Юлски бебета-Тема 28

  • 21 705
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 192
Хубава темичка - но наистина само " Юлски бебета" си е много по-добре Hug

Честит рожден ден на Оля - само щастие, здраве и любов около теб!

Благодаря на отговорите за следобедната закуска, ако давате кус-кус, пасирате ли? Защото на Дани съм давала - и пасиран, и не, и двата варианта го потрисаха неимоверно. Попарата в началото не я ядеше също, но на Боряна ще и дам тези дни да опита малко, струва ми се малка обаче за такава тежка закуска Embarassed много си ми е бебе още.

НА всички болни бебенца пожелавам да оздравяват, а на майките им - кураж Hug Hug Hug Hug

# 31
  • Мнения: 232
polinna, аз още кус-кус не съм давала...

Мами имам бърз въпрос - когато акото е кашесто - при нас обикновено това е следобед, това води ли се за диария? Няма слуз или кръв...

Чочи, това с напудрените заглавия беше преди да се присъединиш към нас, бяхме правили анкета и повечето искаха заглавията да са кратки..

# 32
  • Мнения: 41
мама  Диди, вие на колко месеца бяхте като го пихте и за колко време ви мина? питам че се притеснявам - че и тези безсънни нощи много ми идват вече.
БРАВО - на Катя, страхотно се справя ( тъкмо гледах клипчето), страхотни са.
Ние с пълзенето сме на зад. Не мой си вдигнем дупето и   само викаме  някой да ни вземе.

# 33
  • Мнения: 1 089
Нели, имам приятелка, чието момиченце е с АД. Вече е голяма, на 6год., но все още не могат да го преборят. Та при нея, когато пробиваха зъбките се обостряха обривите, без това е да свързано с храната. Дали пък и при вас не е така, щом казваш че сега и е пробило зъбче. Rolling Eyes
Честито зъбче!

# 34
  • Мнения: 1 208
Някой ден трябва да седна да  разгадая фейса - чета,че се чудите защо не се влиза във форума и аз отговорих - а то било януари месец  Mr. Green

Емили ,мисля че не е - имаш ли някакви притеснения


Кейти ,точно на колко не се сещам но знам беше лято - значи на 5-6м. е била Петя

# 35
  • Мнения: 250
Чочи, това с напудрените заглавия беше преди да се присъединиш към нас, бяхме правили анкета и повечето искаха заглавията да са кратки..

Няма проблеми-щом така сте си го решили,така ще бъде  Peace Hug
Кус-кус и аз още не съм давала,но се замислям по въпроса...... Thinking

# 36
  • Мнения: 232
Мамо Диди, мерси. По принцип имах ама предните дни беше често, вчера беше ок, днес ще видим.

Е не вярвах, че ще го кажа ама може ли и на мене паролата за лексикона, белким спра да спамя тука.

# 37
  • София
  • Мнения: 3 581
Нели, имам приятелка, чието момиченце е с АД. Вече е голяма, на 6год., но все още не могат да го преборят. Та при нея, когато пробиваха зъбките се обостряха обривите, без това е да свързано с храната. Дали пък и при вас не е така, щом казваш че сега и е пробило зъбче. Rolling Eyes
Честито зъбче!

Тан, ще питам утре дерматоложката, но да ти кажа хич не искам да си го влачим с години. Имало и по-агресивна терапия с корсикостероиден крем, но дано не се стига до там

# 38
  • Мнения: 11 818
Оля, Честит Рожден Ден!! Здраве, усмивки и безброй красиви мигове ти пожелавам! Hug

Марулка, Карелия, само хубави новини скоро да пишете за изследванията! Hug
Кейти, дано и на вас тревогите ви изчезнат.

Сложих малко снимки на децата от Калина във Фейсбук, който иска да ги види..

# 39
  • Мнения: 1 089
Само аз ли не мога да ви намеря във Фейсбук? Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 1 208
Само аз ли не мога да ви намеря във Фейсбук? Rolling Eyes

То аз като ги намерих и голяма работа направих   Mr. Green

# 41
  • Мнения: 11 818
Ами то в групичката май нищо не се случва, аз в моя профил качих - http://www.facebook.com/?ref=home#!/profile.php?v=photos&ref=profile&id=1047609586

# 42
  • Мнения: 119
Марулче, дано, дано се окаже лабораторна грешка.  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed Много неприятно, че и каката е болна, направо мога да си представя каква е лудница във вас.  Crazy

Карелия стискам палци малкия да се оправи по-бързо. Т може да е от зъби. София ми е вдигала зверски темеператури ей така от нищото. Най яркия ми спомен е, когато беше на 10 месеца. Цял ден игра, смя се, нахрани се добре, сложих я да спи наобед и се събуди след час с Т 39.  ooooh! След няколко дни зъб.....

