Бебешка близнашка тема XVIII

  • 42 853
  • 1 167
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 414
Гризката точно това гледах и аз,при нас положението е на кантар.Може и да не влезнем за септември ooooh!

# 46
  • Мнения: 4 308
И на мен там ми е болката - яслите.
Регистрирах се в интернет и за едно място в яслата ще се борим с още 4 двойки близнаци. Като преди това от сигурно влизащите с 10+ точки има още две двойки Rolling Eyes.
Двуомя се, но реших да подам, пък ако ни класират - ще мислим двойно. Мъжът ми е по-скоро против яслите.
Ако ги запиша септември на ясла, ще са на 2,5 г. Като навършат 3 г. мога ли да ги прехвърля в градина? Или трябва да си изкарат цялата учебна година?

# 47
  • Мнения: 3 376
В "нашата" ясла, т.е тази, дето ми е близо до работа, обявили нулев прием. А другите две, дето са в нашата община, са ми много далече и предпочитам да кандидатствам в съседната община. Там обаче нямам териториални точки, така че рискуваме да изпаднем  ooooh!

Дъмпер, много гот звучи това с бавачката - забавачка. Жалко, че в бг няма подобни. Само че ако ходиш на работа с нормирано раб време, пак става същото като със стандартните ясли - водиш ги и ги взимаш всеки ден по едно и също време. Няма мърдане. Ти си на пълен раб ден, и те сзъщо  ooooh!

# 48
  • Мнения: 154
И аз съм определено "за" яслата след една определена възраст, ощоло 2 годинки е идеално, според мен.  Simple Smile
И моето мнение е същото по въпроса с яслите.
А иначе нашата жена,която идва да ги гледа, работи в ясла и с нея сме си говорили и тя същото го казва след две годинки са готови за ясла.А жената е опитна и успява да се справи с двамата,учи ги на много неща,пее им песни и не спира да им говори и обяснява,даже и навън ги води и те я слушат.Не както като са с мен,да ме правят луда калинка и да търчат в две различни посоки.
Верата,ако е ОДЗ след яслата си отиват на градина,но от септември доколкото знам.Дано не те подвеждам Hug

# 49
  • Мнения: 4 308
Как преживяхте раздялата, бе хора? Направо ми се свива гърлото като се сетя и тайно се моля септември да не ни приемат Sad.

# 50
  • Мнения: 7 803
оооооо чакай да посвикнеш няколко дни без тях, да вдъхнеш свободата, да си летиш волно, а видиш ли че и на тях им харесва, вече нямаш угризения  Peace
Гризката, ми за който бачка няма как, но пак сама си избираш времето, не си длъжна точно в 5 или 6 да го вземеш. ако закъснееш никой не те гледа на кръв или да ти подмятат, че твоите са последни. нашата работеше от 6 до 20 часа  Peace

# 51
  • София
  • Мнения: 3 414
Егати мазохистката е била вашата #CrazyДъмперитке.
Верата и аз така като теб бях ама сега ме е яд че не ги записах формално и като имам работа или не издържам на писъците да ги пратя поне за час два.
При нас 8 места редовни и 6 социални.Ники ми е номер 6, ooooh!

# 52
  • София
  • Мнения: 725

Щом сте чакащи, означава че имате някакво място, нали? На кое място сте? С 10,2 т трябва да сте много напред. Това означава, че ще ви приемат от септември. Сега не се записва. Класирането е на 23 април. След това се изкарват списъци на приетите и тогава отиваш в градината с документите да ги запишеш. Това е  Hug
[/quote]
на 7 и 8-ма позиция сме.....не мисля, че съм готова да ги пусна от септември, те тогава ще са на 1 годинака и 3 месеца. Дано майка ми приключи нейната работа и се включи, ако ли не...............незнам newsm78
Ако сме класирани трябва ли да се записвам ако не искам от тази година или мога да се откажа без това да рефлектира за бъдещо класиране догодина, когато ще са на 2 години и 3 месеца?

# 53
  • Варна
  • Мнения: 56
Здравейте и от мен, аз също съм мама на близнаци- Петър и Калина. Вече сме почти на 4 месеца и до скоро не ми оставаше много време за писане  Wink , но пък редовно преглеждам близнашките теми. Тези 4 месеца ми се сториха хем много дълги и безсънни, хем децата ми се стори, че пораснаха много бързо, а и имам чувството, че цял живот сме били заедно. Наистина е много хубаво да си мама на близнаци и понякога си мисля че ако беше едничко щеше да ми е скучно.

# 54
  • София
  • Мнения: 3 414
sanitamm ,да ще рефлектира за другата година когато за вашия набор ще са по малко местата за ясла.При нас стана точно така,приеха ни аз реших че са малки и ги отписах и септември 2009 не ни приеха,имаше по 2 места за ясла в двете ни близки одз.
Ако ви приемат ще ги пускаш за по час когато поискащ и така.Може пък да искат да ходят с желание това е най добрия вариант.

# 55
  • София
  • Мнения: 803
 Ива&СиЕ ако пак сте за нашето ОДЗ, най-отговорно те "съветвам" да посетиш директорката , много съфорумки ме оплюха , но ... въпреки компютърните класирания все има някакви въпросителни и личния контакт си казва думата .
illiv добре дошла  Hug Hug
Това са безсънните месеци , но пък е толкова гушкаво време и мноого размазващо . Гушкай ги докато може , че после стават едни виелици и не можеш да ги заловиш  Laughing Laughing

# 56
  • Мнения: 2 950
illiv, добре дошла в лудницата.  Hug Joy

Пития ме разсмя  Joy

Гризката, аз имам много предимства и сме на 1 и 2 място. Но 6 и 7 място също има огромен шанс. Зависи де, ако е ОДЗ, 1-ва група се пълни от яслата. Но в нашия квартал яслите са отделно от градините и ние кандидатстваме наново. Кофти е, че се кандидатства два пъти, но пък сме с равни шансове - поне има свободни места, за разлика от ОДЗ-тата.  Peace

# 57
  • Мнения: 395
illiv, добре дошла! Накара ме да си спомня и нашите първи месеци. Много мила време  Hug и общо взето използвах почти всеки интервал, в който те спят, да спя и аз. Whistling
А за яслата наистина ли така стоят нещата - или сега на есен или 2011? И това само за ОДЗ-тата ли важи или и за яслите? Аз все си викам има време, ама може да се окаже, че няма  newsm78

# 58
  • София
  • Мнения: 3 414
Пития в Детелина ли сте?Там са 2 места,тотално я отсвирвам тази,сигурна съм че ще загубят от неприсъствието ни в тази градина Wink
Аз съм ги записала като първо желание  за Талант.
Хич не ме интересува дали ще ме плюят,да дойдат да гледат двамата дивака,ако някой от плюещите има връзки ще седи и ще чака реда му ли,не вярвам.Ама гроздето все е кисело.А колко от квартала влезнаха по втория начин а са с едно дете и минимум една безработна песионерка баба.Ей това не е нормално
Уф развалнувах се извинете Joy

# 59
  • Мнения: 4 308
ТАЛАНТ - кефи ме името, как да не кандидатстваш там  Party

Общи условия

Активация на акаунт