Бебешка близнашка тема XVIII

  • 42 895
  • 1 167
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 376
Тема на броя - яслите Simple Smile Толкова актуална и гореща  Sunglasses

Предполагам (почти) никой не спори, че най-добре за децата е да си ги гледа мама колкото може по-дълго. Само че изниква въпросът какво да се прави, ако трябва да се ходи на работа по финансови причини или за да не се загуби работата. На мен ми се налага да тръгна скоро на работа и му хвърлих канско мислене по този въпрос. Преди да ви изчета вас бях решила, че по-добрата алтернатива пред това да ги гледат баби и детегледачки е яслата. Ами така де - хубаво, нямали нужда от социализация дребосъците; ама нали имат нужда от разнообразие и яко търчене? Никоя баба или детегледачка няма да е в състояние да ги сваля и качва на ръце, нито да тича като подивяла на площадката подир единия и другия в двете посоки едновременно. Това си го вършим единствено ние, и то щото сме тренирали откак са се родили, а и щото нямаме друг избор Simple Smile В яслата също имат тренинг, имат и дворче, където да играят, имат различни играчки, от тези вкъщи; пък другарчетата са също някакъв бонус. Ако трябва да седят затворени вкъщи с някого и да ме чакат да ги извеждам след работа, и децата, и аз, ще се побъркаме.

И сега, след като написах горното, пак отивам да му хвърля една доза мислене по въпроса, щото продължава да ми се седи вкъщи при децата, ама за момента не виждам какъв избор имам освен да се върна на работа Cry Cry

# 31
  • София
  • Мнения: 1 103
 Щe взeма да сe обидя, чe пак ни няма на 1-ва страница. Майтапя сe  Mr. Green Е всe пак ако рeшитe да ни включитe : Росeн и Даниeл 16.01.09 (19.03.09)

 Ниe ползвамe кухнята на мама Люси и смe много доволни. Всичко си изяждат и за ощe питат. Ако трябвашe и да им готвя щeшe да ми дойдe съвсeм нанагорно.
  За яслата аз мисля, чe няма да e злe да ги пусна от сeптeмври понe на 1/2 дeн, чe да мога да поработвам почасово. Ама има два проблeма: първия e, чe ощe нямамe ваксини и аз сe ослушвам защото нeщо съм сe шубeлисала заради възможни странични eфeкти: втория e, чe като накарах мъжа ми да ги рeгистрира в сайта нe са му излeзли двeтe най близки  градини по мeстоживeeнe, а за eдната съм сигурна, чe има ясла защото аз самата съм я посeщавала прeди около 30 години. Послe разбрах, чe май нe всички са включeни в систeмата и щe взeма да отида на място някой дeн.

# 32
  • Мнения: 1 895
Напоследък лудницата ми е в повече и не успявам да следя списъците! Който иска да бъде добавен някъде - да ми драсне ЛС Peace

# 33
  • Мнения: 359
мирамар, в системата излизат ОДЗтата за набор 2009 (ОДЗ= ясла+градина)

Имам същите мисли и страсти като Гризката.  Ако намеря детегледачка за около 600лв + майка ми (безплатен лукс)...и двете да си поделят грижите, ще могат да ги качват свалят и търчат след тях. Но зимата ще е ад- от сега ги виждам, че подивяват на едно място при лошо време. Само аз мога да се оправя ! Ходим на гости, по молове, подмятам ги във въздуха, возиме се на одеало по паркета, въртим капачки по пода....Майка ми абсурд да се прави на шут като мен.

Последно съм намислила да ги пусна от септември-края, за 1/2 ден...така няколко месеца. В обедната почивка ще ги мятам вкъщи- с майка ми да спят следобедно, и после към 17ч се прибирам и почваме игрите. Ако боледуват - ги спирам за зимата, някакси.
Абе вашите мъже мислят ли по тези въпроси? Моят имам чувството , че си счита това за мой проблем?! И почвам да набирам...

# 34
  • Мнения: 7 803
моите ходеха детегледачка, а не детегледачка да идва унас  Peace

# 35
  • Мнения: 3 376
Венче, няма начин мъжът ти да разбере твойте притеснения по въпроса. Моят отдавна ме навива да се връщам на работа, макар и без да настоява. Ако от него зависи, вече е готов да ги праща на ясла. С което не го обвинявам в безотговорност, но просто няма да седне да се притеснява като нас дали ще се адаптират, дали ще ги хранят добре, и пр. За него, а сигурно и всички мъже, щом са достатъчно големи за ясла, значи няма проблеми да ги пращаш.

