Игли си имаме, ала не сме плетачки, наричаме се храбрите шивачки-тегел номер 7

  • 96 474
  • 746
  •   1
Отговори
# 525
  • русе
  • Мнения: 643
може  ли и аз при вас
макар да не съм се занимавала от доста време с това си ми остава тръпка  и ще ви следя Peace

# 526
  • Мнения: 82
Здравейте! Днес купих плат и ще пробвам да направя на малката брич панталон.Някои знае ли как се крои такова нещо?

# 527
  • Мнения: 902
Попаднах на един термин на англ. език - princess seam
http://en.wikipedia.org/wiki/Princess_seams и се чудя има ли някаква дума на бълг., която да се използва като еквивалент?
 

# 528
  • Мнения: X
l`ange да казва се линия Принцес/а и е шевът свързващ раменна свивка(но трябва да има такава там, да не е преместена другаде) и талийна при блузите.

# 529
  • Egypt
  • Мнения: 132
Попаднах на един термин на англ. език - princess seam
http://en.wikipedia.org/wiki/Princess_seams и се чудя има ли някаква дума на бълг., която да се използва като еквивалент?
 
Това  са шевовете на изделията с кройка редингот.

Здравейте! Днес купих плат и ще пробвам да направя на малката брич панталон.Някои знае ли как се крои такова нещо?
Крои се по кройка на прав панталон, скосява се от коляното до подгъва, и се разширява доста в горната част на бедрото.

Здравейте
пускам един линк към епизод на "Стъклен дом" тъй като не можах да направя копи и пейст като снимка. На 1,03 минута Яна Маринова е със страхотна рокля, сиво лъскава. Някой има ли си на идея как се крои
Роклята е сложна, но има вариант  да стане по лесния начин. Ако не си се отказала ми пиши, за да нарисувам кройка и да обясня  Peace

Привет на новите попълнения, но нещо темичката заглъхна напоследък. Аз нямах време да отговарям на въпроси, и се извинявам на писалите ми на лични- започвам да им отговарям сега Heart Eyes

# 530
  • Мнения: 662
Здравейте момичета! Hug
По традиция, както всяка година, така и през тази ще имаме сериозна нужда от вашата подкрепа и творческа помощ за благотворителните базари на Фондация "Движение на българските майки"! Без вашите творения не бихме успяли да ги организираме.
Ето и темата, с официалната информация и всички изненади, които сме подготвили тази година...силно се надяваме, че освен помощта ви, ще посетите и самата инициатива! Очакваме ви!!!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=532626.0

# 531
  • Мнения: 226
Роклята е сложна, но има вариант  да стане по лесния начин. Ако не си се отказала ми пиши, за да нарисувам кройка и да обясня  Peace

faima, аз също бих искала да видя кройката, защото роклята е убийствена  Crazy

# 532
  • София
  • Мнения: 2 437
Момичета, имам нужда от помощ.


Знаете ли от къде мога да купя обръчи за рокля ?

# 533
  • Egypt
  • Мнения: 132
Dachy, пробвай в булчинските магазини и ателиета. Би трябвало да се продават на метър и в големите кинкалерии.

# 534
  • Мнения: 1
Здравейте момичета!Поздравления за търпението и желанието вложени,в това ,което правите!Ето и нъаколко мои неща:http://lillit7.snimka.bg/hobby/made-by-me.548301.21394376

# 535
  • Мнения: 1 934
Лилит, чудесни са творенията ти  Simple Smile

# 536
  • Мнения: 85
Здравейте, момичета!Изгубих се за известно време и едва смогнах да ви стигна.Такива красоти сте публикували, че се чудя от къде да започна Simple Smile

faima, благородно ти завиждам за умението да работиш така професионално с трудни материи като сатен.Аз за съжаление така и не заобичах този плат, просто защото ми е много труден за работа.Но ако някога все пак реша да опитам, поне ще знам към кого да се обърна за съвет Simple Smile
lina kaz, надникнах в кулинарната ти тема и не мога да реша, коя от невероятните рецепти да изпробвам най-напред  food002
Lei@, карнавалният костюм е невероятен.Браво!
KetiK, пачуърк изделията ти са като извадени от приказка.Не мога да спра да им се наслаждавам.И аз правя опити, които в сравнение с това, което ти правиш, са направо смешни, нооо имам огрооооооомно желание да се усъвършенствам LaughingОт къде купуваш подходящи платове, че на мен ми е много трудно да намеря такива?
298, може ли и аз да надникна в стаичката ти за шиене? Blush
Silveto..., Betty Boop, поздравления за способността ви да правите толкова красиви неща и то без кройка!
янка милкова, qni4ka05, много сладки детски дрешки.qni4ka05, Честит оверлог, желая ти много осъществени идеи  bouquet
mirawushu, банският е невероятен!
MIM AR, много ми хареса пеперудата.Мисля да си открадна идеята Laughing
Lillit7, кафявата блуза е прекрасна!От къде мога да намеря кройка на такава?

На новодошлите welcome

 И сега няколко питанки от мен:Някой шил ли е кожен панталон тип клин.Трябва ли страничните шевове+седалищния да се подсилят с нещо, за да не се нацепи кожата от силния опън.Иска ми се да избегна минаването на лицев шев, който би бил добър вариант.
 Втората питанка:Някой има ли делим манекен (този, които става за 3 размера), та да сподели наблюденията си?
 И третата питанка (за сега)-Знаете ли, къде мога да поръчам текстилни етикети.Евентуално координати на фирма?
  
Лека нощ от мен и до скоро Hug

# 537
  • София
  • Мнения: 2 437
Indiqnica,   виж тук http://www.nitex-bg.com/acsesoari.html Намерих ги, докато ровех за обръчи за рокли  Laughing

Аз нямам кога да обикалям по магазини и ателиета и очаквах, ако някой знае точното място  Confused Или ако имате идея как мога да направя нещо, като обръч на детска поличка  Rolling Eyes

Сега се разрових в темата и така ме засърбяха ръцете пак да започна да шия Simple Smile Имате ли представа къде могат д ами ремонтират шевната машина? Преди години се развали и аз просто така я оставих...а сега ме запалихте пак да започна Simple Smile

# 538
  • Egypt
  • Мнения: 132
Dachy, тогава пробвай в улея на хастарната пола за обръча да вкараш няколко от тия свръзки (свински опашки дето им викат):

Отрежи края с дупката, а острия край използвай за натикване, и така няколко последователни опашки, застъпени една с друга. Такива свръзки има във всеки магазин за електрточасти, кабели, осветителна тела. И трябва да са от дългите, поне 30 см.

Indiqnica, много зависи каква ти е кожата за панталона. Ако е от по- твърдите и нееластични- трябва да има лицев. Ако е от меките с по- голяма еластичност- няма нужда.
Текстилните етикети най- евтино излизат да се поръчат в Турция, по принцип там, където продават шивашки материали на едро и зареждат от Турция, правят и такива етикети, но трябва да поръчаш минимално количество, към 1000 бройки, иначе излизат много скъпо. Ако пък ти трябват малко бройки има друг вариант- печат върху сатенени ленти, 10 м излизат към 5 лв. За манекена- отначало и аз бях много ентусиазирана, помагат много, когато шиеш по поръчка, но аз нямах време да го намествам, и си карах с обикновения черен витринен манекен.

Lillit7 , и аз веднага я хареса кафявата блуза, много обичам такива кимона.

# 539
  • София
  • Мнения: 2 437
faima , страхотна идея! Благодаря!
Това ми се вижда в пъти по-добро решение за случая, отколкото обръчите!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт