Автоимунен тиреоидит на Хашимото (12)

  • 68 175
  • 811
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 220
ами ето така тогава






# 31
  • Мнения: 104
Такъв смях не съм се смяла доста отдавна от последните страници на старата тема и първите на новата Laughing Радвам се, че ви има Hug Дано има повече бебенца и усмивки в новата тема и Клеми да е добър пророк Simple Smile
Забелязах нещо при себе си и понеже наскоро имаше разговор относно торбичките под очите реших да споделя. Около момента, когато ми откриха хашимотото забелязах, че всяко сутрин съм отекла особено около очите, независимо недоспала ли съм, пила ли съм повечко вода преди лягане и т.н. дори когато добре съм си отпочинала все едно са ме надували с помпа през нощта. В края на миналия месец д-р Тодорова ми изписа лимфомиозот и вече почти две седмици го пия и забелязвам, че ставам сутрин в доста различно състояние, вярно че на листовката пише, че е за отоци и точно така би трябвало да действа, но ме навежда на мисълта дали не задържаме по някакъв начин вода в организма си и затова да сме по-подпухнали и евентуално и тези торбички да се дължат на нещо от тази област.
П.С. Благодаря на Птица за новата темичка Hug  bouquet
Диди6, прекрасно ти е слънчицето, да ти е живо и здраво и само хубави моменти заедно Hug

Последна редакция: ср, 10 мар 2010, 21:13 от Bobolinka*

# 32
  • Мнения: 776
Ау, Диди, малката е много сладичка, да ти е жива и здрава! Пу, пу, да не й е уроки!  Heart Eyes

Боболинка, Лимфомиозота за какво се изписваше, че не помня ?  newsm78

# 33
  • Мнения: 104
Ау, Диди, малката е много сладичка, да ти е жива и здрава! Пу, пу, да не й е уроки!  Heart Eyes

Боболинка, Лимфомиозота за какво се изписваше, че не помня ?  newsm78
Ами на мен Тодорова ми го изписа, защото в него имало лтироксин, но препарата е хомеопатичен продукт, а на самата листовка пише за отоци от различен произход. Чела съм или тук или на друго място, че също тя го била изписвала за нормализиране на ТСХ, за да не пада рязко,

Последна редакция: ср, 10 мар 2010, 21:55 от Bobolinka*

# 34
  • Мнения: 776
Ау, Диди, малката е много сладичка, да ти е жива и здрава! Пу, пу, да не й е уроки!  Heart Eyes

Боболинка, Лимфомиозота за какво се изписваше, че не помня ?  newsm78
Ами на мен Тодорова ми го изписа, защото в него имало лтироксин, но препарата е хомеопатичен продукт, а на самата листовка пише за отоци от различен произход. Чела съм или тук или на друго място, че също тя го била изписвала за нормализиране на ТСХ, за да не пада рязко,

И го пиеш едновременно с Л-тироксина ли? Питам, въпреки че ще попитам моя ендокринолог на следващия преглед, не смятам да си го самопредписвам, просто ми стана интересно.

# 35
  • Мнения: 104
Писанке, аз не пия лтироксин и до момента не съм приемала, засега съм само на лимфомиозота, аспирин протект, селен, и по мое си назначение вземам и геритамин и фолиева киселина плюс пчелните продукти, с които ви занимавах преди време. Май лимфомиозота беше също за намаляне на стойностите и на МАТ, но вече не помня кое откъде четох, може и тук да  е. Ето листовката, но няма нищо интересно в нея http://www.medicine.bg/public/listovka/6725d.pdf

# 36
  • Мнения: 348
Диди,много е сладка принцесата.Да ти е жива и здрава!

Писана
,на мен ми изписаха Лимфомиозота за антителата.