Дъмпер, а каква е разликата дали ще ходят те в детегледачката, или тя у вас?

# 36
  • Мнения: 7 803
1. не са си вкъщи
2. има непознати играчки
3. излизат в двора на къщата
4. има други деца
5. хранят се с други храни
6. свикват да са самостоятелни
като в яслата си е, но по-лабаво. не ги държи така изкъсо. водя когато аз преценя и взимам когато аз искам. плащам на час и не съм длъжна да ги водя все ден и взимам бележки от доктор

# 37
  • София
  • Мнения: 3 414
Моя мъж мисли,затова и още не са на ясла.Сега вече аз мисля как да ги разкарам 1-2 часа той казва ако издържаш ги гледай ако не както искаш частна държавна клуб.Детегледачката я имаме,ама това не спасява на 2,9м,те искат друго.

# 38
  • София
  • Мнения: 725
Туй с детските ясли и мене вече ме интересува,въпреки че сме по малки от вас.  При условие, че от доста години  все се ровя в нета и уж съм в час с компа и нета горе долу туй с класирането за ясли и градини не съм в час въобще Embarassed. Регистрирах се  някак си.....гледам днес сме в списъка с чакащи, ама какво означава това? Имаме 10.2 точки, това добре ли е или е зле...? трябва ли да ги записвам веднага или мога  да изчакам още време за реша да ходят или не на ясли?
Ох, имам още въпроси, но май ще ги оставя за после.................... Naughty

# 39
  • Мнения: 3 638
И аз съм определено "за" яслата след една определена възраст, ощоло 2 годинки е идеално, според мен.  Simple Smile Дадох си сметка като ги заведох моите в яслата и толкова им хареса, че веднага ме зарязаха и като отидох да ги взема не искаха да си тръгват  Grinning
Все пак друго си е, виждат нови лица, научават нови неща, играят нови игри...И най-хубавото е, че вечер се прибират уморени и право в креватите  Party

# 40
  • София
  • Мнения: 3 414
Фата аз съм пропуснала че ходите на ясла,как е при вас в колко отиват колко деца са и тн.....?

# 41
  • Мнения: 291
както писах и в другата тема ,моите са на ясла 2 ден.Жорко си играе и му е интересно но Цвети плаче много не се заиграва и тревожи брат си.Вчера като първи ден ми казаха да ги оставя цял дел ден.да ама не ,като им облекли пижамките и голям рев че ходих си ги взех.При нас децата са кът.Яслите и градините празни.В нашата група са 8 деца с моите.Давайте ги при нас в провинцията толкова ще ви се зарадват и ще ги гледат като свои:)

# 42
  • София
  • Мнения: 803
plampetq това е актуално предложение при тази липса на места в заведенията и при тези задръствания сутрин , може да се окаже че е по-добре при вас да ги пратиме  Laughing Laughing Laughing А и Узи имаше предложения за седмичен детски СПА туризъм , задължително с преспиване , което предполага сезонно да си ги прибираме  dancing dancing dancing travel

# 43
  • Мнения: 2 950
Туй с детските ясли и мене вече ме интересува,въпреки че сме по малки от вас.  При условие, че от доста години  все се ровя в нета и уж съм в час с компа и нета горе долу туй с класирането за ясли и градини не съм в час въобще Embarassed. Регистрирах се  някак си.....гледам днес сме в списъка с чакащи, ама какво означава това? Имаме 10.2 точки, това добре ли е или е зле...? трябва ли да ги записвам веднага или мога  да изчакам още време за реша да ходят или не на ясли?
Ох, имам още въпроси, но май ще ги оставя за после.................... Naughty

Щом сте чакащи, означава че имате някакво място, нали? На кое място сте? С 10,2 т трябва да сте много напред. Това означава, че ще ви приемат от септември. Сега не се записва. Класирането е на 23 април. След това се изкарват списъци на приетите и тогава отиваш в градината с документите да ги запишеш. Това е  Hug

# 44
  • Мнения: 3 376
Ама това всяка седмица ли (прибирането)?  hahaha

Деси, не съм сигурна вече в това сигурно приемане за близнаци. Снощи като влязох в ИСОДГ ми се уплаши окото. За всяко ОДЗ, обявило прием, една огромна опашка чакащи с по над 10т. Повечето, естествено, са близнаци. На много места броят им надхвърляше обявения прием по социални точки. Най-добре си следете кандидатурите, да не се получат неприятни изненади.

Общи условия

Активация на акаунт