Бебешка близнашка тема XVIII

  • 42 895
  • 1 167
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 414
По добре Калпазан,като влезнат моите така ще стане Joy

# 61
  • София
  • Мнения: 1 103
 Здравeйтe, ако можe да сe пооплача малко в страни от тeмата.
 Значи тава дума за прeобуванeто и прeоличанeто на малкитe, Напослeдък e някакъв ад. Всъщност откакто сe научиха да сe обръщат по корeм (коeто бeшe доста одавна) нe могат да стоят и 5 сeкунди по гръб, за извършванeто на тeзи процeдури. В началото бeшe лeсно, защото нe бяха толкова силни и успявах да ги удържам. В послeдствиe сe научих да слагам пампeрса и наобратно, тоeст като са по корeм. Но сeга вeчe положeниeто e направо нeудържимо - въртят сe във всички посоки, опитват сe да сe изправят, а най лошото , чe всичко това e съпроводeно със страховит рeв и писъци, сякаш ги измъчвам жeстоко, а нe ги обличам. Прeобувам ги на шкаф-повивалник, пробвала съм на лeгло, но там положeниeто e ощe по-страшно, пък и за мeн e доста по-нeудобно. Играчки помагат много рядко и по-скоро забранeни нeща, които нe им сe дават по принцип - като моб. ми тeлeфон напримeр и то за кратко - най-много 2-3 прeобувания. Направо съм сe видяла в чудо, eдно чe e опасно за тях да нe паднат от повивалника, второ, чe и аз много сe изморявам и изнeрвям от това  #Cussing out
 Та въпроса ми e на 1г. и 2 м. нe e ли врeмe вeчe да започнат да осъзнават, чe това сe прави за тяхно добро и колкото са по-спокойни и послушни, толкова по-бързо щe ги пусна да играят . Изобщо как e при вашитe дeца особeно на тази възраст и по-голeми?
  Ох, поолeкна ми, чe сподeлих и чакам мнeния.

# 62
  • Мнения: 4 310
При моите в момента е игра. Много им е гот да ме ритнат в корема. Истински кик, при което аз се разкрещявам, че ме боли. Понякога нещата загрубяват, в смисъл че съм по-рязка в изказа и тона. И поради тази причина си мисля, че е крайно време да ги науча на гърне.
Но и това им е игра ooooh!. Нищо не правят, като бяха по-малки се бяха понаучили, сега изобщо нищо.
Имаме проблясъци като например кажа, че положението е много оакано и се изпълнява команда "стой не мърдай" Grinning.

# 63
  • София
  • Мнения: 803
Звънче  newsm26

# 64
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 997
Ох, с тия ясли и аз съм изтрещяла.  #Crazy Хем не ми се пускат от септември, хем трябва да ги дам, защото няма да се справим финансово. И аз отсега го мисля как ще се справя с раздялата, как ще се адаптират те. Наесен ще са на година и половина. Бих ги задържала вкъщи докато навършат 2 г., но пък после няма да има свободни места. Та кандидатстваме в крайна сметка...
И аз като Гризката бях неприятно изненадана, че яслата до службата ми е обявила нулев прием, другите две близки ясли приемат по 5 деца и нямаме шанс. В яслата до блока ни в Младост 4 също приемат 5 деца като на опашката са 5 двойки близнаци за 2 места (толкова са обявените по социални критерии). В крайна сметка реших, че е по-добре да ги приемат някъде и си избрах ясла в Младост 2. Далече е, но поне засега имаме доста добри шансове.  Rolling Eyes

# 65
  • Мнения: 154
  Направо съм сe видяла в чудо, eдно чe e опасно за тях да нe паднат от повивалника, второ, чe и аз много сe изморявам и изнeрвям от това  #Cussing out
 Та въпроса ми e на 1г. и 2 м. нe e ли врeмe вeчe да започнат да осъзнават, чe това сe прави за тяхно добро и колкото са по-спокойни и послушни, толкова по-бързо щe ги пусна да играят . Изобщо как e при вашитe дeца особeно на тази възраст и по-голeми?
  Ох, поолeкна ми, чe сподeлих и чакам мнeния.
Аз ги преобувам прави,не е най-удобното,но след няколко шута разкарах повивалника.На леглото също не става,не искат да лежат и се гоним като диви.Мъжа ми все още се опитва да ги слага на леглото да лежат и да им сменя памперсите,но не му се получава.Води война на два фронта.Имаме масичка детска и обикновено там се заиграват с нещо или им казвам нещо да направят,давам лист и молив,или кубчета и докато се занимават памперса е сменен.Просто трябва да се нагодите по най-удобния начин и за двете страни.При мен това проработи.
Жабче,коя ясла в Младост 2 сте?Нас ни приеха на текущ прием тази година,но не искат да ги вземат отсега, а чак септември.Може би ще си ги водя на работа с мен Laughingхич незнам лятото кой ще ги гледа по цял ден.

# 66
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 997
28 ОДЗ Ян Бибиян

# 67
  • Мнения: 3 376
Аз предлагам, ако не ни излезе късмета с яслите, да се съберем близнашките да измислим нещо алтернативно  Crazy Примерно кооперация от 5 майки, всяка гледа децата 1 път седмично. С такава лееекинко скъсена работна седмица може и да издаяним  Peace

Оле, аз имах колеги, чиито деца буквално отраснаха из офиса  Mr. Green Не знам как успяваха да работят, при това говоря за татковци. Но инак ми се струва, че децата няма да имат нищо против да ходят на работа с мама, даже тях ако питаш, ще им е по-интересно от скучното ОДЗ  Joy
 
Аз памперси отдавна сменям по нетрадиционен начин, понеже у нас кой е луд да стои мирен  Flutter Напиканите ги преобувам като взема детето да седне в мене. Другият тип обаче са си предизвикателство и тях само в банята. Междувременно се наслушвам на канските протести на другия, който е останал извън банята, ама какво да се прави...

# 68
  • Мнения: 359
Гризката да не ме предизвиква Simple Smile 5 мами означава 10 бебета ! Ако един ден гледам 5 двойки диванета като моите, после ще се лекувам цял месец в психиатрията Simple Smile
Някой минал през 7мо ОДЗ да сподели впечатления?

# 69
  • София
  • Мнения: 1 731
Оле, аз имах колеги, чиито деца буквално отраснаха из офиса  Mr. Green Не знам как успяваха да работят, при това говоря за татковци. Но инак ми се струва, че децата няма да имат нищо против да ходят на работа с мама, даже тях ако питаш, ще им е по-интересно от скучното ОДЗ  Joy

Аз го водих Божката миналата седмица на работа с мен - нямаше на кой да го оставя, пък трябваше нещо спешно да свърша. Ми да ти кажа, всички си умряха от кеф, храна му даваха, корабчета му правиха, въобще голяма забава си направиха. Аз си свърших работата за нула време Simple Smile

# 70
  • София
  • Мнения: 3 414
Днес бяхме в зоо-то,видях една мама с близнаци момченца,дали не е била някоя от вас?

# 71
  • София
  • Мнения: 803
В 7 ОДЗ Детелина беше племенникът ми , но от 1-ва група на детска градина . Всички сме много доволни от престоя му там , включая и подготвителната група , задължителната предучилищна , там бяха много добре подготвени и минаха на предварителен тест преди официалния за 1-ви клас. Базата е много добра , никой не е поискал и стотинка за дарения, подаръци  Wink и други щуротии . Директорката намира други начини за финансиране на детската градина и ремонтите са винаги на ниво. За съжаление желанието ми да бъдем там не се сбъдна. В настоящето ни ОДЗ ежемесечно се ръсиме здраво за спонсорство , за театър и педагог извън официалната такса , отделно си платихме за приема, но не се оплаквам на фона на реалната ситуация в цялата столица.
На този който успее в Детелина   bouquet  bouquet  bouquet

# 72
  • София
  • Мнения: 3 414
Пития какъв педагог,защо?

# 73
  • София
  • Мнения: 803
В яслената група има само детски сестри, т.нар. педагог събира пари за родителския алианс , за театър , за външни мероприятия и т.н. , за тази си дейност ежемесечно получава 80% от сумата която ние заплащаме   или  по 15лв. на дете  Wink

# 74
  • Мнения: 154
Оле, аз имах колеги, чиито деца буквално отраснаха из офиса  Mr. Green Не знам как успяваха да работят, при това говоря за татковци. Но инак ми се струва, че децата няма да имат нищо против да ходят на работа с мама, даже тях ако питаш, ще им е по-интересно от скучното ОДЗ  Joy

Аз го водих Божката миналата седмица на работа с мен - нямаше на кой да го оставя, пък трябваше нещо спешно да свърша. Ми да ти кажа, всички си умряха от кеф, храна му даваха, корабчета му правиха, въобще голяма забава си направиха. Аз си свърших работата за нула време Simple Smile
Водих ги аз моите,двамата в офиса.Добре се забавляваха децата,но на мен си ми беше притеснено де.Ние с мъжа ми работим на едно място,само че аз съм почти непрекъснато в движение,а той е застопорен.Ще оставям Лиза на него че е по кротка,а Николата ще си го водя с мен да си диванее.Имам още два месеца да го измисля,накрая ще ги решаваме нещата в движение Laughing

Общи условия

Активация на акаунт