минерална вода преварена

  • 6 062
  • 78
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 75
Привет дами,
Не знам дали тук трябва да попитам,но синът ми е на 1г и 5 м и не желае да пие вода.опитвала съм какво ли не,но чиста вода не пие?Когато го насиля с лажичка започва да се дави?Знам че водата е много важна за развитието му,но вече не знам какво да сторя,моля ви помогнете

# 46
  • Мнения: 15 379
Насилието до нищо добро няма да доведе!
Детето ще пропие вода тогава, когато иска и му е нужно.
Ако яде супи, достатъчно плодове и зеленчуци това означава, че му е достатъчно.
С насилие нищо няма да постигнеш.
Предлагай постоянно вода, ако има нужда ще пие без да го подканяш.

# 47
  • Мнения: 75
благодаря,постоянно му давам млека,сокове,4ай,но явно тои сам си избира какво да пие и какво не.Още веднъж благодаря

# 48
  • София
  • Мнения: 44 354
е ако пие млека, чайове и сокове... явно си набавя нужното Wink
не го мисли толкова - ако иска ще пие...най-вероятно лятото в жегите все ще почне и вода да пие.

# 49
  • Мнения: 31 399
Ще пропие не се притеснявай.
По темата минерална вода не се преварява.

# 50
  • Мнения: 253
И ние до ден днешен не искаме да пием вода,но за сметка на това пие по 200мл сокче всеки ден и супички ядем.
Вероника,откакто навърши 3месеца започнах да и давам Девин Изворна,но без да я преварявам  Peace

# 51
  • Мнения: 75
И ние до ден днешен не искаме да пием вода,но за сметка на това пие по 200мл сокче всеки ден и супички ядем.
Вероника,откакто навърши 3месеца започнах да и давам Девин Изворна,но без да я преварявам  Peace
на колко е дъщеричката ти?Притеснява ме факта че моя син е с дцп и пие много лекарства,а лекарите настояват да пие много вода.


о,извиняваи сега видях че е на 8 месеца-жива и здрава да ти е и много да те радва  bouquet

# 52
  • Мнения: 83
Да разбирам, че се дава преварена чешмяна вода или изворна без преваряване, а само еднократно кипване.

И веднъж преварена вода не се преварява повторно.
тоест е грешка, че преварявам изворна Девин за моя бебешок и още по-голяма грешка като я претоплям за храненето ( тя е на АМ).
Тоест за всяко хранене на 3-4 часа трябва да се сещам 1 час по-рано да преваря само по 100 мл. вода, за да изстине?

Поправете ме където греша!

# 53
  • София
  • Мнения: 15 287
тоест е грешка, че преварявам изворна Девин за моя бебешок и още по-голяма грешка като я претоплям за храненето ( тя е на АМ).

Нито едното е грешка, нито другото.

# 54
  • Мнения: 83
 Peace Вече съм спокойна Simple Smile Май по-добре да не чета, че повече се обърквам... То колкото майки, толкова и идеи  newsm78

# 55
  • Мнения: 9 471
Няма нужда да преваряваш минералната вода!Преварявам единственно чешмяната.

# 56
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 616
С каката преварявах чешмяна първия месец. После започна да пие изворна вода, непреварена. С такава правех и АМ, дори не съм я затопляла.
Бебето сега не пие вода, не правя и АМ, но бих използвала пак изворна непреварена вода.

# 57
  • Мнения: 83
Има резон, особено след всички промоции докато бях бременна , че изворна девин се пие и без преваряване, но е чудя щом нямам доверие на повечето бг производители за качеството на стоката, тъй като липсва контрол и след случаи при други марки където бе доказано, че водата не еминерална и е бутилирана дори не обикновенна чешмяна, а вода от напълно неконтролирани и проверени водоизточници, то защо да се доверя на 100 % на Девин, когсто става въпрос за здравето на детето ми?
Ако не открия реална причина, че преваряването на изворна вода е лошо, ще си правя усилието, макар че ме мързи  Peace

# 58
  • София
  • Мнения: 44 354
като нямаш довореие на девин си купувай вода на хип.
а каква реална причина чакаш да откриеш...недай боже нещо да му стане на детето ли?

# 59
  • Мнения: 83
ЕЕЕ  Joy - да, аз съм майка убийца! Я, стига. Приема се, че преваряването на вода убива микробите, то следва че когато не я преварявам вероятността да навредя е по-голяма. Изворната вода е с изключително ниска обща минерализация, тоест тезата за опасност от опасно покачване на минерализацията отпада!
Детенцето ми все пак не е на годинка и два месеца няма - така че не виждам нищо нередно в това да му спестявам все още част от микробите - евентуално.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт