Игли си имаме, ала не сме плетачки, наричаме се храбрите шивачки-тегел номер 7

  • 96 450
  • 746
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 1 934
Без да съм веща по въпроса, си мисля, че първата програма е логично да е за прав тегел. А другите програми просто ги тествай на парче плат и така ще видиш коя програма каква е.
  На по-новите машини има картинки с номера на програмата и вида тегел, нарисувани на самата машина, за да не ти се налага да вадиш книжката  Peace

# 481
  • Мнения: 563
Искам да ви питам,някой виждал ли е многоцветен конец? В смисъл на една макара да е и през определени см. цвета да се променя.

# 482
  • Мнения: 95
Искам да ви питам,някой виждал ли е многоцветен конец? В смисъл на една макара да е и през определени см. цвета да се променя.


Да, има такива конци! Просто трябва да провериш в кинкалериите!  Peace

# 483
  • Бургас
  • Мнения: 190
аз пак да питам за програмите за шиене понеже нямам оверлог кой зиг заг да използвам,има обозначен с прекъсната линия,а другия е (незнам как да го обясня)висок бод,нисък бод

# 484
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Момичета, влизам с един въпрос към варненки в тази тема - търся къде да ми облекат копчета, но по-голям размер (54 поне).
Ако някоя от вас може да ми помогне, ще съм много благодарна. Flutter

# 485
  • Мнения: 0
Момичета, приемате ли нови сред вас? А има ли такива, които се занимават с шиене на бельо? Ще ми е приятно да обменяме опит и идеи!!!

# 486
  • Мнения: 146
Хахах - има такива, които опитват  Grinning Blush
 Peace

# 487
  • Мнения: 0
Е хайде де, какво опитват? Да кажат! То и аз сьм лаконична, но все пак от днес сьм в този форум... Wink Аз в момента експериментирам с вьлна, в сьчетание с дантела / вьлната е тьнка и с еластан, доста време я тьрсих тази материя/ И понеже ми е писнало от старите модели, сега изцяло сменям стила, дори етикета си сменям,  и сьм решила да работя всеки модел като за мен, за моя вкус. Пьк да видим какво ще излезе...

# 488
  • Мнения: 146
Eeee bobi*** ти си доста напред с материала. Аз експериментирам с модели от фин памук(но не трико) и ми е доста интересно, но за съжаление трудно намирам качествени материали за бельо по магазините на дребно... А за мен качеството на материала е много важно. Това с вълната звучи много интерсно особено в съчетание с дантела, мен лично идеята доста ми допада... Доколкото долавям от написаното, май се занимаваш с това професионално... Така че едва ли бих могла с нещо аз да съм ти от полза, по-скоро май ти на мен  Embarassed
Успех и ще се радвам ако споделиш повече детайли и може би някоя снимка...  Peace

# 489
  • Мнения: 0
Mini, радвам се , че имаш сходни интереси с моите! Честно казано, ако всеки ден правиш едно и сьщо нещо, малко се задрьстваш и имаш нужда от нови идеи, при мен е така. Снимки не зная дали мога да пращам, мога поне да опитам после. Дай и ти! Фин памук звучи интересно, а ти какьв тип точно неща правиш - боксерки, бодита, ? Ще ми е интересно ...

# 490
  • Мнения: 959
Момичета здравете, аз не съм шивачка и изцяло съм скарана с това изкуство, но се налага да си ушия едни неща (естествено ще ги дам на шивачка), но трябва да и ги занеса заедно с койката, а немога да намеря такава в нета. Та въпросът ми е, може ли да се намери кройка на ето това нещо http://www.modavip.com/productdetails.aspx?vid=15&podvid=110&id=415 или нещо подобно на това, че ни трябва такова облекло за след 2 седмици?  Praynig
Благодаря ви предварително  Hug

# 491
  • Мнения: 1 070
Момичета здравете, аз не съм шивачка и изцяло съм скарана с това изкуство, но се налага да си ушия едни неща (естествено ще ги дам на шивачка), но трябва да и ги занеса заедно с койката, а немога да намеря такава в нета. Та въпросът ми е, може ли да се намери кройка на ето това нещо http://www.modavip.com/productdetails.aspx?vid=15&podvid=110&id=415 или нещо подобно на това, че ни трябва такова облекло за след 2 седмици?  Praynig
Благодаря ви предварително  Hug

Като гледам картинката това си е боди с клин, евентуално съединено, като в съединителият шев има поличка, за която даже и не трябва кройка.
Че тя каква е такава шивачка като не може кройка да вади? А и това е просто нещо, което само с измерване може да му се смъкне кройката, още повече че е и ластично (бодито и клина няма как да не са )
Според мен си потърси друга шивачка, тази ще е някоя.... как да кажа.... То с кройка всеки може да го ушие.

И да добавя, понеже виждам, че това е екип за фигурно пързаляне, където се подразбира че изделието ще е подложено на доста разтягане тази шивачка дали е наясно, че трябва да се шие със специални конци за трико и игла също? Тя щом не може кройка да вади, сигурно и това не знае? Иначе ако се шие с обикновени конци ще се разпори при първият шпагат на детето.

А твоето детенце състезание ли ще има?

# 492
  • Мнения: 959
Момичета здравете, аз не съм шивачка и изцяло съм скарана с това изкуство, но се налага да си ушия едни неща (естествено ще ги дам на шивачка), но трябва да и ги занеса заедно с койката, а немога да намеря такава в нета. Та въпросът ми е, може ли да се намери кройка на ето това нещо http://www.modavip.com/productdetails.aspx?vid=15&podvid=110&id=415 или нещо подобно на това, че ни трябва такова облекло за след 2 седмици?  Praynig
Благодаря ви предварително  Hug

Като гледам картинката това си е боди с клин, евентуално съединено, като в съединителият шев има поличка, за която даже и не трябва кройка.
Че тя каква е такава шивачка като не може кройка да вади? А и това е просто нещо, което само с измерване може да му се смъкне кройката, още повече че е и ластично (бодито и клина няма как да не са )
Според мен си потърси друга шивачка, тази ще е някоя.... как да кажа.... То с кройка всеки може да го ушие.

И да добавя, понеже виждам, че това е екип за фигурно пързаляне, където се подразбира че изделието ще е подложено на доста разтягане тази шивачка дали е наясно, че трябва да се шие със специални конци за трико и игла също? Тя щом не може кройка да вади, сигурно и това не знае? Иначе ако се шие с обикновени конци ще се разпори при първият шпагат на детето.

А твоето детенце състезание ли ще има?


Мерси за разяснението, да на 21ви декември му е първото състезание. А самото костюмче е от дебелия плюш (такава трябва да е материята). Сега ще разпечатам снимката и ще ходя с нея при друга шивачка утре направо с детенцето за да му вземат и мерки. А за конците, идея си нямам какви трябва да са, но предполагам, че някоя професионална шивачка би трябвало да знае. Пак благодаря за отговора   bouquet

# 493
  • Мнения: 1 070
Да, професионалната шивачка трябва да знае. Успех на състезанието и да се похвалите после!

# 494
  • Мнения: 27
Помощ! newsm17 newsm17 newsm17 newsm17
Може ли храбрите шивачки да ми помогнат  newsm78
Трябва да си покрия ъглов диван, но никъде не мога да си намеря кройки за холов ъгъл. Дори не мога да видя и свестни готови калъфи в нета.
Доста изчетох и в този форум, но не открих нещо, което да ми свърши работа... Виждам, че сте големи майсторици и затова ви моля да ми дадете някакви идеи, ако не намеря готови кройки да си изготвя такива...
Предварително благодаря, а ако успея да се преборя с този проблем, ще сложа и снимки newsm10

Общи условия

Активация на акаунт