# 37
  • София
  • Мнения: 6 794
Лимфомиозота го изписват и на всички с проблеми със сливиците. Явно има връзка и с възпаленията.  Peace

# 38
  • Мнения: 776
Благодаря за информацията!  bouquet Аз също си разтърсих им нета и чета, че се предписва от хомеопати на деца с трета сливица или на такива , които често карат гнойни ангини, а също и при възпалени лимфни възли. Ще питам моят доктор и ще споделя, но след месец някъде. Simple Smile

# 39
  • Мнения: 2 111
Хайде да се запиша и аз  Simple Smile
Диди,благодаря ти   bouquet Малката е голяма сладурана,да ви е жива и здрава  Hug
Писанка,аз пиех 4 месеца лимфомиозот заедно с л-тироксин.Изписан ми е за намаляване на антителата.Но последният път когато ходих при д-р Тодорова ми го изписа пак -заради болките в гърдите,каза че ще намали болката и отоците.

# 40
  • Мнения: 776
erota, аз помня , че го пиеше, но съм позабравила причините. Ти го приемаше на капки, ако не се лъжа, нали? Усещаш ли подобрение, болките в гърдите намаляха ли, а отоците? Ще съм ти много благодарна, ако ми отговориш!  bouquet

# 41
  • Мнения: 2 111
Писанка,болките в гърдите  изчезнаха и е толкова хубаво че мога отново да спя по корем без да ме болят ужасно/не съм спала почти 3 години така/.
Но не мога да ти кажа от какво точно минаха,защото пиех няколко неща тогава/лимфомиозот,достинекс,дуфастон/.
Когато го приемах за първи път заради антителата схемата беше 3х20капки 20 дни и после 3х10капки 3-4 месеца.Взимат се 20-30минути преди храна.Имаше ефект.
А за болките в гърдите ми го изписа 3х10капки.
За торбички не знам дали има ефект,при мен ставаше въпрос за отоци в гърдите.

Тук някой беше писал,че д-р Тодорова април месец ще е в чужбина и няма да преглежда.
Но от инвитро-клиниката в Плевен ми казаха,че ще идва април месец,а март-ще е в чужбина.
И сега ще трябва да чакам още цял месец.

Последна редакция: чт, 11 мар 2010, 10:50 от erota

# 42
  • Мнения: 13 753
Диди, много хубаво бебенце Peace И бузесто Joy добре я гледаш значи!

Сетих се за другия ни бузанко (бивш) - Велинчо Laughing Какво става с него, мама му хич не се обажда. Да не са тръгнали на ясла и на работа?

# 43
  • София
  • Мнения: 6 794
птица, разсмя ме! Как ще съм слабичка?! Joy Имам си аз излищни килограми, уви. Имам финна костна структора и за това не изглеждам дебела, горчивата истина е, че съм натрупала едни неприятни тлъстинки и огромно количество целулит.  ooooh! А уж се храня нисковъглехидратно. Ще го видим сега този Глюкофаж. Снощи изпих първата половинка, нищо не усещам. Нали уж предизвиква някакви стомашни проблеми. Ще видим по-нататък на пълната доза как ще е. Отслабва ли се наистина от него или трябва да се спортува, за да се усети този му ефект? Аз знам, че трябва да спортувам, но в този студ, работа, деца - направо ми е свръхнезъвможно. Като се постопли ще клинча я от работа, я от домашни задължения и ще тръгна на плуване вероятно.
Дидка, много сладко бебе!!! Обещай да показваш по-често снимки! Grinning

# 44
  • Мнения: 13 753
Ами аз съм си мързеливичка и нищо не спортувах, признавам си. Ходех повечко пеша, това ми беше движението.
Щом си започнала с половин таблетка, няма да имаш проблеми, спокойно. Проблеми евентуално по-късно, като се понатрупа лекарството. Мен стомах ме болеше.
И без алкохол, да знаеш. По принцип не е разрешено, но и да е, като ти опари стомаха, сама ще станеш въздържател Laughing

Последна редакция: чт, 11 мар 2010, 11:37 от птица

Общи условия

Активация на акаунт