Аз захранването бая го зациклих. Не съм давала, нито млечни, нито глутен, от месата само пуйка и пиле.... но пък и не бързам особенно. Борис си яде почти всичко каквото му направя и не ме е слагал пред дилема за разнообразявам.

# 43
  • Мнения: 397
Мама Диди - не съм сигурна, но си мисля, че можеш да ползваш санаториумите от НОИ. Лошото тази година е, че ще дават на по-малко хора, санаториумите са също по-малко, дават 10 вместо 15 дни и сумата за доплащане се увеличава. Влез в сайта на НОИ:
http://www.noi.bg/
и от лявото меню щракаш Профилактика и рехабилитация. Там  има 3 документа, първият е за условията, има и списък със санаториумите. Доколкото изчетох условията май може да ползваш.

 Националният осигурителен институт (НОИ), чрез неговите териториални поделения, осъществява дейност по профилактика и рехабилитация по реда на Наредба № 1 от 13 февруари 2007 г. за ползване и изплащане на паричните помощи за профилактика и рехабилитация (обн., ДВ, бр. 17 от 23.02.2007 г., изм., ДВ, бр. 6 от 2009 г. и бр. 2 от 2010 г.) на определен контингент лица:

1. осигурени за общо заболяване, майчинство и/или за трудова злополука и професионална болест;

2. получаващи лична пенсия за инвалидност, ако не са навършили възрастта по чл. 68, ал. 1-3 от Кодекса за социално осигуряване, не са осигурени и срокът на инвалидността в експертното решение на Териториална експертна лекарска комисия, респективно на Националната експертна лекарска комисия, не е изтекъл.

Лицата по точка 1 придобиват право на парични помощи за профилактика и рехабилитация, ако за тях са били внесени или дължими осигурителни вноски за период от шест последователни калeндарни месеца, предхождащи месеца, през който се провежда профилактиката и рехабилитацията. В периода от шест календарни месеца се включва времето:

1. на платените и неплатените отпуски за отглеждане на дете;

2. на платените и неплатените отпуски за временна нерабо-тоспособност и за отпуск за бременност и раждане;

3. на неплатения отпуск до 30 работни дни през една календарна година;

4. през което самоосигуряващите се лица, които се осигуряват за общо заболяване и майчинство, са получавали парични обезщетения за временна неработоспособност, бременност и раждане и отглеждане на дете и периодите на временна неработоспособност, бременност и раждане и за отглеждане на дете, през които не са имали право на обезщетение.

# 44
  • Мнения: 1 113
Нели, има едно ново кремче - с действието на кортикостероид, без да съдържа такъв. Казва се "Атопиклер" и съдържа масло от ший. Цената му е около 30 лв., 40 мл е опаковката. Мисля, че е на БГ пазар от около 2-3 месеца. Може да го пробваш, ако искаш консултирай се с кожния лекар, при който ще ходите, стига да го е чувал. Иначе наистина АД се обостря при пробиването на зъбки, както и при вирусни инфекции.

Олинка, честит празник, миличка! Много щастие и любов ти желая!   bouquet

Карелия, въртиш, сучиш - все зъбите обвиняваш. Във вашият случай, за съжаление, Нико явно се бори с някаква инфекция. Щом като и утайката, и левкоцитите са му завишени, значи наистина е болничко детето. При инфекции на долните дихателни пътища често Т се вдига само вечер. Това, че има петно на ренгеновата снимка какво значи? Не я ли разчете ренгенолог? Възможно е да е остатък от предишното му боледуване /да не се е доизлекувал/, затова и да не кашля сега - един вид сега да е "на опашката" на болестта. Каквото и да е пожелавам скорошно оздравяване на Нико  Hug

Лейди Ина, мога да препоръчам едно гелче за мазане на венците - Бейбидрим. Не е панацея, успокоява временно, но пък не съдържа лидокаин /той предизвиква алергии/. На билкова основа е.

И да се отчета, вчера бяхме на консултация - 8,780 кг и 72 см  Heart Eyes

Кейти, стискам палци да се оправяте по-бързо  Hug

Общи условия

Активация на акаунт