Почвам да се чудя..

  • 2 913
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 622
Здравейте момичета
От известно време правим опити за бебе, за сега 5 неуспешни месеца, така че този се запасих с тестове за овулация. Днес ми е 12 ден все още няма втора черта.
Забелязвам обаче, че всеки месец имам болка в левия яйчник.
Възможно ли е всеки месец само този яйчник да прави яйцеклетка или това е по-скоро някаква физиологична реакция.
Преди време ходих на гинеколог, тогава не видяха нещо обезпокоително, но сега, когато правим бебе и се "прислушвам" в тялото си, ми се струва малко обезпокоително.
Другото ми питане-болката в гърдите признак на овулация ли е или на отминала овулация. Всеки месец имам много силна болка в гърдите от един момент нататък и от прочетеното по въпроса не разбрах симтом все пак на кое от двете е.
Благодаря ви за отговорите.

# 1
  • Мнения: 1 574
аз овулацията си я познавам по течението ,винаги 1 вия ден е прозрачно ,после става гъсто бяло това е овулацията ,наблюдавай се дал;и си по влажна от обикновено и ще разбереш.

# 2
  • Мнения: 1 622
В интерес на истината нямам течение. Може да нямам и овулация.
За това си взех и тестовете, за да проверя какво става.
Ако и този месец няма нищо, почваме изследвания.

# 3
  • София
  • Мнения: 36 171
В интерес на истината нямам течение. Може да нямам и овулация.
За това си взех и тестовете, за да проверя какво става.
Ако и този месец няма нищо, почваме изследвания.
В домашни условия О. се доказва само с Тестове за О. + Измерване на БТ.
Тестовете само показват кога да се очаква О., но не ти гарантират, че ще има такава.
БТ показва кога е била О.

# 4
  • Мнения: 624
Ripple Аз също ползвам тестове за овулация. Първия път видях наситена втора черта на 14ти ден, а този месец на 15ден. Не бързай с изводите, може просто да си с по-късна овулация.

# 5
  • Мнения: 1 622
Днес ми е 13 ден от началото на цикъла, ще направя теста към обяд и ще видим.
Запасила съм се с няколко кутии тестове, така че ще правя до следващия цикъл ако трябва, за да видя дали в някакъв момент ще се появят две черти.
Не искам ца чакам цяла година, доколкото четох се започва със спермограмата, така че....ще действаме.
Може и да "прекалявам", но поне да знам, че правим каквото можем.

# 6
  • Мнения: 2 590
Ripple,теста за О се прави следобед. Да не си пила много течности преди това и да не си ходила по малка нужда поне 2-3 часа.

# 7
  • Мнения: 1 622
Това за следобяда не го знаех.
Моите тестове са Оview и пише да се правят между 10 и 18 часа. (май така беше)
Днес ще го направя следобяд.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Ripple,и аз съм на тестовете на oview,генеколожката ми каза да ги започна на 11-ят ден от цикала,днес ми е 12-ят след тези 11 дни и няма втора черта. много е веройятно О да ми е точно след цикала за това ще изчакам да проверя и тогава ако няма ще отида на пак на генеколг.така че се безпокой,може да не си като повечето жени.между другото направих теста преди малко и пак показа една черта

# 9
  • Мнения: 1 622
успех, армира.
не вярвам при мен овулацията да е след цикъл, точно заради болката в гърдите ми, която започва някъде 16-17 ден и продължава до самия цикъл.
но ще видим.
аз взех тестове на овю, защото за дбест бях чела, че не винаги са верни.
нещо съм се поизнервила-само се чудя боли ли ме нещо, отляво, отдясно, гърди, слуз има ли, просто ужас вече))))

# 10
  • Мнения: 1 622
Днес  ми е 14 ден от последния м.ц. и имам всички признаци на овулация, но категорично отрицателен ову тест.
При един 27-28 дневен цикъл кога най-късно може да настъпи овулация и яйцеклетката да е годна за оплождане?
Имам някакъв спомен от четенето, че дните от овулацията до новия цикъл не трябва да са по-малко от 12, причините бяха обяснение.
Има ли някой с късна овулация от гл. т оставащото време до новия цикъл?

# 11
  • Мнения: 583
Моят цикъл е 27-28 дни.  Този месец ми отчете положителен ову тест на 16 и 17-тия ден, а БТ се покачи на 17-ия. Доказано и от доки, че съм в овулация 17тия ден от цикъла. Това означава, че съм с късна овулация и с къса ЛФ. Пия утрогестан.
При първата ми бремемност съм била по същият начин, тъй като докторката ми беше казала, че съм забременяла по късно...

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Ripple,моля те да разбереш че не е задължително овулацията ти да е точно  тогава,може да е друг ден,не се безпокой излишно и си я проверявай докато не даде две чертички

# 13
  • Мнения: 583
И да ти кажа, че няма смисъл от ову-тестовете без да мериш БТ.

# 14
  • Мнения: 1 622
Моят цикъл е 27-28 дни.  Този месец ми отчете положителен ову тест на 16 и 17-тия ден, а БТ се покачи на 17-ия. Доказано и от доки, че съм в овулация 17тия ден от цикъла. Това означава, че съм с късна овулация и с къса ЛФ. Пия утрогестан.
При първата ми бремемност съм била по същият начин, тъй като докторката ми беше казала, че съм забременяла по късно...

Утрогестана заради късата ЛФ ли пиеш?
Не съм мерила до сега БТ, но от следващия месец ще почна.
При първата си бременност забременях от първия месец, но или овулацията ми е била ранна, или късна-11, 12 ден или 18, 19, защото бяхме заедно само уикендите.
Тогава не съм имала време да го изчислявам толкова.
Така или иначе, ще видим сега накъде вървим.

Общи условия

Активация на акаунт