Влюбена съм в друг!

  • 37 086
  • 227
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 122
Поредна любовна и нерешена драма .  Crazy Някои хора не скучаят/ визирам авторката/

# 181
  • Мнения: 804
Когато и двамата не се обичат и са направили бебе има само едно решение (при липса на медицински пречки, проблеми и показатели) и то е аборт. Всичко друго е гавра с нероденото все още дете.
Колкото и невероятно да Ви изглежда, подкрепям напълно написаното от Вас.
Аз също смятам, че е по-добре да направиш аборт, отколкото да създаваш самотни нещастни деца.

# 182
  • София
  • Мнения: 4 035
Когато и двамата не се обичат и са направили бебе има само едно решение (при липса на медицински пречки, проблеми и показатели) и то е аборт. Всичко друго е гавра с нероденото все още дете.
Колкото и невероятно да Ви изглежда, подкрепям напълно написаното от Вас.
Аз също смятам, че е по-добре да направиш аборт, отколкото да създаваш самотни нещастни деца.
Въобще не ми изглежда невероятно. Чела съм много Ваши постове, с които съм напълно съгласна.  Това че по един въпрс сме били на различно мнение, далеч не значи, че по всички трябва да е така.
Аз иначе съм крайно против абортите, но в случая по-добре аборт, отколкото дете, което цял живот ще носи последиците от грешките и недомислията на създателите си.

# 183
  • Мнения: 3 420
Ама уж нямаше да пиша повече,но се ядосах!!! #Cussing out Какви грешки,какви недомислия,защо решихте,че това дете ще е нещастно и няма да е обградено с любов,ако не е в "семейното огнище".???

# 184
  • Мнения: 1 788
Говорите за аборта като 13 годишни ученички: "Ако не го обичам, няма да обичам, да се грижа и за детето му, пък!"
Само тропването с краче накрая ви липсва...
Детето няма нищо общо с чувствата на майката към бащата и въобще за чувствата на майката, към когото и да било.
Я ми кажете, ако жената не беше казала, че обича друг, а просто, че с бащата на детето нещата вече не вървят както преди, какви щяха да са съветите ви?
Нямаше ли да й дадете кураж с думи от рода на "Ще се справиш и сама!", "Бягай далече от този..." и т.н.?
За никой в тоя свят няма гаранция, че ако днес двама души имат дете, то утре няма да са разделени/разведени/любовта няма да я има и т.н.
Т.е. от прочетеното от вас, разбирам, че човек може да е нещастен, но заради детето трябва да си натиска парцалите и да си играе на семейство с човек, към когото чувства вече няма...
Това - нито мисля, че е правилно, нито мисля, че е нормална среда за гледане на дете...

П.П. И пак да кажа - не се заяждам, опитвам се да схвана мненията на другите...
Предупреждавам вече, защото явно звуча много нападателно  Mr. Green

# 185
  • Мнения: 230
 newsm78 прекалено сложна ситуация...или следва повика на сърцето си ,или разума

# 186
  • София
  • Мнения: 4 035
Първо доста отдавна се уточнихме, че не говорим конкретно за авторката, защото тя отдавна се отказа да пише.
Второ не видях къде прочетхоте в постовете ми "че човек може да е нещастен, но заради детето трябва да си натиска парцалите и да си играе на семейство с човек, към когото чувства вече няма... "
И трето, ако беше прочела темата малко по-подробно, щеше да си разбрала, че аз напуснах съпруга си и бащата на дъщеря си преди малко по-малко от година и съвета към авторката ми беше да си отговори на въпроса дали напуска бащата на детето си заради друг мъж или заради нея самата и дали би го напуснала, ако другият го нямаше. Защото ако иска да го напусне дори и при липсата на другата връзка, тогава нещата са неспасяеми.
Моята одисея трая 9 години, последните близо 2 от тях в почти непрестанни опити да спася безвъзратно изгубеното.
В случая с Бабилия коментирахме ситуацията на беременност, получила се случайно, между хора, които нямат чувства и намерения да се опитат да градят що годе нормално семейство и дом за това дете. Принципна ситуация, не конкретната.

# 187
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290

За никой в тоя свят няма гаранция, че ако днес двама души имат дете, то утре няма да са разделени/разведени/любовта няма да я има и т.н.


Подкрепям това мнение,но авторката е имала избор преди да забременее и роди кой да избере.
Възмутени са повечето,не от факта,че иска да се раздели с бащата на детето ,а че всичко са развива в някакъв много кратък период от време,което говори само за човек ,който не е на ясно със себе си и всичко се върти единствено около нейните чувства и настроения.

# 188
  • София
  • Мнения: 4 035

За никой в тоя свят няма гаранция, че ако днес двама души имат дете, то утре няма да са разделени/разведени/любовта няма да я има и т.н.


Подкрепям това мнение,но авторката е имала избор преди да забременее и роди кой да избере.
Възмутени са повечето,не от факта,че иска да се раздели с бащата на детето ,а че всичко са развива в някакъв много кратък период от време,което говори само за човек ,който не е на ясно със себе си и всичко се върти единствено около нейните чувства и настроения.


Възмутени не знам, крайно съм учудена, че тази парлелна връзка с толкова силни чувства се започнала преди тя да забременее, въпреки това тя е родила детето от официялния си приятел и отгоре натова не само, че не е прекратила паралелната връзка, ами е позволила тя да се развие и задълбочи, като по този начин е отрязала абсолютни всички шансове да види у бащата на детето си това, което я е привлякло у него първначално, а с това и възможността то да има семейство с двамата си биологични родители. Сигурно си има причини за това, просто аз не мога да се сетя за тях.

# 189
  • Мнения: 804
Говорите за аборта като 13 годишни ученички: "Ако не го обичам, няма да обичам, да се грижа и за детето му, пък!"
Само тропването с краче накрая ви липсва...
Детето няма нищо общо с чувствата на майката към бащата и въобще за чувствата на майката, към когото и да било.
.......
Детето има много общо с чувствата между двамата родители. Тук не става въпрос за изчерпана от годините връзка, а за неориентирани, безотговорни действия. За жена, която ражда преди да знае какво иска и най-вече кого иска. Лично аз не адмирирам съществуването на семейство само заради детето. Децата усещат когато са обградени от "нелюбов" и фалш, но да създадеш дете ей така, да поддържаш паралелна връзка и  да не знаеш какво и кой искаш е малоумно, безотговорно и отвратително егоистично начинание.

# 190
  • Мнения: 1 788
Второ не видях къде прочетхоте в постовете ми "че човек може да е нещастен, но заради детето трябва да си натиска парцалите и да си играе на семейство с човек, към когото чувства вече няма... "
И трето, ако беше прочела темата малко по-подробно, щеше да си разбрала...
Последно - на Вие или на Ти?!  Mr. Green
Шегувам се.

Аз не съм цитирала никого, т.е. конкретни думи, а точно съм казала, че "от прочетеното до тук, разбирам..."
Т.е. правя си изводи от думите, които съм прочела. Които изводи може да са грешни, но може и да са верни.

А темата я чета, но тя не е за Вас и Вашия случай, мен ме интересува конкретно случая на авторката и към него се придържам все още, разсъждавайки си.

Отново - не се заяждам.
С последното мнение на Бабилия съм съгласна напълно.
Въпреки че отново има много неизвестни - дали авторката забременявайки е мислела, че нещата ще си дойдат на мястото, че ще й се избистри акъла, дали не е взела решение да остави детето, защото се е надявала това да оправи положението й, да промени съпруга й и какво ли още не... Т.е. и спорът за аборта в случая може да се окаже излишен...

П.П. Т.е. в такива ситуации, човек е толкова объркан, че не винаги може да вземе бързо и адекватно, разумно решение... А всяка ситуация е различна, хората са различни. Така че - колкото и да се съветваме, според собствения си опит, не винаги доброто решение за мен, ще е добро и за друг човек.
Темата е наистина интересна...

Последна редакция: чт, 11 мар 2010, 22:29 от Servallan

# 191
  • Мнения: 5 370
Има, обаче, един важен момент, над който си заслужава да се помисли.
Не бъркаме ли твърде често секса с любовта? Не е ясно кого точно и къде го сърби, и понеже не може да се почеше-качествено-решава, че това е Тя, ЛИбоФФта. newsm78

# 192
  • Мнения: 46 580
Има, обаче, един важен момент, над който си заслужава да се помисли.
Не бъркаме ли твърде често секса с любовта? Не е ясно кого точно и къде го сърби, и понеже не може да се почеше-качествено-решава, че това е Тя, ЛИбоФФта. newsm78

Нещата са много свързани, права си, но то любовта е това, да се чувстваш почесан във всяко отношение ...

# 193
  • Мнения: 5 370
А ако е било само до чесането, сърбелът се облекчи и после? newsm78

# 194
  • Мнения: 60
Не бъркаме ли твърде често секса с любовта?
е , то , имало ли е секс в историята -
1. знае от кого е забременяла , защото не е правила секс с любовника
2.когато е забременяла са се разбрали да няма секс , срещали са се и той я е галил по корема и му е говорил   Joy
3.започват да се виждат 2 месеца след раждането ( сигурно м/у две хранения) , секс пак няма ( тя го казва )
и в какво точно се състои връзката и голямата любов , не разбирам аз ? Joy

Общи условия

Активация на акаунт