  • Мнения: 146
Момичета, имам нужда от помощта ви.
Налага ми се да ползвам машина която не е моя и е от световно никому неизвестен местен производител  Laughing. Не съм работила никога с такава - от тези, на които се сменят едни кръгли части, за да се смени вида тигел.  Laughing Та така... това с тигела го оттренирах вече  Wink
Но имам един куп допълнителни крачета и приставки, които идея си нямам как да използвам.  Thinking Вкъщи машинката ми е стара и желязна, руска - прав тигел и зигзаг, та там краченцата ми бяха по-разлчни и по-малко наброй.
Прилагам снимка, за съжаление не толкова ясна колкото би ми се искало, но толкова може апаратчето ми..  Crazy
http://entertainment.webshots.com/photo/2307662770105984840SljUcx
Ако някой има идея за тези крачета/приспособления много моля да сподели за какво служат. Имам идея че евентуално номер 6 е за копчета. Номер 4 много прилича на "стандартното" краче, но има някакжо по-различно "изрязване" на отворите. Ех, ама и аз обяснявам много добре...  Blush
Предварително ви блягодаря!!
  bouquet

Последна редакция: сб, 11 сеп 2010, 01:26 от miniemouse

# 458
  • Egypt
  • Мнения: 132
miniemouse , линкът ти не ми се отваря  newsm78

# 459
  • Мнения: 146
Извинете..  Отваряше се одеве... но сега наистина не се отваря  Rolling Eyes
Благодаря Faima, че ми обърна внимание за това!
Надявам се този линк вече да е работещ... Ще го сменя и в предния пост...
http://entertainment.webshots.com/photo/2307662770105984840SljUcx
 Peace

Последна редакция: сб, 11 сеп 2010, 01:33 от miniemouse

# 460
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Момичета, имам нужда от помощта ви.
Налага ми се да ползвам машина която не е моя и е от световно никому неизвестен местен производител  Laughing. Не съм работила никога с такава - от тези, на които се сменят едни кръгли части, за да се смени вида тигел.  Laughing Та така... това с тигела го оттренирах вече  Wink
Но имам един куп допълнителни крачета и приставки, които идея си нямам как да използвам.  Thinking Вкъщи машинката ми е стара и желязна, руска - прав тигел и зигзаг, та там краченцата ми бяха по-разлчни и по-малко наброй.
Прилагам снимка, за съжаление не толкова ясна колкото би ми се искало, но толкова може апаратчето ми..  Crazy
http://entertainment.webshots.com/photo/2307662770105984840SljUcx
Ако някой има идея за тези крачета/приспособления много моля да сподели за какво служат. Имам идея че евентуално номер 6 е за копчета. Номер 4 много прилича на "стандартното" краче, но има някакжо по-различно "изрязване" на отворите. Ех, ама и аз обяснявам много добре...  Blush
Предварително ви блягодаря!!
  bouquet

1. Не мога да преценя.
2.Ограничител.На хоризонталната повърхност някъде отдясно на иглата трябва да имаш дупчица,където се завива този ограничител.Магнитния ограничител върши същата работа.
3.Краче за поръбване,фуния - подпъхваш плата и само си го обръща и окрайчва,много удобно,прави тънко фитилче.
4.Стандартно краче за зиг-заг.
5.Ограничител - отзад на колчето за крачетата има дупка,където влиза.При капитониране(прошиване на няколко слоя плат/вата с успоредни тегели) по него се водиш.
6.Краче за пришиване на копчета.
7.Плочка за зъбите.Покриваш с нея зъбите,когато пришиваш копчета или бродираш.
8.Не мога да преценя.
  Успех с усвояването на машината! Peace

# 461
  • Мнения: 226
И още един въпрос имам, ако си купя двойна игла, може ли да се ползва за обикновена машина Сингер, която по принцип не пише, че има такава възможност. Т.е как ще се вдяне двойна игла на обикновена машина имаща прав шеф, зиг заг и разни други украсителни тигели.

Не е нужно да пише, че машината шие с двойна игла. Това го може почти всяка една машина. Слагаш едната макара където трябва, а вместо втора използваш калерче със същия конец. Калерчето го слагаш на колчето за автоматично навиване, но само колкото да го държи, без да го включваш на "навиване". После двата конеца ги вдяваш в машината заедно като един (по начина, по който си вдяваш машината и за една игла), само накрая ги разделяш и пъхаш единия в едната игла, а другия в другата. Конеца от сувалката си го изкарваш отдолу по същия начин, както и ако си с 1 игла. След това шиеш Simple Smile)  Дано съм помогнала  Hug

# 462
  • Мнения: 863
Момичета, можете ли да ми покажета кройки на панталони за бременни? Съвети как да си преправя старите кройки на панталони също ще са ми от полза.
Благодаря предварително   bouquet

# 463
  • Мнения: X
Betty Boop , благодаря, а на прав шев ли трябва да е или на зиг заг, за да имитира покривен тигел?

# 464
  • Мнения: 8
Betty Boop , благодаря, а на прав шев ли трябва да е или на зиг заг, за да имитира покривен тигел?
на прав шев се слага

Общи условия

Активация на акаунт